» »

Koliko lahko spiješ, da ne napihaš preveč?

Koliko lahko spiješ, da ne napihaš preveč?

algo ::

Recimo sam, ko vozim, spijem do 2 piva (2×0.5L, 5 promila alkohola). Težki sem 85 kg, pa recimo, da bi oba pira spil v 2 urah in tik ko bi končal bi se vsedel v avto in odpeljal. Koliko bi napihal, če bi me ustavili? Koliko časa je potrebno, da telo presnovi alkohol enega piva?
  • zaklenilo: STASI ()

technolog ::

Tole je močno odvisno od človeka - pa ne samo kil, temveč tudi hitrosti metabolizma in ostalih faktorjev. Jaz ne bi tvegal.

Če pa hočeš vedet, si pa kupi digitalni merilec, te bo ceneje stalo kot če boš pihal pri policaju :)

McHusch ::

Hja, tole bi bilo na meji. Nekomu pokaže, drugemu ne. Načeloma pa je hitrost presnavljanja alkohola linearna 10 ml alkohola na uro za 70 kg težkega človeka. Zdaj pa računaj :)

Bias ::

Če si res tako odgovoren, da povprašuješ po tej zadevi, ti predlagam da spišeš zgolj eno malo pivo. Vseeno se lahko družiš in dve pivi je itak brez veze. To je samo nalivanje. Popiješ malo pivo in pokramljaš in če je debata dolga še eno malo pivo. Dve mali pivi naj nebi bili problematični. Kakorkoli, moj predlog: eno malo pivo če je potreba res tako velika, da je pa treba res vedno pivo (vino, alko pit).

fidekk ::

Al pa spiješ 2 radlerja in si na konju :)

Bias ::

No tako! ;)

Ted ::

Ne gre samo zato koliko piješ ampak tudi kako piješ in kaj. Moje zlato pravilo je, da v primeru nekoliko več zaužitega alkohola zadnjo uro ali dve (po potrebi) spijem veliko vode, tudi liter ali več. Kljub precej popitemu alkoholu (nekaj radlerjev, piv in jegra) sem policistu napihal 0,0. Sem pa zadnji 2 uri pred odhodom spil kakšen liter in pol vode.
Mah...

KoMar- ::

tik ko bi končal bi se vsedel v avto in odpeljal

Definicija neodgovornosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

Bias ::

Ma ne vem no. Sam rad spijem in ja tud rad sem občasno pijan (mi temu praumo nažgan) ampak pizda no, zakaj je treba vozt??? Zakaj je treba vedt al dva al tri fucking pire lahk spiješ da te naujo pofukal?

Lej ne vem no...nedoraslo, primitivno in poden!

amigo_no1 ::

Nekaj for za zapomnit (priporočam tudi da imate obvezno opremo v kabini na dosegu rok in ne v prtljžniku, saj je to najbolj stara policijska fora za začetno ugotavljanje stanja voznika):
http://slo-tech.com/forum/t429268/p2870...

Zgodovina sprememb…

gendale ::

dvomim da bi po dveh pivih v dveh urah napihal čez zakonsko določeno mejo, to je navsezadnje zelo majhna količina alkohola, ki se je sploh ne čuti

šernk ::

(priporočam tudi da imate obvezno opremo v kabini na dosegu rok in ne v prtljžniku, saj je to najbolj klasična policijska fora za začetno ugotavljanje stanja voznika)


pri meni bo verjetno obupal ko ugotovi kaj vse imam v prtljažniku :D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

bdoxx ::

5 vlkih pirov :D

gzibret ::

Pri meni so meja 3 piri, ki jih spijem z "normalno" hitrostjo, torej počasi, nič eksanja in podobnega.

Tesirano, že 3x :D Rekord je bil 0,51 (po starem).

Aja... moja teža - 68 kg.
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

bozicek ::

Saj, ce bos ti v miru spil dva velka pira (se pravi ob normalni debati, je to pitja cez kaksno uro) ne bos napihal (no tak normalen osebek. Ne gledamo zdej nekoga ki ga podre ze en pir)
Ali pa ce igras fuzbal, kosarko ali kaj delas zunaj (recimo drva) jih komot tudi stiri ali vec, ker vse izsvicas (samo ne na eks ane. Pa da delas vsaj celo popoldne)

Zase vem, da ce se zmenim z kaksnim kolegom, pa zacnejo padat runde (se pravi da si ruknu dva tri pire v pol ure), da grem domov z peshondo. Ker v uri jih bo padl 5 (tuki se ti ze neda vec domov ker ti je tok lustno) in v treh urah ko bos visel kje v ostariji jih bo blizu 10.
Pol pa samo peske al pa domov k starsem spat (ce zivite drugje tako kot jaz), ce ni "zena" prevec "razburjena" da te pride iskat


Aja pa da recemo iz izkusenj. Dva velika in eno malo po sihtu (v roku preko ene ure). Napihal 0.24
Darila letos samo za poredne

Dr_M ::

Jaz sem imel prejsnji teden sreco...
Drugac nikoli ne spijem vec kot 2 pirov, pa da grem vozit, ampak prejsnjo soboto se mi je pa zdel cist ok it 30km delec z avtom po 12 urah popivanja. Se sreca, da ni bilo policajev in da je bilo ponoci.
Kelnarca mi je potem cez 2 dni rekla,da jih je blo sigurno 10. Sm pa res ene 2 ure predno sem se odpeljal pivo zamenjal z vodo.
Enkrat je bilo dovolj, tako da tega definitivno ne bom vec ponavlju.
Pihal sem pa ze ene parkrat, ampak nikoli nisem nic pil, tako da nevem kje je moja meja, ampak predvidevam, da bi s tremi piri se lahko sel nekaznovan. :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Gost ::

Najboljša ultimativna rešitev za ziher je 0-0.

rzhektor ::

jst sem si kupil osebni alkotester za 30EUR. Sicer kitajska zadeva, a mašinca deluje. Sicer nisem prepričan kako točno kaže, a se ne odpeljem, dokler ne pokaže manj kot 0,2 (po novem), da imam še nekaj rezerve. Meni po dveh pirih, čas cca 1 moj osebni alkotester ne pokaže več kot 0,2.

Machete ::

Jst sm spil po neki mali jedi 3 male pire in 2 jegra. Pihnil sem 0.10 po novem sistemu.

;-) ::

rzhektor je izjavil:

jst sem si kupil osebni alkotester za 30EUR. Sicer kitajska zadeva, a mašinca deluje. Sicer nisem prepričan kako točno kaže, a se ne odpeljem, dokler ne pokaže manj kot 0,2 (po novem), da imam še nekaj rezerve. Meni po dveh pirih, čas cca 1 moj osebni alkotester ne pokaže več kot 0,2.


Katerega imaš? Rabim takega ki bi kazal direkt v taki obliki kot kaže policajem, ker pijan nebom sposoben pretvarjat stvari.

kalko ::

Če si tako pijan, da nisi sposoben osnovnih računskih operacij, potem še prej nisi sposoben za vožnjo.

gulfstream ::

Če ne maraš žene, lahko nosiš njeno sliko v denarnici. Vsake toliko jo poglej, pa ko ti bo začela postajat všeč, je čas da nehaš pit :))

Ted ::

Tole sem nabavil:
http://www.buyincoins.com/digital-dual-...

Čakam dostavo, potem bomo pa temeljito stestirali :).
Mah...

Steinkauz ::

Eh tole se verjetno orng moti
Jst sm za enga naroču tole:
http://cgi.ebay.com/Pro-Digital-Breath-...
pa upam da je kej bolš :P

__Devil__ ::

5 pirov pa je. Brezalkoholnih :D

STASI ::

"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napihal sem (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25429216 (6082) Kvinta
»

Koliko lahko spijem (da še lahko vozim) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7224496 (16440) krneki0001
»

ali si lahko pijan od enega piva in dvojnih borovnick (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5411101 (9607) gendale
»

Odvzem ipita 24h, kazen, vprašanje?

Oddelek: Loža
435266 (3765) amda
»

Vožnja pod vplivom alkohola - Voznik začetnik!!!

Oddelek: Loža
4313722 (12758) gzibret

Več podobnih tem