» »

DVB-T / potrebujem ojačevalec?

DVB-T / potrebujem ojačevalec?

ticom ::

Pozdrav

Na enem TV-ju - katodar, imam za sprejem analognih programov ojačevalec. Slika OK, razen dveh programov ki sta slabše kakovosti. Zanima me ali po preklopu na DVB-T oddajanje, seveda z dokupom SET-top BOXA, še vedno potrebujem ojačevalec? In ali je slika analogno proti digitalno potem kaj boljše kakovosti.Pa še to, če se že ve točen dan odklopa analognega oddajanja.

Hvala.

Scorpia ::

Ugotovi od kod loviš analogne progame. In če je tam tudi dvb-t oddajnik, boš brez težav lovil dvb-t, če že zdaj sprejemaš analogni. Dvb-t je manj občutljiv, tudi če bo slabši signal, bo še vedno delal. Slika je pa občutno boljša.
Moreš pa paziti od kje sprejemaš analogni program, recimo TRŽIČ 1 še vedno oddaja v analognem, v digitalnem pa ne. V decembru naj bi prišlo do prekinitve analognega signala.
////

ticom ::

Oddaja je iz Trdinovega vrha, ni pa direktnega vidnega polja. Oddaja je pa že sedaj vzopredna analogna + DVB-T. Če sem prav razumel,če kupim set top box, naj bi brez ojačevalca delalo vsaj enako kot sedaj, če ne bolje.

Scorpia ::

Tako je, pa analogni signali delujejo z zmanjšano močjo. Recimo jaz slo 1 z sobno anteno z ojačevalcem, komaj čisto sliko vjamem. Medtem ko pop in kanal a imata čisto sliko. Digitalni signal pa je brez ojačevalca z navadno anetno 97-99% moči. Tko da vsekakor bi moral imeti odličen signal.
////

VANČ14 ::

Jaz sprejemam signal iz Krvavca, pa ravno tako kot ti nimam direktnega vidnega polja na oddajnik - vmes je vrh planote. Digitalna slika je občutno boljša kot analogna. Za analogno sem imel ojačevalec ( za kanal, kjer analogno oddaja POP tv ),ki pa sem ga kar pustil, ker mi ne moti digitalnega sprejema.

ticom ::

Hvala za odgovore.

Alexius Heristalski ::

Možna težava: če imaš kanalske ojačevalce, ti bodo verjetno zadušili tisti kanal, na katerem je DVB-T multipleks. Tako da, če ti ne bo našlo digitalnih programov, bo to mogoče vzrok (poleg tistega, da signala sploh ne bi bilo, ampak praviš, da ga najverjetneje imaš). V tem primeru bi bilo potrebno odtstraniti te ojačevalce in jih po potrebi zamenjati, sicer ne.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

fulgur ::

Hej, bom kar tule vprašal.

Je možno kot ojačevalec DVB-t signala uporabiti tudi sobno anteno, ki ima vhod za strešno anteno? Imam namreč dolg koaksialen kabel od strešne antene in TV in bi vmes dal sobno anteno, kjer bi ojačal signal. Torej da bi se signal iz strešne antene v sobni ojačal in potoval ojačan naprej do TV...

ToniT ::

To ne bo šlo. Potrebuješ namenski ojačevalec.

starfotr ::

https://www.iskra.si/sl/UHF-antene/UHF-...

Lahko kupiš že anteno z vgrajenim ojačevalnikom. Napajanje ojačevalnika lahko urediš preko TV ali zunanjega DVB-Tbsprejemnika (vklopiš v menuju, če ima to vgrajeno) ali pa kupiš zunanji napajalnik za napajanje ojačevalnika.

Voluharr ::

Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

fulgur ::

hvala vsem, se strinjam, sem pa probal kar sem napisal... torej anteno sem povezal na sobno anteno in nato iz sobne antene kabel potegnil do TV in naenkrat je bil signal na TV prej ga pa ni bilo... 8-O sem prebral, da če ima sobna antena vhod za zunanjo anteno, potem samo ojača signal in ga pošlje naprej, očitno je v tem ključ, da je naenkrat slika na TV 8-)

fpbs ::

fulgur je izjavil:

hvala vsem, se strinjam, sem pa probal kar sem napisal... torej anteno sem povezal na sobno anteno in nato iz sobne antene kabel potegnil do TV in naenkrat je bil signal na TV prej ga pa ni bilo... 8-O sem prebral, da če ima sobna antena vhod za zunanjo anteno, potem samo ojača signal in ga pošlje naprej, očitno je v tem ključ, da je naenkrat slika na TV 8-)
Pomembno je, da se ta ojačevalec nahaja čim bliže zunanje antene.

fulgur ::

To pa drži, če sem dal (relativno dolg) kabel z nekim varnostnim sistemom proti strelam pred sobno anteno, ni bilo slike, če pa sem ga dal za sobno anteno, pa je slika.

starfotr ::

Napajalnik za ojačevalnik je lahko blizu TV, medtem ko ojačevalnik je najbolje imeti čim bližje anteni ali vgrajen v anteni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVB-T antena

Oddelek: Zvok in slika
284306 (2793) 737
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26956660 (33372) Alexius Heristalski
»

Kaj kupiti za snemanje nadaljevank na pop tv

Oddelek: Kaj kupiti
316501 (5659) Spajky
»

Lidl in vračilo blaga

Oddelek: Loža
242556 (1869) Sims
»

Digitalni signal za TV v Sloveniji

Oddelek: Loža
166561 (5737) SkIDiver

Več podobnih tem