» »

Vožnja pod vplivom alkohola - Voznik začetnik!!!

Vožnja pod vplivom alkohola - Voznik začetnik!!!

keko ::

Policisti so me ustavili pod vplivom alkohola in sem napihal 0,16 mg/l alkohola v izdihanem zraku.

Na plačilnem nalogu piše 3 kazenske točke..
Zdej me zanima, če bom šel sodniku za prekrške in pa sem voznik začetnik.;((

monster-x ::

A ni tko, da ti takoj vzamejo izpit, če voziš kot voznik začetnik pod vplivom alkohola?
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

zee ::

spodobilo bi se, da ostaneš brez vozniškega dovoljenja. ali vozi ali pij.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

OmegaBlue ::

Hm kot mladi voznik (2leti od opravljanja izpita) moraš imet 0,00 vedno. In če se ni spreminjalo ostaneš brez izpita.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

keko ::

Hmm ,ker po 24 urah sem prevzel izpit.

DominusSLO ::

pa ne da za tako malo ostaneš brez izpita???
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Razerzone ::

A ni zdaj clo 3 leta??

stromar ::

Voznik začetnik si v vsakem primeru do dopolnjenega 21 leta. Torej če si delal izpit z 18 leti si voznik začetnik 3 leta, če pa eno ali več let kasneje, pa 2 leti.

To velja za vse, tudi tiste, ki so opravili izpit, ko tega zakona še ni bilo - jaz naprimer

Problem je, če greš na kakšen žur, kaj spiješ, drugi dan pa moraš it kam z avtom. Če te dobijo, si lahko ob izpit

Koliko je 0.16mg/l v promilih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stromar ()

zee ::

1 promil pomeni 1 g etanola na kilogram telesne teže.

0.16 mg/L = 0.16 promila
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Roadkill ::

"Gross marine intoxication, rendering in principle an obligatory prison sentence, is presumed at a measured blood alcohol content of 1 per thousand (1 °/oo, one promille), corresponding to 1/2 milligram measured per litre exhalation air (0.5 mg/l)."

Sepravi je 0.16 mg/L = 0.32 promila.
Ü

klemen22 ::

Problem je, če greš na kakšen žur, kaj spiješ, drugi dan pa moraš it kam z avtom. Če te dobijo, si lahko ob izpit

Ah prosim te no. V tem primeru lahko spiješ 5 piv in garantirano ne boš drug dan napihal oz. napihal boš 0.0
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

kekz ::

0,16 mg/l je približno 0,34 promila 8-)
Za nas, stare mačke, je to pod mejo :D

Kot mladi voznik boš pa še naknadno dobil odločbo od sodnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kekz ()

klemen22 ::

Za nas, stare mačke, je to pod mejo

True true
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Roadkill ::

Tem alkometrom jaz ne verjamem kaj preveč... Dvakrat sem pihal, pa obakrat 0.00 in obakrat sem bil presenečen nad rezultatom.
Sej ne, da sem bil pijan, ampak bi bil bolj zadovoljen, če bi mašinca pokazala 0.05, al pa karkol minimalnega. Obakrat sem spil več kot "eno pivo".
Bi vsaj vedel, da je meritev natančna.
Ü

kekz ::

Vedno imaš možnost ugovora in zahtevati odvzem in analizo krvi.
Če boš še tam pozitiven, boš še to sam plačal.

klemen22 ::

keko: skratka, nimaš kaj za jokat. Storil si prekršek in prav je da se odgovorno vedeš:P
Aja pa da ne bi zaprosil za kakšno analizo krvi, da ti ne bodo tam še več namerli he, pa itak še to potem plačal.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

mavec ::

Ti kar zaprosi za odvzem krvi. Naj ti jo odvzamejo, potem pa samo zamenjaj vzorce oz. ime s kom drugim ki ima 0,00 >:D.
Sicer pa, je pa res, kaj vraga se greš pa igrat s temi stvarmi. Sam ko sem šel ven, sicer je bilo parkrat, nisem nikoli takrat pil, kolegi pa vedno. Pač alkohol in vožnja ne gresta skupaj...

DominusSLO ::

jaz sem imel 2 zanimivi meritvi... 1x se mi je zgodilo, da sem po treh malih pivih napihal 0,61 promila. Pred tem sem bil tako prepričan, da bom napihal manj, da sem policaja kr prigovarjal da mi da čimprej pihat da lahko grem. Rezultat 41k sit kazni, pa sploh pijan nisem bil.
drugič pa po dolgotrajnem popivanju gremo s klapo v 24ur na maxi čiken, pol pa h lokalnemu peku še na 2 krofa-okoli 4ih zjutraj. Pojemo in po poti ustavijo policaji. Jst kr ornk pijan in napiham 0,59 promila, kar je še vedno v meji tolerance. Medtem, ko sem čakal za pihat mi je policaj celo reku, da ful smrdim po alkoholu... so alkotest=bs :\
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

stromar ::

klemen22:


Problem je, če greš na kakšen žur, kaj spiješ, drugi dan pa moraš it kam z avtom. Če te dobijo, si lahko ob izpit


Ah prosim te no. V tem primeru lahko spiješ 5 piv in garantirano ne boš drug dan napihal oz. napihal boš 0.0



Ob 3.00 zjutraj se odmajaš spat, zjutraj ob 8.00 pa moraš it na fax. V takem primeru mislim, da bi bil kar daleč od 0.0

Loki ::

pa ne gres zurat. zadeva resena.
itak, da bos pa ob 8 vstal, je ze bolj teorija.
I left my wallet in El Segundo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

celada ::

Hm kot mladi voznik (2leti od opravljanja izpita) moraš imet 0,00 vedno. In če se ni spreminjalo ostaneš brez izpita.


Ni res, kot voznik zacetnik lahko napihas do 0.5 in dobis 3 kazenske tocke in 30k kazni.

Moravče ::

Eh, no ni glih v kontekstu je pa za zamislit. Gremo danes zjutraj (okol 7h) iz fešte pa se peljemo in je na sred ceste bil ustavljen avto notri pa voznik spal 8-O

profii ::

keko zanima me koliko si spil pa po kolkem času si napihal? si kj jedu? (sam tko informativno za občutek rabm vedet)

zanima me pa zato k sm dns zjutri ob 8 pil pa me zanima kdaj grem lahko u avto:D

hamax ::

kupi si alkotest. stanejo okol 15k

;-) ::

a niso neki alkotesti ta enkratno uporabo, ko jih v lekarnah prodavajo...men se zdi da so čist poceni.

enkrat smo bli pr kolegu vsi vliti pa mu ja mati dala neki alkotest, ko je mogo "lulat" not...hehe še zdaj nevem če se je hecala al je resno mislla, v glavnem šel je na wc pa se vscal not pa ni nič pokazalo-vlit pa je bil k tele.

sverde21 ::

S šur d je njegova t stara prebrala navodila :D
<?php echo `w`; ?>

[BeN] ::

enkrat smo bli pr kolegu vsi vliti pa mu ja mati dala neki alkotest, ko je mogo "lulat" not...hehe še zdaj nevem če se je hecala al je resno mislla, v glavnem šel je na wc pa se vscal not pa ni nič pokazalo-vlit pa je bil k tele.


Če ni bil to THC test... Ker ti so ponavadi za 1x uporabo... Očitno vsa je mal preverjala ;)
--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---

steev ::

Mah teli THC testi so tu za en ku**c. Spiješ kšne 20 l vode (v parih dneh se to da, pa res da ščiješ ku neumn), pa pokže 0. Frenda niso dobil, pa smo bli tko przadeti ...
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

vladika ::

Malo offtopic ampak vseeno
Koliko boš napihal je odvisno od mnogih faktorjev:
-konstitucije (je pravilno?) koliko kil imaš
-kako si razpoložen
-v kolikšnem času si popil določeno količino alkohola
-ali si zraven kadil- koliko?
- ali si pil že prejšnji dan
Dodal bi pa samo, če si pihal nekje na meji in prejšnji dan nisi pil se ti splača odkloniti alkotest in pristati na zdravniški pregled, goljufati pri odvzemu krvi pa ne moreš ker sta vedno prisotna policista.
Toliko o tem.
In pa ali pij ali pa vozi. Oboje ne gre vkup si malo poglej slike nesreč alkoholiziranih voznikov.Saj res zdaj si imel samo 0.16mg/l koliko pa čez nekaj časa recimo dve leti ko boš stari voznik?
Kdo ne ve naj vpraša motorista koliko se mu zmanjša zorni kot če spije dve pive in vozi čez 200 km/h.

Tilen ::

No kako je zdaj s tem? Meni sicer na vozniski ne pise, da sem voznik zacetnik oz nimam tiste "oznake". Imam pa izpit malo manj kot 2 leti. Zdaj ce napiham 0.1, placam kazen? 8-O

vladika, pri nas je, kolikor vem, max dovoljena hitrost 130.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

vladika ::

@Tilen hotel sem dati samo primerjavo tudi pri 130 km/h se že lepo opazi žal tako je.
Kako pa je v tvojem primeru pa ne vem upam, da ti bo ostal izpit v žepu.
Poskusi pojamrat pri sodniku za prekrške izmisli si nek izgovor škodit ti ne more.

Lep pozdrav

keko ::

Stavim ,če bi jedu kot ponavadi 2 mastna hamburgerja da nebi nič pokazalo. :D
Kaj ces bo treba alko test kupit!! :D

Tilen ::

Sicer ne vozim nikoli pod vplivom alkohola, vprasal preventivno.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

pavka ::

Adijo vozniška.Sodnik naloži še denarno kazen in izda sklep o prenehanju veljavnosti vozniškega izpita-na žalost.
Več glav več ve!!!

mzidy ::

Edino pravilno! Si upam dat roko v ogenj, da ne boš več vinjen/pijan šel za volan...
Vsaka šola nekaj stane:)

Tilen ::

ta bo okol 200k
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

pavka ::

Vsekakor bo več kot 90k. S tem, da je treba vozniški izpit opraviti še enkrat (če želiš), se strošek še poveča. Edina stvar ki jo preneseš je prva pomoč. Zdravniški pregled je 10k dražji, ker moraš na pregled še k psihologu (idioten test-tako pravijo Nemci). Le vožnje je treba opraviti po zakonu le 8 ur.
To vem iz lastnih izkušenj. Vozniški izpit sem ponovno opravil februarja.
Več glav več ve!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pavka ()

krneki0001 ::

dva pago bananina soka sta dovolj da napihaš 0,5 promila in da izgubiš izpit, sploh sedaj ko je zelo vroče zunaj. Bananin sok ima ogromno sladkorja in v želodcu zavre, pa dobiš v izdihu alko in napihaš. Sprobal smo na kupljenem alkotesterju. Če kdo ne verjame naj gre sprobat še pri policajih, vendar na lastno odgovornost, ker lahko izgubi izpit.

pavka ::

Od bananinega soka še nihče ni izgubil izpit!!! Če si prepričan da je samo to, ti še vedno preostane krvni test
Več glav več ve!!!

BluPhenix ::

Sej isto je z jabolčnikom. PAč če napihaš poveč kaj je bilo, pa lepo zahtevaš odvzem krvi in je rešeno.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

kekz ::

Zaradi 0,16 mg/l alkohola niti mladi vozniki ne izgubijo vozniške. Zakon (ZVCP 130. člen) pravi sledeče:

(3) Voznika, učitelja vožnje ali spremljevalca, ki ravna v nasprotju s prvim odstavkom tega člena, se kaznuje za prekršek z globo:
a) če ima do vključno 0,50 grama alkohola na kilogram krvi ali do vključno 0,24 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka, s 30.000 tolarjev. Vozniku motornega vozila, učitelju vožnje in spremljevalcu se izreče tudi 3 kazenske točke;

BigWhale ::

Ja, koliko napihas je se najbolj odvisno od razpolozenja!

Ce si ful vesel, pol kr precej napihas, ce si mal depresiven pol ful mal napihas, ce si tko orto depresiven pol se pa ze obrne in spet ful napihas.

Tko da, k pihas si ne smes predstavljat, da ti je vlak odrezal nogo, ker pol si ful depresiven in ful napihas.

Aja, mogoce je pa mislil, od policajevega razpolozenja. Ja, ce je dobre volje, pol mal napihas, ce je pa tecn, pol pa velik! a ne?

;>

C_maniak ::

vladika, če kadiš naj bi napihal manj al več?

gzibret ::

Kaj fanta strašite.... Sej ni napihal 1.1.... cc..

Zakon zelo dobro opredeljuje, kdaj človek zgubi izpit:

1) prekorači število točk, ki so za mlade voznike nižje kot za stare mačke;
2) napiha več, kot 1.5 (po starem merjenju);
3) napiha več, kot 1.1 povzroči prometno nesrečo.

235. člen:
(4) Vozniku začetniku se izreče prenehanje veljavnosti vozniškega dovoljenja, če v času treh let doseže ali preseže sedem kazenskih točk v cestnem prometu.

7 točk pomeni:

130. čl:
d) če ima več kot 1,10 grama alkohola na kilogram krvi ali več kot 0,52 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka, z najmanj 120.000 tolarjev. Vozniku motornega vozila se izreče najmanj 10 kazenskih točk in prepoved vožnje motornega vozila.
131 č.:
(3) Z globo najmanj 120.000 tolarjev se kaznuje za prekršek voznik, učitelj vožnje ali spremljevalec, ki ravna v nasprotju s prvim odstavkom tega člena (vožnja pod vplivom mamil..., opomba). Vozniku motornega vozila se izreče najmanj 10 kazenskih točk in prepoved vožnje motornega vozila.
32 čl.:
(8) Ne glede na določbo prejšnjega odstavka, se izreče vozniku motornega vozila, ki v naselju prekorači dovoljeno hitrost za več kot 50 km/h, ali v območju za pešce, v območju umirjenega prometa oziroma v območju omejene hitrosti za več kot 30 km/h, poleg globe določene v prejšnjem odstavku tudi 18 kazenskih točk.
135 čl.:
(8) Vozniku, ki povzroči prometno nesrečo, razen prometne nesreče z neznatno nevarnostjo za druge udeležence cestnega prometa, in ima v organizmu več kot 1,10 grama alkohola na kilogram krvi ali več kot 0,52 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka ali mamilo, psihoaktivno zdravilo ali drugo psihoaktivno snov, ki zmanjšuje njegovo sposobnost za varno udeležbo v cestnem prometu, se izreče poleg globe tudi 18 kazenskih točk.

Naj bo dovolj...
Vse je za neki dobr!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alkohol in vožnja. Nekdo je spet upal, da se bo "izmazal" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10716303 (13247) Mare2
»

Mladi voznik (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7018551 (15606) Zajec123
»

vožnja pod vplivom alkohola (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8218437 (15754) St235
»

Kazen ob vinjeni vožniji

Oddelek: Loža
314900 (4078) BigWhale
»

Škandalozna luknja v zakonu

Oddelek: Loža
205546 (4749) MadMicka

Več podobnih tem