» »

Ali lahko podjetje NE posluje z določenimi strankami...

Ali lahko podjetje NE posluje z določenimi strankami...

«
1
2 3

gzibret ::

...če se mu tako zahoče.

Fork iz: Igranje rulete z dobičkom!
Vse je za neki dobr!

St235 ::

Fora avtomatskega mešalnika je v tem, da gredo po vsaki igri nazaj vse karte. Dokler je bilo ročno mešanje so se karte mešale vsakih nekaj iger in si lahko sledil katere karte so bile že porabljene. Pri avtomatskem mešalniku pa so vsak krog na voljo vse karte kar praktično izniči statistično prednost, ki si jo lahko dobil. Igralnice pa lahko vsakomur prepovejo igranje, kakor lahko tudi vsako drugo podjetje prosto zavrne sodelovanje/prodajo.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

Okapi ::

kakor lahko tudi vsako drugo podjetje prosto zavrne sodelovanje/prodajo.
To seveda niti približno ni res. Podjetja ne smejo kar po svoje odločati, kdo lahko kupuje njihov kruh, se vozi z njihovimi avtobusi ...

O.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

Thomas ::

To je problem, tale diskriminacija strank v primeru igralnic. Če pravna država ne bi bila samo pravljica, bi zaradi te poljubnosti ravnanja z obiskovalci, sesula igralnice.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

T-h-o-r ::

in kako bi se potem zabavali?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

Thomas ::

Sej bi se lahko. Igralnic nimajo mafijci s koncesijo, ampak trg določi, kdo od tistih, ki upoštevajo zakone, obstaja kot ponudnik.

Država sprovaja zakone, podjetneži ponujajo zabavo, kakor vse ostalo, kar jim pride na misel, da bi ljudje morda radi.

To je bistvo kapitalistične igre, če je to res kapitalistična igra. Sicer je kaj drugega. Socializem, komunizem, korporativizem, fašizem ...
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

oldguy ::

To je problem, tale diskriminacija strank v primeru igralnic. Če pravna država ne bi bila samo pravljica, bi zaradi te poljubnosti ravnanja z obiskovalci, sesula igralnice.


Kot sem rekel, potrebno je razumeti, da je dosti zgodbic o preprečitvi vstopa sad domišljije ljudi, ki še sami sebi ne morejo priznati da so pač pognali vse kar so imeli. Veliki dobitki so reklama za igralnico, zato ti na podlagi dveh dobitkov npr. 100K EUR nihče ne bo prepovedal vstopa, saj ve, da boš najbrž denar prinesel nazaj že naslednji teden. Skupaj s tabo pa še 20 novih duš...

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

St235 ::

Okapi je izjavil:

kakor lahko tudi vsako drugo podjetje prosto zavrne sodelovanje/prodajo.
To seveda niti približno ni res. Podjetja ne smejo kar po svoje odločati, kdo lahko kupuje njihov kruh, se vozi z njihovimi avtobusi ...

O.


Prepovedana je diskriminacija kot je definirana v zakonodaji. Seveda pa ima vsak pravico zavrnit sodelovanje. Hotel ti ni dolžan dati sobe, ravno tako kot ti vodovodar ni dolžan prit postavit cevi v hišo. Tudi pek ti lahko pri polni polnih policah kriha le tega ne proda in ti mu ne moreš zato čisto nič. Vsak tak poslovni odnos je pogodba s katero se morata oba strinjat. Kazino te tako lahko mirno odslovi če se ne strinja z tvojim sistemom igre.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

imagodei ::

@Okapi,

tole sem ti že včeraj jaz želel odgovoriti. Seveda se lahko lokalna pekarna odloči, da ti ne bo prodala kruha. Kamot.

Drugo je, če ti čutiš, da gre za rasno, versko ipd. diskriminacijo, ampak podjetje lahko brez razloga zavrne sodelovanje s tabo. Kam pa pridemo, če bi mene kot direktorja podjetja nek zakon zavezoval, da moram poslovno sodelovat z vsakim?

Recimo, da sem pečar, sem totalno zaseden in me pokličeš, da bi ti prišel polagat ploščice. Ker ne smem zavrnit sodelovanja s tabo, moram odpovedat aranžma v hotelu čez dva meseca, ko imam prvi luft?

Ali pa si slab plačnik - ne smem zavrnit sodelovanja s tabo?

Sem voznik taksija in me ustavi totalno pijana, poscana in pokozlana stranka... Ne smem zavrnit vožnje?

Nekaj drugega je, če tako odločitev sprejme samovoljno prodajalka za pultom ali voznik avtobusa. Če pa ravna po navodilih šefa, je pa to popolnoma sprejemljivo (dokler odklonitve storitve oz. postrežbe ne pogojujem na podlagi vere, rase, ipd.).
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

Okapi ::

(dokler odklonitve storitve oz. postrežbe ne pogojujem na podlagi vere, rase, ipd.)
Ali imena, barve las, letnega časa ali kateregakoli drugega neupravičenega vzroka. Jasno je, da če si pijan, ti ne dajo pira v kafiču (celo ne smejo ti ga dati), ali ti ne prodajo karte za avtobus, če je ta že zaseden (celo ne smejo ti jo). Sem mislil, da ste tule vsi dovolj pametni, da vam je jasno, da obstajajo upravičeni in neupravičeni vzroki (ki niso samo verska ali kakšna druga diskriminacija) in da sem mislil na te druge. No, očitno sem se zmotil.;(

Igralnica ti lahko prepove vstop, če si v supergah (če ima takšna pravila), ne sme pa ti prepovedati vstopa, če jim ni všeč tvoj pokeraški fris. Štetja kart brez pripomočkov ti ne morejo dokazati, torej ti na tej osnovi ne bi smeli prepovedati igrati, tudi če imajo v pravilih napisano, da se kart ne sme šteti.

O.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

Brane2 ::

imagodei je izjavil:

@Okapi,

tole sem ti že včeraj jaz želel odgovoriti. Seveda se lahko lokalna pekarna odloči, da ti ne bo prodala kruha. Kamot.

Drugo je, če ti čutiš, da gre za rasno, versko ipd. diskriminacijo, ampak podjetje lahko brez razloga zavrne sodelovanje s tabo. Kam pa pridemo, če bi mene kot direktorja podjetja nek zakon zavezoval, da moram poslovno sodelovat z vsakim?


Če ima ta pekarna prodajalno za maloprodajo, kjer prodaja kruh navadnim smrtnikom, ga tebi ne more odreči.

Če pa ga prodaja pravnim osebam in maloprodaje nima, te lahko odpika.

Ravno tako je z igralnicami. Če so namenjene navadnim smrtnikom in so javne, potem bi jih po logiki stvari morali obravnavati kot maloprodajne prodajalne paketov verjetnosti navadnm državljanom in tu ne bi smelo biti dovoljena ta samovolja.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

St235 ::

Brane in okampi. Naj mi eden od vaju pove kateri zakon me bo prislil da z vama stopim v poslovno razmerje, sklenem pogodbo in posledično prodam kruh? Stopita v trgovino in vama povem, da vama ne bom prodal kruha. Ga ni zakona, ki me lahko prisili v to. Komu prodajam kruh, polagam ploščice... je moja odločitev. Zato odločitev ne rabim upravičenega razloga. Lahko je moj razlog preprosto ta, da se mi v tem trenutku ne da dvignit iz stola. Pri tem ne smem biti diksirminatoren kot to definira ustava imam pa vso pravico da ti ne prodam kruha ker mi nisi všeč. Druga zgodba je če je to dobra poslovna praksa, imam pa vso pravico da ti zavrnem storitev.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

Brane2 ::

Dokler nimaš maloprodaje ja. Ko odpreš trgovino, pa AFAIK ne več.

Kateri zakon ? Ne vem na pamet.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

St235 ::

lahko imaš miniprodajo pa nisi nikomur ničesar dolžan prodati, če tega ne želiš, ravno tako kot mu nisi dolžan opravit storitve. Drugače se temu reče prodaja na drobno in jo ureja zakon o trgovini v 8.členu.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

amigo_no1 ::

A ni smisel prodaje prodaja :D ?
Razen seveda če imaš preveč potencialnih kupcev in si lahko zmišljuješ...Samo taki so bolj redki..

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

St235 ::

Seveda je smisel prodaje prodaja, ravno tako kot je v interesu kazinoja, da stranke igrajo ruleto, blackjack in ostalo. Ampak če v ta proces vstopi nekdo, s katerim ti ne želiš sodelovati mu seveda lahko zavrneš sodelovanje. Predstalvjal si, da ti v trgovino vsak dan vstopi posvinjan smrdeč osebek ki se pol ure zamišlja kaj bi in na koncu kupi kajzarco za 20c, ti pa še dve ure zračih trgovino in pucaš tla. Ali pa nekdo, ki se najprej 20 minut dere na vse ostale stranke, da so mu napoto, te zmerja za oderuha in potem pričakuje da mu boš prodal 1/20 kruha.

Nakup izdelka, kot tudi igranje v kazinoju je oblika pogodbe v katero morata oba pristopiti prostovoljno. Zaradi enostavnosti procesa seveda ni potrebno podpisat dejanske pogodbe, se da kupi kruh ali položi stava ampak princip je isti. In če ena od strank oceni, da v določenem poslovnem odnosu nima ustreznih koristi seveda ni dolžna takšnega poslovnega odnosa sprejeti. Če kazino oceni, da nekdo izkorišča sistem in s tem deluje v njeno škodo z njim ne podaljša pogodbe. Ne smejo te odvleč od mizo po tistem, ko si položil stavo, ali pa ti odvzeti pridobljene žetone, lahko pa ti odpovejo nadaljnje sodelovanje. To, da oni sprejmejo mojo stavo je oblika poslovnega dogovora in ko so enkrat sprejeli stavo jo morajo tudi izplačati ne glede na to koliko sem zaslužil, ker je bil tak dogovor. Po izplačilu pa seveda niso dolžni z menoj stopiti v nov dogovor in mi lahko naslednjo stavo zavrnejo. In za to ne potrebujejo nobenega utemeljenega razloga.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

Brane2 ::

St235 je izjavil:

lahko imaš miniprodajo pa nisi nikomur ničesar dolžan prodati, če tega ne želiš, ravno tako kot mu nisi dolžan opravit storitve. Drugače se temu reče prodaja na drobno in jo ureja zakon o trgovini v 8.členu.


Seveda, pa kaj še.Čim si ti registriral in odprl maloprodajo, si s tem sprejel določena pravila igre. Eno od pravil je, da cesar teritorija, kjer tvoja prodajalna stoji, svojim podložnikom zagotavlja enakopravnost in jih ščiti pred diskriminacijo.

Če boš torej recimo črnce, južnjake ali katero tretjo skupino ali samo posameznike začel zavračati zaradi njihove take ali drugačne "prirojene kakovosti", bi te znal kmalu obiskati kdo in ti pojasniti kako določilce ali dva.

Je kup pravil, ki določajo kako mora zgledati tvoja prodajalna, od čisto fizičnih zadev dalje.

Ja, ti se lahko to greš dokaj neomejeno a ne v sklopu maloprodaje.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

St235 ::

Brane preberi še ostale poste. Eno je diskriminacija na podlagi narodnosti, rase, spola, jezika, vere, političnega ali drugega prepričanje, kot to definira zakonodaja... drugo pa je moja pravica da v poslovne odnose stopam prostovoljno.
To da nekomu zavrnem prodajo blaga, ker je osoren, tečen, nesramen ali kaj tretjega je popolnoma moja odločitev. (Pustimo tukaj ali je poslovno pametna).

Če kogarkoli zavrnem na podlagi barve kože ali narodnosti kot ti omenjaš je seveda kaznivo. Vendar ni kaznivo dejstvo, da jim nisem prodal kruha temveč to, da sem jih zaradi rase/narodnosti/vere drugače obravnaval kot ostale.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

St235 ::

Obstajo zakoni, ki predpisujejo pod kakšnimi pogoji smem prodajati določeno blago (higijenski standardi, prostor, dovoljenja...) ne obstaja pa zakon, ki predpisuje da moram prodajat določeno blago (Izvzemimo tukaj določene dobrine, ki spadajo v javno dobro in morajo imeti do njih vsi dostop).

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

Brane2 ::

Torej ti prostovoljnost ni dovoljena že tako, v maloprodaji pa še manj.

Ti ne moreš v klasični mali štacuni prodajat mesa, ki ustreza zdravstvenim minimumom, čeprav OZ določa samo to, da se kupec s tem strinja in da je s tem seznanjen. Recimo to, pa je takih primerov še ohoho.

Ravno tako ti jaz v maloprodaji ne morem prodat kakega elektronskega izdelka, ki ni atestiran. Tak izdelek sploh ne sme stati na polici maloprodaje.

Lahko ti ga pa komot prodam mimo tega, če te seznanim za kaj gre in se ti s tem strinjaš.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

St235 ::

Lej Brane, ne moreš mimo zakonskih določil. In če je z zakonom določeno,m da se lahko prodaja samo meso z določenim zdravstvenim minimumom ali elektronika samo z a-testom potem midva z individualno pogodbo ne moreva mimo teh zahtev zakona.

Vendar pa ne obstaja zakonsko določilo, ki pravi, da moram prodati blago. Kot sem post više napisal, obstajajo pravila pod kakšnimi pogoji LAHKO prodajam. Ni ga pa pravila da MORAM prodajat.

Elektronike brez CE ne smem prodajat. Elektroniko ki ima CE lahko prodajam. NIKJER pa ne piše, da jo moram prodat.

Zgodovina sprememb...

* spremenil: Lakotnik29 (danes ob 11:50:42)
* ustvaril: Lakotnik29 (danes ob 11:50:01)

Double_J ::

Po tvoji logiki Lakotnik, lahko nekomu v trgovini več računaš, drugemu pa manj. To ne gre tako...
Dve šivanki...

St235 ::

Nope, tega ne moreš ker obstajajo zakonska določila na podlagi katerih moraš storitve in blago prodajati po v naprej jasni vidni ceni.

Double_J ::

Če mi Mercator, ne bo hotel prodati kruha, bo izgubil tožbo, če ne bo imel zelo dobrih dokazanih razlogov. Naprimer, da kradem, itd...
Dve šivanki...

St235 ::

Imam trgovino z elektroniko in v njej prodajam palični mešalnik, ki ima ceno 19.99EUR.

Ta mešalnih lahko prodam samo če imam ustrezna dovoljenja za prodajo,garancijo, bom izdal ustrezen račun, ima mešalnik ustrezne certifikate, ga prodam za napisano ceno 19.99.... Torej obstaja kup pravil pod kakšnimi pogoji LAHKO prodam mešalnik. ČE katerega od pogojev ne izpolnjujem potem tega mešalnika ne smem prodati oziroma bom za prodajo mešalnika dobil kazen.

Nikjer pa ne piše da dejansko MORAM prodati mešalnik. Lahko ga imam na polici in nabiram prah na njemu.

Double_J je izjavil:

Če mi Mercator, ne bo hotel prodati kruha, bo izgubil tožbo, če ne bo imel zelo dobrih dokazanih razlogov. Naprimer, da kradem, itd...


Zdaj pa dovolj nakladanja. A mi lahko prosim nekdo pokaže zakonsko osnovo na podlagi katere jaz moram z nekom neprostovoljno v poslovni odnos? (govorimo glede na dosedanju temo - maloprodaja, kazino...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Brane2 ::

St235 je izjavil:

Obstajo zakoni, ki predpisujejo pod kakšnimi pogoji smem prodajati določeno blago (higijenski standardi, prostor, dovoljenja...) ne obstaja pa zakon, ki predpisuje da moram prodajat določeno blago (Izvzemimo tukaj določene dobrine, ki spadajo v javno dobro in morajo imeti do njih vsi dostop).



Obstaja določilo, ki pravi, da je roba na polici in pildek s ceno tvoja ponudba. Ko stranka pride in zagleda zadevo, je tako kot da bi ji jo ravnokar ponudil. Ponudba pa zavezuje, če je sprejeta.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Double_J ::

Po tvoji logiki, prodajalec ne sme zavrniti nakupa nekomu s črno kožo, sme pa nekomu s črnimi lasmi...
Dve šivanki...

Brane2 ::

St235 je izjavil:

Imam trgovino z elektroniko in v njej prodajam palični mešalnik, ki ima ceno 19.99EUR.

Ta mešalnih lahko prodam samo če imam ustrezna dovoljenja za prodajo,garancijo, bom izdal ustrezen račun, ima mešalnik ustrezne certifikate, ga prodam za napisano ceno 19.99.... Torej obstaja kup pravil pod kakšnimi pogoji LAHKO prodam mešalnik. ČE katerega od pogojev ne izpolnjujem potem tega mešalnika ne smem prodati oziroma bom za prodajo mešalnika dobil kazen.


Ajde. Se pravi, inšpektorji, ki vsak dan kontrolirajo ustreznost izdelkov in kontrolirajo cene, počnejo te stvari brezveze ?

Po tvoji logiki, trogovec lahko vedno reče, da pa tega ni mislil prodati, ampak jo je tam pustil, da se na njih nabira prah...

Še pomnim, ko so na SEJMU hodili okrog in kontrolirali, če ima kak eksponat priloženo ceno.
Če jo ima, gre za ponudbo mimoidočim in takrat se pravila igre spremenijo v smer maloprodaje...
On the journey of life, I chose the psycho path.

St235 ::

Brane2 je izjavil:


Obstaja določilo, ki pravi, da je roba na polici in pildek s ceno tvoja ponudba. Ko stranka pride in zagleda zadevo, je tako kot da bi ji jo ravnokar ponudil. Ponudba pa zavezuje, če je sprejeta.


Končno premik naprej. Po 23. členu obligacijskega zakonika (Razstavljanje blaga z označitvijo cene se šteje za ponudbo, če ne izhaja iz okoliščin primera ali iz običajev kaj drugega) se šteje, da je s tem ko je nekdo postavil artikel na polico in ga opremil z ceno kot ponudba. Torej se posipam z pepelom in ugotavljam, da je bila prodaja kruha in elektronike slaba primerjava.

Še vedno pa ostaja odprto osnovno vprašanje iz katerega se je razvila ta tema in sicer kako je pri tem s storitvami? Konkretno ali lahko igralnica zavrne igralca. Tam ne moremo govoriti o zgoraj omenjenem členu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Brane2 ::

IMHO velja nekaj podobnega za storitve, mogoče kak drug člen.

Recimo una avtomatska avtopralnica v BTCju. Je odprta za publiko, cena pranja je AFAIK označena.

IMHO bi lahko tipu naredil težave, če bi deklariral da TEBE pa ne mara.

Igralništvo pokriva AFAIK poseben zakon, vendar verjetno se nanaša na druge stvari ( nivo storitev, kontrola ustreznosti itd)...

Osnovni point je ta, da je igralnica odprta mimoidočim, točno tako kot trgovina in ni za zaprte skupine...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Go-ahead ::

Kolikor mi je znano so igralnice neuradno vedno imele črne liste in nekateri igralci pač niso bili zaželeni. Ravno zaradi tega težko prideš noter brez osebnega dokumenta.

St235 ::

Ne bom se kar tako na počes strinjal, ker tole z razstavlenim blagom, ki velja kot ponudba je zelo specigfična zadeva. Načeloma so vsi ti ceniki informativne narave in se dejanska ponudba oblikuje po povpraševanju. Lep primer so spletne trgovine, kjer še sedaj ni čisto jasno ali jih zgorja omenjeni člen zavezuje ali ne. Pojavi se tudi vprašanje, kaj če ti igralnica prepove vstop. Torej ne, da ti ne sprejme specifične stave ampak preprosto nisi zaželen v njej. Podobno kot v nočnih klubih/diskotekah varnostnik oceni, da nisi za noter in te ne spustijo naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Brane2 ::

Aja, rahlo OT-OT, a mogoče komu pride prav.

Ravno s tem sem svojčas gnjavil policaje na sejmu, mislim da v Celju.

Vedno ima Policija tam svoj štand, gor pa prospekte s konopljo.

Pa sem jim zatežil enkrat da sicer pildkov s ceno resda niso dali gor, ampak da je zavajanje reklamirat prvovrstno robo, ki pa je ne misliš prodajat.
Sicer, mislim kdo sem jaz da policiji solim pamet, komu sme prodajat in komu ne, dokler ne odprejo štacune je to stvar posameznega kriminalista, ampak če prideš na VSAK sejem s prospekti, potem pa niti ne odgovoriš na klice, gre očitno za zavajanje in nelojalno konkurenco... >:D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Tarzan ::

Če do mene pride nekdo, ki za robo/storitev preverjeno ne plačuje v roku/ne plačuje spljoh, potem imam vso pravico stranko napotiti drugam. Če je to noseča črnka židovske vere ima pri odločitvi bolj malo vpliva, pač, poslovno tveganje je pri neplačniku visoko in po mojem mnenju s tako stranko nisem dolžan sklepati poslov. Če me toži, da sem rasist, ksenofob in šovinističen prasec, bom verjetno moral najeti odličnega odvetnika, to je po mojem mnenju problem.

Fizična oseba ali pravna oseba, ko prodajaš storitve ali blago z obema stopiš v obligacijsko razmerje, tako kot ne boš podpisal z vsakim podjetjem pogodbe, je tudi s fizično osebo ne boš, če obstaja utemeljen sum, da za tvoje podjetje to predstavlja poslovno škodo.

Brane2 ::

V maloprodaji plačaš pri blagajni. Če kdo zahteva kredit, ki ga sicer nudiš, je to druga stvar, a tudi to ne vedno.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Mehmed ::

Go-ahead je izjavil:

Kolikor mi je znano so igralnice neuradno vedno imele črne liste in nekateri igralci pač niso bili zaželeni. Ravno zaradi tega težko prideš noter brez osebnega dokumenta.

Hehe ne vem ce je tole diskriminacija sicer, ampak ko pride kak romun not je kr v opombah napisano dvigni telefon pa javi gor, da ga imajo na oceh.

Tarzan ::

Brane2, kaj pa pri storitvi, kjer se načeloma plača, ko je zadeva opravljena. Lahko gre za čisto osnovno storitev, primerljivo z maloprodajo. Recimo striženje. Imam salon in mi pride notri bizgec, ki po opravljeni storitvi spizdi. Ker je atlet, ga ne ujamem, si ga pa zapomnim in mu naslednjič odrečem striženje. Mu ga lahko, glede na to, da poznam njegovo metodo plačevanja zahtevam plačilo vnaprej, ali pa ga lahko napotim kar do drugega frizerja? Tudi plačilo vnaprej bi bilo tu enako problematično, kot odrekanje pravice do opravljene storitve - v obeh primerih stranka nima enakih pogojev, kot vsi ostali v salonu.

Brane2 ::

To ne vem. To je zame "droben tisk", mi je pa sosed razlagal kakšne težave so imeli s problematičnimi tipi in tipkinjami vseh sort v štacunah tipa BigBang,Harvey itd, ker jih pač niso mogli kar tao ven zabrisat ali pa jim ne dovolit vstopa.

Pride tip, ki ga že varnostnik na kameri prepozna kot profesionalnega lopova in ga ne morejo ven vreč, ker še ničeasr ni zagrešil, lahko ga samo opazujejo in poskušajo ujeti na delu.
On the journey of life, I chose the psycho path.

_Dormage_ ::

A se končni produkti ne razlikujejo od storitev?
Meni osebno se zdi cisto vredu, če se podjetje odloči, da nekomu storitve nebo nudilo, če opredeli tak pristop kot negativen za samo podjetje.
Primer: V firmi smo odklonili storitev programiranja spletne strani podjetju za katerega smo predvidli, da bi posel nosil negativne posledice za javnost in probleme pri plačilu(sploh pa se z človekom ni dalo zmenit NIČ)
Če bi spletna stran bila artikel na naših policah in ne storitev pa nas nebi motil, če jo kdorkoli kupi.
Nevem nekak se mi praktino sliši čisto vredu, da kazino lahko prepove vhod določenim osebam z katerimi noče poslovat, ker pač opredeli tak posel kot negativen.
Verjetno tudi ostala podjetja na vsakdanji bazi zavrnejo posle, če se jim ne splača poslovat oziroma nudit storitev?
Torej je razlika med izdelki in storitvami ali ne?

Lp

huelz ::

Kle je pomoje kar nekaj razlik na relaciji B2C in B2B in od vrste samega posla.
Kot "fizikalca" mene noben ne preverja, kako placujem, kot "privatnika" pac. Tud definicija samega blaga/storitve je lahko razlicna, kjer se naknadno dolocijo pogoji in cena, tako da ja, lahko zavrnes v tem primeru.

Brane ti pa navajas spet specificne situacije.

Pa se malo OT:
V temi pohvale/pritozbe spletnih trgovin... je bil primer, kjer so kupcu zavrnili (onemogocili) prevzem posiljk po posti, ker enkrat posiljke ni prevzel/placal al nekaj v tem smislu.
A tukaj pa ni diskriminacije? :))

Brane2 ::

Zakaj ? Spletna trgovina hoče od tebe identiteto, preden sploh lahko naročiš robo.

Torej ne gre ravno vedno za neznanega kupca.

EDIT: In ne gre za "stranko v trgovini". Potrebna je bila dodatna storitev (prevoz), ki se je na podlagi prejšnjih izkušenj s tabo pač ne gredo več.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

WarpedGone ::

Brane, nekaj je če ti nečesa nočejo prodat nekaj drugega pa, če te hočejo odstranit iz nekega javnega prostora, kar trgovina je. To drugo lahko počne samo policija pa še oni pod strogo omejenimi pogoji.
Zbogom in hvala za vse ribe

imagodei ::

Prodajanje robe oz. storitev končnim kupcem je osnova dobre poslovne prakse. Brez tega lahko podjetje kar zapreš.

Še vedno pa ne pomeni to, da MORAŠ prodajat.
- Hoc est qui sumus -

huelz ::

Ok, potem je pa ocitno samo razlika v tem, kako poteka B2C obracunavanje.
Ali so zahtevani glede na vrsto posla tvoji osebni podatki ali ne (ker v tem primeru tocno dolocenemu osebku na podlagi utemeljenih razlogov zavrnes storitev).

Pa pac vemo, da ni vedno tako. Primer je bil taksist in pijan voznik. Ali pa ce si v kaficu, in ne dobis vec alkohola, ker si "vinjen". Ampak v teh primerih se pokaze problem dolocanja, v kaksnem stanju je vinjena oseba (sploh, ker ti dve stranki ponavadi ne prideta do soglasja) :))
Pa ti ravno tako taksist kot natakarca lahko zavrneta svojo "storitev". V tem primeru se za pritozis komu?

nevone ::

Seveda ti ni treba prodajat. A če se odločiš, da boš izdelek ponudil kupcem, ne moreš potem izbirat komu konkretno pa nočeš prodat. Če hočeš prodajat selektivno potem se moraš poslužiti drugačnega načina prodaje.

Po 23. členu obligacijskega zakonika (Razstavljanje blaga z označitvijo cene se šteje za ponudbo, če ne izhaja iz okoliščin primera ali iz običajev kaj drugega) se šteje, da je s tem ko je nekdo postavil artikel na polico in ga opremil z ceno kot ponudba.


o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Thomas ::

Pek, ki sem ga prečital, da koruzne kruhke dela bolj poceni, kot bi se mu splačalo, jaz pa zdaj od njega te kruhke kupujem masovno - lahko jih neha peči, ali pa jih podraži.

Ne sme me pa preprosto vreči iz pekarne, ali mi prepovedati vstopa vanjo.

Igralničar me "lahko".

Nej me smeta oba, ali nobeden. Eden od njiju je diskriminiran!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Aston_11 ::

Zakaj te pek ne bi smel? Kaj je on, da te ne bi smel? Je pekarna njegova? Če je, potem te sme.

Ne mešat poslovanja in pravic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

poweroff ::

Malce sem poggoglal. Prepoved za vstop v igralnice na področju RS izda urad za prirejanje iger na srečo na prošnjo osebe (tim. samoprepoved).

Druga varianta pa je, da vstop prepove igralnica. Na netu sem našel brošuro HIT-a, da v primeru, da ocenijo, da se oseba ne vede primerno oz. da njen cilj ni zabava, lahko prepovejo vstop. Nič pa na kakšni podlagi.

Bo treba pobrskat po zakonodaji... in ugotovit ali je taka prepoved v skladu z ustavo. Ker Thomasovo razmišljanje gre tukaj v pravo smer.
sudo poweroff

jernejl ::

poweroff je izjavil:

Malce sem poggoglal. Prepoved za vstop v igralnice na področju RS izda urad za prirejanje iger na srečo na prošnjo osebe (tim. samoprepoved).

Druga varianta pa je, da vstop prepove igralnica. Na netu sem našel brošuro HIT-a, da v primeru, da ocenijo, da se oseba ne vede primerno oz. da njen cilj ni zabava, lahko prepovejo vstop. Nič pa na kakšni podlagi.

Bo treba pobrskat po zakonodaji... in ugotovit ali je taka prepoved v skladu z ustavo. Ker Thomasovo razmišljanje gre tukaj v pravo smer.


84. člen zakona o igrah na srečo:

Pogoje za obisk v igralnici določa koncesionar; pri tem lahko posameznim osebam ali skupinam oseb prepove vstop v igralnico, ne da bi bilo treba navesti razloge za takšno odločitev. Igralcem, ki pri izvajanju posebnih iger na srečo kršijo pravila iger, lahko koncesionar prepove nadaljnjo udeležbo v igrah.

jernejl ::

Thomas je izjavil:

Pek, ki sem ga prečital, da koruzne kruhke dela bolj poceni, kot bi se mu splačalo, jaz pa zdaj od njega te kruhke kupujem masovno - lahko jih neha peči, ali pa jih podraži.

Ne sme me pa preprosto vreči iz pekarne, ali mi prepovedati vstopa vanjo.

Igralničar me "lahko".

Nej me smeta oba, ali nobeden. Eden od njiju je diskriminiran!


Jaz mislim da nobeden od njiju ni diskriminiran. Za oba veljajo isti zakoni. Če pek zgradi igralnico in v njej prireja igre na srečo, ti lahko prepove vstop v svojo igralnico.
Zakoni so znani, za različne dejavnosti so jasno v določeni meri različni, vsakdo pa se lahko sam odloči, s katero dejavnostjo se bo ukvarjal.

Sicer pa igralnicam resnično ni v interesu, da bi zavračali vstop kar vsem, ki so nekaj dobili. S tem bi zmanjšali obseg poslovanja, poleg tega bi se stranke začele zavedati, da gre za igro, kjer je mogoče samo izgubiti, dobiti pa ne. Ko nekdo zadene visok dobitek, to pomeni dobro reklamo in motivacijo za ostale igralce.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najden listek v Casinoju

Oddelek: Loža
315751 (3650) stb
»

Kraja in neplačilo računa pravne osebe

Oddelek: Loža
394835 (3406) St235
»

Zakaj s.p. plačuje "poslovne" cene? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10116039 (13507) Furbo
»

Prepovedano snemanje v trgovskih centrih (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8616427 (3752) Limit-sky
»

Algoritem za prepoznavanje štetja kart (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6611835 (9286) c3p0

Več podobnih tem