» »

TV LED Philips 46PFL4508H/12 mnenja

TV LED Philips 46PFL4508H/12 mnenja

siimee ::

Lep pozdrav, namen imam kupiti televizor Philips 46PFL4508H/12 in me zaniam kakšna je kaj slika, se splača jo nabavait.... v glavnem bi res rad zvedel čim več plusov in minusov oz. mnenj.
  • spremenilo: siimee ()

M-XXXX ::

Pri TV-jih obvezno priporočam, da se jih gre pogledat v trgovino in vidiš kako pa kaj.

siimee ::

To sem tak al tak mel namen seveda it, zanima me če jo kdo ma slučajno in če je zadovoljen z njo.

Tomson ::

Js bi pa rekel da obisk trgovine ni nujno dobra stvar. :) Zakaj? V trgovini je izredno močna svetloba, zato so vsi TVji v "demo" načinu (visoka svetilnost, močni kontrasti, barve, ostrina ...), pa tudi zato da slika čimbolj izstopa. Realno pa v takšnem načinu nihče doma ne bo gledal TVja. Če se torej odločiš za en model in si naštimaš malo bolj normalne nastavitve, bo slika v trgovini precej borna, zaradi vseh ostalih s katerimi boš primerjal. Skratka, v trgovini praviloma ne dobiš realne "slike".

Za omenjenega Philipsa ni praktično nobenega testa na netu, tako da bi sam raje iskal pri modelih, ki so bili testirani in so se dobro izkazali. Eden najboljših v cenovnem rangu kjer kupuješ je defenitivno Samsung F6400, ki ga dobiš za 650€.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

siimee ::

Ma fora je da bom vzel eno prek t-2ja in mam na izbiro naslednje:

LED TV 40\" Samsung 40F5300

LED TV 42" Samsung 42F5000

LED TV 50" Philips 50PFL5008H/12

TV sprejemnik LG 42LN5400

TV sprejemnik LG 47LN5400

TV sprejemnik Philips 32PFL3208H/12

TV sprejemnik Philips 42PFL5038T

TV sprejemnik Philips 46PFL4508H/12

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: siimee ()

Tomson ::

Med naštetimi absolutno Philips 50PFL5008H. Odlična slika v svoji cenovni kategoriji, odličen zvok, lep dizajn, edini minus je smart platforma ki ni med najboljšimi, a to se hitro reši s kakšnim dodatnim predvajalnikom ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Anney ::

+1 za, Philips. Na nekem hrvaškem portalu imaš podroben test. Mislim da je stran na naslovu hdportal.eu.

siimee ::

Izbiram ja lih med Philips 50PFL5008H in pa Philips 46PFL4508H/12. Res mi je čudno k ni nobenih testov na netu itd...

Anney ::

siimee ::

Je veliko razlike med philips 46PFL4508H/12 in 50PFL5008H/12 oz kaj menite?

Anney ::

Ja, ogromno razlike je. Vzemi 5008 pa bo ok. ;) Odvisno za kaj TV potrebuješ, so ti prioriteta SD signali? Smart TV? Multimedija?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

siimee ::

Več ali manj mi je važna slika za gledanje športa, filmov mogoče tudi malo za smart tv da je vredu...nism pa seznanjen s SD signali če bi loh kj več o tem....

Alamar ::

TV programi v standardni ločljivosti. Zaenkrat jih je na žalost pri naših ponudnikih še vedno velika večina. Edino, če imaš najvišji TV paket pri T-2, tam jih je obilo v HD.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

Anney ::

LED TV 40\" Samsung 40F5300
LED TV 42" Samsung 42F5000
LED TV 50" Philips 50PFL5008H/12
TV sprejemnik LG 42LN5400
TV sprejemnik LG 47LN5400

Tole so ti vsi TVji istega ranga, malo počekiraj kaj se najbolje obnese (za šport rabiš hitro osveževenaje), mislim pa, da imajo tile vsi 50hz panele (ekrane) + strojno pospeševanje slike. (kar je bolj tržna niša kot realnost. Vsak od teh ima svoje prednosti pa slabosti.

Na hitro:
Philips ima dobro sliko + ambilight, slab v smart tvju, multimedija zadovoljiva.
Samsung dober v smart tvju in multimediji ima pa pogost pojav motion blurja in cloudinga.
LG je pa tudi vstopni model pri LGju in je bolj tko tko. KLIK

Jas bi se v tem primeru obrnil na Philipsa. Zgoraj sem ti dal teste, pa si preberi in primerjaj z ostalimi, pa boš videl kje si.

siimee ::

Sem zdaj primerjal in se nagibam za LED TV 50 Philips 50PFL5008H/12 oz bom po vsej verjetnosti si to vzel.

RejZoR ::

xxPFL4508 je praktično enak kot xxPFL5008 s sledečimi razlikami:

4508 je 200Hz s slabšimi zvočniki in brez Ambilight funkcije.
5008 je 300Hz, boljši zvočniki in seveda Ambilight, ki se začne s 5000 serijo. Pa Philips trenutno fura vseslovensko akcijo kjer na katerikoli model od 5008 naprej dobiš 5 let garancije (z enostavno registracijo na Philips strani). Kar je po svoje tud zanimiv bonus.

Osebno, če bi gledal tolk visoko, definitivno xxPFL5008 model. Sploh če imaš zadevo montirano na steni je Ambilight res izjemno kul zadeva, ki naredi tak lušten efekt :)
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

diNero ::

ok, verjetno je budget tak kot je in niti nisem preverjal, ampak je treba biti realen. od zgoraj naštetih, niti en tv ni neki presežek tehnologije in se bo treba s tem sprijazniti. potem pa je tu še želja po 50" tvju, kjer bo SD še posebej "blestel". ambilight je pa tudi le en izgovor da gledaš osvetlitev zadaj in da ti da občutek lepše slike, do katere je philips razen nekaj let stare serije 9xxx, oddaljen svetlobna leta.

kaj želim povedati, ne pričakuj veliko od zgoraj naštetih. z razlogom se jih trgovine, ki jih ne morejo prodati rešijo na način, da jih ponudijo v odkup operaterjem, kateri jih kasneje pod pretvezo nekih akcij prodajo naprej..

siimee ::

Zdj sm včeraj naročil philips 5008 50" in morm rečt da me je Dinero kr mal v slabo voljo zle spravu :P V glavenm definitivno bo bolš kar mam zj, namreč mam eno mjhno škatlo(tv) v sobi =)

Anney ::

Boš zadovoljen, boš videl, ni vse tako kot je napisal diNero, Philips ma odlično sliko tudi v manjših serijah, in manj cloudinga kot drugi v tem cenovnem razredu oz. nižjih serijah. Smatram, da nisi zahteven gledalec. Kvaliteta slike pri vseh teh serijah pa je približno enaka. Javi kako bo, ko ga pejmeš.

siimee ::

Danes so mi sporočili s t-2ja da jim dobavitelj še ni dostavil philips 50PFL5008H/12 tvja in po vsej verjetnosti tudi ne bo, ker jih je zmankal :/
Zdaj se nagibam da bi vzel LG 47LN5400....

fpbs ::

Pa ja ne boš čakal na kitajskega "philipsa", ko ti je pa boljša izbira LG.

Anney ::

Samo za info philips še nikoli ni bil kitajski, so pa madžarski in poljski.

siimee ::

Kot sem jaz razumel philipsa 50PFL5008H/12 tudi ne bojo dobili in so rekli da se bom moral verjetno odločit za en drug tv, dokončno pa izvem v parih dneh. Zdj res ne vem kerga bi ker mi med ostalimi noben niti ni neki všeč po specifikacijah.

fpbs ::

Anney je izjavil:

Samo za info philips še nikoli ni bil kitajski, so pa madžarski in poljski.

Pred dvema letoma je bilo 70% Philipsa prodanega kitajski firmi TPV. Z ločeno pogodbo je bilo kasneje dkupljeno tudi ime "Philips". Ravno te dni pa še ostalih 30%. Namen nakupa pa je bil prodor kitajskih televizorjev na evropsko tržišče.
http://www.broadbandtvnews.com/2014/01/...

Anney ::

Delani so še vedno na madžarskem ali poljskem, mogoče še kje. Idi v bigbanga in jih obračaj. Vsi drugi pa so res made in china, sicer pa kaj pa ni iz tam? Tudi če so sestavljeni kje drugje so deli iz made in china. ;)

Na TV piše made in netherlands, established in hungary. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

siimee ::

Če bi mi lahko mal svetovali ne morm se odločit med Philips 46PFL4508H/12 in pa LG 47LN5400...

siimee ::

Malce je usahnila tema, res me zanima katero izmed zgoraj navedenih televizij bi mi priporočali. Rad bi čim lepšo sliko. Sem poguglal in zvedel dosti informacij ampak še vedno se ne morem odločiti.

M-XXXX ::

Daj še cene zraven napiši?

Anney ::

Za čim lepšo sliko boš moral poseči po višjih serijah, kakšen imaš pa budget?

siimee ::

philips 46PFL4508H/12 800 eur, LG 47LN5400 700 eur.

Budget je do 800 recimo.

M-XXXX ::

Samsung 46 6400 serija. 630€ z dostavo brez vseh vezav in podobnega bullshita.

Anney ::

Glede philipsa definitivno tega: Philips Serie 6000, je dve klasi boljši od serije 4000. Odlična slika , abilight, počasne menu in smart. Glede multimedije, predvaja vse s podnapisi (osnovni formati, .avi, .mkv, itd)
Mislim, da z zadnjo nadgradnjo tudi DTS zvok.
Pasivni 3D.

Če ne pa kakšnega samsunga, če ti je bolj pomemben smart na TV.
Recimo Samsung serija 6000.
Dober smart in multimedija, možen clouding (kot vsi samsungi nižje serije)
Aktivni 3D.

Tuste vezave pa pusti, ker te samo naserjejo, da počistijo zaloge plus tega preplačaš TV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

king67 ::

Definitivno Philips 47pfl7108, ki ga v Mercatorju M Tehnika do 31.1.2014 dobiš s popustom za 900.-EUR in 5 letno garancijo. (700Hz, 3 stranski ambilight, Skype kamero...) Aja, pa na 22 obrokov, brez obresti, če ti tako bolj odgovarja.

lp,
king67

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: king67 ()

Vanadium ::

7 let stara tema8-O

val46 ::

Vse sam da se promovira njegova spletna stran :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ni zvoka na tv philips pri gledanju filmov

Oddelek: Zvok in slika
152513 (2172) stanislavp
»

Kateri TV

Oddelek: Kaj kupiti
468742 (6359) fpbs
»

Philips 47PFL6067K/12 ne najde nobenega kanala (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
9820661 (19390) todman74
»

LED LCD TV - svetovanje za nakup (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8628016 (21344) popster
»

LCD TV za 700€

Oddelek: Kaj kupiti
81626 (1191) Mozart

Več podobnih tem