» »

Mc'Donalds

Mc'Donalds

««
6 / 16
»»

T-h-o-r ::

že več kot 10 let jem mcdonalds food


nisem se še naveličal

om nom nom
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

fosil ::

Mcdonalds ima v Sloveniji res borno ponudbo. Vsaj v primerjavi s tujino.

A kdo ve kdaj naj bi v našo podalpsko deželico prišel Burgerking? Pred časom sem zasledil da naj bi delali nekaj na tem, ampak še vedno nič.
Tako je!

whatever ::

Kakšna je pa razlika med Macom in Burger Kingom?
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

gansta ::

Kaj ponavad jemljete v MAC-U=?

Jaz bic mac+double+colo big+big pomfri :)

whatever ::

Če že grem, double cheesa ali big mac, dober je new yorker, probal sem tudi mccountryja.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Steinkauz ::

Na bon:
mac+cola+pomfri+solata s jogurtovim prelivom+sladoled s karamelo pa še doplačam za en chees

Furbo ::

Škoda da so čikna pokvaril, namesto zrezka včasih zdaj dobiš neko začinjeno sranje iz mlinčka.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

xyxyxyxy ::

gansta je izjavil:

Kaj ponavad jemljete v MAC-U=?

Jaz bic mac+double+colo big+big pomfri :)


Skoraj vedno McCountry meni, ker mi je preprosto najboljši burger, zraven pa kdaj še kakšen Double Cheeseburger/pito/sladoled/...

Drekcpekc ::

xyxyxyxy je izjavil:

Skoraj vedno McCountry meni, ker mi je preprosto najboljši burger, zraven pa kdaj še kakšen Double Cheeseburger/pito/sladoled/...


Se strinjam, McCountry je tudi meni najboljši. Verjetno zaradi tistega zenfa notri ali omake.

Furbo je izjavil:

Škoda da so čikna pokvaril, namesto zrezka včasih zdaj dobiš neko začinjeno sranje iz mlinčka.


Se strinjam tudi s tem, McChicken ni več kar je bil.

PacificBlue ::

xyxyxyxy ::

Drekcpekc je izjavil:



Se strinjam, McCountry je tudi meni najboljši. Verjetno zaradi tistega zenfa notri ali omake.


Omaka je res carska, ostali burgerji so preveč "suhi".

Matev ::

McChicken ni več kar je bil.


obstaja chicken burger

in mcchicken

to sta dva različna sendviča

mare87 ::

Ve kdo zakaj so ukinli Rosty Bacon sendviče?

Zadnjič sem prvič in zadnjič probal perutničke.. Če kdo to z užitkom je ala mu vera :D

Trod ::

mare,

Big Rosti sendvič je del promocije, promocije v mekih pa se menjajo na vsake 2 - 3 mesce, čist odvisno. Itak slej ko prej spet pridejo nazaj, tak da ne se bat. :)))

Drgač pa, mal sm bral ta forum in je prav zanimivo brat mnenja na drugi strani. V meku delam že kar nekaj časa preko študenta in delo samo po sebi niti ni tako slabo, management je pa nekaj drugega. Na Čopovi v Ljubljani recimo zaposleni ne smejo spraševati nadrejene, če lahko pijejo ali gredo na WC; nadrejeni mora priti do njega in mu rečt, da zdaj pa lahko gre odtočit. Tako se lahko zgodi, da zaposleni ostanejo brez kapljice vode tudi do 6, 7, 8 ur dnevno, kar se prepogosto dogaja zdaj v decemberskih časih, ko je gužva od odprtja do zaprtja restavracije. Šef restavracije je na izrednem sestanku enkrat septembra zaukazal, da se sodelavci med sabo niti ne smejo pogovarjati, v restavraciji se lahko zadržujejo le pol ure pred in po delu, pavz tako rekoč ni, razen tiste 20/30 minutne malice, ki ti jo pa v decembru zaradi gužve z nasmeškom skrajšajo tudi na 5/10 minut.

Vam je zdaj bolj jasno, zakaj niste vedno deležni "prijazne" postrežbe...?

Kar se tiče napitnine - če jo zaposleni pobaše v žep, se to obravnava kot kraja in na licu mesta dobi odpoved. Na Čopovi ima ena blagajna v povprečju le nekaj centov napitnine, tako da na koncu dneva znese borih 5 - 6 evrov plusa za podjetje. Seveda, če delavec ima minus na blagajni, pa čeprav je le nekaj centov, mora čimprej poravnati, v nasprotnem primeru ne dobi plačila.

Omake v McDju niso nobena skrivnost. Sicer so omake v tubah (kot je že prej bilo omenjeno), sestavine so pa napisane na hrbtni strani tube. Osebno nisem nikoli prebral, katere sestavine ima katera omaka (razen alergenov seveda, da potem vem strankam svetovati), vendar pa dvomim, da bi lahko kdor kol naredu čist isto omako doma, če bi jih poznal. Močno močno dvomim.

Za konec pa telesna teža in McDonald's; zaposleni v meku si lahko izberemo do tri McD produkte za malico. Čeprav v meku delam že kar nekaj časa in skoraj vsak dan jem tisto hrano, sem v zadnje pol leta shujšal za 6kg. Kak je to mogoče? Gibajte se, ljudje, pa ne bote meli nobenih problemov s prevelko telesno težo. :) Js vse, kar vržem v sebe med šihtom, pokurim na šihtu, sploh na blagajni, ko bi si po koncu izmene najraje dal amputirati noge zarad bolečin.

fosil ::

zaposleni ne smejo spraševati nadrejene, če lahko pijejo ali gredo na WC; nadrejeni mora priti do njega in mu rečt, da zdaj pa lahko gre odtočit. Tako se lahko zgodi, da zaposleni ostanejo brez kapljice vode tudi do 6, 7, 8 ur dnevno

Tole je pa že zrelo za delovno inšpekcijo.
Tako je!

Steinkauz ::

No kolega je delal na čopovi, pa je šel na skret kadar je hotu.
Čeprov enkratm mu je šefica neki težila, pa jo je nadrl nazaj in šel domov, sam pol se mu je naslednji dan opravičla pa je naprej delal.
Tko da kuker se pustiš jebat pomoje :)

Furbo ::

Matev je izjavil:

McChicken ni več kar je bil.


obstaja chicken burger

in mcchicken

to sta dva različna sendviča


Sem šel še na chicken burger, ne McChicken in ne Chicken burger nimata blage veze z dobrim starim McChicknom ali karkoli je že bil.

Tista zadeva je mela konkreten piščančji ocvrt zrezek notri, ne pa te pomije ki so zdaj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Trod ::

fosil je izjavil:

zaposleni ne smejo spraševati nadrejene, če lahko pijejo ali gredo na WC; nadrejeni mora priti do njega in mu rečt, da zdaj pa lahko gre odtočit. Tako se lahko zgodi, da zaposleni ostanejo brez kapljice vode tudi do 6, 7, 8 ur dnevno

Tole je pa že zrelo za delovno inšpekcijo.


Je ja. Samo kaj, ko se na inšpektoratu ne odzivajo. Se mi zdi, da bi jim moral poslati pritožbo o ščurkih v restavraciji... po moje bi se še isto sekundo pojavli pred vrati. -.- Dobil sem sicer odgovor z Varuha človekovih pravic, vendar pa ker gre za zasebno podjetje, tukaj oni nimajo pristojnosti in so rekli, da se naj obrnem na Inšpektorat za delo, kar se tudi sem. Pisal sem jim 21. septembra, pa še do zdaj nobenega odgovora in nobenih sprememb - vse je po starem.

@ Steinkauz, do septemberskega izrednega sestanka je tako bilo - šel si pit, kadar si bil žejen, šel si na WC, kadar ti je bila nuja... skratka, bilo je fer. Nakar si je šefe zmislu, da bi pa lahko zmanjšal porabo gaziranih pijač in vode ter je uvedel tako pravilo - ne gre se pit, če ti nadrejeni tega ne dovoli, vprašat ga pa seveda ne smeš nič. On je bog, ti si drek. Če se kdaj pos*rje na tebe, ti je lahko v čast.

@ Furbo, mislim, da so zamenjali dobavitelja. No, vsaj meni so se zdeli ti zrezki veliko manjši od tistih izpred pol leta nazaj. Pa v eno košarico jih po novem lahko spraviš celih 12, prej jih je bilo možno le 8.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Trod ()

BigWhale ::

Furbo je izjavil:

Tista zadeva je mela konkreten piščančji ocvrt zrezek notri, ne pa te pomije ki so zdaj.


Pomije? Verjetno se nisi nikoli bil na kaki kmetiji, da bi v resnici videl kaj so to pomije.

Al smo sam mau perspektivo zgresil?

Trod je izjavil:

Dobil sem sicer odgovor z Varuha človekovih pravic, vendar pa ker gre za zasebno podjetje, tukaj oni nimajo pristojnosti in so rekli, da se naj obrnem na Inšpektorat za delo, kar se tudi sem. Pisal sem jim 21. septembra, pa še do zdaj nobenega odgovora in nobenih sprememb - vse je po starem.


Inspektorat za delo ima svoje uradne ure, lahko gres tudi tja. Verjetno je bolj ucinkovito. Lahko tudi telefoniras. Ne bi bilo slabo tudi, ce bi se kdo drug od zaposlenih poslal kako pismo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Matev ::

Kar se tiče napitnine


a resnično daje kdo napitnino v mcdonaldsu

???

meni se to zdi hecno

Keyser Soze ::

Trod je izjavil:

Se mi zdi, da bi jim moral poslati pritožbo o ščurkih v restavraciji...

Bemti ježa, veš da sem videl enga na WCju, kakšnih 14 dni nazaj ko sem bil v McD. na Čopovi. Je frajer spozdil nekam pod vrata.

Bljak.
OM, F, G!

fosil ::

Je ja. Samo kaj, ko se na inšpektoratu ne odzivajo.

Ja, so zelo zaposleni z delom na črno v uradnem delovnem času - klik
Najboljš da napišeš eno anonimko na svet na kanalu A, tam imajo radi take zgodbe :D
Tako je!

mikena ::

Zanimiv članek na temo ocvrtih piščancev v McDonald'su

Polovice Chicken McNuggets ne sestavlja meso

Ocvrtega piščanca ni brez dimetilpolisiloksana, sredstva proti penjenju, ki ga najdemo tudi v različnih kozmetičnih izdelkih. Nato dodamo žlico terciarnega butilhidrokinona (TBHQ), ki je konzervans in je v bistvu oblika butana, tekočine, ki jo najdemo v vžigalnikih. En gram TBHQ povzroča slabost, zvonenje v ušesih, delirij, občutek zadušitve in kolaps, pet gramov pa povzroči smrt. Po tem moramo dodati še 13 drugih sestavin, izdelanih iz koruze in še vedno nam jih manjka dvajset, da bi zadostili receptu za ocvrtega piščanca iz McDonald'sa. Prvi predpogoj je seveda, da smo uporabili mehansko predelano kokoš s kožo v prahu.

Nihče, ki je pri zdravi pameti, se ne bo cvrtja piščanca lotil na tak način. In kljub temu jo v takšni obliki vsak dan zaužije na milijone ljudi po vsem svetu. V McDonald'sovem Chicken McNuggetu piščanec predstavlja le polovico obroka. Ostalo polovico sestavljajo derivati koruze, sladkorji, snovi za rahljanje in številni drugi popolnoma sintetični dodatki. Polovica ocvrtega piščanca torej sploh ne pride iz polja ali kokošnjaka temveč iz naftne rafinerije. Ste še lačni?


Vir


Katastrofa! 8-O

Gandalfar ::

Fajn .. zdaj pa pojdi perutnino ptuj vprasat kako delujejo njihovi nuggetsi, kateri so pa kao vredu.

guest #44 ::

It's not called junk food for nothing ya'know!

Zgodovina sprememb…

hamax ::

Nihče, ki je pri zdravi pameti, se ne bo cvrtja piščanca lotil na tak način.

Zakaj pa ne? Meni se zdi produkt slasten.

Aja, se to
En gram TBHQ povzroča slabost, zvonenje v ušesih, delirij, občutek zadušitve in kolaps, pet gramov pa povzroči smrt.

Koliko pa ga je v eni porciji?

Ocvrtega piščanca ni brez dimetilpolisiloksana, sredstva proti penjenju, ki ga najdemo tudi v različnih kozmetičnih izdelkih.

Ocvrtega piščanca ni brez vode, industrijskega topila, ki ga najdemo tudi v različnih kozmetičnih izdelkih.

BigWhale ::

hamax je izjavil:

En gram TBHQ povzroča slabost, zvonenje v ušesih, delirij, občutek zadušitve in kolaps, pet gramov pa povzroči smrt.

Koliko pa ga je v eni porciji?


Petnajst dek po mojem! Zih!

"As a food additive, its E number is E319. It is added to a wide range of foods, with the highest limit (1000 mg/kg) permitted for frozen fish and fish products. Its primary advantage is enhancing storage life."

Vir.

Torej, ce pojem eno kilo rib, mi bo zvonilo v usesih?

hamax ::

Torej, ce pojem eno kilo rib, mi bo zvonilo v usesih?

Verjetno ne, ti bo pa sigurno slabo :)

BigWhale ::

Zheegec ::

Bolje za vas, da niste sosedi dveh "bio" kmetij, ker potem ne bi več veliko jedli :) Sploh sir narejen z vodo pomešano z gnojnico (ker gnojijo direktno območje zajema vode, seveda so notri tudi "bio" dodatki) je zmaga :)
Dobijo pa višje subvencije, to je pa res.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

bdoxx ::

Vceraj biu v lajbnicu v mcd pojedo 2 x 20pack nugetsov +3 x bacon chees + 1,5l cocacole, placo po 25€ x)

Matev ::

2 x 20pack nugetsov


a to sploh imajo

a ni 9x največ

Pyr0Beast ::

TBHQ cannot exceed 0.02% of the oil and fat content in a food
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Grey ::

Matev je izjavil:

2 x 20pack nugetsov


a to sploh imajo

a ni 9x največ

Dobi se marsikaj, samo v Bananistanu ne.

ShowDown ::

@Gandalfar: V bistvu je v tistem članku tudi napisano - "Enako zgodbo boste našli tudi, če boste pogledali na tabelo sestavin za ocvrtega piščanca pri kateri koli drugi restavraciji s hitro prehrano." :)

Keyser Soze ::

Ja no, v bistvu na koncu prideš do zaključka, da je zadeva glih tolk zdrava kolikor si sam zdrav. Na koncu pa itak vsi umremo. Če ne zarad fršloka, pa zarad česa druzga.

A tile "eko" imajo slučajno namen živet večno? S pomočjo "matere Zemlje" oz. "eko" načina življenja?
OM, F, G!

GregiB ::

ShowDown je izjavil:

@Gandalfar: V bistvu je v tistem članku tudi napisano - "Enako zgodbo boste našli tudi, če boste pogledali na tabelo sestavin za ocvrtega piščanca pri kateri koli drugi restavraciji s hitro prehrano." :)


In kaj sploh je restavracija s hitro prehrano...?? V McD včasih zavijem v Celju ali v Mariboru v Citycentru... Pa zaradi skromne frekvence skoraj OBVEZNO čakam na obrok, da mi ga k mizi prinesejo... Zgolj malenkost manj, kot v A la Carte jointih...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

fosil ::

Sploh sir narejen z vodo pomešano z gnojnico (ker gnojijo direktno območje zajema vode

A misliš da voda ki priteče iz tvoje pipe je pa kej drugačna?
Večina vodnih zajetij je obkroženih s polji.
Ampak se nima smisla preveč sekirat, kar te ne ubije, te naredi močnejšega :D
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

bdoxx ::

Matev je izjavil:

2 x 20pack nugetsov


a to sploh imajo

a ni 9x največ


majo majo :D

 :D

:D

Furbo ::

Fak of zdaj sem pa lacn.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

z3ro ::

bdoxx je izjavil:

Vceraj biu v lajbnicu v mcd pojedo 2 x 20pack nugetsov +3 x bacon chees + 1,5l cocacole, placo po 25€ x)

Tvoja višina pa teža sta pa?

Dr_M ::

Na ceskem sem videl, da imajo nagce po 18. Cena pa cca 50% vec kot pri nas 9.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Wisor ::

1. Pr nas je sedaj mogoče dobiti 20-ko -> 20 nugetsov ?
2. Mogoče ve kdo na približno kateri ferkvenci je Drive ? :))

gendale ::

a ve kdo kolk časa mislijo met še tiste brez vezne mcwraps?

to je imo najslabši od teh posebnih sendvičev

Gladi ::

Do izteka zalog, baje.

gendale ::

to je dost slaba, mam občutek, da bojo zaloge zdržale kr neki časa

Gladi ::

To ni domena McD Slovenija, glede na to da se produkte dobavlja iz Avstrije.

Oberyn ::

Meni je ta hrana še kar všeč, posebno big mac. Ima en tak delikaten okus, podoben embalaži, v katero je zavit, samo za odtenek drugačen. To je verjetno rezultat tistih 40+ dodanih kemikalij.

Tako, da si ga privoščim do 2x na leto. Mladiču (10 let), ki je bolj pod vplivom sošolcev, pa dovolimo 1x na mesec. Razume se, o kokakoli tu ne more biti niti govora.

T-h-o-r ::

smiliš se mi

še bolj pa mladič
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

Dr_M ::

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
««
6 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Burger king v btc (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
964185476 (10539) ahac
»

Nobel Kebab (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30140519 (26965) Mare2
»

McDonald's - Ptuj & Lesce (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6417855 (13215) Gremio
»

Dober hamburger v centru Ljubljane (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7528025 (25117) Brias
»

Kebab vs. ostala hitra hrana (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15245482 (41147) PINki

Več podobnih tem