» »

TV ter racunalnik -> dilema kablovja

TV ter racunalnik -> dilema kablovja

Ashrack ::

V dnevni sobi bo televizor v eni drugi bosta pa racunalnika. Povezava bo pa AMIS ali T2 optika.

Sedaj me pa zanima kako je najbolje resiti dilemo kablovja. In sicer rad bi gledal TV ki mi predvaja programe ki so na programski shemi kot tudi HD filme/nanizanke iz racunalnika brez da bi rabil steno vrtati za recimo HDMI kabel iz racunalnika v TV.

Kaksen TV priporocate ter tudi kaksno razporeditev teh modemov, aminotov ki jih dobis od ISPja?
....

fpbs ::

Če boš kupil TV, ki podpira DLNA, za povezavo z računalnikom ne rabiš nobenega kabla. Moraš pa TV priklopiti na isti ruter, kot je
priklopljen računalnik. Ob nakupu LG TVeja dobiš priložen program Nero MediaHome 4, ki spremeni računalnik v server.
Po inštalaciji izbereš, katere mape bodo dosegljive na TVeju. Potem pa na TVeju izbereš omrežje "DLNA" in s telekomando lahko izbiraš med vsemi mapami, ki si jih izbral na računalniku.

Ashrack ::

1. je potem najbolje da je modem, ruter, amino vse pri tvju. Tv je povezan preko UTPja. Racunalnik pa preko WLANa?
2. ta predlagan LG TV bere podnapise ki so zakodirane v MKV ter tudi srt?
3. kater TV priporocas?
....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ashrack ()

mihec87 ::

Hm da se ne omejiš na tv z dln mogoče kaki media player ala xtreme res pa da je spet ena naprava več...

Ashrack ::

mihec
ne bi rad imel se ene dodatne skatle ter s tem se en pilot vec.

Me pa se vedno zanimajo odgovori na moj prejsni post:
1. je potem najbolje da je modem, ruter, amino vse pri tvju. Tv je povezan preko UTPja. Racunalnik pa preko WLANa?
2. @FPBS, ta predlagan LG TV bere podnapise ki so zakodirane v MKV ter tudi srt?
3. kater TV priporocas?
....

Dami ::

Pri tvju rabiš samo STB, do njega in tvja pa pol 2 utp kabla (nekateri tvji majo clo wifi vgrajen, samo vseeno priporočam kabl). Modem in ruter maš pa lahk drugje. Mene bolj zanima, če že obstaja kak tv, ki bi znal predvajat iptv od t2 brez STBja oz. če se da zrihtat kaka druga varianta, kako spravit iptv na tv brez STBja (pač nočem met še ene škatle/plačvat 4€ zanjo).
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Ashrack ::

Kater z TV z DLNA se priporoca, velikost vsaj 32"
....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Audio preko HDMI iz grafične na TV

Oddelek: Zvok in slika
131608 (1400) premat
»

DLNA težava

Oddelek: Zvok in slika
72365 (1954) mk766321
»

Kateri TV za do 1000€ kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13226821 (24423) djordjevic
»

LCD LED TV z USB

Oddelek: Zvok in slika
355152 (4695) Ashrack
»

Siolov IPTV preko Wlana

Oddelek: Omrežja in internet
63697 (3355) Zm3-D3n

Več podobnih tem