» »

Velik računalniški problem

Velik računalniški problem

doki6 ::

Pred enim letom sem kupil ta računalnik :
pc plus
komponente:
matična:intel p5ql
ram:apacer 4gb
grafična:ati radeon hd 4850 1gb (pa ne mi najedat o tem katere graficne so slabe in to sranje)
procesor:intel core 2 duo e8400 3. 00ghz

Sprva sem si nalozil windows xp, nato mi je ze 2 dni po nakupu zacel javljaati napako ati2dvag. Dll nato sem ga poslal na popravilo in so mi to napako odpravili in sicer sem takoj za tem zamenjal windows xp za windows 7 x64 in nato mi je delal približno eno leto ne vem tocnega casa po tem casu,
se mi je zacel racunalnik pregrevati in sicer zato ker ga nisem ocistil. Razlog za to je da ne smem racunalnika odprti dokler je se zmeraj v garanciji in ker mi ni preostalo nic drugega sem ga poslal na ciscenje in so mi barabe ciscenje zaracunale 36 eurov to je bilo ze drugic, nato sem racunalnik dobil nazaj in takoj sem spet dobil bsod (blue screen of death)popravili niso cisto nic tokrat so bile vsaj temperature normalne ampak racunalnika nisem mogel zagnati zopet sem ga poslal na popravilo zamenjlai so mi grafično kartico in tokrat sem racunalnik lahko zagnal vendar sem imel cez ekran bele crte in vse je utripalo nato sem racunalnik ponovno zagnal in, crt vec ni bilo vendar nemorem igrati igric probal sem formulo 1 in in gta4 zopet dobim bsod in nemorem igrati nikakor.

Na popravilo ga več ne mislim pošiljati ker so zgleda nesposobni. Popraviti ga nameravam sam

Imam pa 3 napake ki mi jih kaze vsak dan in se jih ne morem znebiti racunalnika ne bom posiljal na 4 popravilo

Vse kar sem probal narediti da popravim:

-downloadal sem si ccleaner in sem driverje popolnoma izbrisal in jih ponovno nalozil na novo
(to ni pomagalo)
-ocistil sem register
-že 6krat sem na nowo instaliral windows
(ni pomagalo zmeraj isto)
-izbrisal vse redistributable (ni pomagalo)

-storil sem se dosti drugih stvari nic ni pomagalo nikjer ne najdem resitve do tega probelma

Sem ze cisto obupan resnicno prosim za pomoč?

Slike problemov:
1.

2.

3.

4.
  • polepsal: Mavrik ()

Xserces ::

Hm se še kšnmu zdi da je neki na background kar ne spada zravn?

Cist mozno je za to kriva grafična... Zaženi kakšen furmark ali 3dmark in če freezne ali bsod se ti grafa pregreva ali pa je fuč
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: KoMar- ()

matej_jack ::

Probaj z drugo grafično kartico, morda je za preverit še napajalnik, če je kak jajc.

solatko ::

Vse skupaj kaže na grafiko ali RAM-e. Poizkusi najprej s tem, da daš not samo en ram. Če bo delovalo v redu, poizkusi še z drugim. Skoraj na vseh servisih so šalabajzerji, saj naredijo minimum, da naprava kolikor toliko deluje, do poteka garancije, potem pa ti mastno zaračunajo, za felerje, ki so jih sami povzročili.
Ravno danes sem sestavil nazaj dve leti star Comtronov računalnik, pri katerem na servisu v garanciji niso opazili, da manjkajo plastični distančniki, med MB in podlago, tako, da je ob tresljajih prihajalo do stika. Rezultat - sesuta matična in grafična kartica, enako, kot so že oni na servisu 6 mesecev nazaj "poštimal".
Če je še v garanciji, ga vseeno nesi in jim zagrozi z inšpekcijo. Računalnik preizkusi na servisu (imajo v sprejemnici vse potrebno za priklop).

Xserces ::

solatko sam tko te uprasam xD je mozno teli artefakti zard rama? samo za info me zanima
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

solatko ::

Dostikrat je pri popačeni sliki kriv ram, tako da je tudi to možno. Ko vse deluje in ni slike, je največkrat krivec ram. Če imaš možnost, grafiko daj v drug računalnik in boš takoj videl, kako deluje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

technolog ::

Jaz bi na tvojem mestu sprobal še tole dvoje.

1. Memtest+, to je program, ki stestira če je je z ramom vse OK.

2. Ubuntu linux live CD. Vedno je dobro stestirati stvar še v drugem sistemu, da si ziher da je napaka v strojni opremi. Live CD pomeni, da lahko stvar preizkusiš, brez da bi moral karkoli nameščat.

doki6 ::

ja ne vem kje naj downlaodam tale program memtest+
pa res nevem ce bi odpiral racunalnik ker je nalepka nalepljena cisto na robu in nemorem odpreti brez da se to vidi

KoMar- ::

Resno, ne veš, kje downloadat memtest+? Si probal napisat na Google slučajno?

TOP ::

Če ga ne boš odprl,tud popravil ga ne boš,tega se zavedaj.

sirotka ::

Si formatiral disk? Snem si dol hirens boot in imaš tam za ram testirat.

doki6 ::

ja danes sem cel dan sam doma tok da dajejte predloge mam casa dovolj hehe
formatiral sem ja
ja na google sem probal sem prvo kliknil pa ni download linka

aja pa zaradi nalepke reku mi je fotr da mi on nebo popravljou ce zjebem garancijo
in ce jo bom odstranu pol mi tut na servisu ne bojo hotli poravt ampak ga bojo nazaj poslali

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: doki6 ()

sirotka ::

Najdi si ga, je fajn stvar.
Glede nalepke je pa tako, garancija še velja, vendar na komponente in ne na pc - se pravi, namesto 2 let, na nekatere stvari pade samo še 1 leto garancije.

Če ga pa ne misliš odpret, pozabi, da boš kaj poštimal.

doki6 ::

ja ga bom zdej dol povleku
bom odpru pa kar bo bo aja pa sm tok ce odprem mi garancija potece kr je racunalnik ze eno leto star narejen v 2009 :P

sirotka ::

Ja pol pa kr...poglej matično ploščo(kondenzatorje), stestiraj ram in disk - oboje v hirens boot in poročaj.

Za diske je najbolš powermax, za ram pa golden test(oz. nekaj podobnega...pritisneš 5 nato 1 in potem še 2:D)

solatko ::

Pusti nalepko pri miru in nesi računalnik v popravilo. Vztrajaj, da ti ga popravijo v 0. Napisal sem ti že, da imajo na servisu možnost priklopa in s tem preizkusa, poženi tisto, kjer veš, da prihaja do problemov in če so še prisotni, nazaj čez pult, pa naj še enkrat razdrejo. Ko ti bo garancija potekla, te možnosti ne boš imel več.

doki6 ::

dej mi lahk te lepo prosim po postopkih razlozis kaj naj nardim sej se razumem na racunalnike sm to na strojno opremo pa niti ne da nebom kej polomu al pa zajebu rame bom znau vn dat sm nevem kok naj zacnem zdej to po postopkih mi lepo napis kaj naj nardim prvo do zadnjega prosim ?

Lej solatko boli me k...c ce niso 3 krat nc nardili nebojo tut zdej nc tok da bom use nardiu da ga sam popravim.

aja pa pozabil sem napisat napajalnik mam 350w

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: doki6 ()

solatko ::

Kaj pa, če se bo pokazalo, da je zanič disk, matična in rami, torej uveljavi garancijo in pred odhodom domov, na servisu preveri če mašina deluje, tako kot hočeš. Sicer je denar tvoj, samo čas bi bil, da začnemo na servisih zahtevati celotno in kvalitetno rešitev. Večina servisov pri nas, je slabo vzdrževan in voden sistem uvoznikov, katere boli k...c za poprodajne dolžnosti, zato je najboljše zdravilo za njih, vztrajanje na delujočem izdelku, pa naj ga popravljajo magar 100X in to velja, za vse tehnične izdelke, ne samo računalnike.

sirotka ::

doki6 je izjavil:

dej mi lahk te lepo prosim po postopkih razlozis kaj naj nardim sej se razumem na racunalnike sm to na strojno opremo pa niti ne da nebom kej polomu al pa zajebu rame bom znau vn dat sm nevem kok naj zacnem zdej to po postopkih mi lepo napis kaj naj nardim prvo do zadnjega prosim ?

Lej solatko boli me k...c ce niso 3 krat nc nardili nebojo tut zdej nc tok da bom use nardiu da ga sam popravim.

aja pa pozabil sem napisat napajalnik mam 350w

Najprej pogledaš kondenzatorje, če so napihnjeni(sam pomoje, če bi bli, bi na servisu ugotovil, a nikol ne veš). Ram dej ven in spihaj slot in potem nazaj noter, ne moreš zajebat, ker so "hakli" noter. Potem pa hirens boot in daj disk test in potem powermax in tadolgi test. Nato daj pa še ram test, tle pa izber golden memory oz. nekaj v tem smislu.

Je pa res to, kar pravi solatko, sploh če nisi najbolj vešč pri strojni opremi - da ne bo več škode kot koristi od tega "izleta" v notranjost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

solatko ::

sirotka - nekaj let se že ukvarjam s servisiranjem računalnikov, pa na še ne dve leti stari plati nisem našel napihnjenih kondijev.
Sploh ne gre za izlet v notranjost (tudi nalepko se da zjebat), temveč nalogo pooblaščenega servisa, da opravi svoje naprej plačano delo (garancijo plačaš v ceni). Normalne računalniške firme imajo sistem odprt, saj se največkrat vidi, če je do okvare prišlo, zaradi nestrokovnega posega. Nalepke dajo zaradi tega, da si kupec ne more ogledat notranjost (redki imajo spedenan računalnik in da ne vidiš kakšno chip robo so ti prodal za veliko denarja).

sirotka ::

Glede kondijev - potem imaš večjo srečo od mene.

Sicer pa: si probal še s kakim drugim dvdjem za winse?

Xserces ::

dokler je pod garancijo jaz ne odobravam odpiranja kiste... se raj skregam u amen na servisu in ma da porihtajo...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

technolog ::

Če boš šel odpirat računalnik v upanju, da boš našel kakšen napihnjen konenzator, ga enkrat žoknil in se bo skrčil na prejšnjo velikost si optimist :))

Torej: Ne odpirat kište, še posebej pa ne če nimate znanj in je računalnik v garanciji.

Jaz bi v tvojem primeru naredil to, kar sem ti napisal gor, potem pa če to ne bi delovalo, občutljive podatke skopiral na eksterni disk ter jih zbrisal z glavnega. Drugo: Ne zaupajte serviserjem svojih 4chan arhivov/slik svoje punce/certifikatov/tajnih PHP projektov.

bluefish ::

V tvoji situaciji veliko opcij nimaš. Testiraj RAM z Memtestom, ostalo zahteva odpiranje računalnika, kar pa ti glede na tvoje znanje ne bi svetoval.

solatko ::

technolog - Občutljivi podatki res ne spadajo v javnost (servis), vendar tudi servis kazensko in materialno odgovarja, če bi podatki prišli v javnost, saj se z lahkoto ugotovi, od kje so bili poslani.
Potem pa pač sledi pravdanje in predvsem opozorila javnosti, da naj se zaradi slabe zaščite podatkov strank, raje izogibajo tega servisa.
Imel v rokah že vse mogoče podatke strank, vendar mi na misel ne pride, da bi si jih le ogledal, kaj šele kaj drugega.

technolog ::

Solatko, lepo to. Pa vendar se jaz ne dam, ne samo da bi izbrisal podatke, tudi fizično bi jih ene 5x prepisal z nulami (ali pa z /dev/urandom). In ni res, da se z lahkoto ugotovi od kje so bili poslani.

Da ostanemo na on topic. Torej, memtest++, pa en live linux CD (najbolje Ubuntu), če to dvoje deluje po pričakovanjih, potem je windows kriv (torej svež install), če pa tudi to dvoje ne deluje ok, potem pa na servis. Moj dober nasvet pa ostaja - če ga boš uresničil ga boš, če pa ne pa pač tvegaš. Ampak ni to point te teme, to sem povedal samo za intermezzo.

solatko ::

Za vsako stvar se da ugotoviti od kje je bila poslana, če obstoji interes, težko pa se popravi škoda, ki je narejena, zato se z zaupnimi podatki dela na zunanjih napravah in strežnikih, sam računalnik pa naj bi bil čist in prav je, da si omenil te zadeve, saj veliko uporabnikov ne razmišlja o tem, ko se jim pokvari računalnik.

sirotka - Morda imaš izkušnje s kakšnimi res chip platami, drugače pa kondenzatorji, ob normalni uporabi mašine, morajo zdržati 3-4leta in če gre za računalnik v garanciji, tu ne bi smel biti problem - je pa vse možno.

doki6 - ti pa samo preveri, da ne gre slučajno za napako v operacijskem sistemu, potem pa na servis in toliko časa utrujaj, da bodo zamenjali vse komponente, če računalnik ne bo deloval tako, kot je treba. Glede na komponente, bi moralo delovati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

amigo_no1 ::

Če ne veš kje dobiti memtest+ potem NE razdiraj kište ter se raje drži pasjanse in worda.
Kaj je: praha imaš notri eno tono in se pregreva. Katera kretenska trgovina še daje nalepke na kišto ?
To je tako kot bi ti havbo na tvojem kupljenem avtu zaplombirali ...

bluefish ::

Nalepke tako ali tako ne vplivajo na garancijo posameznih komponent.

doki6 ::

ja ampak jst mam na vse skupej garancijo u tem je fora

sirotka ::

doki6 je izjavil:

ja ampak jst mam na vse skupej garancijo u tem je fora

Na vse skupaj, dokler je zaprta, če pa odpreš se pa garancija določa po komponentah...

bluefish ::

Ja. Recimo, da ima celoten računalnik garancijo dve leti. V tem primeru imajo vse komponente prav tako dve leti garancije. Če pa nalepko odstraniš, pa ima posamezna komponenta garancijo tako, kot če bi jo kupil posebej in vgradil naknadno.

fosil ::

Razlika med garancijo na računalnik in po komponentah je tudi v tem, da če imaš garancijo na računalnik in te zadeva zafrkava, morajo oni ugotavljat kaj je narobe. Pri komponentah je pa to tvoja naloga.
Tako je!

doki6 ::

opravil sem memtest in pisalo je pass 1 in errors 0 tako da mislim da z ramom ni nič narobe

Xserces ::

pust cez noc ta memtest... lol
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

sirotka ::

doki6 je izjavil:

opravil sem memtest in pisalo je pass 1 in errors 0 tako da mislim da z ramom ni nič narobe

Jaz bi še vedno raj probal s testom v hirens bootu. Pa pusti več kot 1x čez test, čeprav v primeru, da pride 1x čez brez erorjev, bi moral tud sistem gor spravt...

feryz ::

solatko je izjavil:

sirotka - nekaj let se že ukvarjam s servisiranjem računalnikov,... Nalepke dajo zaradi tega, da si kupec ne more ogledat notranjost (redki imajo spedenan računalnik in da ne vidiš kakšno chip robo so ti prodal za veliko denarja).
Ta je pa svetska.
Ko se računalnik boota, ti izpiše približno 95% sestave v tvoji kišti, če poženeš še kakšen CPU-Z, imaš popolno sliko tega, kar se skriva v kišti. Ne rabiš nobenih pogledov v kišto, da to ugotoviš. Razen če te zanima sestava pleha.

Sicer pa, če misliš odpirat, poizkusi najprej z drugim napajalnikom. Tvoj je malo švoh, poleg tega ima tudi napajalnik kondenzatorje, ki so bistveno bolj obremenjeni. Odpreš tudi tega in pogledaš še to.
Ram ima poleg procesorja dolge garancije (doživljenske) in je majhna verjetnost, da je z njim kaj narobe. Če že, potem so ponavadi vstavljeni v napačne reže (glede tega so nekatere plošče kar zaj...).

solatko ::

Si si že gdaj ogledal kakšen v Sloveniji kupljen računalnik in ga primerjal s kakšnim iz tujine.
1. Po navadi ohišje največji jajc, ki se ga dobi za mali denar - (ne glej plastiko, ki daje izgled, temveč kvaliteto te plastike in kolikokrat ga lahko razdreš, brez da bi ti polomilo zatiče)
2. Napajalnik neki nn crap maximalno "420W"
3. Kepa kablovja med grafično in trdim diskom (nič speto, speljano in skratka urejeno)

Ne govorim o komponentah, ki jih pokaže vsak malo slabši testni program in so po navadi enake kot specifikacije, govorim o zadevah, ki jih moraš ogledat in preizkusit, da veš kakšne so - ohišje, napajalnik, sestava), večino tega pa z nalepkami lepo skrijejo.
Firme, ki imajo to urejeno, tudi nalepk nimajo več gor - PCX, Funtec, AGT, DINOCOMP........

fosil ::

Od kdaj pa PCX nima nalepk?
Doslej so jo imel vsi njihovi pc-ji kar sem jih videl.
Tako je!

solatko ::

PCX računalniki, ki se prodajajo po trgovinah so brez nalepk, vsaj zadnje leto (Leclerc, Harr.N...).

doki6 ::

sm zrihtau grafična je bla kriva hvala vam vseeno za odgovore.

LP doki6


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava z zaslonom

Oddelek: Pomoč in nasveti
111553 (1343) KruceFix
»

Odstranitev garancijske nalepke? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
727193 (4731) winpirate
»

Garancijska nalepka (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
828830 (6056) Invictus
»

Garancija

Oddelek: Kaj kupiti
422918 (1385) darkolord

Comtron in garancija (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
838088 (6569) Mr.B

Več podobnih tem