» »

Televizor + 2.1 zvočniki

Televizor + 2.1 zvočniki

sinalko ::

LP. Kupil 2.1 sistem zvočnike Logitech Z523. Priklopljeni na računalnik odigrajo zelo dobro. Basi solidni. Priklopljeni na LG 42LE5500 lcd televizor, na izhod za slušalke, igrajo slabo. Subwofer se oglasi tu pa tam. Višje frekvence prevladujejo nad nižjimi. Občutek imam, kot da bi jih moral priključit na drug izhod. Samo ni drugega analognega izhoda. Je kakšna druga možnost? Hvala.

zagi123 ::

Škoda, da si jogurtove lončke kupil. Kaj dosti se ne da, mogoče scart-činč kabel bi špilalo vredu.

sinalko ::

zagi123 je izjavil:

Škoda, da si jogurtove lončke kupil. Kaj dosti se ne da, mogoče scart-činč kabel bi špilalo vredu.


Ne bi zdaj razpravljali o kvaliteti zvočnikov. Dejstvo je, da na računalniku dosti boljše igrajo kot na televizorju. Se pravi, da je problem v televizorju. Ne razumem pa kako preko scarta? Na televizorju je scart priključek. Samo je to vhod ne izhod, če se ne motim. Ali pa?

zagi123 ::

Je tudi izhod, da. Jaz scart-chinch uporabljam že zadnjih 5 let za receiver in dela bp. Izgleda pa takole.

sinalko ::

zagi123 je izjavil:

Je tudi izhod, da. Jaz scart-chinch uporabljam že zadnjih 5 let za receiver in dela bp. Izgleda pa takole.


Stvar preizkušena, in zanimivo, da dosti boljši zvok. Ampak zvok je samo če predvajam digitalni ali analogni TV signal. Pa še to se ne da nastavljati glasnost preko daljinca, samo preko potenciometra na zvočnikih.Če priklopim na TV predvajalnik glasbe in divx filmov preko USB ključa, zvoka NI.

zagi123 ::

Hm. LGji imajo te svoje skrivne service menuje, mogoče bi tam lahko našel kaj tipa USB_AUDIO_SCART :))
Če pa slednje ne deluje, pa ostane edino še DAC, pa še to nevem če bi delalo.

St235 ::

Slabše delajo, ker si jih priklopil na izhod za slušalke, ki temu ni namenjen. Napelji zadevo ven preko avdio out ali preko scarta, če televizija nima izhoda za zvok (to malce dvomim glede na to kater TV imaš). Idealna bi bila digitalna povezava,ki pa je tvoji zvočniki ne podpirajo. Meni tudi z usb normalno pošilja zvok na receiver.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

sinalko ::

St235 je izjavil:

Slabše delajo, ker si jih priklopil na izhod za slušalke, ki temu ni namenjen. Napelji zadevo ven preko avdio out ali preko scarta, če televizija nima izhoda za zvok (to malce dvomim glede na to kater TV imaš). Idealna bi bila digitalna povezava,ki pa je tvoji zvočniki ne podpirajo. Meni tudi z usb normalno pošilja zvok na receiver.


Verjel ali ne, ta televizor res nima analogni avdio out. Ima pun ku*** vhodov. Koji če mi ku*** 4 HDMI, če pa nima avdio out. Preko scarta pa sem že reko kako je.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvok iz novejšega TV-ja na starejši Home Theater System

Oddelek: Zvok in slika
212275 (1755) gumby
»

Plazma LG 50 pk350 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
29963861 (40831) rezator
»

Razlika med LG 42LD751 in 750

Oddelek: Zvok in slika
102788 (2364) girisan
»

SPDIF na navaden ojačevalec

Oddelek: Zvok in slika
202977 (2730) Okapi
»

Gledanje tv preko soround zvočnikov

Oddelek: Pomoč in nasveti
172589 (2347) Cjek

Več podobnih tem