» »

RDP preko kombinacije modem+switch ne dela

RDP preko kombinacije modem+switch ne dela

sokol11 ::

Pozdravljeni,

V kombinaciji Siolov modem (ISKRATEL) in router Linksys WRT54GL mi je vse lepo delovalo (vzpostavljanje povezave, forwardiranje portov, wlan, vse preko Linksysa).

Ker pa sem si zaželel 1 Gbps domačega omrežja sem to kombinacijo zamenjal za Sinope 568+R2 ANNEX BP2 + HP ProCurve 1400-8G 8-portni giga switch.

Problem na katerega sem naletel je da od zunaj ne morem dostopat do računalnikov, ki so za switchom (RDP, FTP, TS), kljub temu da so na modemu pravilni porti forwardirani na pravilne porte/IP-je računalnikov. Začasno sem tudi poskusil dat računalnik v DMZ in a računalniku izklopit Firewall ampak ne pridem gor od zunaj. Na lokalnem IP-ju normalno pridem na Remote Desktop, od zunaj pa ne.

Zdaj ne vem, na switche se ne spoznam, ampak predvideval sem da bi moral switch avtomatsko pripeljati zahtevo do računalnikov na katere jih poskuša forwardirat modem? Ali temu ni tako in bi moral imeti nek boljši switch na katerem se lahko nastavi port forwarding da bi pripeljal zahteve do željenih računalnikov?

Hvala in lp
>-<

ender ::

Switch tu nima veze, problem je najverjetneje v modemu. Daj nazaj WRT54GL, in ga nastavi kot router (na modemu samo izklopi vzpostavljanje povezave, pa bi moralo delat), potem pa ProCurve priklopi na WRT54GL.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

sokol11 ::

Se strinjam tole bi bilo smiselno preverit modem+WRT54GL+switch. in če to dela je problem sigurno modem. :|

Ampak načeloma torej z mojo logiko ni nič narobe? (da bi torej modem če ima pravilno nastavljen port forwarding moral znat posredovat zahtevke preko switcha do pravega računalnika?)
>-<

ender ::

Ja, ker switch sploh ne ve, kaj so to porti in IPji - on samo posreduje paketke med napravami.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

sokol11 ::

Ok, če bo še kdo imel podobne probleme... Siolovi modemi imajo bug, da znotraj lokalnega omrežja (192.168.x.x) ne morejo posredovat paketkov na zunanji IP (193.77.x.x), zato zadeva lokalno ni delovala na zunanjem IP-ju (prej pri Linksysu pa brez problema). Postalo mi je vse skupaj sumljivo ko sem se poskusil povezat preko zunanjega IP-ja na RDP računalnika, ki je bil na koncu že direktno na modem priključen pa ni delalo, tako da sem potem danes preveril tole še izven lokalnega omrežja in deluje.
>-<

ender ::

To ni hrošč - to kar si poizkušal se imenuje NAT reflection, in običajno ne dela, če ne vklopiš posebej.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

sokol11 ::

Ok torej je to feature, zanimivo nisem vedel. Je pa res da v administraciji Sinopeja tega niti ne moreš vklopiti (vsaj tako ni poimenovano). Bi pa čisto iz radovednosti vprašal še kaj pomenijo kratice:

Annex Capability
AnnexA
AnnexB
T1413A
T1413B
A2Plus
A2
B2
B2Plus
M2Plus
M2
>-<

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sokol11 ()

ender ::

To so nastavitve za DSL.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372329002 (29458) ignats
»

težava z dostopom do IP kamere prek dveh routerjev

Oddelek: Omrežja in internet
235911 (4417) nx6325
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951155 (22905) simone
»

Postavitev domačega omrežja (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5318784 (17318) Vanadium
»

Kako najbolje do gigabit (w)lana?

Oddelek: Omrežja in internet
52516 (2198) Spc

Več podobnih tem