» »

+12V zelo visoko po menjavi PSU

+12V zelo visoko po menjavi PSU

«
1
2

Tilen ::

Danes sem zamenjal napajalnik in opažam, da je +12V rail nenormalno visoko (12,46V). Je to OK?

+12V

413120536c6f76656e696a612c20642e642e
  • zavaroval slike: bluefish ()

gendale ::

to je znotraj dovoljene meje (+-5%) za atx standard - http://www.formfactors.org/developer%5C...

RazzorX ::

Obremeni 12V linijo (GPU...) pa boš videl koliko je realno pod obremenitvijo.

Tilen ::

Najnižja točka po kakšnih 4 urah igranja je bila 12.41 V.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

RazzorX ::

Kar pomeni, da imaš super napajalnik in se nimaš kaj sekirat. :)

D_LEONIT ::

Jaz bi pa vprašal ravno nasprotno zadevo, je 11.60-11.65V dovolj na 12V liniji za delovanje sistema ob 100% obremenitvi procesorja(x4 640 navit) in grafične gtx 460(navita).Ker se po 10min polne obremenitve sistem podre(pokaže se moder zaslon) oz. računalnik se ugasne in nisem siguren če je napajalnik kriv. Uporabljam LC 6550GP2, razmišljam pa o nakupu LC 6650GP3 kater ima 19A na obeh 12V linijah

GeForce ::

Jaz imam od 12,49 do 12,61. Anything wrong?:O

Ashrack ::

D_LEONIT je izjavil:

Jaz bi pa vprašal ravno nasprotno zadevo, je 11.60-11.65V dovolj na 12V liniji za delovanje sistema ob 100% obremenitvi procesorja(x4 640 navit) in grafične gtx 460(navita).Ker se po 10min polne obremenitve sistem podre(pokaže se moder zaslon) oz. računalnik se ugasne in nisem siguren če je napajalnik kriv. Uporabljam LC 6550GP2, razmišljam pa o nakupu LC 6650GP3 kater ima 19A na obeh 12V linijah

definitivno napajalnik. Tisti tvoj LC ima premalo amperov na 12V liniji.Poceni LC napajalnik so vsi slabi, saj imajo vsi premajhno amperazo na 12V liniji in cisto prevec na 3,3v ter 5v.
Ce si lih na budgetu, si kupi raje od Mlacoma IterTech 650W, sicer ni 80% certified ampak pa definitivno spravi od sebe vsaj 40A na 12V liniji.
....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ashrack ()

Pyr0Beast ::

Hah se sekirate za te linije.
Odstopanja imaš znotraj toleranc za 5% minimum. To je 0.6V na 12V

Kar pomeni od 11.4 do 12.6V je vse OK

Nekateri imajo 10% tolerance ali še več.

Če hočeš višjo +12V obremeni 5V linijo ali pa razbremeni 12V linijo :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Napajalnik katerega omenjam v prvem postu je modularen LC-jev legion X, klik. Na bolhi dobil super deal za 100EUR z garancijo. 8-)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

sandmat ::

LCjev napajalnik pomojm nikoli ni super deal. Sm že 2 stran vrgel, enega smo še dodatno odmontirali pred 1 tednom, ker 600W LC ni uspel pognat radeona 5870 v kišti brez diskov, cdromov, skratka samo plata in grafa. Pri čemer 600W noname napajalnik iz comshopa za 30EUR dela odlično skupaj z diski in vsem ... mogoče mam samo jst to nesrečo z LCji, mi je pa tudi par kolegov potrdilo iste probleme.

Tilen ::

Jaz pa poznam par takih ki jim je odneslo Tagane, Corsaire, Enermaxe, ipd. :P
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Pyr0Beast ::

Tagan je drek.
Isto chieftec.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Xserces ::

Tilen je izjavil:

Jaz pa poznam par takih ki jim je odneslo Tagane, Corsaire, Enermaxe, ipd. :P


enermax nasploh radi pokajo... men sta 2 odletela
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

IvoJan ::

Pyr0Beast je izjavil:

Tagan je drek.
Isto chieftec.

ti nimas pojma. Chiefteci so super. Moj 550w poganja racunalnik v podpisu brez tezav.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Pyr0Beast ::

IvoJan je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

Tagan je drek.
Isto chieftec.

ti nimas pojma. Chiefteci so super. Moj 550w poganja racunalnik v podpisu brez tezav.

Ti nimaš pojma ! Chiefteci so drek. Prijatelju odneslo 2 420W napajalnika, medtem ko mu navadni 420W LC dela BP.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

IvoJan ::

Meni je pa odletu corsair hx650 ko sem imel eno 5850 i q8200. Chieftec pa mi brez problema poganja ze 4i rig. Kaj je zdj crap??
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Pyr0Beast ::

Use po vrst.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Dr_M ::

Men pa se ni crknil napajalnik.
Res pa je, da se nisem imel LCja. :))>:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

obsorsky ::

sandmat je izjavil:

LCjev napajalnik pomojm nikoli ni super deal. Sm že 2 stran vrgel, enega smo še dodatno odmontirali pred 1 tednom, ker 600W LC ni uspel pognat radeona 5870 v kišti brez diskov, cdromov, skratka samo plata in grafa. Pri čemer 600W noname napajalnik iz comshopa za 30EUR dela odlično skupaj z diski in vsem ... mogoče mam samo jst to nesrečo z LCji, mi je pa tudi par kolegov potrdilo iste probleme.


Smeh. Laufam i5/4gb/radeon 5850/2x 1TB/dvd/blabla z 550W LC-jem brez vsakih problemov v enem letu. Tko da ne vem na kaj si ti priklapljal :)

Pyr0Beast ::

Consider yourself lucky.

Also;
1 leto ni opazno vredna cifra.
Zraven sebe imam komp ki je oddelal 13 let in še parkrat toliko tudi bo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

69charger ::

Doma mi vsi LCji laufajo normalno,tisti Energon poceni iz Comshopa 650w je pa kar zakon.

sandmat ::

obsorsky je izjavil:

sandmat je izjavil:

LCjev napajalnik pomojm nikoli ni super deal. Sm že 2 stran vrgel, enega smo še dodatno odmontirali pred 1 tednom, ker 600W LC ni uspel pognat radeona 5870 v kišti brez diskov, cdromov, skratka samo plata in grafa. Pri čemer 600W noname napajalnik iz comshopa za 30EUR dela odlično skupaj z diski in vsem ... mogoče mam samo jst to nesrečo z LCji, mi je pa tudi par kolegov potrdilo iste probleme.


Smeh. Laufam i5/4gb/radeon 5850/2x 1TB/dvd/blabla z 550W LC-jem brez vsakih problemov v enem letu. Tko da ne vem na kaj si ti priklapljal :)

sej sm ti povedal, samo en bogi athlon X2 in radon 5870. lc se niti požene ne. smo mogl met 2 dni 2 napajalnika prklopljena, da je stvar sploh delala, pri čemer smo 8 pinski pci-e vekli iz nekega 3watt napajalnika + diske in CDrom drive. sicer LC power ni delal. Tko da je nakoncu bil priklopljen samo na plato + en 6pinski pci-e.

boš pa že ugotovu potem, kaj je crap in kaj ne. Iste probleme sm mel z drugim 550W lcjem, ki je mel priklopljen en athlon 3k+, 2GB rama in radeona 9700 pro(staro ko zemlja). Plata je javljala(hex kode), da napetost ni stabilna in se po 5 minut ni hotla pržgat pri zagonu.

Temu ne bi mogu lih rečt, da ni problem v napajalniku. Med tem ko so 400W jajca popolnoma zadostila potrebam.

BTW, kaj majo s temi zlatimi barvami? a res hočjo, da stvar še na polici grdo zgleda? :P

Xserces ::

sandmat je izjavil:

obsorsky je izjavil:

sandmat je izjavil:

LCjev napajalnik pomojm nikoli ni super deal. Sm že 2 stran vrgel, enega smo še dodatno odmontirali pred 1 tednom, ker 600W LC ni uspel pognat radeona 5870 v kišti brez diskov, cdromov, skratka samo plata in grafa. Pri čemer 600W noname napajalnik iz comshopa za 30EUR dela odlično skupaj z diski in vsem ... mogoče mam samo jst to nesrečo z LCji, mi je pa tudi par kolegov potrdilo iste probleme.


Smeh. Laufam i5/4gb/radeon 5850/2x 1TB/dvd/blabla z 550W LC-jem brez vsakih problemov v enem letu. Tko da ne vem na kaj si ti priklapljal :)

sej sm ti povedal, samo en bogi athlon X2 in radon 5870. lc se niti požene ne. smo mogl met 2 dni 2 napajalnika prklopljena, da je stvar sploh delala, pri čemer smo 8 pinski pci-e vekli iz nekega 3watt napajalnika + diske in CDrom drive. sicer LC power ni delal. Tko da je nakoncu bil priklopljen samo na plato + en 6pinski pci-e.

boš pa že ugotovu potem, kaj je crap in kaj ne. Iste probleme sm mel z drugim 550W lcjem, ki je mel priklopljen en athlon 3k+, 2GB rama in radeona 9700 pro(staro ko zemlja). Plata je javljala(hex kode), da napetost ni stabilna in se po 5 minut ni hotla pržgat pri zagonu.

Temu ne bi mogu lih rečt, da ni problem v napajalniku. Med tem ko so 400W jajca popolnoma zadostila potrebam.

BTW, kaj majo s temi zlatimi barvami? a res hočjo, da stvar še na polici grdo zgleda? :P


dej ti si bedak... moj kolega ma LC 550W pa ma i7 860 in pa 5870... laufa ko urca tko da khm.. ja

kr neki po fermi pluvate... men je 2 enermaxa odnesl? kaj nej zdej jokam pa cvilm kok je ta ferma zanc? pac si dobil skrt robo... skrt robo pa dobis lahko povsod in od vsake ferme
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

IvoJan ::

Men sta 2 corsairja odletela. Tretjega sm raj prodal xD sem pa dobu novga v manj kot enem tednu :) corsairjev customer support je amazing
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Xserces ::

ja pa dej se ti mau powhini da bo bl veselo tuki xD fak enermax je drek ne tega kupvt...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

IvoJan ::

Pazte se corsairja. Oni nategujejo folk!! Vai k recejo kej dobrega o corsairju so za to tudi mastno placani!! Lets face it..130EUR za napajalnik ki komaj goni 2x gtx570?? Pfff krš >:D
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

sandmat ::

Xserces je izjavil:


dej ti si bedak... moj kolega ma LC 550W pa ma i7 860 in pa 5870... laufa ko urca tko da khm.. ja

kr neki po fermi pluvate... men je 2 enermaxa odnesl? kaj nej zdej jokam pa cvilm kok je ta ferma zanc? pac si dobil skrt robo... skrt robo pa dobis lahko povsod in od vsake ferme


ti si bedak k ne znaš brat napetrosti na škatli. preber si mal,predn govoriš bedarije. Hm, kako LC že računa svoje vate ? ohjej ... bomo ponovili seštevanje pa malo elektortehnike? :P

p.s.: lahko ti prnesem, pa boš sam probal, smartass en ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sandmat ()

Xserces ::

no dej razsvetli me...pa da vidmo zakaj nemore 550 poganjat 5870
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

sandmat ::

pridi jutri do FRIja, ga dobiš pa boš sam probal pognat zadevo.

mogoče bi mogu pomislt, predn začneš totalne bedarije okol nabijat, po drugi strani pa je vsaj zdej jasno, od kje tvojmu compu dodatna energija, zgleda je ti ne porabiš ;P

Xserces ::

niso nobene bedarije...to je ta napajlnik... i7 860 in pa 5870 normalno laufata! brez OCja
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

IvoJan ::

ne ne bo laufal :) 16a na 12v railih?? xD

pa samo 1x 6pin lol xD
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

sandmat ::

xserces, pridi jutri do FRIja, če maš jajca probat. sam pol bo šel še zadnji kanček kredibilnosti. ;)

mam neko starejšo verzijo istega, ti jutri povem točno katera. In je crap, kukr koli obrneš.

Eregoni so pa zakon, sploh za 30EUR. Totaln noname, ampak dela ko urca, tiho in učinkovito. In _POŽENE_ tudi 5870.

Corsairji majo pa lepo pakungo, k jih domov dobiš. Pa končno en napajalnik, k ti ne dajo 3x0.75 kabla zravn :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sandmat ()

klinker ::

sandmat...da LC550 ne zmore pognat kar si napisal je totalen BULLSHIT. Mogoce si pac dobu zjebanega, ceprav dvomim, ker tudi sam poznam folk ki goni i7, ipd na tem napajalcu vec kot kako leto, se prej pa poganjali z njim stare masine nekaj let. Ga imam tudi sam v PCju ki sem ga necaku sestavu... Athlon x2@3,7ghz, 4gb rama pa 4870 in dela ze 2 leti BP, prej pa je poganjal moj ta star sistem z Athlonom64 in 3870 par let ;)

kuglvinkl ::

Easy pobje, easy!
Your focus determines your reallity

sandmat ::

klinker, tud ti se lahko oglasiš jutri na FRIju, pa sam probaš :) mamo tudi multimetre, lahko pomeriš zadevo, če misliš, da je zjeban.

Enkrat je lahko zjeban, samo 3x? :P TO je bullshit.

IvoJan ::

http://www.hardocp.com/article/2010/10/...

kupite tale PSU. pomoje ne bo problemov z eno HD5870 >:D
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

sandmat ::

smo vzeli neki podobnega, samo malo manj Wattov :D

Luka55 ::

Če mi lahko nekdo pomaga in pove ali so te meritve normalne...
Problem imam z grafično kartico, ki zmrzuje kadar igram igre.

Hvala

+12V

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Pyr0Beast ::

Neka napaka pri meritvi 12V linije. Če bi bila 8V bi že zdavnaj vse mrknilo.

Grafo pa bi bilo dobro spucat imo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BALAST ::

Po sliki sodeče je 12V linija fuč. Poizkusi z drugim napajalnikom.

Luka55 ::

Hvala za odgovore.

Napajalnik sem zamenjal pred slabim mesecem in je takrat vse delovalo normalno.Probleme imam šele kakšen teden.

Še to me zanima glede na to, da je napajalnik v garanciji ali ga bojo zamenjali ali znajo komplicirati, če opišem težavo in pošljem fotografijo testa ?

Hvala

Pyr0Beast ::

Meritvena napaka. Pod 11V se komp sploh zagnal ne bo, kaj šele da bi delal.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Luka55 ::

Torej če prav razumem, ne bi smel imeti kakšnih problemov z garancijo ?

Hvala

Pyr0Beast ::

Ne. Samo dvomim da je z napajalnikom kaj narobe.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Luka55 ::

Zakaj tako misliš ?

Pyr0Beast ::

Preberi kar sem že dvakrat napisal; Napaka v meritvi. Pomeri z multimetrom, le tako si lahko ziher.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Luka55 ::

Aha, se opravičujem ker sem narobe razumel " napaka v meritvi " namreč to sem razumel samo kot posledična napaka napajalnika.

Torej je najbolje, da poizkusim z drugim napajalnikom in če bo vse vredu potem lahko trdim , da to ni bila le napaka v meritvi in je dejansko kriv napajalnik ?

Hvala

neres ::

Meni moj 550W LC v HW Monitor kaže vrednosti tam od 7 do 17 na 12V, odvisno od obremenitve CPUja (za kazat 17V mora bit konkretno navit). Če pravite da to ne more biti res potem sem potolažen.

Sicer na splošno imam dobre izkušnje z LCji, ampak naslednji napajalnik bo verjetno kaj drugega.. tej 550W so dejansko niti ne 400W napajalniki. V nekaterih testih so jih zelo pokritizirali, sploh unega Green power. V nekaterih drugih testih so sicer kazali stabilne linije..

sandmat ::

vzami multimeter in prklopi na +12V na eni žici, ki ni priklopljena, med tem, ko je napajalnik prižgan(eno žico daš na 12, drugo daš na nulo). sam 17V je pomojm skorda nemogoče, da bi delal ... bi že bil kak "pok" v škatli ... :D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13212575 (8209) Napajalc
»

Odprta tema o lc power napajalnikih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19843867 (40186) klinker
»

Napajalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5310272 (8758) Pyr0Beast
»

Kateri napajalnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
658814 (6848) KTr1sk
»

Recenzija poceni napajalnika kaže vse pomanjkljivosti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Matične plošče
15337521 (32629) amigo_no1

Več podobnih tem