» »

CRT ali LCD do 100 jurjev?

CRT ali LCD do 100 jurjev?

1
2
»

dëych ::

Azrael: Pri nakupu se je samo treba na daleč izogniti raznim smetem, kot na primer Samsung monitorji, ki so zanič tako CRT, kot LCD izvedbe.

Govoriš kot da bi bil bog, človek ne moreš kr tko neki govort.:\

Nasvet: Pri nakupu se je samo treba na daleč izogniti raznim smetem, kot na primer CTX monitorji, ki so zanič tako CRT, kot LCD izvedbe. :D

Viiii...:))

Lp

PALOMINO ::

Morda je vreden ogleda tudi Sony HS74P z X-BLACK tehnologijo, cena je cca. 124.000 sit in je kar OK, sem si ga omislil in mi ni žal, sem pa že uporabljal kar nekaj LCD monitorjev. Samsung 173P je zelo dober LCD vendar me pri njem motijo nekoliko "elektronske barve" in pa, morda se bo slišalo čudno, v Vice City sem zasledil ghosting pri tem modelu.
Sony HS74PS ima naravne barve, odlično svetilnost v igrah pa seka, ghostinga še nisem opazil.

Iztok Smolic ::

LP

V tem mesecu si bom privoscil nov monitor.
Zdej oklevam med:

MONITOR Samsung 19", SM957MB, 0.20 mm, 1600x1200@75 Hz, 96 kHz, TCO'03, DynaFlat, MagicBright...58.843 SIT

MONITOR Samsung 19", SM959NF, 0.24 mm, 1600x1200@85Hz, 110kHz, TCO'03, NaturalFlat...70.118 SIT

Bral sem tole temo, temo iz 2002 in sem se bolj v dvomih.

Torej ali je 959NF res vreden da je 10k dražji od 957MB ? Ker ce se gre za recimo moje oči ipd. lahko tistih 10k spregledam. LCDja nimam namena kupiti ker me ne skrbi prostor in teza (ker kot kaze za to kupujete LCDje...)

Za kaj ga rabim: predvsem pri risanju mi je vsec ce mas vecje resulucije, pa za gledanje filmov pa se ze konca.

vem da ste to ze 10.000 x obdelali

hvala
-----------/------------

Zgodovina sprememb…

Matej S. ::

Niti pod razno lcd ker sliko ne prikazuje vredu!
Če pogledaš od strani se nič ne vidi.
Jst bi na tvojmu placu kupo enga 19 samsunga syncmasterja!
Samsung dela najboljše monitorje na svetu in ni smet!
Tist, ki to misli je ena cela smet in sploh ne ve kaj je monitor! :d

8-O
Matej

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Predator ()

flipflop ::

Daj se malo umiri s temi smajliji pa jih ne kar povprek lepiti v post ker izpade debilno. Drugače si pa očitno videl sam slabe monitorje LCD, ker se pri mojem CTX S730G brez problema da gledati tudi od vseh strani, mogoče je pa pri Samsungu kaj drugače...

Azrael ::

Samsung, samsung...

10 let nazaj je bil Samsung pojem za dober in ne predrag monitor, solidna zadeva, best buy. Danes temu ni več tako, kvaliteta je šla močno dol. NI čudno, ko jih na netu mnogi tako nekritično hvalijo.

Ko sem lani kupoval LCD, sem si ogledal kar precej modelov od takih poceni (Aopen in razne druge no name), pa srednji razred (Samsung, CTX, Gericom, LG...) in tudi precej drage Sony monitorje.

In od vseh se mi je najmanj dopadel Samsung, ki razen fancy ohišja ni ponjal nič posebnega za ta denar. Vsi kar sem jih videl je imel vsaj eno od teh napak: crknjeni piksli, slab vidni kot, hud ghosting, zanič barve ali pa ni bil v stanju kolikor toliko solidno prikazovati nižjih resulucij (npr. 320 x 200).

dëych, če hočeš lahko prebereš tisto razvlečeno temo o LCDjih od A do Ž, kjer so opisi kako so nekomu menjali v trgovini Samsungov LCD monitor, ker so 4 od 5 imeli crknjene piksle, seveda je šlo za nove iz škatle in podobne štorije. In to naj bo kvaliteta ?!? Zame ni.

Za CRTje. Znanec je 2 meseca nazaj kupil nov 19" Samsung za 50 jurjev. Vzame iz škatle, razmazana slika v Win, BIOS, STGL, na drugem PC, kjerkoli, reklamacija. Naslednji je imel crknjene piksle (ta napaka se je pojavljala na katodnih ceveh na samem začetku razvoja v 60 letih prejšnjega stoletja), no tretji pa mu celo dela. Vsi trije monitorji so bili originalno zapakirani.

In kako naj imam potem Samsung za nekaj kvalitetnega?

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Jose ::

Eden je napisal, da je kupil 173P za manj kot 100 jurjev. Kje?

Ker je zame prikaz besedila zelo pomemben, sprašujem, kateri LCD je sposoben besedilo prikazati v redu, da ni zrnatosti črk, ...? Sprobal sem hvaljenega Samsunga 173P, pa je kljub DVI-ju prikazoval "čudne" črke v Wordpadu. Ali to odpravi kaka nastavitev? Vsekakor bi vzel LCD-ja, če bi vedel, da črke prikazuje enako dobro, kot CRT-ji.

Pri 173 pa kljub velikim 25ms osveževanja ghostinga pri filmu Spiderman nisem opazil.

schurda ::

Še malo mojih izkušenj: Doma imam Philps Brilliance 109P4, flat, super slika. Sem zelo zadovoljen. V službi sem imel IIyamo 410 (17'' flat, super monitor). Dobil sem LCD Sony HS53. 1 mesec so me bolele oči in sem šel nazaj na IIyamo. Službeni Laptop IBM Thinkpad R40 ima še kar dobro sliko, ni pa zelo svetla. Še en komp v službi je Dell-ov, tako da je 15'' LCD tudi DEll. Ta pa ima najboljšo sliko od vseh LCD-jev. Na njem sem lahko par ur, pa me nič ne boljio oči. Frend ima 19'' Samsung, 953 se mi zdi. Slika je tudi dobra, nasploh sem imal s Samsungi dopbre izkušnje. Zakaj se zdej govori drugače, ne vem.

Izisilver: Še odgovor na tvoje vprašanje zgoraj. Samsung MB in DF imajo zvit ekran NF pa raven. Pa ni samo to, 959 ima boljšo elektroniko kot 957 in 953. Sicer pa ti priporočam še Philipsa: P (109P in 107P) modeli so ravni, B (107B in 109B) pa zviti z ravno šipo. Oglej si razliko v neki trgovini pa ti bo takoj jasno. In še IIyamo, recimo 454.

P.S. Ne pozabit, da kupuješ monitor za vsaj par let.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

Moonman ::

Kakšna pa je razlika med IIyamo 454 in IIyamo 455?


Mavr0 ::

Predlagal bi ti recimo:
LG L1915S...kr dobra zadeva...nimam kaj reči...pa še pod 100K je :D :8)

glinik ::

Jaz sem sicer velik zagovornik CRTjev. Ampak Samsung LCD 173p je res dober monitor.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

gobice ::

Jao, kašni LCD-ji, dej ne verjet vsem marketinškim fintam. Ne rečem, za text ipd. je kul, itak. Ampak še to rajši kupi dobrega in ne tele najcenejše, ker so to eni zmazki in ni čudno, da pol ljudi bolijo oči. Jaz trenutno delam hkrati tudi na LCD-ju 20", ki je oh in sploh ("službeni") in ima vse kar ti srce poželi... Za grafičarje pa to ni. Jst se malo ukvarjam s fotografijo... in sem si kupu Iiyama 454 za dobrih 100 jurjev. In pol primerju sliko z drugimi 19" (za pol manj denarja, zato so tako popularni)... ma razlika je očitna, probi pa boš vidu na prvi pogled. Sicer pa priporočam še Mitsubishi 930SB (ampak se ga ne da več dobit, damn) in seveda, LaCie Electron Blue IV.

P.S. Nikol več ne kupim cenenega monitorja, so mi oči preveč pomembne :O

bastadu ::

Mi lahko nekdo pove, katere so še večje različice Mitsubishi-ja 930SB (21 oz 22")?

marnit ::

Azrael: čisto ti verjamem glede samsunga, sam mislim da je ta primer eden redkih. Zato tudi ko si rekel da je samsung smet so te drugi napadli (ker eni pač imajo/imamo dobre izkušnje s njim) - vendar pa to le kaže da nikoli ne veš kaj te čaka četudi kupiš nekaj pregrešno dragega.

glinik ::

Jaz si lastim Philipsa 109P, dober monitor. Če bi imel več $$$, bi si sigurno kakšnega Mitsubishija 930 nabavil >:D .

bastadu, tukaj imaš teste 21 in 22" monitorjev.
klik

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

boštjan ::

če koga recimo samsug 1200NF zanima,ga majo v MB BOFu,nazadnje je bla cena okol 150k.
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o LCD od A-Ž (strani: 1 2 3 4165 166 167 168 )

Oddelek: Kaj kupiti
8372980985 (45821) hariscorale
»

Kakšen zaslon imate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
515173 (4507) ombre
»

Samsung 193P ALI Samsung 193P+ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1329475 (6171) Person
»

LCD

Oddelek: Kaj kupiti
311966 (1254) osmi
»

ker LCD monitor? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
564157 (2940) boštjan

Več podobnih tem