» »

Študij ali delo ?

Študij ali delo ?

1
2
»

opeter ::

jalovec09 je izjavil:

Pozabljate nekateri, da smo v času, kjer se je potrebno ves čas izobraževat, prilagajat razmeram na trgu.


Bla, bla ... Če bi bilo to res, bi danes morali imeti učinkovito javno upravo, državne zavode in javne ustanove,saj bi imeli izredno izobražen kader.

Sicer pa, kaj ti pomaga teorija, če jo ne moreš uporabit v praksi?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

IceIceBaby ::

Danes podjetje raje vzame ekonomskega tehnika, kot pa diplomiranega, saj ga lahko plačuje po 5 st.izobrazbe, izpolnjuje vrjetno minimalne zahteve, sicer pa je na ZRSZ večinoma del, ki so za 4-5 st.izobrazbe, ....


Privat firmam je vseeno. Ti lahko daš človeku z doktoratom minimalno plačo, ti neben ne brani.

oracle ::

IceIceBaby je izjavil:


Tudi, če imaš diplomo ti ne pomaga, če si zahojen.

Absolutno. Bi rekel da jih je veliko takih. Kar pa ne spremeni dejstva, da fakulteta JE vstopnica v zelo veliko možnosti. Seveda je to povsem odvisno od poklica, ki ga hočeš opravljat.

Po drugi strani pa lahko spreminjaš svet in svobodno delaš kar ti je všeč tudi brez faksa.

Kot že rečeno, določenih stvari ne moreš, določene lahko. Marsikdo pred fakulteto ne bi bil sposoben skoraj nič od tega, kar je sposoben po fakulteti.

Pa ne delam splošne propagande za fakultete. Samo ste šli vsi skupaj predaleč v zaničevanje le-teh.

Sam imam za sabo univerzitetno izobrazbo, ki mi je dala ogromno teoretičnega in praktičnega strokovnega znanja, delo v mednarodnem okolju in tudi temeljito oblikovala način razmišljanja. In brez teh stvari ne bi nikoli mogel dobiti službe, kot sem jo. Niti po 20 letih delanja na nižjem položaju (s srednješolsko izobrazbo).

Mipe ::

S srednješolsko izobrazbo boš težko napredoval po karierni lestvici.

jype ::

frnikola1> Danes podjetje raje vzame ekonomskega tehnika, kot pa diplomiranega, saj ga lahko plačuje po 5 st.izobrazbe

Ekonomski tehnik pa lahko reče "Gonte se v Ricmanje s tem drobižam!" in odide.

Tody ::

jype zakaj pa nekdo z diplomo tega ne more?

Vsak, ki ima par dni volje raziskovat trg dela ugotovi da je tam ogromnno službo, samo v teh službah je treba delat! Zdej pa če ne znaš angleščine, ne obvladaš officeov, ne obvladaš interneta in nisi team player .... Well it sucks to be you ane :)

Faks je pri oglasih za službo omenjen kot varovalka da se ti ne prijavi čist vsak k je vidu oglas. Če si faks preplonkal ali si pač tele se bo videlo že v prvih mesecih

IceIceBaby ::

Absolutno. Bi rekel da jih je veliko takih. Kar pa ne spremeni dejstva, da fakulteta JE vstopnica v zelo veliko možnosti. Seveda je to povsem odvisno od poklica, ki ga hočeš opravljat.


Definitivno je vstopnica za določene stvari. Po drugi strani pa je za nekatere stvari nepomembna ali mogoče celo predstavlja oviro.

Avtor teme očitno noče biti zdravnik ali arhitek in očitno ima službo v kateri uživa, tako, da mu fax trenutno ne bo koristil. Če se čez 5 let naveliča dela se lahko še vedno vpiše na fax. IMHO bo imel celo veliko več od njega kot nekdo, ki študira brez delovnih izkušenj.

Sam imam za sabo univerzitetno izobrazbo, ki mi je dala ogromno teoretičnega in praktičnega strokovnega znanja, delo v mednarodnem okolju in tudi temeljito oblikovala način razmišljanja. In brez teh stvari ne bi nikoli mogel dobiti službe, kot sem jo. Niti po 20 letih delanja na nižjem položaju (s srednješolsko izobrazbo).


Jaz pa nisem dokončal fakultete (pravzaprav sem 2 skoraj dokončal, pa se mi zdi zamalo napisati diplomo). Če bi diplomiral bi verjetno zdaj delal 12 ur na dan v eni dead end službi kot vodja tega ali onega za par jurjev na mesec.

Ker sem bil "prelen" za fax in sem pravočasno izstopil iz sistema se je k sreči vse skupaj izšlo srečno :)

Mogoče rezultati niso tipično, ampak hočem povedat, da nobena opcija ne zagotavlja rezultatov. V končni fazi vedno vsak sam poskrbi za svoj uspeh/neuspeh. V nekaterih pogojih je fax prednost, v drugih pa so prednost delovne izkušnje in uživanje ob delu.

jype ::

Tody> jype zakaj pa nekdo z diplomo tega ne more?

Komot lahko.

Tody ::

@ice zdaj dobis par jurjev sam s 6 urnim delovnikom?

IceIceBaby ::

6 na teden, max :) Kapitalizem rulz :)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaposlitev programerja brez dokončane fakultete?

Oddelek: Izdelava spletišč
449382 (2862) shadeX

Šolanje nekoč in danes (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13028577 (24287) Mato989
»

A še koga moti, da je študij za diplomirance plačljiv? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10822793 (10156) AndrejO
»

Mi smo univerza (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16921665 (18359) TESKAn
»

Fax ali delo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6110703 (9145) LeXani

Več podobnih tem