» »

Wifi range

Wifi range

vrecek96 ::

Imam router netgear wnr 2000. Zanima me če se da mogoče povečati signal. Potrebujem saj 20% močnejši signal. Pozna kdo kakšno programsko opremo mogoče.
HVALA za vse odgovore...

ttommy ::

Gamer

vrecek96 ::

To vse sem že pregledal... Saj bi naredil anteno pa ima ta ruter notranje. Sem ga že podrl samo nimam pojma kako narediti anteno iz tistega kar je notri.. Za sprejemnik pa tudi nemorem nič naredti ker je vgrajen v laptopa..
Hvala vseeno... :)

ttommy ::

Tale je še najbolj enostaven-bom tudi sam poskusil na svojem Linksys.Ti samo za router daj folijo proti smeri oddajanja:

http://www.spike.com/video/how-to-boost...
Gamer

vrecek96 ::

Sem že preizkusil, pa komaj da deluje.. Mogoče kakšen odstotek bolje, jaz pa potrebujem minimalno 20% bolje. Zato tudi sprašujem po programski opremi.. Sem nekje slišal, sam nevem kje, da lahko naložiš fake software gor pa ga 100% overclockaš... :)

ttommy ::

Tu še maš nekaj nasvetov:

http://www.microsoft.com/athome/setup/w...
Gamer

vrecek96 ::

Nič.. še vedno se tale router ne pusti spreminjati. Mogoče poznaš kakšen nelegalen software. Prijatelj ma nelegalno naloženega a drugemu ruterju pa mu veliko bolj vleče. Za mojega ruterja WNR2000 pa nisem našel nič nelegalnih softwarev...

ttommy ::

Jaz imam na svojem Linksys Tomato firmware.Tu si preberi,pa poskusi:

http://www.myopenrouter.com/article/252...
Gamer

Spajky ::

Signal enostavno izboljšaš tako, da nastaviš v nastavitvah ruterja TX na manjše bitne kitrosti oz. prvo hitrejšo od tvojga iNet priključka ... Probaj z B-only nastavitvijo, koliko bo bolje ..
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

vrecek96 ::

To mi lahko poveš, nevem pa zdaj čisto nič, ker so pri netgarju tako čudne nastavitve...

vrecek96 ::

ttommy je izjavil:

Jaz imam na svojem Linksys Tomato firmware.Tu si preberi,pa poskusi:

http://www.myopenrouter.com/article/252...

Za netgear wnr2000 v2 sem videl, samo jaz imam v1..
:(

davx ::

Mogoče če bi nabavil ojačevalec?...

vrecek96 ::

davx je izjavil:

Mogoče če bi nabavil ojačevalec?...


Obstaja WIFI ojačevalec?

jest10 ::

vrecek96 je izjavil:

Imam router netgear wnr 2000. Zanima me če se da mogoče povečati signal. Potrebujem saj 20% močnejši signal. Pozna kdo kakšno programsko opremo mogoče.
HVALA za vse odgovore...

Nabaviš en poceni router, ga daš v AP delovanje, ter priklopiš na dovolj dolg kabel, da z njim pokriješ prostore, kamor Netgar ne doseže.
Ali pa nabaviš malo boljši router, ki zna vzpostaviti WDS povezavo, ter na ta način razširiš wifi pokritost

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

vrecek96 ::

jest10 je izjavil:

vrecek96 je izjavil:

Imam router netgear wnr 2000. Zanima me če se da mogoče povečati signal. Potrebujem saj 20% močnejši signal. Pozna kdo kakšno programsko opremo mogoče.
HVALA za vse odgovore...

Nabaviš en poceni router, ga daš v AP delovanje, ter priklopiš na dovolj dolg kabel, da z njim pokriješ prostore, kamor Netgar ne doseže.
Ali pa nabaviš malo boljši router, ki zna vzpostaviti WDS povezavo, ter na ta način razširiš wifi pokritost


Sem misli če obstaja zastonj rešitev. To sem že nameraval kupiti AP, samo sem pomisli na zastonj rešitev...

davx ::

@vrecek96 : naj bi obstajal ;)
http://www.mojoglasnik.com/oglasnik/ogl...

imagodei ::

vrecek96 je izjavil:

Nič.. še vedno se tale router ne pusti spreminjati. Mogoče poznaš kakšen nelegalen software. Prijatelj ma nelegalno naloženega a drugemu ruterju pa mu veliko bolj vleče. Za mojega ruterja WNR2000 pa nisem našel nič nelegalnih softwarev...

Nelegalen SW? :))

Kaj pa raje kakšna zunanja antena? Če tvoj router nima možnosti priklopa zunanje antene, dobiš za 50 EUR že kar solidne variante z (več) zunanjimi antenami. Če signal potem še vedno ni dober, lahko ojačaš signal tako, da ga usmeriš z doma narejenimi parabolami.

Če si pripravljen dati še kak evro več za router, si pa nabaviš npr. Linksys WRT54GL, ki omogoča nadgradnjo s kakim custom firmwareom, ki ti omogoča programsko dvigniti signal za še nekaj dodatnih odstotkov.

Skratka - nov router z zunanjo anteno, ki jo mogoče lahko odmontiraš in s kablom postaviš na strateško mesto, usmeriš s parabolo + custom firmware na routerju, pa bi se moralo nabrati 20%. Je pa tudi odvisno, kaj pravzaprav hočeš narediti. Skozi 3 plate iz podstrešja v klet WiFi težko prodre. V takem primeru je boljše razmisliti o kablu ali vsaj o Access pointu.
- Hoc est qui sumus -

vrecek96 ::

Ja samo saj sem dal 75EUR za router, vem pa da za tak denar bi imel lahko celo vas pokrito z netam...

jest10 ::

vrecek96 je izjavil:

Ja samo saj sem dal 75EUR za router, vem pa da za tak denar bi imel lahko celo vas pokrito z netam...

Drugič pa kupuj to, kar dejansko potrebuješ.
Že iz štarta bi moral gledati med routerji, ki imajo spodobno oddajno moč in antene s solidnim ojačanjem.
Ne pa da greš kupovati model z notranjo anteno brez opcije priklopa zunanje:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

srus ::

Če rabiš le 20 % ojačanja potem prestavljaj ruter na različne lokacije po sobi in ga hkrati vrti okoli vseh treh osi - verjetno boš našel položaj, ki ima bistveno bolji doseg kot je dosedanji.

Škoda da imaš v1, v2 je že podprta z ddwrt firmwarom. Tam bi bilo zelo enostavno nastaviti največjo oddajno moč.

vrecek96 ::

srus je izjavil:

Če rabiš le 20 % ojačanja potem prestavljaj ruter na različne lokacije po sobi in ga hkrati vrti okoli vseh treh osi - verjetno boš našel položaj, ki ima bistveno bolji doseg kot je dosedanji.

Škoda da imaš v1, v2 je že podprta z ddwrt firmwarom. Tam bi bilo zelo enostavno nastaviti največjo oddajno moč.


Ne gre več nikamor.. Je čisto na najbolšem položaju. Kamor koli drugam ga dam je slabše... Ja res škoda da nimam v2. Saj, a ni skoraj isti v1 in v2?

Spajky ::

vrecek96 je izjavil:

To mi lahko poveš, nevem pa zdaj čisto nič, ker so pri netgarju tako čudne nastavitve...
Pa si kaj bral navodila?
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik kot dostopna točka za internet

Oddelek: Omrežja in internet
51627 (1463) moat
»

Problem z Wifi-rabim pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
171193 (871) Marino88
»

Odpiranje porta

Oddelek: Omrežja in internet
6701 (642) vrecek96
»

Kateri Router????

Oddelek: Kaj kupiti
164611 (3489) miller31
»

Lokalni in Globalni IP

Oddelek: Pomoč in nasveti
241889 (1467) KoMar-

Več podobnih tem