» »

Windows 7 64-bit in Samsung 193p - ne morem instalirati

Windows 7 64-bit in Samsung 193p - ne morem instalirati

tabla ::

Čao!

Ne morem instalirati monitorja Samsung SyncMaster 193P na windowsih ultimate 64bit, ker enostavno Samsung ni naredu podpore driverjev za 64-bitni sistem, tko da ne prime pa če dam sto variant emulacij da bi ga prepoznal.

Probal sem tudi program Tune Premium od Samsunga s katerim štelaš kontrast, svetilnost, pozicijo ekrana pa tko, ta monitor ma namreč samo power button. In tudi tu ni podpore za ta monitor, res ne vem kva se grejo.

Kaj lahko naredim?

Dami ::

Pač treba kupit nov hardware. Monitor vsaj dela (slika). Veš kolk naprav je še ki so čisto ok pa jih lahko stran vržem (scanner, printer...).
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Highlag ::

ČE ima monitor CRT vhod ga priklopi preko njega. Imam podoben problem s Samsungom SyncMaster 730BF. Preko DVI vhoda ne dobim ustrezne resolucije, niti je ne morem ročno nastaviti. Preko CRT vhoda dela normalno. ;((
Never trust a computer you can't throw out a window

tabla ::

Ja mam prikloplen preko analognega vhoda, slika je po nastavitvah ostala taka kot pri winxp samo malce je zamaknjena in ne morm nacentrirat, kr ma monitor software notr.

Tune Premium ne dela, ker je monitor instaliran kot Generic PnP Monitor, samo tam ko se pa resolucija štela, pa piše syncmaster, skratka vse nrdijo da skoz kupuješ novo robo.

Ko bo dnar bo tut nov monitor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tabla ()

tabla ::

Tole je odgovor od samsung supporta: I'm sorry, since it is an old model, we do not have the drivers for Win 7 64 bit. However you can try to use the monitor without installing the driver. But I can't guarantee if it will work.

in tole: I think you need a new monitor to run Windows 7, I apologize for the inconvenience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tabla ()

KoMar- ::

Kolega ima 173p in mu Win7 x64 delajo čisto lepo.

tabla ::

Ma dela že sam barve niso take kot bi mogle bit, pa slika je mal postran in ne morm kalibrirat ker un program nima tega monitorja več podprtega, star program pa ne dela na win7.

KoMar- ::

Slika je postrani? WTF?

Icematxyz ::

Poskusi še drug kabel, ker to kaj opisuješ je najverjetneje posledica defektnega kabla. Dvomim da ima Windows 7 tukaj kakšno vlogo, seveda pa vse je mogoče.

Cold1 ::

Vrednost novega monitorja, ki bo (precej) boljši od omenjenega je manj kot 100 EUR, koliko je vredna ura tvojega časa.;)

Drugače pa - namesti vendar še XP-je, vanje namesti ta program, nastavi kar je treba, preglej če vse dela pod Sedmico in izbriši XP-je.

Če boš nameščal XP-je jih 1. namesti na lasten disk in 2. ko jih nameščaš naj bo disk z Okni 7 odstranjen; tako se izogneš zapletom z zagonskimi sektorji ter popravljanjem ene ali druge namestitve OS-a.

bluefish ::

Vrednost novega monitorja, ki bo (precej) boljši od omenjenega je manj kot 100 EUR, koliko je vredna ura tvojega časa.
Res? Takoj kupim, le link mi daj.

Cold1 ::

Ha? Vse 19-ke so dirt cheap, moderni monitorji (tudi TN) so boljši ali pa precej boljši od starejših.:|

Cold1 ::

Najcenejša je 77 EUR, najcenejši Dell je 130 EUR. (@Ceneje.si, kdor hoče iskati pa bo zagotovo našel tudi cenejše).

bluefish ::

Seveda si pozabil, da ima 193P PVA matriko.

KoMar- ::

^^ 193P lahko rabljenega prodaš za 100 EUR.

/me hugs my 173P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

Cold1 ::

TN works for me, ja, ja, I get it; samo pozabljate, da je vsak izdelek pač kompromis med mnogimi faktorji.

Tisti, ki potrebujejo vrhunski zaslon, zaslužijo za vrhunski zaslon dovolj hitro, da bi kupili novega brez pomisleka, tisti pa, ki morajo pomišljati pa po drugi strani ne potrebujejo tako visoke kvalitete, bi pa jim prav prišla večja zaslonska površina (ali kaj drugega pri novejšem izdelku).

Ergo: Prodaš za teh 100 EUR (KoMar-ju recimo,:D), dodaš 50 EUR in kupiš 24-ko.

bluefish ::

KoMar- je izjavil:

/me hugs my 173P

In jaz svojega :) .

vasquez ::

Zanimivo. Imam isto kombinacijo in nikdar nobenega problema. Ko sem monitor kupil (leta nazaj) sem instaliral tiste programčke, pa takoj zatem odinstaliral in od takrat se nastavitev nisem dotaknil.

frudi ::

tabla je izjavil:

Ma dela že sam barve niso take kot bi mogle bit, pa slika je mal postran in ne morm kalibrirat ker un program nima tega monitorja več podprtega, star program pa ne dela na win7.

Za nacentrirat sliko samo pritisni in drži gumb za vklop za par sekund. To bi moralo zagnati 'auto-adjust' funkcijo.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

tabla ::

Ja to že vem, samo vprašanje da ne bo kontrast pa svetilnost spremenil takrat na kak default, to vem da nacentrira sliko, k vsaj to mam zdej vredu.

kixs ::

KoMar- je izjavil:

^^ 193P lahko rabljenega prodaš za 100 EUR.

/me hugs my 173P


Me prav zanima kdo ti bo dal 100€ :)) Tisti, ki mu kaj pomeni PVA, ima ze zdaj boljsi monitor, ostalim pa pomeni zgolj cena.

Sicer pa je vsaka ocena zgolj spekulacija, saj je monitor potrebno dati na trg (bolha) in se sele potem vidi, ce je kaj interesentov.

lp

KoMar- ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o LCD od A-Ž (strani: 1 2 3 4165 166 167 168 )

Oddelek: Kaj kupiti
8372979273 (44109) hariscorale
»

monitor

Oddelek: Kaj kupiti
142095 (1665) msedem
»

Samsung 193P ALI Samsung 193P+ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1329459 (6155) Person
»

CRT ali LCD do 100 jurjev? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
655211 (4104) boštjan
»

ker LCD monitor? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
564149 (2932) boštjan

Več podobnih tem