» »

monitor

monitor

omihao ::

pozdrav

Namen mam kupit monitor ... uporabljal ga bom za igranje igerc in vsakdanja opravila..
nekje do 400 eur ..
kaj mi svetujete ?
monitor1
monitor2
kaj menite? vem da je prvi monitor boljši ampak tudi manjši ? je velika razlika med 19 in 20,1 velikosti ?
na katere lasnosti je potrebno gledat pri nakupu dobrega monitorja ?

hv za odgovore

kixs ::

Odsvetujem OBA!

Oba imata TN matriko, ki je sicer hitra, vendar barve niso prve, pravtako je vidni kot zelo slab.

Drugace ti pa tezko povem, ker sam doma se vedno uporabljam CRT monitorje.

LP

Mitch ::

Nekak sem še vedno prepričan, da je na področju LCD monitorjev še vedno najboljša izbira Samsungov monitor z PVA matriko. Recimo SyncMaster 193P+, SyncMaster 970P ali pa SyncMaster 971P. PVA matrika ima sicer malce daljši odzivni čas, zato pa se lahko pohvali z več barvami in pa večjim vidnim kotom.

LP, Mitch

bluefish ::

res je. Imam 173P in je barvno odličen - da ne omenjam tudi izgleda. Malo višji odzivni čas v igrah ni opazen. Morda opaziš, če iščeš.

kupola ::

se kar strinjam
imam SyncMaster 970P in sem s samim monitorjem res zadovoljen.
Barve so v redu, odzivni čas v glavnem ni problem - gledam filme in TV.
Ta PVA matrika je prava stvar vsaj zame.

mmaestro ::

Ali pa si malo poglej ta monitor: Belinea 1980 S1 je ene 100€ cenejši in kar primerljiv s samsungom, res je da je color rendering malo slabši. Me pa zanima kaj drugi pravite na ta monitor.

Seky ::

Kar se LCDjev tiče sem ga kupoval kakšno leto, tako da se v bistvu pregledal skoraj vse monitorje kar se jih je dalo. Na koncu sem se odločil za Samsung 193P plus; ni bil sicer med najcenejšimi (takrat), vendar se je izplačalo. Kar se mene tiče je samsung s svojo tehnologijo med najboljšimi proizvajalci LCDjev na trgu, če ne najboljši.

PRIPOROČAM

Drugač si pa izber nekaj monitorjev, ki se ti zdijo v redu pa jih pojdi pogledat v trgovino, lahko si vzameš s sabo film, kakšen program za testirat, pa boš tam vidu kateri ti najbolj ustreza.

Naročiš si ga pa normalno prek interneta; ker je tam pač ceneje :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seky ()

Nevihta ::

Seky - veš zaradi takih kot si ti pa normalne trgovine propadajo oz umikajo artikle iz izložbe. Zaradi internetnih trgovin je vse manj robe na vpogled.

Sam osebno sem pripravljen in tudi dajem kakega cankarja (v starih časih) več, v kolikor imam možnost robo videti, jo preizkusiti in podobno.

Vem da ni najbolj logično da plačaš več če bi lahko manj, vendar tudi roba v izložbi in pomoč trgovcev nekaj stane in bodimo pošteni in plačajmo njihove storitve.

LP
Nevihta

Mitch ::

Se popolnoma strinjam s tabo, samo če je razlika v ceni 50 ali 100 EUR potem pač težko upravičiš nakup v trgovini...

LP, Mitch

Seky ::

Tej stvari bi se pa reklo konkurenca, na isti način kot so vejče trgovine dobesedno pogoltnile manjše, ker so pač imele večjo ponudbo in so po večini manjše trgovine zaradi njih propadle, isto se zdaj dogaja z internetnimi trgovinami, katere so velika konkurenca navadnimi.

Mislim pa da tudi trgovci nimajo prav manjhne marže na proizvode, če pa ne želijo znižat cen je pa pač odvisno od njih.

Se drugač čist strinjam s tabo, glede na to da sm gorenjc grem pa še zmeri rajši kupit tam kjer je ceneje. Denar pač ne pobiram ravno z dreves.

Vapo1 ::

kaj pa pravite an tale monitor.. ko smo ze pri matrikah in kvaliteti slike...

http://www.mimovrste.com/katalog/produc...

tole bi namrec kupil

Jan987 ::

Monitor je sicer velik in ima veliko resolucijo, vendar mislim da imajo Samsungovi modeli, ki so ti jih navedli zgoraj lepšo sliko. Sam pa se moraš odločiti ali ti je bolj pomembna velikost ali pa lepota slike.

msedem ::

lp, mene pa zanima kakšna jerazlika med 20ws in 20,1ws monitorjem?

Cingular ::

seky: in kje boš pol, ko bojo samo internetne trgovine, videl robo pred nakupom? pa skregan si z ekonomijo:D
Intel E4300@3.3GHz, Asus P5B, 2x1Gb OCZ Gold XTC, WD 400Gb SATAII 16Mb,
Nvidia 8800GTS 320Mb@650/1000, Nec 3540&Lite-On LS, Logitech Z5400,
22" LCD Samsung 225BW, MS Vista Bussines

msedem ::

lp,

še vedno me zanima kakšne dimenzije so monitorji 20,1? je velika razlika med 20 in 20,1?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vsi S-IPS in PVA LCD monitorji ki se dobijo pri nas

Oddelek: Kaj kupiti
196650 (5414) Zheegec
»

Monitor LCD 22" vreden nakupa?

Oddelek: Kaj kupiti
253169 (2118) 54321
»

LCD 17 ali 19 COL

Oddelek: Kaj kupiti
362454 (1783) policmitja
»

Kateri LCD Samsung?

Oddelek: Kaj kupiti
463677 (2115) NURS
»

Monitor do 250k SIT

Oddelek: Kaj kupiti
101464 (1131) BogyX

Več podobnih tem