» »

Sovražniki razuma

Sovražniki razuma

«
1
2 3
...
5

Zero0ne ::

Misliti mi je dala Dawkinsova oddaja Enemies of reason.



V Sloveniji se imamo (povečini) za dokaj razumno in intelektualno ljudstvo - a v resnici je velika večina ljudi organizirano religijo samo zamenjala z new-age kulti, nesmiselnimi vraževerstvi in raznimi ne-znanstvenimi "alternativnimi" zdravilci, itd. Osebno imam to nesrečo, da sem obkrožen z ljudmi (sorodniki, cimri), ki verjamejo v horoskope, nasedajo vsem vedeževalkam iz oglasnikov, in najemajo odvetnike, ker jim ZZZS ne krije "zdravljenja" s homeopatijo, akupunkturo in magnetno resonanco. Kako se soočiti s takimi ljudmi, ki neprikrito zanikajo sovražijo razum in uživajo v tem, da so jim servirani lažni zaključki? Moj tipičen pogovor z njimi gre nekako tako:

00: Glejte, tu piše, da morajo kozorogi danes nasprotovati izzivom oblasti!
01: Dajte mi en razlog, temelječ na preverljivih dokazih, zakaj bi temu verjel.
00: Ne morete biti tako ozkogledni! Človek mora sprejeti tudi duhovnost...iracionalna razlaga pride sem.
01: Sprejmem najpreprostejšo možno razlago, ki ustreza dokazom in prejšnjemu znanju. Torej, kako položaj planetov in zvezd vpliva name?
00: Ne vem kako, ampak MENI POMAGA IN NIMATE MI PRAVICE ODREKATI TE POMOČI
01: Ne pomaga vam, ampak ste v bistvu sužnji petih vrstic v časopisu, ki so nalašč spisane tako, da se v njih prepozna kdorkoli.
00: še več iracionalnih izgovorov

Osebno najbolj žalostna prigoda: Najemodajalec, ki mi je grozil z izselitvijo, če ne izklopim wi-fi routerja in neham uporabljati brezžično tipkovnico. Ker moti pretok Chija. :|
uname -o

Timurlenk ::

haha svašta :D

ta new age shit pa se mi zdi še bolj "škodljiv" za zdravo pamet, kot katerakoli druga religija

Thomas ::

Kako globoka je okužba?

Zelo globoka. Zelo, zelo globoka.

Celo ustanova znanosti ni zdrava, a je kdo mar presenečen?

Najbolj bolno mesto na telesu znanosti (jebeš tele NA in religije) - se mi zdi MWI kvantne mehanike.

Zakaj in s kakšno pravico to rečem? Tipčki pravijo, da ko imaš samo en elektron, ti gre interferirat z elektronom paralelnega eksperimentatorja. Ali eksperimentatorjev.

Lepo in prav, pa bodi tako! Ampak potem bo interferiralo kdaj samo od paralelca, oziroma meni kdaj ne bo, če je odvisno od kocke paralelca! Ane?

V tem je njihov greh. Tega ne razmišljajo, tako kot Chi experti ne razmišljajo o interferenci z EM.

Hočem reči, iracionalnost pride, ko nekdo ni intelektualno pošten.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

amigo_no1 ::

Akupunktura ni vraževerje/kvazi metoda. Da bi uporabljali MR za zdravljenje še nisem slišal.
Zdravilci: nekaj med njimi je tudi pravih, npr. z M. Ogorevcom sodeluje (je sodelovalo -> P. Kozmus ) dosti naših športnikov.

Osebno najbolj žalostna prigoda: Najemodajalec, ki mi je grozil z izselitvijo, če ne izklopim wi-fi routerja in neham uporabljati brezžično tipkovnico. Ker moti pretok Chija.

Mobiteli in 10 naokoli postavljenih wifi routerjev (če si bil v bloku) ga pa niso motili ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Thomas ::

Akupunktura ni vraževerje.


Mogoče je, mogoče ni. Se nagibam k temu, da je. Njena "teorija" je zagotovo crap, a lahko bi delovalo na kakšen drug način, kakor mislijo Kitajci.

Sem gledal enga afriškega vrača, kako izpusti hudobnega duha iz glave. Zvrta luknjo in duh gre ven, pacient preživi. V resnici je njegova teorija sranje, v praksi pa deluje. Zmanjša se pritisk možganske tekočine na možgane.

Ampak taki primeri so zelo redki, ko ima neka vraža učinek, ker je njena teorija neumnost, praksa pa okay. Opravka imamo ponavdi z neumnostmi in akupunktura bi kaj lahko bila ena od njih.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

black ice ::

Osebno najbolj žalostna prigoda: Najemodajalec, ki mi je grozil z izselitvijo, če ne izklopim wi-fi routerja in neham uporabljati brezžično tipkovnico. Ker moti pretok Chija.


Na tvojem mestu bi mu jaz pošteno zmotil pretok Chija. (If you know what I mean >:D)

Da ne bom offtopic: Podobno opažam tudi sam. Za tale horoskop 10€, za tole 25€, pot do pol milijona € za samo 30€... Sploh se ne čudim zakaj ljudje "nimajo denarja" za tiste res pomembne stvari v življenju.

Zero0ne ::

amigo_no1 je izjavil:

Akupunktura ni vraževerje/kvazi metoda. Da bi uporabljali MR za zdravljenje še nisem slišal.


Pardon, MRI je tista naprava za slikanje tkiv. Govorim o tem sranju.

pozor: Branje opisa lahko škoduje mentalnemu zdravju :))

Magnet therapy @ Wikipedia
uname -o

Sc0ut ::

Ali pa "The Secret" fanatiki.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Spock83 ::

Zero0ne je izjavil:


Osebno najbolj žalostna prigoda: Najemodajalec, ki mi je grozil z izselitvijo, če ne izklopim wi-fi routerja in neham uporabljati brezžično tipkovnico. Ker moti pretok Chija. :|


Skrij SSID. Pa mu reci, da si izklopil. Pa kupi novo Logitech Iluminate tipkovnico pa mu reci, da deluje preko Chija.

jest10 ::

Sc0ut je izjavil:

Ali pa "The Secret" fanatiki.

Nehej mi s tem;(( Še visoko izobraženi naravoslovci nasedajo tej neumnosti

DarwiN ::

Tile zdravilci, homeopati, akupunkturisti in ostali goljufi so v zelo delikatnem položaju.

Placebo efekt namreč.. Ena izmed najbolj mindblowing konceptov, ki jih boste kdaj srečali, ampak dejstvo je, da placebo efekt deluje. Seveda ne pomaga pri kakšnih kroničnih obolenjih, vsaj trajno ne, ampak kakšne bolečine pa že.

Na nek način torej tem ljudem ne gre povsem zamerit, saj dejansko malce pomagajo. Večina se jih gotovo zaveda, da prodajajo perpetomobile, vendar občasno vidijo nek učinek, zato to lastno neizkrenost lažje požrejo.
Ljudje so pač naivni in verjamejo, tile pa predstavijo močno avtoriteto in vse okoliščine ter tako vzpodbudijo močan placebo (for lack of better words).
That being said, te ljudi bi kljub temu morali postaviti na svoje mesto...

Na drugem koncu pa imaš religijo, vedeževalce, mediume (tisti, ki "govorijo" z mrtvimi), zarotnike in še milijon drugih reči.. Tu pa dejansko gre za čiste 100% mrhovinarje, ki se krepijo in izkoriščajo človeško šibkost, osamljenost, ignoranco, itd, in človeštvu povzročijo veliko škodo.

IMO tega še dolgo ne bo konec. Internet tu po eni strani z izobraževanjem pomaga ljudem, po drugi pa tudi krepi paranojo, zato tudi vse te obvezne teorije zarot ob vsakem večjem svetovnem dogodku.
Tko da ultimativno bo IMO razum prevladal, vendar stare generacije (pa tudi trenutna) pa definitivno morajo it, ker tu nam žal ni pomoči.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zero0ne ::

Placebo efekt, kolikor ga razumemo, temelji na zavajanju pacienta. In ti ljudje se tega zavedajo.
uname -o

kivi113 ::

Kaj pa cannabis, to je tudi vraževerje? :)

kalko ::

Problem je, ker se že mlade (otroke, če hočete) preparira s temi new age zadevami. Ko sem enkrat imel priložnost prelistati Smrkljo in še ene par današnjih teenagerskih revij, mi je postalo slabo.

nevone ::

Hočem reči, iracionalnost pride, ko nekdo ni intelektualno pošten.


Ne vem če gre za nepoštenost, bolj nezmožnost. In to nezmožnost potem spremlja občasno še nepoštenost, ker pač če si nepošten si frajer, če si pa nezmožen si pa zguba. Žal je tako, da moramo svoje nezmožnosti prikrivati z nepoštenostjo, če sploh hočemo obstati.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Thomas ::

Kaj pa cannabis, to je tudi vraževerje? :)


Ne ni. Kero babjo vero advokatiraš, peqi?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

innerspace ::

Sovrazniki razuma?
Niti ne sovrazniki. Gre bolj za napacne interpretacije zivljenjskih situacij in vzdrzevanje zamegljenega stanja, neuporaba razuma ob soocanju z ezotericno ponudbo in obljubami prodajalcev new age produktov. V iskanju notranjega zadovoljstva, katerega pomanjkanje je v bistvu pomanjkanje razuma.

V bistvu gre res za okuzbo, nerazvitost intelekta, posledicno nizek IQ.
Ja, nezmoznost, ne sovraznost.
Ta vznikne kot obramba lastne iluzije, prej omenjeno vzdrzevanje blura.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Thomas ::

Tole vprašanje je najbolj produktivno obrniti proti sebi. Ne mislim s tem 01, oziroma OP (originalnega posterja), ampak prav mene, ki slišim na nick "uporabnik Thomas". Le moi.

Where is my weak spot? Kje znam biti delusional, tako ali podobno, kot so recimo New Agerji?

Dobri ljudje bodo napolnili seznam zvrhano, ni bojazni! Moram rečt, da redno pucam, ampak vseeno bi mi kakšna dobra sugestija prav prišla. Vsake toliko slišim v gostilni, da sem "na žalost zapadel singularitanstvu" ali preberem na forumu "da nisem sposoben dojeti kvantne mehanike v Everetovem smislu" ali da "sem birther frdamamani zblojeni" in podobne reči. Plus še par deset tega.

Vedno ugotavljam, da je zblojena le nasprotna stran. Mogoče, da česa ne vidim, mogoče da tale šah igram zelo superiorno.

Morm mau kontrolo narest, preden nocoj zaspim.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

RunoTheDog ::

How deep is the rabbit hole?

Meni se zdi, da smo skeptični že do svoje paranoičnosti.

Dajte no, nekje mora biti meja, saj ni vse samo črno in belo. =)

Zgodovina sprememb…

Thomas ::

Opa. Je vse črno in belo, je.

Kero bulaznenje ti varuješ, RunoTheDog?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

RunoTheDog ::

Verujem v liberte, egalite, fraternite, kot bi moral vsak človek, ki mu je mar do sočloveka in mu dol visi, kaj mu narekujejo mediji, peeri in trendi.

Poleg tega pa je tle ljubezen...:)

guest #44 ::

Thomas je izjavil:

Tole vprašanje je najbolj produktivno obrniti proti sebi. Ne mislim s tem 01, oziroma OP (originalnega posterja), ampak prav mene, ki slišim na nick "uporabnik Thomas". Le moi.

Where is my weak spot? Kje znam biti delusional, tako ali podobno, kot so recimo New Agerji?

Dobri ljudje bodo napolnili seznam zvrhano, ni bojazni! Moram rečt, da redno pucam, ampak vseeno bi mi kakšna dobra sugestija prav prišla. Vsake toliko slišim v gostilni, da sem "na žalost zapadel singularitanstvu" ali preberem na forumu "da nisem sposoben dojeti kvantne mehanike v Everetovem smislu" ali da "sem birther frdamamani zblojeni" in podobne reči. Plus še par deset tega.

Vedno ugotavljam, da je zblojena le nasprotna stran. Mogoče, da česa ne vidim, mogoče da tale šah igram zelo superiorno.

Morm mau kontrolo narest, preden nocoj zaspim.


Pozabu si anti-alienist ;)

DarwiN ::

guest #44 je izjavil:


Pozabu si anti-alienist ;)

Pa global warming denier. 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Thomas ::

Sej, sej! Jest mam lepo zbirko kontroverznih prepričanj. Apriorna verjetnost, da nisem naredil hude napake nekje v tej džungli, ni ravno velika.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

Double_J ::

A si že probal, če termometer ko mu dodaš črno plast barve, več pokaže na soncu?;)
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Thomas ::

To mam jest vse pošlihtano, JJ. Tle maš ti hudo rano. In si premau potrpežljiv da bi jo zdravil, itak.

In other words - it's you, not me.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Double_J ::

Apriorna verjetnost, da nisem naredil hude napake nekje v tej džungli, ni ravno velika.


Sem spomnil na stvari, ki so zlahka empirično preverljive in tudi že preverjene. Tle je najlažje začeti odpravljati napake.
Dve šivanki...

Thomas ::

Vem da si se tega spomnu. Da hitreje vrteče telo se bolj ogreje, česar ti ne verjameš. Potem pa misliš, da je dovolj, da bereš knjige in sajte o tem.

Kjer so skoraj vsi v zablodi.

Mi je jasno to, kristalno.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Možen je pa takle dogovor. Bomo vzeli dva kosa železa po 1 kg (srebrno spoliranega in mat črnega) in jih segreli na 800 stopinj. Potem se bosta hladila eno uro na temperaturno enakšnih pogojih. Ti boš z roko pobral tasvetlega, jaz pa tačrnega.

Deal?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kivi113 ::

Thomas je izjavil:

Kaj pa cannabis, to je tudi vraževerje? :)


Ne ni. Kero babjo vero advokatiraš, peqi?


:)

kapitalizem (brez regulacije oz. z minimalno regulacijo s strani države)
agnosticizem
sprememba monetarnega sistema / uvedba paralelnega monetarnega sistema u Slo
anti-war
back-to-green (with cannabis)
spoštovanje zakonov za vse (z možnostjo, da se dosti zakonov preprosto črta)
anti-brainwash in anti-bombandiranje z reklamami in posiljevanje potreb


sem skrajno proti, da lahko nekdo opravičuje dejanja zgolj na podlagi "ti si antisemit" ali "širjenje demokracije" ali "kršenje človekovih pravic"-če gre v prvi vrsti za kršenje zakonov (Romi-Francija).

pa še kakega aktivista bi dal ven iz zapora, npr. Marc Emery-ja, Bradleya Manninga, in ustavil gonjo proti Assangeu in Kurt Sonnenfeldu.

levičarski crap? :)

Double_J ::

Potem pa misliš, da je dovolj, da bereš knjige in sajte o tem.


Mislim, da imaš ti določeno potrebo po šokiranju. Kako naj si drugače razlagam, da odpreš temo z naslovom, topla greda je blagoslov!. Ko pa ljudje počasi nehajo pisati, se spomniš da tople greda ne obstaja. To je pomojem ogromna protislovnost v vseh teh postih, podprta z nič koliko zgledi od katerih jih očitno zagotovo polovica ne drži.

No ja, ko bomo enkrat dobili AI, nam bo lahko izračunal indeks protislovnosti za vsakega posameznika glede na poste.:))
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Thomas ::

Which fringe contrarians are right? Po domače rečeno, katera čudaška prepričanja so pravilna.

Kako naj si drugače razlagam, da odpreš temo z naslovom, topla greda je blagoslov!. Ko pa ljudje počasi nehajo pisati, se spomniš da tople greda ne obstaja.

Seveda. Jaz do kakšnih 5 let nazaj nisem pogruntal da je Arhenius tepec. Kot vse ostale ovce sem verjel, da ima v bistvu prav. Potem sem (med čiščenjem in diferencijacijo med svojimi idejami, zelo "po stalinsko"), moral spoznati, da Arhenius in vsi njegovi učenci, delajo terrible mistake. Da topla greda ne obstaja in ne more obstajati in rekalibriral svojo termodinamiko.

Now, it makes more sense.

Lahko pa bi nas še vedno ogrelo Sonce, kar bi bil blagoslov.

My memeplex is evolving.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Double_J ::

Da, ampak to še ni argument, da imaš sedaj prav. Ker tudi tisti musliman se slicuje, da je bil totalen ateist včasih kot smo mi, sedaj pa je evolviral v muslimana.
Dve šivanki...

Thomas ::

levičarski crap? :)


Mostly.

Predvsem pa mora biti worldview neprotisloven. Ne vem kako gre tebi skupaj tole:

kapitalizem (brez regulacije oz. z minimalno regulacijo s strani države)


in

back-to-green


Pa še ena tri protislovja vidim v tvojem libretu.

e ni argument, da imaš sedaj prav.


Ne, ne. To je samo zgodovinska osvetlitev. Da imam prav, sem argumente dal v eni drugi temi. Tiste napadi, če moreš. Tam.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Double_J ::

Ne, ne. To je samo zgodovinska osvetlitev. Da imam prav, sem argumente dal v eni drugi temi. Tiste napadi, če moreš. Tam.


V tisti temi, se mi je še Okapi zdel bolj prepričljiv okoli triglavskega ledenika.

Pa tam smo vse že razložili, tudi te tvoje kose železa, ki nam povedo zgolj kaj se zgodi s planeti, ko sonce nenadoma izgine.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

kivi113 ::

Thomas:

back-to-green = izkoriščanje obnovljivih virov in skrb za okolje. Manj odpadkov, manj nafte, več obnovljivih virov.

kapitalizem = "evolucijsko" orodje za določanje cene na podlagi povpraševanja/ponudbe. Slabe stvari naj propadejo, dobre naj uspevajo in se prodajajo.

Nisem rekel, da bi bilo ti dve stvari preprosto implementirati, a to še ne pomeni, da sta si protislovni.

Zero0ne ::

kivi113 je izjavil:

back-to-green = izkoriščanje obnovljivih virov in skrb za okolje. Manj odpadkov, manj nafte, več obnovljivih virov.


V kapitalističnem sistemu brez regulacije? Nimaš šans. Če izvzameš vse "zelene" zakone, se bo industriji še stoletja bolj splačalo uničevati okolje in zavajati z zeleno propagando, kot pa uveljavljati standarde, ki so si jih izmislili razni okoljevarstveniki in eko-teroristi. Je nafta preveč učinkovit vir energije, da bi zapravljali denar za razvoj boljših.
uname -o

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zero0ne ()

Thomas ::

Zakaj manj nafte? Kje imaš v kapitalizmu in prostem trgu prisilo za manj nafte?

Bluziš. Kaj je prejle povedal že 01.



Če se ti Okapi kdaj zdi bolj prepričljiv, je to verjetno nekaj narobe s tabo, ne z mano, JJ!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Double_J ::

Če se ti Okapi kdaj zdi bolj prepričljiv, je to verjetno nekaj narobe s tabo, ne z mano, JJ!


Jaz sem resnično nepristranski, samo nizanje konkretnih dejstev šteje.
Dve šivanki...

Okapi ::

Najemodajalec, ki mi je grozil z izselitvijo, če ne izklopim wi-fi routerja in neham uporabljati brezžično tipkovnico. Ker moti pretok Chija
To je pa ja preprosto rešiti. Na glavo mu daš kapo iz staniola>:D

OK, bolj "resno" - zraven routerja daš en velik kristal in mu razložiš, da vsak erg negativne energije spremeni v šest ergov pozitivne.

O.

Thomas ::

Jaz sem resnično nepristranski, samo nizanje konkretnih dejstev šteje.


Kako bom nepristranski, ko se kregajo finologi. Al kako se reče strokovnjakom za finski jezik?

Ne morem biti. Lahko vsakega nepristransko poslušam in še vedno ne vem, kdo bolj prav sklanja tisti njihov glagol. Če jih imajo in jih sklanjajo, seveda.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Okapi ::

Na drugem koncu pa imaš religijo, vedeževalce, mediume (tisti, ki "govorijo" z mrtvimi), zarotnike in še milijon drugih reči.. Tu pa dejansko gre za čiste 100% mrhovinarje,
Molitev ali svetinjica zaleže natanko toliko kot homeopatsko zdravilo ali akupunkurno zbadanje.

O.

Zero0ne ::

innerspace je izjavil:

Sovrazniki razuma?


Sovražniki razuma niso ljudje, ki temu nasedajo, ampak tisti, ki te zmote propagirajo in prodajajo, koer s tem širijo nezaupanje v razum, logiko in znanstveno metodo. In potem dobimo v opravičilo take nesmisle, kot so, da duhovnost ne sme biti podvržena znanstvenim eksperimentom.

Mora biti. Tako, kot smo si priborili pravico logično razmišljati o tem, če je zemlja ploščata, kje smo v vesolju, kako smo nastali in ali so bogovi potrebna predpostavka za karkoli, moramo izpostaviti tudi ostale neracionalne metode, ki so preživele, ker dokler se to tolerira, ljudstvo na splošno ostane v srednjem veku, pa čeprav medtem zanemarljiv procent odkriva temelje kvantne fizike in raziskuje vesolje. In na računalnikih preko interneta kritizirajo znanost. Potem gredo pa pogledat meteorološko napoved, da jih ne bo jutri zasula toča, ko se z gps navigacijo vozijo v službo. Sokrivci.
uname -o

kivi113 ::

Zero0ne je izjavil:

kivi113 je izjavil:

back-to-green = izkoriščanje obnovljivih virov in skrb za okolje. Manj odpadkov, manj nafte, več obnovljivih virov.


V kapitalističnem sistemu brez regulacije? Nimaš šans. Če izvzameš vse "zelene" zakone, se bo industriji še stoletja bolj splačalo uničevati okolje in zavajati z zeleno propagando, kot pa uveljavljati standarde, ki so si jih izmislili razni okoljevarstveniki in eko-teroristi. Je nafta preveč učinkovit vir energije, da bi zapravljali denar za razvoj boljših.


Kapitalistični sistem s slabim monetarnim sistemom in z veliko regulacije imamo danes. Kaže se pa v tem, da se nekateri ornk matrajo, da uspejo na svojem področju in za to dobijo visoko plačilo, a obstaja nekdo, ki pojma nima o ničemer, je pa na pravem položaju, in bo dobil še mnogo več (denarja iz proračuna) za bistveno manj truda.

50%+ davka je primer regulacije. Nekdo drug odloča o tem, kaj bomo delali s kapitalom, ki sem ga ustvaril na delovnem mestu.

No, če bomo brez rakotvornih in podobnih posledic lahko še stoletja rabili nafto na veliko, potem s tem nimam težav. Nafta naj se uporablja, dokler je profitabilna za ljudi. Ampak, poznamo še jedrsko energijo, z okoli 30g jedrskih odpadkov na glavo. Za celo življenje. Ta zadeva je na uč ekonomična in okolju prijazna. V zadnjih par letih je dosti znancev, tudi mladih, zbolelo za različnimi oblikami raka - ki jih, morda zmotoma, povezujem z onesnaženim okoljem.

kivi113 ::

Thomas: ko je biogorivo cenejše/uporabnejše od nafte, ni več razloga za uporabo nafte. Ker pa tega ti ne opaziš, raje žališ z besedo "bluziš". Bo pa trajalo še nekaj časa, preden bomo dognali, kako iz vse te celuloze, olja, metana in ostalih stvari, ki jih dobimo iz biomase, narediti maksimalni izkoristek.

Oz. drugače, pač najti sistem, kako 1450w/m2, kolikor naj bi bilo sevanje sonca v povprečju, čim bolje izkoristiti. Ko to znamo bolše izkoristiti, kot stane cena črpanja nafte in okoljski davek (ups, kaj se pa dogaja v Mehiškem zalivu), smo na konju.

Okapi ::

V tisti temi, se mi je še Okapi zdel bolj prepričljiv okoli triglavskega ledenika.
Tole pa je sigurno najhuje, kar lahko rečeš Thomasu>:D

O.

Thomas ::

ko je biogorivo cenejše/uporabnejše od nafte, ni več razloga za uporabo nafte.


Na svobodnem trgu, v liberalnem kapitalizmu, o tem odločijo potrošniki. Če magari "teraju neki inat" in kupujejo drago nafto, ko je že veliko poceni "biogoriva", imajo vso pravico do tega.

Ti hočeš združiti liberalni kapitalizem in Zelenost. Ne gre skupaj, ker enim je do tržne, drugim do netržne rešitve.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zero0ne ::

kivi113 je izjavil:

No, če bomo brez rakotvornih in podobnih posledic lahko še stoletja rabili nafto na veliko, potem s tem nimam težav. Nafta naj se uporablja, dokler je profitabilna za ljudi. Ampak, poznamo še jedrsko energijo, z okoli 30g jedrskih odpadkov na glavo. Za celo življenje. Ta zadeva je na uč ekonomična in okolju prijazna. V zadnjih par letih je dosti znancev, tudi mladih, zbolelo za različnimi oblikami raka - ki jih, morda zmotoma, povezujem z onesnaženim okoljem.


Ključna beseda.
uname -o

jest10 ::

kivi113 je izjavil:


Oz. drugače, pač najti sistem, kako 1450w/m2, kolikor naj bi bilo sevanje sonca v povprečju, čim bolje izkoristiti.



Pa damo zraven še 10% izkoristek in smo kje?:P

poweroff ::

Okapi je izjavil:

in mu razložiš, da vsak erg negativne energije spremeni v šest ergov pozitivne.

Kaj je to erg?
sudo poweroff
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je boljši svet sploh teoretično možen? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11911571 (7382) feryz
»

NASA financira zasebne naslednike programa Space Shuttle (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5818936 (17763) Bistri007
»

Wikileaks izdal Iraške dosjeje z dokazi o mučenju zapornikov in ubijanju civilistov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / NWO
18436417 (33633) jype
»

Zakaj bo Janez Novak umrl za rakom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5313218 (11124) ToniT

Več podobnih tem