» »

Odvzem ipita 24h, kazen, vprašanje?

Odvzem ipita 24h, kazen, vprašanje?

fanatiktech ::

Pozdravljeni!

Danes ponoči so me ustavili policisti ko sem jih izsilil, napihal sem 0.40, kazen dobim po pošti. Zanima me pa to da je na potrdilu datum 15.3.2009 in tle ni nič narobe, na zapisniku o preizkusu alkoholiziranosti z alkotestom pa je datum 15.2.2009, podpisal sem samo zapisnik kjer je narobe datum. A je zapisnik veljaven mi lahko dajo kazen?
Ima že kdo kakšne izkušnje?

Hvala za odgovor

Vikking ::

kazen boš dobil, takšna napaka ne zadrži kazni.

BigWhale ::

Sej vseen kdaj si se napil. :>

amda ::

Takole če imaš kakšno potrdilo da si bil tega dne kje drugot te ne morejo kaznovati seveda pa se moraš pritožiti. Potrdilo velja recimo če si bil pri zdravniku v službi itd tega dne in ure kot je navedeno na zapisniku.

c0dehunter ::

Glede na to, da si zapisnik podpisal, se ne moreš več pritoževati glede datuma, saj zapis velja kot overovitev vsega zapisanega.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

opeter ::

Hehe, bil je tako pijan, da sploh ni pogledal, kaj je podpisal ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

BluPhenix ::

napihal sem 0.40


Wow to pa ni ravno malo. Si sploh videl policaje preden si zapeljal pred njih?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

mtosev ::

Hehe, bil je tako pijan, da sploh ni pogledal, kaj je podpisal ...

hehe zelo verjetno ;)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Beli_Zajcek ::

napihal sem 0.40


Wow to pa ni ravno malo. Si sploh videl policaje preden si zapeljal pred njih?



0,8 po tastarem. V določenih delih evrope čisto sprejemljiva raven.

TOP ::

bravo opeter mislim da si zadel bistvo.Ko si podpisal zapisnik si se pač strinjal z njim in kar je napisano.tako da to ne igra vloge,kot drugo pa itak policist napiše še poročilo o opravljenem postopku.Tud če se bi pritožil na to napako neboš dosegu nič,ker si podpisal zapisni in na zapisnik potem ni možna pritožba.V glavnem pa je prav da te kaznujejo,ker pijan šofer nima kaj iskat na cesti.Upam da nisi še mladoleten šofer,ker potem adijo vozniško.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

A. Smith ::

Ko si podpisal zapisnik si se pač strinjal z njim in kar je napisano.


Razen, če bo šel dokazovat, da ni vedel kaj podpisuje, ker je bil vinjen. Ampak potem avtomatsko priznava vožnjo v vinjenem stanju. Kavelj 22.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

T0RN4D0 ::

Ma tist podpis če je al pa če ga ni, nima neke veze.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

fanatiktech ::

Ja ko sem pač podpisal sem biv čisto trezen, pa videl sem jih ko sm jih izsilil, sam pač nisem si mislil da so oni ker je bila tema. Drugače sem pa še voznik začetnik 2 meseca ampak sem se zmenil da dobim samo 7 pik pa 400€ oz. 200€ polovično.

Ko sm se menil z kolegi so rekli da se lahko sklicuješ na napako v postopku, ker še nisem dobil položnice ampak jo dobim po pošti in če se datumi ne ujemajo je napaka...

Če bo treba bom pač plačal teh 200€... samo zakaj bi jih, "če jih nebi bilo treba".

BluPhenix ::

a videl sem jih ko sm jih izsilil, sam pač nisem si mislil da so oni ker je bila tema. Drugače sem pa še voznik začetnik 2 meseca


Wow. 2 meseca imaš izpit, piješ pred vožnjo, pa še zavestno iziljuješ prednost. Kdaj se boš odstranil s ceste?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

THX 1138 ::

samo zakaj bi jih, "če jih nebi bilo treba".


Zakaj si pil, ko si vozil, če ni bilo potrebno?:) Potem tvoja trditev ni tako relevantna oz sploh ni.Pa še voznik začetnik... No pa saj ljudje se na napakah učimo..upam.

BigWhale ::

samo zakaj bi jih, "če jih nebi bilo treba".


Ne rabis jih. Jaz ti jih placam, ce odneses voznisko na UE in jim poves, da nisi sposoben voziti avtomobila in nikoli vec ne bos sedel za krmilo vozila, ki ima vec tezo vec kot pet kilogramov. Zmenjeno?

imagodei ::

THX> "Zakaj si pil, ko si vozil, če ni bilo potrebno?:)"

Eemmm? A je sploh kdaj potrebno piti ter nato voziti? ;((
- Hoc est qui sumus -

Gost ::

fanatiktech,
Dobil si popolnoma premajhno kazen. Naslednjič boš spet pil in se usedel za volan. A je tako? Vsi pijanci bi se radi izmuznili in iskali neke luknje, spremenili svojega načina pa ne.

Jaz sem drugače za 0,0.

imagodei ::

Gost,

jaz pa ne. Sem sicer nasprotnik tega, da se pije in vozi, ampak 0,0 je tako neživljenjska omejitev, da je kaj. In izkaže se, da ne pripomore kaj veliko k izboljšanju varnosti.

Prvič, če nekdo hoče piti za to, da bo orenk nadelan ter nato vozil, bo to naredil, pa če je omejitev 0,0, 0,2, 0,5 ali pa 1,0. Takemu kekcu je ali vseeno, da ga lahko dobijo policisti, ali pa o tem sploh ne razmišlja, ker je neprilagojen.

Drugič, ne vidim problema v tem, da občasno popiješ kozarec vina (ampak samo 1 kozarec!) ob dobri večerji ali kosilu. Ali pa, da poješ kos peciva z rumom. Ali pa, da se naješ alkoholnih bonbonov. V vsakem primeru, če greš vozit, lahko pri takšni omejitvi napihaš, kar takoj povzroči probleme. Približno tako, kot če si pred enim tednom kadil marihuano, pa te dajo na teste in ti pokažejo da si kao "vozil zadet".

Prav je, da je omejitev nizka, vendar naj bo od 0 različna številka.
- Hoc est qui sumus -

koyotee ::

@imagodei: po novem, kolikor vem, se thc meri v mikrogramih/ml krvi. In je ena toleranca. Ne pokaže samo 1 ali 0. Plus tega zdravnik najbrž preveri psihofizične sposobnosti. Lahko si zadet ko mina, pa vseeno bolje voziš od marsikaterega npr.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

mtosev ::

Ja ko sem pač podpisal sem biv čisto trezen, pa videl sem jih ko sm jih izsilil, sam pač nisem si mislil da so oni ker je bila tema. Drugače sem pa še voznik začetnik 2 meseca ampak sem se zmenil da dobim samo 7 pik pa 400€ oz. 200€ polovično.

Ko sm se menil z kolegi so rekli da se lahko sklicuješ na napako v postopku, ker še nisem dobil položnice ampak jo dobim po pošti in če se datumi ne ujemajo je napaka...

Če bo treba bom pač plačal teh 200€... samo zakaj bi jih, "če jih nebi bilo treba".

faca si:) se en potecialni morilec na cesti. ocitno jih imamo premalo:D

upam ko bos naslednjic pijan da se zaletis v drevo al da zletis iz kakega mosta da ne bo kdo drug invalid al mrtev zaradi tebe.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Okapi ::

če greš vozit, lahko pri takšni omejitvi napihaš, kar takoj povzroči probleme.

No ja. Za napihat je treba kar malo več popiti. Zadnjič je kolega od 8 zvečer do 1 zjutraj spil dva velika pira, vmes dobro jedel in na koncu spil še šilce viskija, pa je dobre pol ure zatem napihal 0.0.

O.

imagodei ::

@koyotee,

priznam, da ne vem, kako je ta trenutek v praksi pri nas. Vem pa, da je bilo tako, da so imeli hitre teste in so ti testi pokazali prisotnost THC-ja v telesu. Zdaj, z imenom THC imenujemo par različnih molekul, ena od njih je Δ-9-THC, ki je psihoaktivna molekula in povzroča učinke zadetosti. Metabolit THC molekule (11-nor-9-Carboxy-THC), ki pa ostane v telesu tudi 7-14 dni po zadnjem kajenju marihuane (ker se veže na maščobo in ostane v maščobnem tkivu), pa ni psihoaktiven. Hitri testi za THC pri na so še pred kratkim odkrivali prav to molekulo in če so jo našli v tvojem telesu, si pač nosil posledice ravno tako, kot bi skadil eno jolo tik pred vožnjo.

Je pa res, da se (vsaj po svetu) to spreminja: wiki link

EDIT: popravljeno formatiranje Delte
EDIT2: Eh, očitno ne dela.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

imagodei ::

@Okapi,

odvisno od možakarja (kilaža) in količine ter učinkovitosti Alkohol-dehidrogenaz. Verjetno zadevo poznaš bolj, kot jaz.

Sem pa tudi jaz že enkrat v praksi izkusil, da precej hitreje presnavljam alkohol, kot moji kolegi. Smo se enkrat testirali, ko je nekdo privlekel alkotest in sem jaz 3-4 ure po pitju (pivo, dva viskija) napihal totalno nulo, medtem ko so drugi ob podobnih količinah popitega še napihali količine, večje od 0.
- Hoc est qui sumus -

koyotee ::

Mtosev, a ti pa rad klobase ješ, namesto, da piješ alkohol? Ker nebi blo slabo, če bi kje postavil kako vejico.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Okapi ::

odvisno od možakarja (kilaža)

Vsekakor. Hotel sem samo povedati, da po nekaj griottih ne bo nihče nič napihal. Tudi po enem piru bi moral biti vsak pod mejo. Če pa slučajno v takem primeru res kaj napihaš, moraš zahtevati odvzem krvi. Ne vem pa, ali bi lahko od policaja zahteval, da v takem primeru alkotester preizkusi s svojo sapo:P

O.

imagodei ::

No, OK, pustimo zdaj alkoholne bomboniere... Problem je pa lahko, če recimo doma v nedeljo po kosilu popiješ 2 dl vina, potem greš pa z družino na izlet in pol ure od pitja te ustavi policaj. Napihaš minimalno, a čez mejo. Se zabuniš in te peljejo na odvzem krvi, kjer se izkaže, da je količina res zanemarljiva in policija opusti postopek.

Ampak, namesto da bi šel na prijeten izlet, si popoldan preživel v policijskem avtomobilu in na odvzemu krvi v spremstvu dveh uniformirancev, kot največji pijanec. Če ne drugega, je zoprno.
- Hoc est qui sumus -

Okapi ::

Tudi po dveh deci vina ne bo praktično nihče napihal čez mejo. Še poklicni vozniki, ki imajo mejo 0,0, verjetno ne.

O.

imagodei ::

Sej govorim o tem, da če bi mejo spustili na 0,0, ne o trenutni meji.
- Hoc est qui sumus -

Okapi ::

Upsss:P
To bi bilo pa neumno, se povsem strinjam.

O.

THX 1138 ::

THX> "Zakaj si pil, ko si vozil, če ni bilo potrebno?:)"

Eemmm? A je sploh kdaj potrebno piti ter nato voziti?


Sam si omenil kozarček po kosilu, sicer pa sam dobr veš kaj sem mislil.

imagodei ::

No, saj imaš prav. Samo tako nerodno se ti je zapisalo, kot da je včasih nujno piti preden greš na vožnjo. Take situacije ni. Nikoli ti nihče ne drži pištole na glavi in ukaže: "Pij, ali streljam."
- Hoc est qui sumus -

T0RN4D0 ::

JA madona po teh naših cestah je tok pjancov po cesti da je najbolš za pogum prej en tri šilčke spit predn greš u avto.

Sicer pa 00 se da napihat tud če maš v krvi en promil, samo ne smeš iz pljuč pihnt zraka. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

imagodei ::

Iz kod pa? Iz možganov?

To so butaste zgodbice. Včasih, na "balončkih", se je še dalo goljufat, tako da si pihnil notri več ali manj samo zrak, ki si ga imel v ustih.

Danes ti pa elektronski alkotesti merijo, če pravilno pihaš in je praktično nemogoče pihnit samo z usti.
- Hoc est qui sumus -

ZLOky ::

Zapret za 1 leto!
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

T0RN4D0 ::

Imagodei, verjemi če hočeš, če ne pa ni treba :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

imagodei ::

V redu. Ne bom. :)
- Hoc est qui sumus -

Ted ::

Če pihaš takoj po zaužitem alkoholu lahko napihaš tudi po 1 pivu ali 2dcl vina. V takem primeru policaju poveš, da si ravno nekaj spil, bosta počakala 10 minut in potem pihaš.
Mah...

koyotee ::

15 minut, pravtako če si kadil!
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Dr_M ::

0.4 je kapljica v morje, v primerjavi z nekaterimi...
Pejte enkrat cez vikend v ksno zakotno selo, poiscite gostilno z lokalnimi pijancki in opazujte. Preseneceni boste koliko spijejo in gredo vozit potem.
In najhuje je, da so tam iz dneva v dan ene in iste face.
Vcasih se v sluzbi malo menimo kako je bilo cez vikend in...mi velikokrat kar tema pade na oci, ko slisim nekatere.
Sam nikol se nisem vozil pijan, ker vem, da nebi prisel do doma. Raj dam nekomu kljuce od avta (po moznosti treznemu ali vsaj manj pijanemu), da me odpelje domov.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

fanatiktech ::

Pozdravljeni!
Voznik začetnik sem samo še 2 meseca... spil sem samo 1pir pa nič nisem jedel celi dan, pa sem napihal pač tok ko sem... Včasih je še 1 pir preveč... Drugače se pa sam tudi strinjam z 0.0... Vsakdo ki pije in potem sede za volan se je sam to odločil pa ga nobeden ne more v to prisilit zato je prav 0.0 čene pa taxi... sam jeb*** ga šola je šola... Drugače pa nikoli ne vozim pijan...

Zheegec ::

Saj da spiješ 1 pivo ni panike. Da pa zavestno izsiliš nekoga (pa potem rečeš "saj ga ne bi če bi videl, da je policaj"), je pa... vsaj neumno...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Beli_Zajcek ::

Ja za voznike začetnike je še 1 pir preveč. Sej 0.8 se mi ne zdi veliko, samo ne zdaj po forumih javkat kolk si bogi, ker nisi nič jedel, pa še miljon drugih okoliščin. Pravila za začetnike so zelo jasna, 0,0 promila vedno ko si za volanom. Oziroma, da ne boš spet privlekel kakih olajševalnih okoliščin je to: 0,0 promila = 0*pivo + 0*viski + 0*vino + 0*šnopc + 0*karkoli z alkoholom. Ali po tvojih lastnih besedah
Če bo treba bom pač plačal teh 200€... samo zakaj bi jih, "če jih nebi bilo treba".
Zdaj pa apliciraj to tvojo plačilno modrost še na pitje. Zakaj bi pir, če ga ni treba...

P.S. Ne verjamem ti, da si spil eno samo pivo.

amda ::

Jaz bi še tole rekel. To da si dobil kazen 200e se lahko zahvališ dobrim policajem, kajti mlad voznik pa vinjen pa še odvzem prednosti je pa preveč ali se ti ne zdi?

Kaj pa bi rekel če bi pri odvzemu prednosti prišlo do trka (nesreča v tem primeru po mojem mnenju ni) in bi bila kazen precej večja pa še 100% odvzem vozniske. Glej pa ti ne mislim stem težit, pivo ali deci vina saj sam veš da ko si opravljal vozniško si se strinjal da vinjen neboš vozil pa ne samo ti ampak vsi.

To ti govorim ker je moj prijatelj lani isto mlad voznik 4mesece naredil podobno napako samo da je bil on mal bolj nalit in je treščil v drevo s hitrostjo 70 km/h omejitev je bila 90 in te nesreče nažalost ni priživel.

Sedaj njegov brat ki je opravil vozniško na začetku januarja prenehal uživati alkohol in to od nesreče dalje ne "pije" popolnoma nič, čeprav je precej popival.

Stem ti želim vsaj mal pojasniti kaj se še lahko zgodi ali pa ne odvisno kako boš v naprej razmišljal oziroma delal .Vedi da eno z drugim ne gre tako ali drugače in tega bi se morali vsi zavedati. A imam prav?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alkohol (pivo) in morebitno pihanje

Oddelek: Na cesti
3418384 (2954) feryz
»

Napihal sem (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25429229 (6095) Kvinta
»

Mladi voznik

Oddelek: Na cesti
478799 (7063) Mare2
»

Mladi voznik (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7018559 (15614) Zajec123
»

Vožnja pod vplivom alkohola - Voznik začetnik!!!

Oddelek: Loža
4313724 (12760) gzibret

Več podobnih tem