» »

Inženirji bomo

Inženirji bomo

«
1
2 3

aleksander10 ::

Na tole sem naletel na tubi. Kaj si mislite o tem?
Aleksander

"A friend is someone who gives you total freedom to be yourself. (J.M.)"

ZaphodBB ::

Mislimo, da je čas da se družboslovci uprejo in nam povejo, da brez folka s Filofaxa in FDV tud en dan ne bomo zdržal.

BALAST ::

Ni važno kater poklic imaš, važno je da si Janševec.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

black ice ::

Za eksperte se vedno najde delo. S tem se absolutno strinjam.
Kaj pa tisti vmes?

Blinder ::

deset služb takole :D
zarad mene gre lahko mladina vsa v družboslovne študije, pač manj konkurence zame
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

D3m ::

Blinder je izjavil:

deset služb takole :D
zarad mene gre lahko mladina vsa v družboslovne študije, pač manj konkurence zame


I agree! :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

N4g4c3N ::

Večina moje generacije s katero zaključujem strojno ima že zagotovljeno službo po diplomi. Tisti ki je nimajo, so si v veliki meri krivi sami, ker je niti niso iskali.
Načeloma se z trditvami v filmu kar strinjam, čeprav na trenutke tudi pretiravajo, saj si konec koncev delajo reklamo.

Daedalus ::

Mislimo, da je čas da se družboslovci uprejo in nam povejo, da brez folka s Filofaxa in FDV tud en dan ne bomo zdržal.


Brez Filofaksa in FDV-ja ne bote zdržali niti en dan.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Tilen ::

aleksander10 je izjavil:

Na tole sem naletel na tubi. Kaj si mislite o tem?


Seveda ja.

This video is unlisted. Only those with the link can see it
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

trololo2 ::

Video poln obljub, na koncu pa je realnost za strojne in elektro inženirje 1k neto in z veliko leti nekoliko več. V ITju trenutno malo več, pa tudi tam se zdaj ni prijetno meniti za plačo.

Da je stvar še bolj žalostna, je bruto plača večinoma (postavimo tu na stran noro dohodninksko lestvico) celo primerna, saj gre za bolj tehnične položaje/poklice, kot za nekoga z visoko šolo. Feler je torej že v štartu, da se na premalo zahtevne položaje postavlja ljudi z preveliko izobrazbo in pričakovanji. Potem pa je slaba volja na obeh straneh.

trololo2 ::

Pa še kar se tiče tiste povsem zlajnane izjave:
Primanjkuje inženirjev

Kar se dejansko misli je:
Primanjkuje poceni "inženirjev"/tehnikov

O razlogih bi se dalo razpravljati, najbolj je kriva država, ki z obdavčitvijo onemogoča zaposlovanje bolj zahtevnih profilov. Reality bites žal :8).

Invictus ::

Blinder je izjavil:

deset služb takole :D
zarad mene gre lahko mladina vsa v družboslovne študije, pač manj konkurence zame


se strinjam

mi pa v davčne oaze :D

trololo2 je izjavil:

Pa še kar se tiče tiste povsem zlajnane izjave:
Primanjkuje inženirjev

Kar se dejansko misli je:
Primanjkuje poceni "inženirjev"/tehnikov

O razlogih bi se dalo razpravljati, najbolj je kriva država, ki z obdavčitvijo onemogoča zaposlovanje bolj zahtevnih profilov. Reality bites žal :8).


To še kako drži. Sam v Sloveniji ne morem dobiti službe za 1500 neto, v tujini pa lahko 4x več zaslužim.

Pa razumi ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

jype ::

Inženirji so katastrofalni prodajniki.

amigo_no1 ::

Kar se dejansko misli je:
Primanjkuje poceni "inženirjev"/tehnikov

popravek:
Primanjkuje "inženirjev"/tehnikov, ki bi delali za minimalca.



Takšni video so bili popularni tudi 15 let nazaj, še na tv so jih vrteli.Od takrat se ni spremenilo kaj dosti na bolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

jype ::

amigo_no1> se ni spremenilo kaj dosti na bolje.

Glede česa?

Fukomuko ::

Ta posnetek je en velik sarkazem. Realnost je popolnoma drugačna, razen za redke izjeme.

nejcek74 ::

Inženirji so lahko odlični prodajniki. Vedo kaj prodajajo in jih radi zaposlujejo v ta namen. Pa plačo imajo v isti firmi 50% višjo, če prodajajo. Sem frenda ki se je iz razvoja premaknil v prodajo vprašal če se mu ne zdi čudno in zakaj je tako, pa je lepo odvrnil: mi vemo koliko denarja se obrača, oni dol (v razvoju) pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()

Flea ::

Bomo, bomo... samo še par let, pa bomo.

jype ::

nejcek74> Inženirji so lahko odlični prodajniki.

Lahko so, ampak jih ogromna večina ni, kar očitno kaže tudi povprečna plača inženirja (no, del krivde za to nosi tudi struktura gospodarstva, ki v resnici potrebuje tehnike, ne pa inženirjev).

nejcek74> Sem frenda ki se je iz razvoja premaknil v prodajo vprašal če se mu ne zdi čudno in zakaj je tako, pa je lepo odvrnil: mi vemo koliko denarja se obrača, oni dol (v razvoju) pa ne.

Lepo zanj.

gendale ::

nejcek74 je izjavil:

Inženirji so lahko odlični prodajniki. Vedo kaj prodajajo in jih radi zaposlujejo v ta namen. Pa plačo imajo v isti firmi 50% višjo, če prodajajo. Sem frenda ki se je iz razvoja premaknil v prodajo vprašal če se mu ne zdi čudno in zakaj je tako, pa je lepo odvrnil: mi vemo koliko denarja se obrača, oni dol (v razvoju) pa ne.

lahko, ampak veliko jih nima srca lagat ljudem v obraz tako kot to počnejo marketingarji (da se začneš ukvarjat z marketingom moraš prodat dušo)

ostali so pa na pol avtistični

tko da
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Mesar ::

Prodat dušo? Kaka morala lej... če ji neboš ti napiz*il pa jih bo nekdo drug, pa verjetno jih bo bolj kot bi jih ti... tak moreš gledat na stvari. Ker vedno se bo nekdo našo, pol raje naredi uslugo pa ga drapni za nekaj, ne pa da pride nekdo drug pa mu vse pobere.
Your turn to burn!

jype ::

Smurf ::

trololo2 je izjavil:

Video poln obljub, na koncu pa je realnost za strojne in elektro inženirje 1k neto in z veliko leti nekoliko več. V ITju trenutno malo več, pa tudi tam se zdaj ni prijetno meniti za plačo.

Da je stvar še bolj žalostna, je bruto plača večinoma (postavimo tu na stran noro dohodninksko lestvico) celo primerna, saj gre za bolj tehnične položaje/poklice, kot za nekoga z visoko šolo. Feler je torej že v štartu, da se na premalo zahtevne položaje postavlja ljudi z preveliko izobrazbo in pričakovanji. Potem pa je slaba volja na obeh straneh.

Cisto pravilno pravijo, DOBRI inzenirji bodo dobili DOBRE place. Jaz sem diplomiral lani julija, zrtvoval pocitnice (avgusta) za preiskusno dobo na firmi, ampak septembra sem imel ze zagotovljeno precej visjo placo od 1k neto in pa obljubo, da bo podjetje krilo celotne stroske doktorskega studija. Tko da, da se.

Mesar ::

jype je izjavil:



Standup komedijanti itak služijo s tem, da si zberejo poklic/oseb/whatever in ga opravljajo do konca in še prek. Nima pa vse skupaj neke veze z realnostjo.

Smurf je izjavil:

trololo2 je izjavil:

Video poln obljub, na koncu pa je realnost za strojne in elektro inženirje 1k neto in z veliko leti nekoliko več. V ITju trenutno malo več, pa tudi tam se zdaj ni prijetno meniti za plačo.

Da je stvar še bolj žalostna, je bruto plača večinoma (postavimo tu na stran noro dohodninksko lestvico) celo primerna, saj gre za bolj tehnične položaje/poklice, kot za nekoga z visoko šolo. Feler je torej že v štartu, da se na premalo zahtevne položaje postavlja ljudi z preveliko izobrazbo in pričakovanji. Potem pa je slaba volja na obeh straneh.

Cisto pravilno pravijo, DOBRI inzenirji bodo dobili DOBRE place. Jaz sem diplomiral lani julija, zrtvoval pocitnice (avgusta) za preiskusno dobo na firmi, ampak septembra sem imel ze zagotovljeno precej visjo placo od 1k neto in pa obljubo, da bo podjetje krilo celotne stroske doktorskega studija. Tko da, da se.


Odvisno na katerem področju in koliko svojega časa si pripravljen porabiti za službo.
Your turn to burn!

technolog ::

Ok, roko na srce, tole je pretiravanje. Absolutno pretiravanje.

Ampak - pozdravljam tako propagando, ker je rešitev slovenske gospodarske sitacije.

Mesar ::

technolog je izjavil:

Ok, roko na srce, tole je pretiravanje. Absolutno pretiravanje.

Ampak - pozdravljam tako propagando, ker je rešitev slovenske gospodarske sitacije.


Glede na to, da se danes skoraj da ne splača zaposlovat, je to nikaka rešitev.
Your turn to burn!

technolog ::

Zaposlitev se dobi kot inženir. Vsaj to. Na družboslovju še tega ni.

francek1 ::

jype je izjavil:

Inženirji so katastrofalni prodajniki.

Prodajniki so nepotrebna navlaka, ki podraži produkt.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

black ice ::

Brez prodajnikov ne moremo spraviti produkta na trg.

francek1 ::

Kaj so prodajniki prevozniki?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Kiki1984 ::

ja video pravi, vsi morte it študirat tehnične poklice da boste super duper strokovnjaki, a hkrati ovce, ki boste sposobne proizvajati čimveč za bogatune za minimalne plače (te bodo šle samo dol!)... pa itak vsi tehniki niste ovce, ne me narobe razumet, poznam kar nekaj primerov ki scat pelje družboslovce v njihovi stroki (vendar jih sam humanizem zanima kot hobij- na faksu tega ne dobijo), poznam tudi družboslovce, ki so prešli v tehnični poklic (sam sem že tak)... družboslovci so (smo-kot pravim sem oboje) nekaj krivi res - krivi so/smo, ker niso dost agresivni oziroma sposobni izvesti tega kar bi mogli - kar je njihovo osnovno poslanstvo - to je izpeljati socialno revolucijo in socialno pravičnejšo družbo... družboslovec humanist ne more biti nikoli priljubljen pri oblasti, medijih (če je, je nekaj narobe z njim), saj mora biti vedno osovražen s strani oblasti... le ta defakto rušijo avtoriteto oblasti elit (oz. bi jo moral)- že samo s tem ker razmišlja (oz. bi moral)... brez intelektualca oziroma humanista bi imeli sužnjelastništvo... no pa sej nismo daleč od tega... prehajamo namreč v denarno sužnjelastništvo, kjer si brez denarja vreden NIČ... ameriški tip miselnosti in ekonomska logika nekapitalistov: čimvečja proizvodnja, ideja da so viri na zemlji neomejeni, da se bo trg sam uredil in da bo pravičen (pa kdo pri zdravi pameti lahko verjame v te pravljice - razen vaški pijanci ki se derejo JANŠA JANŠA pa mislijo da so na hokej tekmi, kjer navijajo za svojo ekipo?), čaščenje materialnih dobrin, in na koncu matematična logika je superiorna nad bilo kakšno ostalo inteligenco... to nam na vsakem koraku vsiljujejo... in bedaki ste tisti ki ne vidite, da si s tem ko to verjamete dolgoročno kopljete lastno jamo... tehniki ne mislit, da vaša prihodnost ni enaka ostalim, slej ko prej boste postali samo visoko strokovni usposobljeni delavci, ki boste delali za minimalca -če bo šlo tako naprej ... po možnosti z minimalnimi pravicami... večina vas tko že pravi da delate za malo denarja- tega bo v prihodnost samo še več...

vaša prihodnost:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kiki1984 ()

Mordecai ::

"Inženirji bomo", ko bodo 75 letni prasci sfosilizirani (you know who you are!!!) nehali grenit in konzervatizirat življenje študentom in nehali odžirat delovno mesto mlajšim (beri 35-40 let), ki so mnogo bolj fleksibilni in primerni za moderni pouk.
PM naj gredo na Havaje umbrelladrinkse srkat pa poker špilat! ;(;(

Kiki1984 ::

ja hec je da so te sfosilizirani prasci bili nosilci sprememb svojega časa ... odstranili so staro gardo v šestdesetih in sedemdesetih... mlajše generacije tega očitno preprosto nismo sposobne... (je nas pa številčno res tudi veliko manj kot je bilo njih v razmerju stari:mladi)

priporočam ogled filma: http://www.imdb.com/title/tt0408777/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kiki1984 ()

Ramon dekers ::

technolog je izjavil:

Ok, roko na srce, tole je pretiravanje. Absolutno pretiravanje.

Ampak - pozdravljam tako propagando, ker je rešitev slovenske gospodarske sitacije.



kako pa bo to spremenilo gospodarsko situacijo? Če bi imelo podjetje denar bi svojo firmo preselila na Kitajsko in tam kupila inžinirje, gradbeništvo je pa itak v kurcu. Kaj bluzite?

aja še to, se spomnite ko so kitajci hoteli investirati v slovenske železnice? Hja že res, ampak bi kar lepo svojo delovno silo pripeljali sem skupaj z inžinirji.

Zgodovina sprememb…

IceIceBaby ::

jype je izjavil:



Tam od 1:20 naprej - Kot bi mi bral misli :)

Pa btw... "Prodajnik" ni nič. Prav tako ne tržnik. Reče se prodajalec. Mogoče se ne sliši dovolj fancy, ampak tako je.

Kar se pa inženirjev tiče. Res so večinoma slabi prodajalci. Ampak to je pogojeno z načinom razmišljanja. Redki ljudje so dobri na tehničnem in biznis področju.

Opažam pa veliko takih, ki pričakujejo službo za nadpovprečno plačo takoj po faksu. Veliko ljudi se obnaša, kot, da jim služba avtomatično pripada. Face it, teh časov je konec. Če boste hoteli dobro službo se boste morali "prodati" ali pa si jo boste morali sami ustvariti.

Škoda, da pri nas praktično nimamo podjetništva po šolah. Otroke bi morali že od osnovne šole naprej izobraževati na tem področju.

DragonHeart ::

isto so razlagal nam ko smo se vpisovali na FRI:D Realnost pa je malo drugačna kot govori ta filmček. Služb ni tako zelo veliko, plače pa so povprečno 1000 eur neto.

jype ::

IceIceBaby> Pa btw... "Prodajnik" ni nič. Prav tako ne tržnik. Reče se prodajalec. Mogoče se ne sliši dovolj fancy, ampak tako je.

Prodajni inženir, če hočeš.

IceIceBaby> Ampak to je pogojeno z načinom razmišljanja. Redki ljudje so dobri na tehničnem in biznis področju.

Ja, ampak to je tako naučeno.

IceIceBaby> Škoda, da pri nas praktično nimamo podjetništva po šolah. Otroke bi morali že od osnovne šole naprej izobraževati na tem področju.

Ane!

DragonHeart> Realnost pa je malo drugačna kot govori ta filmček. Služb ni tako zelo veliko, plače pa so povprečno 1000 eur neto.

Univerzitetni diplomirani FRIjevci bi morali biti tisti, ki ustanavljajo podjetja in službe ustvarjajo za druge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

DragonHeart ::

Načeloma se strinjam s tabo, vendar FRI prideluje tudi informatike, code-monkije in podobne ki se pač morajo nekje zaposliti.

računalničarjem pa tako ali tako ceno zbijajo ljudje brez faksov ki znajo nekaj narediti, v resnici pa na splošno nimajo pojma o pojmu. Zakaj bi nekdo zaposlil tipa z univerzo, če lahko zaposli nekoga brez faksa, da bo delal isto reč..

Zgodovina sprememb…

Mesar ::

jype je izjavil:

IceIceBaby> Pa btw... "Prodajnik" ni nič. Prav tako ne tržnik. Reče se prodajalec. Mogoče se ne sliši dovolj fancy, ampak tako je.

Prodajni inženir, če hočeš.

IceIceBaby> Ampak to je pogojeno z načinom razmišljanja. Redki ljudje so dobri na tehničnem in biznis področju.

Ja, ampak to je tako naučeno.

IceIceBaby> Škoda, da pri nas praktično nimamo podjetništva po šolah. Otroke bi morali že od osnovne šole naprej izobraževati na tem področju.

Ane!

DragonHeart> Realnost pa je malo drugačna kot govori ta filmček. Služb ni tako zelo veliko, plače pa so povprečno 1000 eur neto.

Univerzitetni diplomirani FRIjevci bi morali biti tisti, ki ustanavljajo podjetja in službe ustvarjajo za druge.


In česa so FRIjevci naučeni? Večina itak ni za zaposlit ker imajo premalo prakse, če sploh kaj samo teorijo so napiflani, če jim je še ostalo v glavi... ja take rabimo. Da neki težki podjetniki niso to tudi vsi vemo in pridemo do zaključka, da je problem tako z zaposlitvijo le teh, kot tudi če hočejo odpirat svoje firmice...

DragonHeart je izjavil:

Načeloma se strinjam s tabo, vendar FRI prideluje tudi informatike, code-monkije in podobne ki se pač morajo nekje zaposliti.

računalničarjem pa tako ali tako ceno zbijajo ljudje brez faksov ki znajo nekaj narediti, v resnici pa na splošno nimajo pojma o pojmu. Zakaj bi nekdo zaposlil tipa z univerzo, če lahko zaposli nekoga brez faksa, da bo delal isto reč..


x2, čakaj da se še malo bolj uveljali outsourcing, kaki Indijci ti bodo delali še 10x ceneje kot nekdo brez diplome.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

DragonHeart ::

svoje firme tako ali tako niso sposobni odpret takoj ko pridejo ven iz faksa saj vse kar vedo je izključno samo teorija. rabijo pa prakso...vendar jih redko kdo zaposli ker nimajo izkušenj. Če pa kdo zaposli, pa je to povprečno za 1000 eur neto.

Kasneje se stvar seveda izboljša, ko si človek nabere izkušenj.

Ampak takoj ko človek pride iz faksa pa je slika zelo črna, ravno nasprotna od tega kar opisuje filmček.

Zgodovina sprememb…

Ramon dekers ::

problem z zaposlitvijo je pri vseh kadrih razen vodovadarjih in rokadelcih z večletnimi izkušnjami. Dejstvo je da če bi imeli podjetja bi imeli delo tako pravniki kot inžinirji, ker tega ne je težko povsod. Je pa lažje za inžinirja dobiti delo v tujini.

pa pustimo filozofsko pa fdv ker ta kader pa res ne spada nikamor:)

Zgodovina sprememb…

Mesar ::

DragonHeart je izjavil:

svoje firme tako ali tako niso sposobni odpret takoj ko pridejo ven iz faksa saj vse kar vedo je izključno samo teorija. rabijo pa prakso...vendar jih redko kdo zaposli ker nimajo izkušenj. Če pa kdo zaposli, pa je to povprečno za 1000 eur neto.

Kasneje se stvar seveda izboljša, ko si človek nabere izkušenj.

Ampak takoj ko človek pride iz faksa pa je slika zelo črna, ravno nasprotna od tega kar opisuje filmček.


Imaš takšne ki faks končajo pa že kljub temu znajo marsikaj v praksi naredit, jaz govorim da je problem, da večina ne zna.

Ramon dekers je izjavil:

problem z zaposlitvijo je pri vseh kadrih razen vodovadarjih in rokadelcih z večletnimi izkušnjami. Dejstvo je da če bi imeli podjetja bi imeli delo tako pravniki kot inžinirji, ker tega ne je težko povsod. Je pa lažje za inžinirja dobiti delo v tujini.

pa pustimo filozofsko pa fdv ker ta kader pa res ne spada nikamor:)


Ja to je še en problem, da se v naši državi ne splača delat, niti firme imet, še najmanj pa zaposlovat.
Your turn to burn!

DragonHeart ::

mesar...imaš tudi takšne ki v 1. letniku faksa znajo več kot večina po koncu faksa... takšni bodo vedno obstajali, vsa čast jim vendar to so izjeme...takih je mogoč nekaj študentov na generacijo.

Skratka....filmček je odličen iz stališča da univerze dobijo študente. Se znajo dobro prodajati....škoda da tega prodajanja ne naučijo tudi svojih študentov.
Vsebina filmčka pa je povsem marketinška, resnice v njem je izjemno malo....praktično je resnica samo v tem da je zakon biti inženir, ker dejansko nekaj uporabnega lahko narediš, česar pa filofax, fdv in podobni faksi v nobenem možnem pogledu niso zmožni.

Zgodovina sprememb…

IceIceBaby ::

svoje firme tako ali tako niso sposobni odpret takoj ko pridejo ven iz faksa saj vse kar vedo je izključno samo teorija. rabijo pa prakso...vendar jih redko kdo zaposli ker nimajo izkušenj. Če pa kdo zaposli, pa je to povprečno za 1000 eur neto.


Če nimaš prakse ustanoviš firmo, pa zelo hitro dobiš zelo veliko prakse.

Sicer pa. A je 1000 neto res tako slaba plača za prvo službo, direkt iz faksa?

Mesar ::

IceIceBaby je izjavil:

svoje firme tako ali tako niso sposobni odpret takoj ko pridejo ven iz faksa saj vse kar vedo je izključno samo teorija. rabijo pa prakso...vendar jih redko kdo zaposli ker nimajo izkušenj. Če pa kdo zaposli, pa je to povprečno za 1000 eur neto.


Če nimaš prakse ustanoviš firmo, pa zelo hitro dobiš zelo veliko prakse.

Sicer pa. A je 1000 neto res tako slaba plača za prvo službo, direkt iz faksa?


Ne. Samo a se ti splača kot delodajalec zaposlit nekoga za tak dnar pa boš moral skoz skakat okoli njega, pomagat, razlagat, to kar drugi naredijo v dnevu bo on v tednu...
Your turn to burn!

Tilen ::

IceIceBaby je izjavil:

svoje firme tako ali tako niso sposobni odpret takoj ko pridejo ven iz faksa saj vse kar vedo je izključno samo teorija. rabijo pa prakso...vendar jih redko kdo zaposli ker nimajo izkušenj. Če pa kdo zaposli, pa je to povprečno za 1000 eur neto.


Če nimaš prakse ustanoviš firmo, pa zelo hitro dobiš zelo veliko prakse.

Sicer pa. A je 1000 neto res tako slaba plača za prvo službo, direkt iz faksa?


Da. Glede na to, da je povprečje v sloveniji 1.014 NETO (brez dodatkov) in da v povprečju niso približno tako visoko izobraženi! Saj si mislil plačo 1529 BTO, ane?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

DragonHeart ::

čakaj malo. 1000 eur je povprečna plača, ne plača ki jo dobiš ko prideš iz faksa. Mogoče sem se prej malo preveč nejasno izrazil.


Sicer pa točnih statistik ne poznam, številke so le takšne kot sem razbral iz pogovorov med prijatelji. Kdor na začetku dobi 1000 eur je že težki car :D

Zgodovina sprememb…

Ramon dekers ::

IceIceBaby je izjavil:

svoje firme tako ali tako niso sposobni odpret takoj ko pridejo ven iz faksa saj vse kar vedo je izključno samo teorija. rabijo pa prakso...vendar jih redko kdo zaposli ker nimajo izkušenj. Če pa kdo zaposli, pa je to povprečno za 1000 eur neto.


Če nimaš prakse ustanoviš firmo, pa zelo hitro dobiš zelo veliko prakse.

Sicer pa. A je 1000 neto res tako slaba plača za prvo službo, direkt iz faksa?


Za podjetje potrebuješ zasebni kapital, če hočeš resno firmo, potrebuješ še izkušene ljudi, potrebuješ koncept in vizijo kaj se prodaja.
Če že imaš zasebni kapital potrebuješ ogromno izkušenj, ker lahko drugače pogoriš v parih mesecih.

Tilen ::

Veliko "carjev" meša "plačo" s plačo. "Plača" inženirja 1000 neto, kjer malica in prevoz predstavljata 200 NETO in 100 neto predstavljajo nadure je slaba.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

DragonHeart ::

no ja. ne pokvarimo sanj mladih dijakov ki se bodo vpisali:D

Saj je kul biti inženir. Napišeš program in ko končno začne delati lahko ves srečen zakričiš IT IS ALIIIIIIIIIIIIIIVE. Seveda je ok če si ustrezno plačan zato da program napišeš:D
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Inženir Povprečna plača (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
419141178 (31250) dope1337
»

Lepo je v ZDA biti mlad inženir (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
7325402 (21330) avani

Šolanje nekoč in danes (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13028575 (24285) Mato989
»

Delavnost in ambicije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
538811 (7574) GGGGG

Več podobnih tem