» »

programerjeva plača v Mariboru

programerjeva plača v Mariboru

«
1
2 3

bostjanz ::

Po podatkih statističnega urada je povprečna neto plača za področje K72.2* (Razvoj in založba programskih paketov) - torej med drugim programiranje - za december 2004 znašala približno 270.000 SIT (povprečje za celotno Slovenijo).

Poznaš koga, ki pozna koga, ki... dela kot programer (redna zaposlitev, ne kot študent) v kakšnem podjetju v Mariboru in okolici (nasploh Podravska regija) in se vsaj približno približa takšni plači? Dela v velikem ali malem podjetju? S kakšno tehnologijo? ...
Namreč.... ko se začne človek zanimati za kredite za nakup stanovanja,... ni več tako prepričan, če je študiral na pravi fakulteti.


(vem, da ta statistični podatek vsebuje tudi dodatek na delovno dobo,... ampak vseeno)

Pa lep pozdrav,
Boštjan

Matevžk ::

Jah ... kot dijak delam v računalniški firmi v Kranju in - da ne boš rekel, da ste zapostavljena regija - redni zaposleni imajo kakšnih 50 jurjev nižjo plačo ... govorimo o "code monkeyih", seveda. Arhitekturni načrtovalci in vodje oddelkov so druga zgodba.
lp, Matevžk

Nerdor ::

bostjanz: ti si na tapravi fakulteti (predvidevam računalniški ali temu podoben faks). Problem je v temu, da ljudje niso kreativni. Namreč, delanje v firmi mora firma delati po nekem kalupu in svojem izbranem krogu strank. Ker tako "dobiva" denar. Namreč, idealno bi bilo, če bi delali v res prostem tržišču, kjer bi lahko res kaj več zaslužil. Problem nastane, ker se dejansko pozna prevelika konkurenčnosti in ozkoščenost glede velikih podjetij. Računalniška industrija ima velik potencijal, da zasluži ogromno denarja, samo je problem v temu, da Microsoft, Oracle in podobne firme "blokirajo" in ustvarjajo svoje standarde in načrte.

Ubistvu niti ni potreben specijaliziran človek imenovan računalnikar... dokler so windowsi, pa tudi, če bi bil linux primarni OS, enostavno ni potrebe po računalnikarjih, ozr. je dovolj tisto malo računalniakrjev, ki pridejo skoz fakulteto.

- načrtovalci so ponavadi kakšni dip. ekonomisti/organizatorji dela s priučenimi vzorci, za izdelavo programa v kakem UML.

- programerji, ki ni nujno, da imajo opravljen faks, ker tudi ni potrebe, dovolj je že srednja šola in nekaj specializacije/tečajev.

- vzdreževalci baz in info. sistemov s opravljenimi izpiti od Ms. ali Oracle in podobno. Faksa ne rabijo!

- elektro inženiriji, ki razumejo delovanje hardware-a in posledično pišejo driverje za win. ali podporo za linux. :) Ponavadi, imajo bolj olajšan študijski program kot orto računalniški faks, ki ni ne tič ne miš.


Problem je v temu, da so dipl. ing. računalništva ne tiči ne miši. Neki mutanti, ki vse vedo in nič ne vedo. Ljudje, ki nimajo tega naziva ali kateraga koli faksa opravljenega, so odlični pri svoji nalogi. Tudi Bill G. in Steve B. nimata faksov opravljenih! Direktor Oracla, Larry tudi nima. Celo na neki Univerzi v USA je rekel diplomatom, da so itaq debili, ker so opravili fakse, čeke plač jim bodo pisali študentje, ki so obupali nad faksom in so si ustvarili svoja podjetja. :)
... for lifetime!

Myth ::

Jaz nebi kompliciral kot predhodnik Nerdor. Bi pa izpostavil, da če boš imel nek naziv, da ti takoj poskoči cena pri plači navzgor. Zato pa nekateri sploh ne študirajo in se zaposlijo in so zadovoljni z minimalno plačo, ki (če se ne motim) znaša okol 130.000 z SŠ , z faksom pa že dobrih 170.000 ali več. To je bolj na splošno in mogoče zastarelo. Že dolgo nisn gledal statistike.

Kot pa je omenjal Nerdor imajo zaradi specializantov probleme tisti z faksom ki nimajo nič. V bistvu če bi rad resnično služil svoj denar se specializiraš na enem področju, pridobiš certifikate in z faksom še naziv. Tako imaš garantirano večjo plačo že takoj na začetku.

Kaj več jaz nebi kompliciral. ;)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Microsoft ::

Jst pa mislim, da sola (fakulteta) ni tako pomembna. Sploh v ne drzavnih podjetjih. V tujini je tega ze vec, pri nas pa manj, a bo verjetno tudi prislo sem.

Pomembno je, da stvari, katere mores narediti, res naredis. Potem si naredil vse. Sola ti sicer lahko pomaga, niti slucajno pa ni bog i batina. Se vedno se bos moral pri 26, let po tistem ko bos naredil solo, uciti. In naslednje leto tudi, in tako naprej.
Tako, da je se vec drugih vescin, ki so tudi pomembne; da se izobrazujes, da naredis, kar je pac treba, da si fleksibilen, kreativen, komunikativen, ...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Myth ::

Da, res je. Jaz sem bolj na splošno napisal. Oziroma celo bolj evropsko. V Sloveniji realno gledano takšnih plač ni za pričakovati, pravtako je vse zelo odvisno od podjetja in samega sebe (certifikati, znanje, šola, etc). :8)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Matevžk ::

Microsoft, obratno. Pri nas se gleda na naziv in izobrazbo. Zaenkrat še. V tujini se gleda na znanje, izkušnje, kreativnost.
lp, Matevžk

kopernik ::

Meni se zdi podatek 270.000 SIT kar neka realna cifra (upoštevajoč delovno dobo in tudi začetno plačo v našem podjetju).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

NoUse4AName ::

Pri hermesu na poletni šoli so govorili da je diploma pomembna, poznam tudi nekoga ki kljub dolgoletnim izkušnjam ne dobi napredovanja, preprosto zato ker nima diplome. Ta ni tako pomembna na začetku, pomembna je kasneje.
Veliko pomembnih ljudi v svetu računalništva res da nimajo diplom, vendar to so ljudje ki so ustanovili svoja podjetja in so avtomatsko postali šefi :).

Gwanaroth ::

Vedno manj se gledajo izkusnje, vedno vec pa tisto, kar imas na papirju.

Primer: koncas splosno gimnazijo, vsa 4 leta solanja v gimnaziji se ukvarjas dodatno se s programiranjem, servisiranjem.. in recimo, da po koncu gimnazije imas vec izkusenj in znanja [ki si ga sam pridobil], kot nek racunalniski tehnik iz srednje racunalniske sole. Koga bojo prej vzeli ? .. Mislim, da je zadeva jasna.

In potem se cudimo na strokovno neusposobljenost delovnega kadra... Kaj ti pomaga, ce si diplomiral iz okopavanja vrta, ce pa tega se enkrat v zivljenju nisi storil..

Fuck the system.
Lights often keep secret hypnosis..

BigWhale ::

> Sploh v ne drzavnih podjetjih.

Hihi, ravno v drzavnih sluzbah je pomembno kaksno izobrazbo imas. Tam so vse place dolocene s pravilniki. Ce delas pri privatniku se da pa marsikaj zmenit.

Yossarian ::

Gwanaroth, dvomim, da je tvoja primerjava pravilna.
Če namreč primerjaš takšnega gimnazijskega maturanta z nekim slabim dijakom računalničarjem, ki doma nič ne programira, seveda vzdrži. Prava primerjava pa je med takšnim gimnazijskim maturantom in dijakom računalničarjem, ki se tudi dodatno ukvarja s programiranjem (tako kot ta gimnazijski maturant). Katerega bi potem ti vzel v službo? Gimnazijskega maturanta, ki se dodatno ukvarja s programiranjem ali računalničarja, ki se tudi dodatno ukvarja s programiranjem?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

AndrejS ::

Ravno v državnih podjetjih je važna izobrazba. Tam ko jemljejo novi ljudi je prva izobrazba, drugo pa izkušnje.
Obratno pa je pri zasebnikih.

Gwanaroth ::

edenpač: Nisi me razumel popolnoma pravilno. Hotel sem povedat, da ima lahko gimnazijski maturant precej več znanja in izkušenj, kot "uradni" računalniški tehnik, ampak neglede na izkušnje, bo tehnik dobil prej zaposlitev kot gimnazijski maturant. Zgolj zaradi papirjev..

Konec koncev, po končani gimnaziji [ z maturo ], nisi popolnoma nič. Nikjer te ne bodo vzeli v službo [izpustimo veze in poznanstva]. Tako, da si obsojen na nadaljni študij.

Pri 15 letih [ko se vpisuješ v srednjo šolo], je malo težko predvidet, kaj boš počel, "ko boš velik".. Zato mislim, da bi morali tudi po gimnaziji nuditi širši spekter nadaljnih možnosti, tako za študij, predvsem pa na zaposlitev..
Lights often keep secret hypnosis..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gwanaroth ()

Matako ::

.. Steve B. nimata faksov opravljenih!

Pa itak, da monkeyman nima faksa - a ti zgleda kot tip, ki bi v lahko šolo hodil. Preberisi kdaj kak njegov intervju.

Ma faks je že v redu! Vem, da se nekateri ne boste strinjali in ga označili za zgubo časa, samo ni vse tako zelo enostavno (tudi tega se naučiš na faksu). Fora je v tem, da jasno lahko programiraš in vzdržuješ baze itd. brez faksa, samo si potem v nevarnosti, da postaneš samo obrtnik. To ni nič slabega, je pa po mojih izkušnjah z različnimi ljudmi velikokrat ... dokončno. Enkrat ko se navadiš obrtništva, ni poti nazaj in to je lahko včasih velik minus, ker dosti problemov zahteva bolj odštekane pristope. Jaz mislim osebno (se pravi res samo moje mnenje, nobena dejstva), da je vseeno fino, da te nekdo malo natrenira na rahlo bolj abstraktno in če želite, teoretično gledanje na svet. Vem, da se mnogo od vas ne bo strinjalo, ampak zdi se mi, da ti faks da poleg vsega kar itak lahko počneš tudi brez njega da še nekaj več. Da o študentskih žurkah sploh ne govorimo.
Primer: mučenje možganov z raznoraznimi matematičnimi forami se zdi na prvi pogled totalno brez koristi, samo je posredno *zelo* dobra stvar - neke vrste mentalno kvihtanje. Zajebano, samo potem lahko delaš stvari lažje in hitreje. Spet, pri ljudeh s katerimi sem delal sem opazil, da imajo tisti s kakim (tudi ne dokončanim!) FRI bistveno večjo možnost analiziranja in ponavadi hitro pridejo na dan z večimi alternativami, med katerimi so večkrat zelo elegantne in učinkovite. Ravno tako ponavdi tisti s faksom hitreje zasumijo ne tako zelo očitne potencialne težave, medtem ko imajo ljudje brez faksa raje poizkuse in popravljanje - čeprav mogoče hitreje in učinkoviteje. Pač vse ima svoje prednosti in pomankljivosti. Jaz mislim, da je faks zelo pozitivna izkušnja.

Če ga pa nimaš pa tudi ni panika.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Utk ::

Jap, prav si povedal.
Če imaš faks, imaš boljše izhodišče, res pa ni to vse. Zdej, če se znaš brez tega dokopat do dobrega položaja je vredu, nam drugim bedakom(ne mislim dobesedno) pa ostane faks:D
Drugače je pa zdej škoda da ne bi naredil tega, če imaš možnost, če že smo v EU pa to...ne verjamem da te bojo resno jemali nekje v Angliji, če boš samo rekel da si delal 5 let nekje kot programer. Ne verjamem da bo šel gledat kdo tvojo brilijantno kodo...Pri diplomiranem pa sploh ne more bit tega vprašanja, ker vsak mora znat naredit vse, in to dobro. Slab težko čez pride. Sej že navadna diploma ne pomeni kaj dost, marsikje je to skoraj samoumevno, bo kmalu treba še kaj več.

Gandalfar ::

Vi se kar tolazite. Izobrazba je se kako pomembna. Ko podjetje prevzame tuja korporacija najprej pogledajo kaksno izobrazbo ma kader in lepo popredalckajo. Sicer te ne vrzejo direkt iz sluzbe, ce nimas prave izobrazbe ampak ti dajo novega sefa, ki jo ima in ima od tebe seveda visjo placo, ker nadzorju ljudi, ki nimajo primerne izobrazbe in se on navzen kaze.


To, da najpomembnejsi ljudje v IT nimajo narejenih faksov pa so tudi bolj zgodbice, ki si jih ljudje govorijo, ko se jim ne da vec ucit. Steve B. ima kar lepo narejene sole pa tudi dobivat pohvale na Harvardu v casu studija ni tako lahko. Ce se pa ze rodis kot miljonar (Gates) potem se pa ja ne sekiras zaradi faksa, mar ne?

Zgodovina sprememb…

Myth ::

LoL. To kar smo nekateri povedali v treh postih takoj na začetku, vi razvlečete na deset. Dajte prvo prebrat vse odgovore, šele kasneje pa debatirat. :) V bistvu niste nič novega povedali.

No, mene pa zanimajo kolikšne so pa tiste plače v kakšni firmi? To lahko verjetno vsi, ki imajo "tukaj" službo, odgovorijo. Pa bomo videli, kje smo.
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

AndrejS ::

...za december 2004 znašala približno 270.000 SIT

Govorimo o bruto ali neto plači ?

Tilen ::

Po podatkih statističnega urada je povprečna neto plača za področje K72.2* (Razvoj in založba programskih paketov) - torej med drugim programiranje - za december 2004 znašala približno 270.000 SIT (povprečje za celotno Slovenijo).

Se 1x si preberi prosim.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

zoune ::

ja klko jaz poznam folk, ki dela kot programer v firmi majo place od 170k naprej, vendar ne sme pozabit tukaj povedat, da so to vecinoma ljudje, ki jim se manjka diploma in seveda posledicno delajo kot programerji

ljudje z dokoncanim faxom in mogoce na mestih razvoja, analize vodenja pa imajo znesek omenjen v prvem postu, nekateri tudi vec

zato sem jaz mislenja, da je fax ze pomemben, saj verjetno folk z dokoncanim faxom ne bo delal vse zivljenje kot programer. Prvo ze vendar pozneje bo z izkusnajmi in pokazanim znanjem napredoval na visja delovna mesta nekateri tudi do vodilnih delovnih mest v organizaciji

Mogoce bi bilo pametno odpret en novi post na temo fax in podjetja, saj lahko recem, da se je pojem racunalnicari v zadnjem casu precej razsiril na podrocje ekonomije, vodenja projektov, nadzorovanje ter ... Tako ne moremo vec samo govorit o programerju, ki se gre hardcoded

Tilen ::

In kaksna je potem razlika ce imas UNI diplomo al pa VŠ?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

DominusSLO ::

Zakaj je izobrazba pomembna?
1.Ko se firma prijavi na nek razpis, mora priložit seznam uslužbencev z njihovimi nazivi. Pri izboru pa so tej nazivi lahko tudi odločilnega pomena. Torej firma z bolje izobraženim kadrom ima boljše možnosti za zmago pri razpisu, kot pa kaka druga, ki ima morda celo bolj sposoben kader...
2.Kot je rekel BW, je ravno pri javnih firmah tako, da ti papir določa plačo. Npr. oseba A na mojem faksu opravlja isto delo kot oseba B. Ker ima oseba B za eno stopnjo višjo izobrazbo, ima avtomatsko 10% višjo plačo. Teh 10% pa je zelo zelo občutnih. In razliko v plači med osebama A in B določa samo tisti papir. Če oseba A pridobi ustrezno izobrazbo se ji plača avtomatsko dvigne za tistih 10%.

LP

kopernik ::

No, mene pa zanimajo kolikšne so pa tiste plače v kakšni firmi? To lahko verjetno vsi, ki imajo "tukaj" službo, odgovorijo. Pa bomo videli, kje smo.


Kot sem povedal že prej, je omenjeni znesek po mojih izkušnjah neka realna cifra. Jaz osebno sem imel začetno plačo 1000 evrov neto, ki je nato naraščala ... letno za cca. 150 evrov.

CWIZO ::

Tisti k Microsoftu (osebi ne podjetju) kle govorite da v drzavnih podjetjih je pomembna izobrazba, si se enkrat preberte njegov post:\
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

BigWhale ::

> Jst pa mislim, da sola (fakulteta) ni tako pomembna. Sploh v ne drzavnih
> podjetjih.

Tole je napisal, zakaj je narobe, da smo mu rekli, da v javnih institucijah, pa je pomembna izobrazba?

Ker dejansko je. Poleg vseh ostalih faktorjev (delovno mesto, delovna doba, ...) je pomembna tudi izobrazba.

Myth ::

Tam pa res gledajo izobrazbo. Vem (zveze) ;)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

CWIZO ::

Notice the 'ne' in the sentence:\
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Matevžk ::

Ja, naj se nauči slovenskega pravopisa, pa ga bomo razumeli :\ Nedržavnih. Nedržavnih. Nedržavnih. Ne ne državnih, ampak nedržavnih. Kapiš? :D
lp, Matevžk

BigWhale ::

Ah, true... Jaz sem stvar prebral kontra. 'ne v drzavnih'.

Shit happens..

Microsoft ::

Matevzk, lahko da sem napisal napacno in da je prislo do nesporazumam. Tudi jst mislim tako, kot si ti napisal za tujino in doma.

BigWhale, ocitno je nesporazum tudi to. Rekel sem, da diploma ni tako pomembna v ne-drzavnih ustanovah, torej je pomembna v drzavhin ustanovah.

nisi popolnoma nič
To mi gre malo da ne na zvice. Kako, da nisi nic?! A gimnazijski maturant je kar nic al kako?

Pa se nekaj bi dodal. A se zavedate, da izobrazba ni samo fakulteta? Ker govorite, kot da ce imas faks ali kaj vec, si izobrazen, sicer pa ne. Sam tedensko poslusam, kje je mami bla na kakem seminarju, predavanju, izobrazevanju, ... "Izobrazb" je na miljone, faks je le ena izmed njih.
In kot sem napisal, tudi ce mas faks, kaj pa pol. Se vedno se je treba ucit tudi potem, cez par let. Ne mores kar tako naredit faksa, potem pa samo delat pa lezt proti vrhu.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

WarpedGone ::

Faks je uradno merilo predvsem česa si sposoben in ne toliko kaj znaš.

V javni upravi se službe tala na podlagi razpisov z danimi pogoji in država mora zahtevat neka objektivna merila sposobnosti/znanja.
V privat sferi je izobraženost kadra osebna odgovornost poklicanih ljudi, ki s svojimi odločitvami povzročajo direkt zgubo/profit.

Če on oceni da si sposoben firmi prinest profit je diploma vredna tolk kot papir na katerem je napisana, če oceni da nisi sposobn pa je diploma vredno točno isto. Če se pri svoji oceni opira na objekitvna merila - diplome se s tem opira na mnenja drugih.

Skratka: v privat sferi diploma ni "be all end all" merilo sposobnosti / znanja, v javni pač je.
Zbogom in hvala za vse ribe

CWIZO ::

V nasi (nasi as in where I work) fermi mislim da eden nima recimo FRIja narejenega, vsi majo neko matematiko al pa se to ne. Pa so vsi struckoti v programiranju pa sefeta ni cist nc zanimal ker faks ma ker je vidu da obvladajo.
Jest pa recimo se srednje sole nimama (zaklucujem maturo) pa ze 4 leta uspesno sodelujemo...

Kaksne so pa place v drzavnih fermah, da bi se ti ful splacal nevem kaksn faks pa pol se magisterij pa to met?
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Red_Mamba ::

jp, če se ne sliniš za državno službo pol se ti ni treba za ocenam metat. jst sm tud kemik po poklicu še študiram na faksu pa delam že 2 let kot programer v firmi v Lj., plačan sm na rezultate, ki jih prinašam in ne na svojo izobrazbo :D
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Featur ::

Dokler ni trg delovne sile zasičen z kadrom, ki ima opravljen računalniški faks, se vam verjetno res ni potrebno preveč bati.
Trenutno pa takšnega kadra primankuje in je stanje kakršno je.

Za prihodnost pa je tudi napovedeno pomankjanje in to celo večje kot je sedaj.

Bomo začeli uvažati delovno silo na tem področju?

kopernik ::

Ja, že vsaj 5 let nazaj je bilo napovedano, da bo kmalu kriza s službami v IT sektorju. Roko na srce, tudi sam sem bil tega mnenja (največ zaradi mnogih odpuščanj v ZDA po famoznem .com mehurčku).

Ne glede na to, se napovedi niso uresničile in še kar je čutiti pomanjkanje kadra. Nič ne kaže, da se bo to kmalu spremenilo, saj je samo pri nas (kjer delam) že več let kronično pomanjkanje programerjev ...

Res je malo čudno vse skupaj, glede na to, da vsako leto diplomira kar nekaj računalničarjev ...

CWIZO ::

Pomankanej kadra je za nas programerje v bistvu dobra stvar. Na ta nacin si lahko izterjas vecje place...
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

BigWhale ::

A to treba izterjevat?

CWIZO ::

Dobr no, pol pa zahtevas al whatever.
Vecjo placo mas loh na ta racun skratka.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Tilen ::

Mi zna kdo odgovorit na vpr? :\
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Myth ::

Jaz bi rekel bolj minimalna... samo UNI kolko opažam forsira da se čimveč naučiš , pa več teorije. Pri VŠ je pa bolj tudi na praktičnosti... Ne vem koliko je pol razlika pri plači. Jaz bi rekel mogoče okol 20k-30k? :\
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Featur ::

Če nimaš nekih vlkih ciljev v življenju je verjetno vseeno.

VSŠ vs UNI

Loki ::

@cwizo: ni nujno.
@mrice: nekako tako, zacetna 20k visja, potem se pa stanje normalizira (ce predpostavis, da oba obvladata isto).

CWIZO ::

Loki: ce je pomankanje delovne sile potem to pomeni, da je tezko dobit programerja. In pac reces al tako placo al pa grem drugam.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

DominusSLO ::

cwizo
Ni samo plača tisto, kar te drži na določenem delovnem mestu...

CWIZO ::

Seveda se razume. Sam nevem jest nebi su nekam delat kjer so super delavci, ful dobri pogoji, placo bi mel pa 100k recimo.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Loki ::

tukaj. res je sicer, da ni programiranje, a je vsekakor podrocje z primanjkanjem stevila delavcev.
predvsem bodi pozoren na tiste "norce" z dvomestno stevilko let v projektivi, znanj in izkusenj celo golido, ter nato placo.....8-O

poleg tega primanjkuje delavcev tudi za (vecinoma tehnicna) podrocja, kjer je max. 4 ali 5 stopnja izobrazbe, in oni niti pomislijo ne na kaksno povisanje place (kljub temu, da so naravnost bedne).

Microsoft ::

Tako cisto informativno, v drzavni sluzbi ti dvignejo placo za ene par procentov (mislim, da 3%), ce si izobrazbo "dvignil" iz univerzitetne na magister.
Meni se zdi to dosti malo, sploh ce delas magister ob sluzbi, ti kar dosti casa vzemen.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Tr0n ::

270k za programerja? Kje?!? Takoj podpisem. :)

BigWhale ::

Se vedno se ni nihce zjasnil ali je to bruto ali neto... ampak najbrz neto...
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira faksa uni ali vsš FE (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8215598 (10540) mr_chai
»

Zaposlitev programerja brez dokončane fakultete?

Oddelek: Izdelava spletišč
449376 (2856) shadeX
»

Koliko je pomembna stopnja izobrazbe v službah?

Oddelek: Programiranje
294720 (3875) BStne
»

Šolski sistem in IT službe (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
9145949 (44709) Nejc Pintar
»

FRI in zaposlitev (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8018533 (16613) detroit

Več podobnih tem