» »

DLNA na bravii EX500 ne prepozna videa

DLNA na bravii EX500 ne prepozna videa

sulaco ::

Pozdrav,
na novi bravii EX500 sem vzpostavil stremanje slik in mp3-jev preko DLNA povezave z XP/WMP11-slike in glasba deluje...pri videu pa se zaplete, saj mi v menijih od tv-ja sicer pokaže folder v katerem imam npr.film ali nadaljevanke a potem TV izpiše, da predvajanje ni možno.

Taisti .avi pa mi predvaja preko USB ključka?!?!? Pa tudi ne vse, samo določene avi nadaljevanke mi predvaja, nekaterih pa ne ?!?!
Se je že kdo ukvarjal s tem?
LP

lopov ::

Ni pravi kodek -- xvid, divx, indeo ... Poglej, katere kodeke podpira TV. Imamo isti "problem", a nisem imel besede pri nakupu TVja (na firmo), tko da zdaj mamo kar mamo :)

Lipepipe ::

Imam enak TV. Is prenosnega diska bere samo če je datotični sistem fat32. Preko mreže mi je prepoznal samo mpeg2 in mpeg4 filme. No nism se veliko poglobil v zadevo, sam mi je jasno da bo treba kupit nekaj podobnega, kot je Xtreamer.

sulaco ::

lipepipe: a tebi bere datoteke z končnico .avi ?? ali je končnica .mpeg2 ??
Kakor sem bral je fora v WMP11, ker ne prepozna avijev ?!?! Bo treba probat še nero media home4 za DLNA server...
P.S. Baje da obstaja že software update na netu..ga je že kdo inštaliral?

LP

Slowhand ::

Firmware lahko dobiš na strani od sony in slediš navodilom za instalacijo, če pa imaš TV priključen na internet in v nastavitvah označiš samodejno nadgradnjo, se bo na TV firmware nadgradil samodejno. Me ni se je že. Imam pa drugo težavo, namreč pri slovenskih dvb postajah mi ne prikaže EPG, medtem ko mi pri tujih (italijanskih) tega prikaže normalno. Kolikor vem, bi pri RTV EPg moral delovati.

LP

sasoe ::

koliko jaz razumem tehn.specifikacije za EX500, preko DLNA ne bere enakih formatov, kot preko USBja!

DLNA
foto.: jpeg
glasba: LPCM/mp3
video: (MPEG2/AVCHD)

USB
foto.: jpeg/RAW
glasba:mp3
video: AVC/AVCHD/DivX/MPEG4

za mkv file torej ne preostane nič drugega, kot HMDI povezava na računalnik, BRplayer, USBbox,...
seveda kontrola teh vsebin ni možna preko TVja, ampak samo preko priključene naprave!

bojchi74 ::

Rabim pomoč pri povezavi EX500 na net. Če dam samodejne nastavitve mi napiše: Kabelska povezava OK, Lokalni dostop neuspešno, Dostop do interneta neuspešno.
Če nastavim nastavitve ročno (imam Turnškov internet in dlink router: IP TV (nastavljen je na 169.254.226.119) spremenim na 192.168.1.55, maska podmrežja (nastavljena je na 255.255.0.0) spremenim na 255.255.255.0, prehod nastavim na 192.168.1.1 (routerjev ip), dns1 dam 77.38.38.38 in dns2 dam 77.38.38.39. Vseeno ne gre.

XCom ::

Imam isti TV. Mkv filme pa gledam prek DLNA s tem da imam na računalniku nameščen ps3 media server. Filmi delujejo, vendar pa glede na izkušnje kvaliteta in hitrost (brskanja po datotekah) ni niti približno enaka predvajalnikom ala xtreamer. Deluje pa, praktično vse, preko mreže in upravljanjem preko tv ekrana in dalincem.

sulaco ::

Xcom: a imaš MS naložen na sedmico ali XP?? In kaj si mislil na kvaliteto slike...je ful kockasta??
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung smart TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6934772 (13304) kralnahribu
»

Xtreamer - IPTV predvajanje (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Zvok in slika
1019227560 (95232) telexdell
»

DLNA mreža za TV (PROGRAM)

Oddelek: Programska oprema
83509 (2655) radmannsdorf
»

DLNA in LG 42LE5500

Oddelek: Omrežja in internet
235057 (4277) mcesarec
»

Edini blu-ray predvajalnik z MKV podporo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
9019659 (12239) filipc

Več podobnih tem