» »

Fax ali delo?

Fax ali delo?

«
1
2

rawwer ::

Živjo,
imam 21 let in dve leti sem na fri (uni). V teh dveh letih nisem naredu skoraj nič (žuranje, zavljačevanje..)
Moje vprašanjej je: se mi splača začet na novo fri in končat v treh letih (24 let), ali pustit šolo, in delat. S tem da bi naredil kksen certificate (scjp..)?
Po eni stani bi pustil ker sem že "star" in tudi če nardim te tri leta na curiculumu bo pisalo da za diplomo sem rabil 5 let in nevem kdo bi me uzel delat.
Če pa pustim se bojim da bom imel probleme za najt delo v it s V. stopnjo, še posebej ko bom starejši.
Pomagajte mi odločit.

Lp

detroit ::

Diploma dandanes ne pomeni nič pri ljudeh ki štejejo (pametni zaposlovalci). Ima jo vsak bebo tako povedan. V eni temi sm že omenil da imamo zelo izobraženo ljudstvo (indeksi) a nobenih inovacij, in če pogledaš naokrog vidiš da jih pol nima IQ za črnga za nohtom imajo pa naziv ta pa ta. Edina razlika, ki jo jst vidim je lažja zaposljivost (pač neke kadrovske filtrirajo po izobrazbi), pa začetna plača je nižja za kake 100-200eur. Če ti je to vredno le hitr zagrab pa nared diplomo, samo bolj ti svetujem da kej znaš preden mahaš okol s tistim papirčkom.

p.s. če misliš da je tri leta zažurana v CVju grd flek kaj bi šele zame pisal hehe.
p.s.II Glede certifikatov, ne vem koliko to šteje, včasih recimo do ene leta 2003 (po mojih informacijah) je mikrosoft štemplal MCXXXX certifikate, po tistem letu pa so izpit postali bolj zajeb.... To mi je bivši šefe reku (ima ene 15 teh papirčkov, pa predava na konferencah od MS). Tako da to naj bi nekaj pomenilo. Sicer pa vsak dokaz znanja nekej šteje na koncu tudi diploma
Skero

Mavrik ::

Ima jo vsak bebo tako povedan.


Razen bebotov, ki je niso sposobni dobiti.

rawwer: A res želiš razlagati delodajalcem zakaj nisi končal faksa? A si res tako dober in imaš dovolj potrebnega znanja in vaje, da si sposoben brez nekega papirja faksa prepričat ljudi da ti dajo plačo višjo od minimalne? Si že kaj takega sam naredil kar lahko delodajalcem pokažeš, da bo zamenjalo diplomo?
The truth is rarely pure and never simple.

detroit ::

v sloveniji obstajajo normalni ljudje ki niso sposobni dobit diplome? Dost je čungalunga faksov pr nas, da ni problema
Skero

Vens ::

Si še izjemno mlad, zato ne trapaj in naredi faks. Na faks glej kot na širjenje obzorij.
Torej hodi na faks, vmes pa se še kaj dodatno izobražuj, delaj...

jrtjtejtt ::

no ja, tako neumen že nisi, če si si bil sposoben zastaviti vprašanje, če ti bo faks kej koristil. mnogi tega ne premorejo.

zatorej le knjige v roke pa narest faks, zraven pa razmisli, kje bi se rad zaposlil in še pridno delaj to zraven. diploma ti bo v pomoč, da boš izpolnjeval nekatere formalne pogoje, delo ob faksu pa da boš dejansko kaj znal.

seveda mi ni treba poudarjati, da bo to zahtevalo veliko časa in volje

BStne ::

tvoj faks ima kar nekaj kredibilnosti v slo, če pa ga ne misliš narediti pa vsaj diplomiraj ob delu kot že prej omenjeno iz enga čungalunga faksa

tony1 ::

Če boš pri 25ih diplomiral, si po SLO statistiki že (precej) boljši od povprečja.

Tako da: zresni se in naredi fax.

Srečno!

Relanium ::

rawwer je izjavil:

Po eni stani bi pustil ker sem že "star" in tudi če nardim te tri leta na curiculumu bo pisalo da za diplomo sem rabil 5 let in nevem kdo bi me uzel delat.
Če pa pustim se bojim da bom ime

Kaj je s tem narobe?

Moj fax je že v osnovi traja 5 let (star nebolonjski)

IceIceBaby ::

Koliko teh, ki tukaj zagovarjate fax ima spodobno službo (dovolj denarja, normalen urnik)? Resno me zanima.

Toliko se govori o lažji zaposljivosti pa o sposobnosti ljudi s faksom, ampak v praksi ne vidim razvno bistvene razlike. Obstajajo kreteni in nesposobneži s faksom in taki s srednjo šolo. Po občutku bi rekel, da je procent tam tam.

Vsi enostavno niso za fax. Pa za vse poklice tudi ne rabiš faxa. Če nisi 100% prepričan ali se ti splača zaključiti študij oz. ali se sploh vpisati na fax potem imho nisi za tja.

detroit ::

veš kaj mene najbolj srbi poznam eno ko je diplomirana erm...vzgojiteljica v vrtcu ....za kerga hudiča rabiš diplomirat iz tega...Seveda so na vseh vrtcih že stare garde in bo končala kot ritobris. A za to se je šolala? Plača po besedah nekoga drugega bo pa 1200...serious wtf

ne podpiram faksa za glupe stvari ena kot ena.

@kst: definirej dovolj denarja
Skero

jrtjtejtt ::

@kst: imho pa tisti, ki se sploh ne vprašajo ali jim bo koristil faks niso za tja. Če rineš kr tko, ker misliš da bo kr job, potem si v zmoti. Razlike v sposobnosti so težko merljive, bi se pa pomoje dalo pokazati, da ti formalna izobrazba pomaga do boljše službe.

IceIceBaby ::

@kst: definirej dovolj denarja


2 do 3 jurje neto

Roky, tisti, ki sploh ne sprašujejo tudi verjetno niso za na faks. Ali pa se jim enostavno ne zdi smiselno puščati 4, 5 let življenja v šoli ker imajo drugačne plane.

To, da formalna izobrazba pomaga pri iskanju službe je v določenih primerih res. Če ima delodajalec na razpolago 2 enakovredna kandidata bo običajno raje izbral tistega s faksom.

Ampak poglej s te strani. 4 do 5 let lahko zabiješ za faks in prideš na trg dela z diplomo in brez izkušenj. Nekdo gre pa po srednji šoli takoj v službo in po 4 letih ima konkretne izkušnje, če je sposoben pa tudi solidno plačo. Če ima apetite po napredovanju, pa zaradi izobrazbe to ni mogoče gre pa še vedno lahko na fax.

Gandalfar ::

IceIceBaby je izjavil:

Koliko teh, ki tukaj zagovarjate fax ima spodobno službo (dovolj denarja, normalen urnik)? Resno me zanima.


Fax mi je dal reference, kontakte in izkušnje zaradi katerih sem dobil takoj po diplomi redno zaposlitev in sedaj, ko freelancam še naprej izkoriščam kot izvor novih leadov. Hkrati pa še predavam na faksu občasno (kar je z diplomo lažje) in s tem še dodatno širim moj krog znanj.

Po drugi strani pa so znanja, ki mi jih je dala družboslovna informatika in prisilila, da sem si pogledal tudi kakšno teorijo, nekaj kar se v primeru, da bi šel direktno v freelancing nekaj kar ne bi v praksi se nikoli lotil.

Iti za eno leto na Erasmus študirat na poddiplomski program v tujino je pa bil na koncu čisti win, ki mi je danes prinesel tudi moj "naziv" - Ekspert za načrtovanje uporabniških izkušenj. Da o mednarodnih kontaktih, ki izhajajo iz tega niti ne govorim.

darkolord ::

Odvisno je tudi od področja - nekateri faksi poleg tega, kar je Gandalfar omenil (reference, kontakti, ...) dejansko dajo tudi veliko znanja, ki je nujno potrebno za določena dela (ekstremen primer, je že kdo videl jedrskega fizika s končano samo srednjo šolo?)

jrtjtejtt ::

no saj mislim, da se v osnovi strinjamo, da je večinoma odvisno od človeka, kaj hoče in kaj je pripravljen za to storit. moja mati je bla pripravljena delat, hodit na faks in bajto zidat, da je danes tam kjer je.

nekomu je pa mogoče cilj anrest faks, se zaposlit v JU in dobivat na začetku jurja neto in potem z leti več, imet ziher šiht in je to to. brez da se preveč matrajo.

2, 3 jurje neto je pa itak totaln luksus, ampak ne pride kar tako.

detroit ::

jst lahko o 2-3k neto samo sanjam (lack of experience, pa šele začel sm na šihtu:) Pričakujem pa da bo z pridobivanjem znanja zrastl. A spet lahko le sanjam o 3k plači v sloveniji
Skero

mihco ::

Nevem kak je drugod po sloveniji ampak v MB je 2-3k neto utopija..

detroit ::

ne se bat tudi če bi bil v centru na prešercu hehe bi blo bolj kot ne utopično (vsaj na začetku)
Skero

jrtjtejtt ::

ja na začetku je to res malo težko, razen če si res maher za svoje področje, oz. si nek zaj**** s.p.

IceIceBaby ::

darkolord, pri določenih poklicih je fax nuja. Zdravniki, odvetniki, znanstveniki in podobni poklici pač ne morejo funkcionirati brez univerzitetne izobrazbe. Ampak, če ciljaš na te poklice potem se ne sprašuješ, če res rabiš fax.

Gandalfar, to kar ti opisuješ je imho ideal, ki je imho prej izjema kot pravilo. Poznam par ljudi, ki so na faxu podobno kot ti nabirali izkušnje in dejansko so jih firme novačile že pred diplomo.

Poznam pa ogromno takih, ki so nekako napisali diplomo in zdaj čakajo, da jim kdo podari službo. Za take bi bilo boljše, če bi si prihranili ta 4 leta in bi šli v službo po srednji šoli.

Da smo si na jasnem. Nisem proti faksu. Samo zdi se mi, da se uni. preveč hypa zadnje čase, s tem pa se zmanjšuje teža srednjim šolam in nekaterim poklicem. Določeni poklici so trenutno precej neprivlačni za mlade, čeprav bi bili mogoče idealni za njih.

mihco ::

Nevem o kakem zacetku govorite ampak 3000EUROV NETO place je privilegij direktorjev v manjsih firmah in ljudi tik pod vrhom v vecjih. Ostali smo lahko presrecni ce je placa sploh 4-mestna. Velja tudi za ljudi z visjo izobrazbo in ljudi pred penzijo.

Tac20 ::

mihco je izjavil:

Nevem o kakem zacetku govorite ampak 3000EUROV NETO place je privilegij direktorjev v manjsih firmah in ljudi tik pod vrhom v vecjih. Ostali smo lahko presrecni ce je placa sploh 4-mestna. Velja tudi za ljudi z visjo izobrazbo in ljudi pred penzijo.


Če še nisi opazil, tukaj na slo techu ima večino zaposlenih 2k eur + plače, če le malo bereš kakšne teme o plačah in zaposlitvah... :)

detroit ::

da ne govorimo o tem da so mnogi poklici primerni za srednjo šolo dosti bolje plačani kot pa s faksom....
V sloveniji je vsak Janez Novak dipl uni. whatever. Ni čudnga da potem ni delovne sile, ki bi men ploščice al pa vodo napelu po bajti. Valda in iz tega naslova pridejo še mnogo višje cene takih storitev raznih privatnikov.
Skero

mihco ::

O takem denarju sanjarijo verjetno tisti, ki se niso bili redno zaposleni...3000neto ali blizu 6000 bruto...pa kaj ste ludi padli na glavo???? Delam v srednje veliki firmi z okoli 60imi zaposlenimi v dokaj dobickonosni dejavnosti in vam povem da na firmi ni cloveka z taksno placo...tudi direktor je nima!!

Sideeffect ::

Če imaš cca. 5000EUR lahko kupiš diplomo, se ti ni treba matrat! Pa to v Sloveniji, da ne bo pomote. Sam prave ljudi morš poznat / spoznat...

Recimo v Srbiji pa že od 600EUR naprej, preverjeno!

Lp

darkolord ::

darkolord, pri določenih poklicih je fax nuja. Zdravniki, odvetniki, znanstveniki in podobni poklici pač ne morejo funkcionirati brez univerzitetne izobrazbe. Ampak, če ciljaš na te poklice potem se ne sprašuješ, če res rabiš fax.
Ja, samo velikokrat je tako, da ljudje nimajo čisto predstave, kaj točno bi radi delali (jih pa zanima recimo eno zelo široko področje, kot na primer računalništvo). Ko pa delajo faks, pa tekom študija ugotovijo (ker imaš tam vsega po malo), kaj jih resnično zanima in se usmerijo tja, pridobijo izkušnje, kontakte, ...

Je kar nekaj takih, ki do polovice študija niso niti približno vedeli, kaj jih zanima, po določenem predmetu so pa rekli "TO!"...

IceIceBaby ::

mihco je izjavil:

O takem denarju sanjarijo verjetno tisti, ki se niso bili redno zaposleni...3000neto ali blizu 6000 bruto...pa kaj ste ludi padli na glavo???? Delam v srednje veliki firmi z okoli 60imi zaposlenimi v dokaj dobickonosni dejavnosti in vam povem da na firmi ni cloveka z taksno placo...tudi direktor je nima!!


Saj ni nujno, da vse dobiš v denarju s plačo. Sicer pa, če direktor dobičkonosne firme s 60 zaposlenimi dela za manj kot 3 jurje je nekaj narobe. Če ni ravno neumen je sigurno udeležen v dobičku, kar takoj nanese še par 10 ali par 100k letno.

Ja, samo velikokrat je tako, da ljudje nimajo čisto predstave, kaj točno bi radi delali (jih pa zanima recimo eno zelo široko področje, kot na primer računalništvo). Ko pa delajo faks, pa tekom študija ugotovijo (ker imaš tam vsega po malo), kaj jih resnično zanima in se usmerijo tja, pridobijo izkušnje, kontakte, ...


To je res. Ampak izkušnj in kontakte lahko dobiš tudi v službi. Lahko se preizkušaš na različnih področjih znotraj podjetja in tudi tam iščeš tisto, kar te veseli. Pa še plačan si.

darkolord ::

To je res. Ampak izkušnj in kontakte lahko dobiš tudi v službi. Lahko se preizkušaš na različnih področjih znotraj podjetja in tudi tam iščeš tisto, kar te veseli. Pa še plačan si.
Drži, samo so ponavadi podjetja bolj specializirana, si pa tudi pod veliko večjim pritiskom in nimaš ravno časa, da bi probal malo programirat, malo networkinga, malo hardvera, ...

mihco ::

IceIceBaby je izjavil:


Saj ni nujno, da vse dobiš v denarju s plačo. Sicer pa, če direktor dobičkonosne firme s 60 zaposlenimi dela za manj kot 3 jurje je nekaj narobe. Če ni ravno neumen je sigurno udeležen v dobičku, kar takoj nanese še par 10 ali par 100k letno.


Place direktorja ne poznam ampak ker je hkrati tudi lastnik sem preprican da si tudi ne izplacuje taksne place. V mislih sem imel tehnicnega direktorja, direktor marketinga, vodjo nabave in vodjo proizvodnje, ki vsi po vrsti delajo za priblizno polovico vasih utopicnih plac. Taksna je pac kruta realnost dela pri privatnikih.

PacificBlue ::

v gorenju je več kot 170 tehnicnih direktorjev in vsak prejema več kot 3000 evrov neto plače...imo sfaljena logika.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

IceIceBaby ::

mihco, samo dve možnosti sta. Ali ne naredijo dovolj, da bi imeli višjo plačo ali pa se pustijo izkoriščati.

mihco ::

IceIceBaby je izjavil:

mihco, samo dve možnosti sta. Ali ne naredijo dovolj, da bi imeli višjo plačo ali pa se pustijo izkoriščati.

Nebi rad zvenel nesramno...ampak dude ti si zaposlen?? Za vsakim, ki misli da je vredn vec stoji v vrsti 20 ljudi, ki so pripravljeni opravljati delo za se manj denarja.

PacificBlue je izjavil:

v gorenju je več kot 170 tehnicnih direktorjev in vsak prejema več kot 3000 evrov neto plače...imo sfaljena logika.

NE VERJAMEM! To je nedavna izjava zaposlenega v gorenju: "Sam delam v Gorenju, plače so res nizke, daleč od povprečja. Kljub temu, da imam 7 stopnjo izobrazbo ne nastrelam konc meseca več kot 700 €. Malo še pa spokam. lp"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihco ()

IceIceBaby ::

Jp, sem.

Če si exectutive v uspešnem podjetju s 60 zaposlenimi dvomim, da kar tako za tabo stoji 20 ljudi. Če jih, nekdo nekaj dela zelo narobe.

Vsakemu svoje no, ampak jaz za 1500EUR takšnega dela nebi povohal. Kot vodja marketinga recimo lahko firmi prineseš ogromno denarja in pošteno je, da te firma tudi primerno nagradi. Sem pa že omenil, managerji imajo pogosto v pogodbah tudi soudeležbo pri dobičku in kakšne druge ugodnosti. Ni vse v plači na papirju.

mihco ::

S tem postom zakljucujem debato... Vsi, ki se boste stopili na trg delovne sile boste takrat vedeli o cem govorim... Zacetno placa je 575EUR(ali tu nekje) neto koliko je zakonsko doloceno minimalno izplacilo. Ne glede na izobrazbo. Tisti z visjo izobrazbo pac dobijo cetlc v roke, da se strinjajo z manj kot je za njihovo stopnjo zakonsko dolocen minimum...take it or leave! S trudom in pridnim delom se seveda da prilezti visje ampak o treh tisocakih neto lahko samo sanjas. Taksna je kruta realnost v MB...ce ti ni prav lahko gres in v 14dneh bos zamenjan.Bolj ali manj uspesno. Taksna je pac miselnost privatnikov(mimogrede tudi za moje pojme zgresena). Seveda so iz primera izvzeti ljudje v drzavnih firmah, taksni, ki pridejo na pozicije z vezami in drzni posamezniki, ki sami odprejo podjetje. Get real, svet je v p....

Gandalfar ::

no potem se pa preseli v lj, kjer se zacne pri jurja..

IceIceBaby ::

mihco, pretiravaš. Poznam trg delovne sile, tudi sam zaposlujem nekaj ljudi. Pa je realnost taka, da vsak lahko dobi toliko, kot je vreden za firmo. Da bi pa komu dal minimalca si ne upam niti pomisliti, ker avtomatično to pomeni, da bom dobil slab performance. Če si delavec ne zasluži več kot tistih slabih 600EUR je nekaj hudo narobe s poslovnim modelom.

Aja, pa nisem iz Ljubljane :)

AnubisOfDoom ::

Svetujem ti, da se vpises na VSS, ce se nisi...

WarpedGone ::

Gandalfar:
... ki mi je danes prinesel tudi moj "naziv" - Ekspert za načrtovanje uporabniških izkušenj.

WTF?
Please say it ain't so...
Zbogom in hvala za vse ribe

poweroff ::

darkolord je izjavil:

Odvisno je tudi od področja - nekateri faksi poleg tega, kar je Gandalfar omenil (reference, kontakti, ...) dejansko dajo tudi veliko znanja, ki je nujno potrebno za določena dela (ekstremen primer, je že kdo videl jedrskega fizika s končano samo srednjo šolo?)

Ja. V Severni Koreji. :D
sudo poweroff

mojca ::

darkolord je izjavil:

(ekstremen primer, je že kdo videl jedrskega fizika s končano samo srednjo šolo?)


Tega morda res ne, sem pa videla precej obrtnikov s končano poklicno šolo (ali še to ne), ki zaslužijo krepko več od jedrskih fizikov pri nas.

Gandalfar ::

WarpedGone je izjavil:

Gandalfar:
... ki mi je danes prinesel tudi moj "naziv" - Ekspert za načrtovanje uporabniških izkušenj.

WTF?
Please say it ain't so...


Kaj ti pa ni vsec na tem? Placano je dobro in iskano tudi.

Double_J ::

Povprečna plača je pod 1000€ in ko začneš z delom, boš dobil podpovprečno plačo. To so statistična dejstva.
Dve šivanki...

IceIceBaby ::

Če si povprečen. Če imaš končan fax bi načeloma moral dobiti več od povprečja.

Double_J ::

Povprečna plača pri prvi zaposlitvi z faksom? Dosti manj od povprečne plače.

Na podlagi dobljenih rezultatov se je tako izkazalo, da je pričakovanje prve plače brez predhodnih delovnih izkušenj večkrat bližje 700€ neto kot pa 1000€. Veliko mladih bo ta podatek postavil malo bližje trdnim tlom, bo pa morda prikrajšano kakšno razočaranje ob nastopu v novo službo več, kot bi bilo brez te raziskave in objave. Komentar enega izmed posrednikov zaposlitev je bil tudi 'Če posplošim, se mi zdi 700€ neto plače dobra osnova za svežega diplomanta. Tukaj je potrebno izpostaviti še geografski vidik, saj sezneski po posameznih regijah razlikujejo tudi 30% in več.'


http://www.student-info.net/index.php/s...
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

IceIceBaby ::

No, pa smo spet na tem, da je praktično vseeno kakšna je izobrazba. Manj kot 700EUR tudi s srednjo šolo ne dobiš. Pogoji za napredovanje so mogoče malo slabši v določenih poklicih, imaš pa 4 leta prednosti.

WarpedGone ::

Kaj ti pa ni vsec na tem? Placano je dobro in iskano tudi.

khm, prevoz.org, khm ...
Zbogom in hvala za vse ribe

Aljaz1980 ::

podobno dilemo imam jaz, sicer bom diplomiral na višji šoli, najverjetneje pred tretjim vpisnim rokom (odvisno kdaj bodo dali diplomski rok), zabušaval eno leto, oziroma sem delal celo leto preko študenta, ker sem imel diplomsko že lansko leto napisano

starši predlagali da bi se vpisal na vs. ali uni. in ga tudi naredil, sam se mi pa zdi da sem prestar, bom 23 čez mesec in bi rad šel delat, seveda v svoji stroki, grem magari delat delo primerno za 3 ali 4 letno šolo, samo da je moja stroka, pa da je vsaj tam nekje 600e, pa si najdem bolše plačano delo čez 3 ali 4 leta, ko bom imel delovne izkušnje
poleg tega bi bil študij v drugem mestu, mat pa na minimalni plači, sicer imajo rezerve, samo se mi zdi bedarija da jih še bolj izkoriščam, sploh ko bom že imel visokošolsko izobrazbo
uni, mi ne diši iz dveh razlogov, prvi je ta da je 3 leta in tretjo leto bi tako oba s sestro študirala v drugem mestu in močno zajedala v finance staršev, drugi pa da mi čista teorija ni všeč

kolega je rekel pojdi študenta furat, problem je samo da lahko delam potem še 3 ali 2 meseca in po novem letu še dva meseca zaradi nove zakonodaje ?
kolegu sicer vseeno, saj to leto tudi ni imel študentskega dela, no imel nekaj prihodkov iz dela na črno

oziroma sem razmišljal se vpišem zaradi statusa, pa iščem službo, pa imam še naprej študentske ugodnosti, kot je zastonj zdravstveno zavarovanje, zastonj vodenje računa na banki itd.
namesto da grem na sončno upravo ko diplomiram , kjer me lahko prisilijo da vzamem delo, ki ni niti v moji stroki...
ali ni tako da če ti ne plačujejo (kar mi tako ali tako nebodo, saj nimam delovne dobe, poleg tega pa sem vzdrževan družinski član) te ne morejo prisiliti v službo, s katero se ne strinjaš ?
oziroma je možno da bi imel manjšo možnost zaposlitve če pridem na razgovor z študentskim statusom, ki ga lahko prekinem še isti dan ali če pridem nezaposlen (ali ni tako da dobijo nekakšne subvencije če zaposlijo nezaposlenega?)

sicer če sem brezposeln za kakšne pol leta niti ni takšne panike, saj je dovolj dela okoli hiše, se naučim kuhat, kar se bom moral tako ali tako, izbolšam svojo znanje da sem bolj konkurenčen

se pa moram strinjat z Mihcom, da imate na tem forumu takšne nerealne cene, ne vem kako je v Lj ampak v Celju lahko o 2k neto plači sanjam, res pa da nisem po stroki računalničar ampak elektronik
oziroma meni je mindfuck, kako lahko nekateri ki imate 2-3k neto plače potem se pritožujete kako se da težko preživeti v Sloveniji, kako je vse drago itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Aljaz1980 ()

LeQuack ::

Sej si lahko pogledaš javni sektor, ki ima lepe plače, pa bodo v ponedeljek stavkal ker jim nočejo povišat plače. To je Slovenija.
Quack !

detroit ::

hihi javni sektor spužva prenapihnjena


Aljaz1980 je izjavil:


sicer če sem brezposeln za kakšne pol leta niti ni takšne panike, saj je dovolj dela okoli hiše, se naučim kuhat, kar se bom moral tako ali tako, izbolšam svojo znanje da sem bolj konkurenčen

eko tole so besede nekoga, ki da nekaj nase - samoiniciativno pridobivanje konkurenčnosti

Jst ti bom tko reku ne znam dost oz. nič proti kakim znalci tukile, ampak se učim v prostem času in BOM znal. Ravno to razmišljanje me loči od povprečnega šupka...znanje še ne:)
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Inženirji bomo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
12728439 (24346) kapitan
»

Avtoklepar plača 1400 evrov NETO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7719583 (16956) xteakwondox
»

Študij ali delo ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5911634 (10055) IceIceBaby
»

Šolski sistem in IT službe (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
9145790 (44550) Nejc Pintar
»

programerjeva plača v Mariboru (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
11450602 (47349) ssitcm

Več podobnih tem