» »

Facebook predstavil nov način komuniciranja

Facebook predstavil nov način komuniciranja

Takole je Zuckerberg novembra 2010 predstavljal nove načine komunikacije po Facebooku.

CNet - Mark Zuckerberg je na težko pričakovani tiskovni konferenci predstavil nov način komuniciranja, kot si ga je zamislil Facebook in so ga časniki prejšnji teden najavljali kot ubijalca e-pošte. Pri razvoju sistema, ki je trajal 15 mesecev, se je Zuckerberg zanesel na pogovore s srednješolci, ki so tekstovna sporočila, elektronsko pošto in obvestila prek Facebooka označili za prepočasne in preveč formalne. Facebook je zato razvil nov sistem, ki je konglomerat obstoječih tehnologij.

Sistem vključuje elektronsko pošto, Facebookova sporočila, Facebookov klepet, tekstovna sporočila na mobilnikih in druge protokole za hipno sporočanje. Novost so poimenovali tekoče sporočanje (seamless messaging). Z njeno pomočjo uporabniku pošljete sporočilo, sistem pa sam poskrbi za metodo dostave, ki jo ima prejemnik najraje. Kdor rad prejema elektronsko pošto, bo to nastavil in Facebook mu jo bo pošiljal; kdor ima raje tekstovna sporočila, bo prejemal ta.

Vsak zainteresirani uporabnik bo prejel tudi naslov @facebook.com, ki pa ne bo predstavljal e-poštnega naslova. Nima vrstice za zadevo, polj Kp in Skp ter podobnega, tako da je še najbolj podoben hipnim sporočilom (IM) ali pomenkom na telefonu.

Naslednja novost je uvedba mape Prejeta družabna pošta (Social Inbox), kamor bo Facebook razvrstil sporočila prijateljev in znancev, medtem ko bodo bančni izpiski in računi v drugem predalu. Še več, moč bo nastaviti, da se sporočila uporabnikov, ki niso prijatelji, avtomatično zavračajo. Dolgoročni cilj je poenostavitev komuniciranja do te mere, pravi Zuckerberg, da ne bo treba več poznati arbitrarnih številk (telefonskih) ali znakov (elektronski naslov ali psevdonim pri Skypu), ampak bo s človekom moč komunicirati enostavno s poznavanjem imena in priimka. Krasni novi svet bo to.

43 komentarjev

zee ::

Krasni novi svet bo to.


Pun?

V vsakem primeru pa me FB posta ne zanima/tangira.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

subby ::

če bi bil internet živ, bi ga ustrelil, da nebi trpel tega sranja

KaRkY ::

Kaj so pomenki na telefonu?

Ne hvala ne rabim tega si potem preveč dosegljiv.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

]Fusion[ ::

KaRkY je izjavil:

Kaj so pomenki na telefonu?

Ne hvala ne rabim tega si potem preveč dosegljiv.


predvidevam da SMS sporočila...
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

nsignific ::

KaRkY je izjavil:

Kaj so pomenki na telefonu?

Ne hvala ne rabim tega si potem preveč dosegljiv.


Me prav zanima, kolikokrat spustiš klic na mobilnem telefonu? Večina se javi četudi je situacija najbolj neprimerna (v avtu, v družbi).

Meni osebno je najmanjši problem se ne javit na telefon, in če mi kdo zameri, se mu smejim v obraz.

Enako velja za ta facebook sporočila, če nočeš biti dosegljiv, se enostavno ne odzivaj na njih takrat, ko se nočeš. Kdor se čuti kompulzivno obvezanega da se na vsak poziv tudi odzove, ima pa pregloboke psihološke težave, da bi se v tej temi z njimi ukvarjali.

BigWhale ::

Tudi Google je razvijal Email killer.

groovi ::

BigWhale je izjavil:

Tudi Google je razvijal Email killer.

Ki je storil samomor 8-)
Groovi's Studios brings fun for all.

nobodyelse ::

Tole se meni na prvi pogled zdi zelo podobno kot googlewave. Mogoce ma clo vec sans da se bo prijelo glede na to da ima facebook veliko veliko vec userjov kot pa gmail..

Izi ::

Izkušnje so me naučile, da kadar vidim besedo "killer", vem da iz vsega skupaj ne bo nič pametnega.
Kar se tiče pa novih tehnologij, starejši so komaj pred kratkim začeli prehajati iz faxiranja na e-mail, brez faxa še vedno ne gre, sploh pri večjih firmah še vedno raje vtaknejo list v mašino kot da bi tipkali in pripenjali priponke.
Je pa e-mail resnično dokaj počasna zadeva, saj včasih traja tudi po 15 minut, da se pošta dostavi, medtem ko fax pride takoj.

Zlate ::

nsignific je izjavil:

KaRkY je izjavil:

Kaj so pomenki na telefonu?

Ne hvala ne rabim tega si potem preveč dosegljiv.


Me prav zanima, kolikokrat spustiš klic na mobilnem telefonu? Večina se javi četudi je situacija najbolj neprimerna (v avtu, v družbi).

Meni osebno je najmanjši problem se ne javit na telefon, in če mi kdo zameri, se mu smejim v obraz.

Enako velja za ta facebook sporočila, če nočeš biti dosegljiv, se enostavno ne odzivaj na njih takrat, ko se nočeš. Kdor se čuti kompulzivno obvezanega da se na vsak poziv tudi odzove, ima pa pregloboke psihološke težave, da bi se v tej temi z njimi ukvarjali.


Ja, načeloma bi imel prav, vendar te bo zdaj lahko kontaktiralo cel kup ljudi praktično istočasno in predvsem zastonj! To pomeni, da se pač ne boš stalno javljal, posledično pa bo potem cela gora (večinoma nepomembnih)sporočil, ki jih boš imel za pregledat. Da ne omenjam, da se nekateri čutijo zapostavljene - užaljene, če jim ne odgovoriš...
Verjetno je osebek, ki tako storitev hoče imeti prav tisti, ki se kompulzivno javlja na vsak klic in verjetno tudi ne ugaša telefona, da ne bi kaj zamudil. Naj jo kar ima. Jaz je ne potrebujem in upam, da je na svetu še ostalo toliko razuma, da je nikoli ne bom potreboval. Moram pa priznati, da slabo kaže...
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

Matako ::

Izi je izjavil:


Je pa e-mail resnično dokaj počasna zadeva, saj včasih traja tudi po 15 minut, da se pošta dostavi, medtem ko fax pride takoj.


V resnici je takih primerov bolj malo, kakorkoli - skoraj sigurno je 15 min nastavljena omejitev - običajen način "varnostnih ukrepov" lamerskih administratorjev, ki jih je povsod ogromno pri nas so pa skoraj nacionalni interes. Performančno takih omejitev ni že 20 let.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Matheeew ::

Dajmo raje primerjati povprečen čas da prispe e-mail in faks. Ne dvomim, da je e-mail hitrejši.

Markoff ::

se je Zuckerberg zanesel na pogovore s srednješolci


No, o uporabnosti sistema, preden ga sploh vidimo, te besede povedo vse.

Sicer pa je ca. 80% mojih elektronskih komunikacij službene narave, 20% pa zasebne. Prve ne bodo nikoli šle čez takle javen servis (politika podjetja in zdrava pamet), slednje pa iz razloga zasebnosti (osebna politika in zdrava pamet) prav tako ne. FB zame je in bo ostal to, čemur je namenjen - vzdrževanju občasnih stikov z osebami, s katerimi nisi v vsakodnevnem kontaktu. Za vsakodnevni kontakt ljudje še vedno uporabljamo kafiče, sestanke, telefone. FB bo kvečjemu delno nadomestil emajl, pa še to samo v zasebni sferi (in še to samo pri tistih osebah, ki že tako FB zlorabljajo, tisti, ki pa ga uporabljamo par minut na dan, pa sploh ne). Da pošiljaš službene informacije in dokumente preko javnega servisa, ki je notoričen po iskanju lukenj v zakonodajah na temo zasebnosti, pač ni vreden nikakršnega zaupanja.

Sicer pa so pred časom MS zaposlenci na široko razlagali, kako bo Axapta SAP-killer. Že takrat sem se jim smejal, danes pa bi se jim tudi, če bi se šamponiranci sploh spomnili teh svojih prerokb. No use laughing at stupid.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Izi ::

Matheeew je izjavil:

Dajmo raje primerjati povprečen čas da prispe e-mail in faks. Ne dvomim, da je e-mail hitrejši.

Pa probajmo poslati en načrt na papirju A4 formata k stranki:
- Fax: Vtakneš v fax mašino, vtipkaš tistih 6 številk in zadeva je v 30 sekundah pri naslovniku.
- E-mail: Papir moraš najprej poskenirati, kar traja 30 sekund, odpreš e-mail pripneš poskenirani material in seveda moraš še nekaj napisati zraven, spet 30 sekund in potem poslati, v povprečju potem traja še dodatnih 5 minut, da pošta pride k naslovniku, skupaj torej 6 minut, preden lahko naprej govoriš s prejemnikom.

e-mail torej vzame 5-krat več časa kot fax. Je pa res, da je fax precej nenatančen za kakšne podrobne zadeve, pa še barv nima.
In dostikrat se pogovarjam s stranko po telefonu medtem ko pošiljam e-mail in zatrdno vem, da traja dostave e-pošte med 1 in 15 minut, v povprečju pa okoli 5 minut. V 30 sekundah, kolikor traja povprečno pošiljanje enega papirja po faxu ne bo e-pošta prispela nikoli, edino če sta oba pri istem ponudniku, kar pa je zelo redko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Markoff ::

Izi je izjavil:

Pa probajmo poslati en načrt na papirju A4 formata k stranki:
- Fax: Vtakneš v fax mašino, vtipkaš tistih 6 številk in zadeva je v 30 sekundah pri naslovniku.
- E-mail: Papir moraš najprej poskenirati, kar traja 30 sekund, odpreš e-mail pripneš poskenirani material in seveda moraš še nekaj napisati zraven, spet 30 sekund in potem poslati, v povprečju potem traja še dodatnih 5 minut, da pošta pride k naslovniku, skupaj torej 6 minut, preden lahko naprej govoriš s prejemnikom.

e-mail torej vzame 5-krat več časa kot fax. Je pa res, da je fax precej nenatančen za kakšne podrobne zadeve, pa še barv nima.
In dostikrat se pogovarjam s stranko po telefonu medtem ko pošiljam e.mail in zatrdno ve, da traja dostave e-pošte med 1 in 15 minut, v povprečju pa okoli 5 minut. V 30 sekundah, kolikor traja povprečno pošiljanje enega papirja po faxu ne bo e-pošta prispela nikoli.


Brca v temo. Najprej primerjaš pošiljanje faksa brez spremnega dopisa, pri emailu pa naj bi ga nujno napisal (fail #1). Preden ti sploh najdeš faks mašino, ti jaz pošljem 10 emailov s priponkami oz. 1 z 10-imi (fail #2). Ne vem, kaj sicer ti počneš z e-pošto, a večina dokumentov je pripravljena v elektronski obliki (beri Word, Excel). Medtem, ko ti tiskaš dokumente in jih skeniraš, jih jaz pošljem 10 prejemnikov v manj kot 1 minutu (fail #3). Medtem, ko ti pošiljaš 20 listov po faksu, jaz pošljem isti dokument skoraj instantno (fail #4). Razen če v življenju še nisi napisal dokumenta, daljšega od 1 strani? Faks naprave so običajno centralne, torej nima vsak uporabnik svoje - email pa v 99% je osebni in ne skupinski. Preden torej faksiran dokument najde pot do uporabnika, je email že davno v predalu in prebran (fail #5).

Hočeš vsaj še 5 argumentov, zakaj je faks tako sodobna tehnologija kot floppy disk in zakaj bi moral iti po poti slednjega?

Proud user of email since 1995.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

RejZoR ::

Ne če je podpora sistema dobra. Pri nas večina poslovnih aplikacij izvozi svoje obrazce in predoglede v PDF formatu, ki ga nato pripneš in pošlješ. Kakšne dokumente občasno še vedno faksiramo ampak vse skupaj gre počasi na e-mail. Govorit, da pa bo Facebook izpodrinil e-mail pa je tako smešno kot če bi rekli, da bo e-mail izkoreninil pisemsko pošto. To se enostavno ne bo zgodilo še najmanj stoletje če sploh kdaj.

Sploh pa je e-mail odkar je Google na sceno vrgel GMail postal izjemno priročna zadeva. Vbistvu če bi danes Google ukinil GMail bi se verjetno počutil kar malo izgubljenega. Si ne predstavljam da bi šel nazaj na lokalno POP3 pošto.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

zmaugy ::

Markoff je izjavil:

Izi je izjavil:

Pa probajmo poslati en načrt na papirju A4 formata k stranki:
- Fax: Vtakneš v fax mašino, vtipkaš tistih 6 številk in zadeva je v 30 sekundah pri naslovniku.
- E-mail: Papir moraš najprej poskenirati, kar traja 30 sekund, odpreš e-mail pripneš poskenirani material in seveda moraš še nekaj napisati zraven, spet 30 sekund in potem poslati, v povprečju potem traja še dodatnih 5 minut, da pošta pride k naslovniku, skupaj torej 6 minut, preden lahko naprej govoriš s prejemnikom.

e-mail torej vzame 5-krat več časa kot fax. Je pa res, da je fax precej nenatančen za kakšne podrobne zadeve, pa še barv nima.
In dostikrat se pogovarjam s stranko po telefonu medtem ko pošiljam e.mail in zatrdno ve, da traja dostave e-pošte med 1 in 15 minut, v povprečju pa okoli 5 minut. V 30 sekundah, kolikor traja povprečno pošiljanje enega papirja po faxu ne bo e-pošta prispela nikoli.


Brca v temo. Najprej primerjaš pošiljanje faksa brez spremnega dopisa, pri emailu pa naj bi ga nujno napisal (fail #1). Preden ti sploh najdeš faks mašino, ti jaz pošljem 10 emailov s priponkami oz. 1 z 10-imi (fail #2). Ne vem, kaj sicer ti počneš z e-pošto, a večina dokumentov je pripravljena v elektronski obliki (beri Word, Excel). Medtem, ko ti tiskaš dokumente in jih skeniraš, jih jaz pošljem 10 prejemnikov v manj kot 1 minutu (fail #3). Medtem, ko ti pošiljaš 20 listov po faksu, jaz pošljem isti dokument skoraj instantno (fail #4). Razen če v življenju še nisi napisal dokumenta, daljšega od 1 strani? Faks naprave so običajno centralne, torej nima vsak uporabnik svoje - email pa v 99% je osebni in ne skupinski. Preden torej faksiran dokument najde pot do uporabnika, je email že davno v predalu in prebran (fail #5).

Hočeš vsaj še 5 argumentov, zakaj je faks tako sodobna tehnologija kot floppy disk in zakaj bi moral iti po poti slednjega?

Proud user of email since 1995.


Pred dvema letoma sem moral zaradi samo ene firme nabavit namenski faks, saj se edino njihov faks ni razumel z mojim faksom na računalniku in moram zdaj vse prispele fakse ročno skenirati, da jih imam v računalniku. Sitno.
In še vedno se kar nekaj stvari pošlje po faksu (sam sicer ne pošiljam po faksu ničesar - razen nekaterim visoko tehnološkim firmam kot sta Telekom in T-2, ki za razne spremembe pogodbe ne priznavata emaila).
Sicer pa upam da se v resno sfero Facebook nikoli ne bo prebil tako močno, da bi se ga moral posluževati za svoje komunikacije, ker cenim svojo zasebnost.

Looooooka ::

groovi je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Tudi Google je razvijal Email killer.

Ki je storil samomor 8-)

Samomor?
Tip je prestopil k facebooku.Tole je verjetno rezultat.Se prav facebook ni izumil nicesar.

Izi ::

Fax se da pošiljati in sprejemati tudi preko računalnika, rabiš samo modem.

Je pa zanimiva stvar, ki jo je omenil zmaugy. Namreč fax se povsod priznava kot uraden dopis. Pogodbe, spremembe pogodb, aneksi, preklici in podobno, vse to je uradno veljavno samo če gre preko faxa ali navadne pošte.
Po e-mail ne bo nikoli veljavno kljub elektronskemu podpisu, da ostalih komunikacijskih kanalov niti ne omenjamo.

sesobebo ::

VidKo ::

Izi, to pa ne bo držalo. Elektronska pošta dejasnko že je sprejeta kot uradni dokument.

FireSnake ::


Še več, moč bo nastaviti, da se sporočila uporabnikov, ki niso prijatelji, avtomatično zavračajo.


Edina pametna zadeva (kdaj to pride v uporabo?)! Tako vsaj ne bom 3x na dan na pokru zadel 50 MIO čipov (ko bi mi sploh kaj koristili, saj jih imam 150 MIO) :D

Kdo ve, kako te čipe spravit v denar? Če se da, potem takoj zaprem acount.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

zmaugy ::

VidKo je izjavil:

Izi, to pa ne bo držalo. Elektronska pošta dejasnko že je sprejeta kot uradni dokument.


Poskusi na Siolu naročiti povečano kapaciteto mailboxa po emailu.

mare_ ::

eh, ker sem imel preveč časa in sem gledal webcast - da je mail počasen, ni mišljeno v stilu, da traja 15 min, da pride od enega do drugega, ampak da naj bi imel prevelik "cognitive load" - torej moraš najprej vedet, na kakšen način je ta oseba najbolj dosegljiva (sms, mail, fb...), potem moraš vedet njen mail naslov, potem moraš vtipkat njen mail naslov, potem se moraš spomniti subjecta in ga napisati, potem se v bistvu z vsakim novim mailom kao začneš na novo pogovarjati z določeno osebo - torej moraš napisati pozdrav, po možnosti še nek stavek za uvod, moraš zaključiti s pozdravom... tam pa naj tega ne bi bilo, ker boš imel za vsakega, s katerim se boš pogovarjal, samo en thread, ki bo šel nazaj do začetka, ko sta se začela pogovarjati in v katerem bodo vsa sporočila in naj bi bilo vse skupaj en velik pogovor. Skratka, podpiranje lenobe :P

Markoff ::

Pred dvema letoma sem moral zaradi samo ene firme nabavit namenski faks, saj se edino njihov faks ni razumel z mojim faksom na računalniku in moram zdaj vse prispele fakse ročno skenirati, da jih imam v računalniku. Sitno.
In še vedno se kar nekaj stvari pošlje po faksu (sam sicer ne pošiljam po faksu ničesar - razen nekaterim visoko tehnološkim firmam kot sta Telekom in T-2, ki za razne spremembe pogodbe ne priznavata emaila).

Glede nekaterih (zaostalih) firm se strinjam. Res pa verjamem tudi, da podjetja s 100.000-imi naročniki imata pogosto težave z dokazovanjem, kaj je bilo dogovorjeno oz. spremljanjem emailov, ki ne romajo nujno na prave naslove. A faks je last resort oz. za primere nefleksibilnih firm (s katerimi pa moraš delati), ne pa konkurenca emajlu. Enostavno ni.

Fax se da pošiljati in sprejemati tudi preko računalnika, rabiš samo modem. Je pa zanimiva stvar, ki jo je omenil zmaugy. Namreč fax se povsod priznava kot uraden dopis. Pogodbe, spremembe pogodb, aneksi, preklici in podobno, vse to je uradno veljavno samo če gre preko faxa ali navadne pošte.
Po e-mail ne bo nikoli veljavno kljub elektronskemu podpisu, da ostalih komunikacijskih kanalov niti ne omenjamo.


Ne vem, kako je danes, spomnim pa se, da pred ca. 5 leti nisi nikakor mogel vzpostaviti fax modema v malce večji firmi, še posebej v primeru raznih centrex central. Glede e-maila sem bil podobnega mnenja kot ti, dokler se nisem pogovoril s pravnikom, specializiranem za IT - noben dokaz apriori ni neizpodbitno veljaven in noben dokaz neizpodbitno neveljaven. Torej - če imaš dovolj posrednih dokazov, da je email komunikacija bila izvedena na način, kot stranka trdi (npr. email train - reply na reply na reply, kjer se izvirni tekst ves čas ohranja; razni logi na mail serverju ipd.), potem bo sodišče najverjetneje tak dokaz priznalo.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

ikeman ::

btw. a je kdo opazil pokrovko na sliki :)

Tole zgleda k ena stala, ne pa FB tiskovna konferenca :)

MrX ::

res zgleda cheap ja...

KaRkY ::

@nsignific o ja se mi pogosto dogaja, ker dobim tako malo klicev na telefon da včasih pozabim da ga sploh mam. Mislim da največ sporočil je od zgrešenih klicev na mojem telefonu, se namreč raje zmenim stvari v živo.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

MrStein ::

Izi: Po e-mail ne bo nikoli veljavno kljub elektronskemu podpisu, da ostalih komunikacijskih kanalov niti ne omenjamo.

VidKo je izjavil:

Izi, to pa ne bo držalo. Elektronska pošta dejasnko že je sprejeta kot uradni dokument.


Teoretično ja, v praksi žal ne.

Celo tako bizarno je, da sem poskeniral svoj podpis z listka in slikco lepim na screenšot Word dokumenta in pošljem image kot priponko na e-mail (kot uradno pošto, ki jo sprejemnik upošteva)

Zakaj varen e-podpis, če pa lahko skeniran old-stajl podpis, ki ga lahko vsaki lolek skopira?

ampak bo s človekom moč komunicirati enostavno s poznavanjem imena in priimka.

Huh, kaj pa folk z istim imenom? Že v 2 milijonski Sloveniji je tega ogromno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

psyke ::

facebook in vse povezano z njim je največje sranje na celem internetu. sploh me ne zanima v katero smer se to razvija, ker itak vem kakšen bo rezultat.

meni je samo žal da IRC ni preživel samo to bom rekel. Kaj drugega je pa facebook. Bolj individualno usmerjen IRC s šminko in manj demokracije ter skupinskega delovanja. Največji social life killer na svetu trenutno. čeprav je to čist offtopic a naj bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: psyke ()

speed machine ::

ikeman je izjavil:

btw. a je kdo opazil pokrovko na sliki :)

Tole zgleda k ena stala, ne pa FB tiskovna konferenca :)



Pokrovka? Verjetno misliš tisto dodatno obtežitev da jim TV ne pade. :)

Zgodovina sprememb…

madmitch ::

Izi je izjavil:

Matheeew je izjavil:

Dajmo raje primerjati povprečen čas da prispe e-mail in faks. Ne dvomim, da je e-mail hitrejši.

Pa probajmo poslati en načrt na papirju A4 formata k stranki:
- Fax: Vtakneš v fax mašino, vtipkaš tistih 6 številk in zadeva je v 30 sekundah pri naslovniku.
- E-mail: Papir moraš najprej poskenirati, kar traja 30 sekund, odpreš e-mail pripneš poskenirani material in seveda moraš še nekaj napisati zraven, spet 30 sekund in potem poslati, v povprečju potem traja še dodatnih 5 minut, da pošta pride k naslovniku, skupaj torej 6 minut, preden lahko naprej govoriš s prejemnikom.

e-mail torej vzame 5-krat več časa kot fax. Je pa res, da je fax precej nenatančen za kakšne podrobne zadeve, pa še barv nima.
In dostikrat se pogovarjam s stranko po telefonu medtem ko pošiljam e-mail in zatrdno vem, da traja dostave e-pošte med 1 in 15 minut, v povprečju pa okoli 5 minut. V 30 sekundah, kolikor traja povprečno pošiljanje enega papirja po faxu ne bo e-pošta prispela nikoli, edino če sta oba pri istem ponudniku, kar pa je zelo redko.


Kdo pa še dela načrte na roko? Torej ga je treba prej sprintat in bog ne daj, da dobim načrt po faxu na A4? Da ne bi res.

Zdaj pa še resno, pošlji "resen" načrt po faxu al pa pogodbo v revizijo po faxu, po možnosti na 18 straneh.

To kar ti praviš je bolj tko-tko, da na hitro odjebeš stranko.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

MrStein ::

Glede hitrosti e-maila, tipično je nekaj sekund.

Sem zdaj probal iz gmail na slovenski ISP:
- 5 sekund, da se pojavi v Outlook-u

Drug PC, isti Exchange server, Outlook: 45 sekund.

Kar je tudi bil moj sum: Zašteka v "zadnji milji", predvsem zaradi neučinkovitih protokolov in nastavitev, recimo POP3 s pollingom na 10 minut.

Izjema je tudi, če se kje na poti zatakne zaradi kakega grey-listinga ali spet, napačnih oz. slabih nastavitev.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

McHusch ::

MrStein je izjavil:

Glede hitrosti e-maila, tipično je nekaj sekund.

Sem zdaj probal iz gmail na slovenski ISP:
- 5 sekund, da se pojavi v Outlook-u



Pa še to samo zato, ker Gmail čaka pet sekund pred pošiljanjem, da imaš na voljo Undo (http://slo-tech.com/novice/t350870).

MrStein ::

Undo Send je Google Labs zadeva, katera je po defoltu izklopljena.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

McHusch ::

Ziher? Jaz imam vklopljeno, pa se ne spomnim, da bi jo bil sam. Ne bom pa trdil

34054 ::

mare_ je izjavil:

eh, ker sem imel preveč časa in sem gledal webcast - da je mail počasen, ni mišljeno v stilu, da traja 15 min, da pride od enega do drugega, ampak da naj bi imel prevelik "cognitive load" - torej moraš najprej vedet, na kakšen način je ta oseba najbolj dosegljiva (sms, mail, fb...), potem moraš vedet njen mail naslov, potem moraš vtipkat njen mail naslov, potem se moraš spomniti subjecta in ga napisati, potem se v bistvu z vsakim novim mailom kao začneš na novo pogovarjati z določeno osebo - torej moraš napisati pozdrav, po možnosti še nek stavek za uvod, moraš zaključiti s pozdravom... tam pa naj tega ne bi bilo, ker boš imel za vsakega, s katerim se boš pogovarjal, samo en thread, ki bo šel nazaj do začetka, ko sta se začela pogovarjati in v katerem bodo vsa sporočila in naj bi bilo vse skupaj en velik pogovor. Skratka, podpiranje lenobe :P


To že, ampak "subject" in vse te zadeve so potencialna slabost res zgolj pri chit-chatih ki jih imajo srednješolci,.. Drugače pa so sila dobra zadeva, da se sploh znajdeš med pogovori. Vsak sodoben client pa je sposoben maile z enakim subjectom prikazati kot en thread. :) Meni se to zdi zelo kul in dosti hitreje najdem kak podatek v gmailu kot pa na primer na Skypu (kjer je vse en thread, ki sega nazaj do prvega pogovora).

Sicer pa me ne mika vse moje (on-line) komunikacije prenesti na nek FB, in verjetno so redki ki bodo to dejansko storili (sploh podjetja).

smash ::

malo reklame? faksiranje brez faxa

madmitch ::

Kakšen e-mail, fax, teleprinter. Kuverta je zakon.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

poweroff ::

OK, Facebook se je izpel. Zdaj gre lahko samo še navdol.

Tole je dokaz, da nimajo nič več svežega ponudit...
sudo poweroff

BigWhale ::

Matako je izjavil:

Izi je izjavil:


Je pa e-mail resnično dokaj počasna zadeva, saj včasih traja tudi po 15 minut, da se pošta dostavi, medtem ko fax pride takoj.


V resnici je takih primerov bolj malo, kakorkoli - skoraj sigurno je 15 min nastavljena omejitev - običajen način "varnostnih ukrepov" lamerskih administratorjev, ki jih je povsod ogromno pri nas so pa skoraj nacionalni interes. Performančno takih omejitev ni že 20 let.


V bistvu je graylisting v vecini primerov edini nacin, da se resis spama. Na zalost pa to ni ukrep 'lamerskih administratorjev' ampak zadnje kar lahko naredis.

psyke je izjavil:

meni je samo žal da IRC ni preživel samo to bom rekel.

Kako ne? Uni k smo pametni se zmeri ircamo. ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

GupeM ::

zmaugy je izjavil:

VidKo je izjavil:

Izi, to pa ne bo držalo. Elektronska pošta dejasnko že je sprejeta kot uradni dokument.


Poskusi na Siolu naročiti povečano kapaciteto mailboxa po emailu.

Pri Amisu sem za statični IP naslov zaprosil prek emaila... Čez 15 minut sem že dobil odgovor in statičen IP. Pri SiOLu pa je potrebno sprintati obrazec, izpolniti, poslati po navadni pošti in še čakati da ti dodelijo statični IP (včasih vem da je blo treba tko). Že tukaj se vidi zakaj je pri SiOLu tko kot je.

qwzyx ::

Why Facebook Wants Your E-Mail
A new messaging system could steal advertising dollars from Facebook's rivals.

To je to.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Facebook Home iz telefona napravi "Facebook-phone"

Oddelek: Novice / Android
237718 (5868) Jst
»

SMS star 20 let

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
84440 (3241) mtosev
»

Volkswagen po izteku delovnega časa ugasne interno elektronsko pošto (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5125061 (21318) echo
»

Apple WWDC: iOS 5

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
219129 (7735) zee
»

Hipno sporočanje na mobilnih telefonih

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
314493 (3550) KoKi

Več podobnih tem