» »

Električna kitara

Električna kitara

«
1
2 3

mchaber ::

Kupil bi eno kitarco do 60k, novo ali rabljeno, pa me zanima, kaj mi priporočate? Je Ibanez 270DX ok?
.

icek ::

Ce res ne mislis dat malo vec denarja za kitaro, ti je RG270 dobra izbira. Tudi je odvisno od tega kaksno muziko bos spilal. Malo poglej tudi oglasnike, ce dobis kaksno rabljeno. Jaz sem dobil Ibazen RG570 za 70k pa ohranjena skoraj kot nova.
Rider of Theli
www.air-tv.net

mchaber ::

Kakšen ojačevalec se pa splača vzeti za to kitaro?
.

Death ::

Jaz ti prodam Ibanez SA160QM ( link) za 60 jurjev(v trgovini je nova ~95 jurjev).Je pa kot nova, kot, da bi jo dobil iz trgovine.Je malo visji rang kot RG270, pri RG270 je problem, da nima kvalitetnega floyd-rosa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Death ()

mchaber ::

270DX lahk dobim za 45k.

Prodaš Ibanez SA160QM za 50k?0:) :\
.

Death ::

Ne.

mchaber ::

Kake barve pa je Ibanez SA160QM? lahko pošlješ nekaj slik na

interprometNOSPAM@siol.net:\
.

Death ::

Barva je taka kot na linku.Upam, da dobim ze ta teden digitalni fotoaparat, da ti posljem slike....

mchaber ::

Kolk je pa stara? Pa na netu piše, da so magneti s*ukani:|.A je to res?:\
.

mchaber ::

Lahko poveš zakaj jo prodajaš:)) ?
.

Gemm ::

Ibanez vsekakor.. GRX70, če ne misliš preveč zmetat zanjo. Drugače si pa kak RG oglej.

Death ::

Hja, magneti so pac taki kot jih dajajo na kitare v tem rangu in ni neke razlike - prodajam jo pa, ker ne bom vec igral(vsaj nekaj casa).

Jebiveter ::

Jest sem pred 2mi leti tudi kupoval kitaro in se navduseval nad raznimi Strati in Ibanezi. A usoda je tko hotela, da sem dobil po zlo ugodni ceni (cca. 45k) eno Epiphone Les Paul. In povem ti, da mi ni niti malo zal!
No, res je bla v bogem stanju (fretboard, freti, magneti, potenciometri,...) zato je blo treba vanjo vlozit se kakih 20k sam sem z rezultatom izredno zadovoljen. Vsaj za ta denar. Je pa taka nova kitara v rangu 100-140k (odvisno od modela).

Sicer je odvisno od glasbe, ki jo igras, ampak, dandanes se LPji uporabljajo povsod! Pac imajo zlo dober zvok za vse, pac odvisno kako jo postelas...

Amp? Definitivno kakega Crate GRX85 (65W) ali pa Crate GRX/GFX 212 (mislim da 100W - 2x 12" driva).
To se najbolj splaca do 120k, pod tem in nad tem pa ne vem.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Isht ::

Nasplosno zelo priporocam Ibanez.

Sam sem sicer basist, toda po izkusnjah lahko recem, da se Ibanez najbolje pribliza optimalnemu razmerju cena/kvaliteta. V resnici niso Ibanez kitare nic slabse od Fenderjev (razen ce si omislis kako vintage fenderco, ki je dala ze nekaj cez in ima zaradi teze let cudovit zvok). Pred 3 leti sem si omislil Ibanez akusticni bas in napram drugim opcijam v tem cenovnem rangu (kjer se je znasel samo se Hohner) ima neprimerljivo boljsi zvok.

Kar se pa izbire tice, RG serija je zadovoljiva, ampak na tvojem mestu bi kupil SA.

icek ::

Sam bi raje imel RG kot SA (no, saj tudi imam). To pa zaradi glasbe, ki jo igram (metal). Zato sem bom tudi bolj osredotocil na to zvrst in kitaro primero za to. RG270 ima floyd rose, sicer bolj slabega, ampak ga ima. SA ima navadno tremolo, ki je bolj ali majn neuporabna. RG ima neck hambucker, SA ima single coil. Pri hitrih solotih mi pride bolj prav HB kot SC. SA ima verjetno boljsi vrat. Ce vzames RG270, menjas floyd rose in magnete, pa ze imas dosti boljso kitaro.

Kaksen fersterker? Cim boljsega :). Vendar ce mislis igrat doma v sobi, ne kupuj vec kot 50-60W, ce bo lampas, potem se manj.

Ni pa res, se danes les pauli najvec uporabljajo. Niso nic kaj bolj zastopani, kot katerakoli druga firma.

Hohner pa Ibanez pa res ne mores primerjat :))). Hohner je sicer dobra firma, ampak kitare pa ne znajo naret.
Rider of Theli
www.air-tv.net

mchaber ::

>Ce vzames RG270, menjas floyd rose in magnete, pa ze imas dosti boljso kitaro.

kolk pa stane en povprečen floyd rose?
.

Death ::

Bolje je, ce nima floyd-rosa kot pa ce ga ima enega zanic.

icek ::

Mislim, da stane lo pro edge okoli 60k :)))
Rider of Theli
www.air-tv.net

mchaber ::

>Mislim, da stane lo pro edge okoli 60k :)))

:\ potrata denarja.:P

>RG ima neck hambucker, SA ima single coil.

Lahko razložiš razliko?:8)
.

Jebiveter ::

icek: pardon, nisem mislil reci, da se LPji najvec uporabljajo (kje sem to napisal?), temvec, da se uporabljajo v zelo razlicnih zvrsteh glasbe, tako da to ni neka omejitev.

mchaber: "humbucker" magneti so v bistvu 2x "single coil" (z enim navitjem) pri katerih so navitja obrnjena v nasprotno smer. Tako dobis mnogo mehkejsi, topel zvok, predvsem pa brez nadleznega "suma", ki ga povzrocajo single coil. Na splosno velja, da so bumbucker magneti "boljsi" in so vedno bolj popularni. Zelo veliko je ze modelov (tudi Ibanez), ki imajo taksno postavitev: HB/SC/HB. Baje tako dosezejo optimlen zvok.
Osebno mi je bolj vsec HB/HB kot imajo LPji
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Death ::

icek:SA160QM ima humbucker.Postavitev je SC/SC/HB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Death ()

icek ::

Death, ja ima ga pri bridge-u. Jaz pa sem imel v mislih tudi nech HB.
Rider of Theli
www.air-tv.net

icek ::

Pa se ena razlika, za mene zelo pomembna. RG ima 24 polj, SA pa 22.
Rider of Theli
www.air-tv.net

mchaber ::

>Mislim, da stane lo pro edge okoli 60k :)))

Je kakšna cenejša varianta:\

A je tremolo res tako slabši od Floyd Rosea?
.

mchaber ::

A lahko pri obeh nastavlja action(al kako se reče razdalji med struno in poljem)?
.

icek ::

Ce primerjam tremolo na moji stari washburnki in floyd na RG570 sploh ni primerjave. Na washburnu sem s tremolo 2x spustil strune s tremolo, pa sem lahko na novo uglaseval. Pri floydu ko enkrat nastavis struje jih ne rabis vec nastavljat dolgo, pa lahko delas s floydom kaj hoces. S floydom lahko tudi zategnes struno in dosti bolj spustis, kot s tremolo. Seveda je druga stvar, ce se ti vse to sploh zdi uporabno. Ce ne si vzami kitaro, ko ima fiksno kobilico. Slabost floyda je, da kitaro zelo tezko uglasis pri menjavi strun. Rabis pac malo vec casa. Pa ce se ti slucajno kaksna struna utrga, se ti vse ostale razglasijo. Vendar meni se je v treh letih kaj imam RG570 to zgodilo samo enkrat, pa se to zaradi tega, ker sem prevec struno zategno. Pri moji stari washburnki ni slo nastavlajt akcije.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Death ::

Cisto je odvisno od kitare do kitare.Eni modeli z tremolom ostanejo lepo uglaseni(recimo Fender Stratocaster, Gibson Les Paul nimata floyd-rosa), pa ju uporablja veliko profesionalcev, tako, da ni floyd rose > tremolo...boljsi tremolo je boljsi od slabega floyd rosa in obratno.S tem, da dober floyd rose stane vec...

mchaber ::

>S tem, da dober floyd rose stane vec...

In koliko stane en poceni floyd rose(če se da kupit posebej):\
.

Death ::

Poceni floyd rose dobis na RG270.Lo pro edge ti je pa icek povedal koliko stane.

svejk ::

pri kitari za 60k sit ne mores pricakovati kaj hudo dobrega floyd rosa in bos imel vedno sitnosti z njim. jaz sem bil dolgo casa lastnik kopije gibsona kar bi ti tudi priporocil ker zadeva igra, seveda je pa odvisno kako musko bos spilal. moje mnenje je da je ibanez izredno primeren za novo vrsto roka s svojim malce rezkim zvokom. docim gibson in tudi epiphonka ki je legalna kopija zazika z starim toplim zvokom.
naceloma je pa tako: kitare ne mores kupit po mnenju nas tukaj na forumu, ampak pojdi v par trgovin preizkusi nekaj kitar in tista, ki ti bo sedla odnesi s seboj. denar ni vedno merilo za dobro kitaro, ker tudi dva ista modela ne igrata cisto enako...

mchaber ::

Mogoče bom pa res šou malo po trgovinah sprobat. Poznate kako trgovino z rabljenimi kitarami?

Na kaj je treba posebej paziti pri nakupi kitare in feršterkerja?:\
.

svejk ::

v ljubljani poznam edino trgovino lajnar. drugace ti ostane kak salomonc ali bolha. ja vidis jaz sem mojo prodal pred enim mesecem za 40k sit.
na kaj moras bit pozoren, ohranjenost, strune bos moral itak zamenjat, ker vsak pusti stare. potem preglej ce vsi gumbi delujejo, na ojacevalcu pa tudi vse funkcije. ce ima kitara zelo kriv vrat ga bos izredno tezko poravnal. ter kot sem omenil zvok...ostalo kar sem pozabil pa upam, da bodo ostali dopisali...

mchaber ::

Še eno offtopic q:
Na moji akustični so sedaj najlonske strune in so se že zelo obrable(beri cvetijo):'( , je kaj narobe. če jih zamenjam z kovinskimi in kolko te stanejo:\
.

Blade ::

Zihr maš klasično kitaro, ker akustične nimajo najlonskih strun ... sam tok :)

Drugač pa lahko zamenjaš, samo pazi ... jest sm na svoji dokaj nekvalitetni kitari zamenjal in se je vrat po nekaj mesecih mal zvil, po nekaj menjavah je pa šla tudi kobilica :|.

V primeru pa da nimaš neke cheap kitarce, pa nej nebi blo problemov.

Jebiveter ::

mchaber: Tako je, tvoji kitari se rece "klasicna" in ima nylonske strune. "Akusticne" oz. "folk" kitare pa imajo jeklena(i thnik) navitja.
Iz izkusenj ti "folk" strun ne priporočam na klasični kitari!
1. klasicna kitara skozi vrat nima zelezne palice kot jo imajo folk in elekt. kitare. Ta palica daje oporo vratu, da ga ne zvije, saj kovinske strune na vrat, kobilic,... delujejo z VELIKO vecjo silo kot nylonske.( Nekje sem zasledil podatek, da e struna na LP kitari na kobilico pritiska z nekje 40-50kg in to samo na tistem mm^2!8-O )
2. Zvok kovinskih strun na klasicni kitari se ne more primerjati z istimi strunami na folk kitari. Zato raje investiraj v boljse/kvalitetnejse nylon strune.
3. Z kovinskimi strunami na klasicni kitari mas lahko probleme pri prijemanju ipd., saj ima akusticna sirso ubiralko, kovinske strune so pa tanjse.
4.....

PS: Nekaj izkusenj glede kitar nasploh sem si nabral med poletnim delom v trgovini z glasbili.
Ce potrebujete karkoli v zvezi z vasimi glasbili lahko poklicete ali se oglasite v Sever Muzikalije (Kitare & Bassi) Sever Muzikalije (Kitare & Bassi) :D
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

icek ::

Ne dajat kovinskih strun na klasicno kitaro, ker ti bo, kot so ze ostali rekli, zvilo vrat in kitare vec nebos mogel tocno uglasit. Pa se malo vecje probleme bos imel pri igranju, saj ima klasicna kitara strune bolj odmaknjene od vrata kot akusticna. In ce bos imel gor kovinske strune, ki so trse, bos moral pritiskati na njih ko kojn, pa se prsti te bojo boleli.
Rider of Theli
www.air-tv.net

mchaber ::

Kot kaže si bom nabavu najlonske strune. Koliko pridejo ene "kvalitetne"?0:)
.

mchaber ::

Kupu sem RG370DX8-)

Težava je nastala sedaj, ko sem menjal strune. Nikakor kitare nisem mogu uglasiti, no sedaj je šla k vragu E struna:'( . Mogoče kak nasvet kako jo uglašit? A se da posebej kupit ena struna?


Help!:D
.

nicnevem ::

kaj pa mislite o ESP/LTD kitarah? Js mam že dolg namen kupiti tole kitaro :

M-1000 Deluxe
Construction: Neck-thru-body
Scale: 25.5”
Body: Maple w/flamed maple top
Neck/Fretboard: 3-pc. maple/rosewood
Inlays: Abalone arrowheads w/model name at 12th fret
Pickups: EMG-81 active set
Electronics: Volume, tone, 3-way slotted toggle
Hardware: Black
Bridge: Original Floyd Rose
Binding: White w/abalone (neck, headstock)
Frets: 24 XJ
Colors: STBLK

....sam je kr draga - sem se pri Big Bangu pozanimal za koliko mi jo uvozijo -> 300 000sit .....zgleda da bo treba it polet kr fajn delat

icek ::

mchaber: ima tale rg370 ze floydrose? ce ga ima je verjetno kak cenejsi in je stimanje kar dolgotrajno.

Tachyon: ESP gitre so zakon, jaz bi tudi mel :). Problem je z dobavljivostjo pri nas in cena je tud lepa. Kolega si je narocil LTD bas v BB in ga ni docakal.
Rider of Theli
www.air-tv.net

nicnevem ::

ja, sem slišal da je dobavljivost ESP-jevk bol slaba, ampak men bi jo uvozili pri Big Bangu - torej je edini problem kot ponavadi denar

mchaber ::

>ima tale rg370 ze floydrose? ce ga ima je verjetno kak cenejsi in je stimanje kar dolgotrajno.

Ja, ga ima. No, danes je šla rakov žvižgat še ena e struna:'( :O
Kdo mi bo pomagal natunat kitaro, sedaj je čist razglaešena??:(
.

_Marko_ ::

Sam si si kriv, kaj pa si si kupil kitaro s FR :D . Stacionarni tremolo je bog i batina:D .

Sam imam kitaro neke firme Coxx, sicer pa je kopija Gibsonove SG serije. Stala je 40k in je vredna svojega denarja, vsaj meni. Primerna pa je bolj za nemetal.

mchaber ::

Saj zdaj znam zamenjat strune(sem car8-)). Ko se enkrat navadiš, nikoli ne menjaš za "navadni" tremolo. Uglašena pa ostane zelo zelo dolgo.

icek ::

Floyd je zakon. :)
Res, da se dolgo zajebavas s stimanjem, ampak ko nastavis pa to drzi dolgo. Tud seveda odvisno kaj igras, pa kaj zelis iz kitare.
Rider of Theli
www.air-tv.net

roki1213 ::

Dober Dan
Prodam električno kitaro kopijo od Fender Stratocaster je lepo ohranjena zavarovana še kar z zašćitno folijo in ima vse strune.Zraven pripada trzalica in kabel za v kitaro in ojačevalec.Ojačevalca žal nemorem prodati ker ga rabim še za mojo bas kitaro.Slike vam lahko pošljem na gmail.

Cena:170 evrov
Moj gmail:rokjelenc31@gmail.com
Tel št:059929412

Flea ::

Lep pozdrav!

Torej sem pred nakupom električne kitare, ker pa sem še začetnik tako pri igranju kot pri nakupovanju kitar, nisem ravno prepričan kaj naj kupim. Vem samo, da bom kupil tako imenovan setbox.
Odločam pa se med naslednjimi modeli in me zanima, če je res tako velika razlika v zvoku...:
http://www.thomann.de/gb/harley_benton_...

http://www.thomann.de/gb/ibanez_gsa6j_b...

http://www.thomann.de/gb/ibanez_jumpsta...

Ti tri modeli so mi do zdaj še najbolj nekak blizu, tako po izgledu kot po ceni.

Če ima kdo kakšen boljši predlog naj tudi napiše.

Hvala za pomoč...

fidekk ::

Čisto za začetek je verjetno vsak izmed njih v redu, sploh če še ne veš ali se boš s tem resneje ukvarjal. Moraš pa vedeti, da je zvok najbolj odvisen od ojačevalca, ti pa so pri kompletih za 100-200EUR bolj bogi.

Predlagam, da za reviewe pregledaš Harmony Central. Lahko pregledaš kitare, ki jih te kompleti vsebujejo ali pa tudi ojačevalce.

Sideeffect ::

Men tut še en MetalZone MT2 leži, je ko nov, rabljen 100 delovnih ur, ga ne rabim. Any1?

Zgodovina sprememb…

black ice ::

Jan95: Priporočam ti, da nabaviš nekaj boljšega, kar boš ob slučajni opustitvi hobija tudi lažje prodal. Stran od takih kompletov za 120EUR. To ni ne tič ne miš.

Če se začenjaš učiti in želiš priti skozi poceni nabavi akustično/klasično kitaro. Za 120EUR dobiš spodobno zadevo za prvih nekaj začetnih prijemov. Pri električni kitari je vse skupaj veliko dražje.

Drugače priporočam kitaro za kakšnih 200EUR (oglej si Apollo zadeve, so kopije Ibanez - na Apollo kitari sem se učil tudi sam). Ali pa zraven nabavi kakšo Ibanezko za 200-250EUR. In Roland Cube 15w pa imaš za 300EUR, vsaj za začetnika super zadevo.

Pri teh zadevah je tako: bolje je kupiti rabljeno in odšteješ za dosti boljšo zadevo veliko manj denarja, če boš kupil novo boš dobil to kar sem napisal zgoraj, zelo verjetno še kaj slabšega.

Drugače pa čestitam za obuditev 7 let stare teme.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Naučimo se igrati kitaro (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Sedem umetnosti
763510697 (79374) c3p0
»

Električna kitara

Oddelek: Kaj kupiti
495776 (4516) jype
»

izbira kitare

Oddelek: Kaj kupiti
203698 (2702) Backup22
»

El. kitara

Oddelek: Kaj kupiti
363258 (2259) icek
»

Električna kitara

Oddelek: Loža
193309 (3072) (sic)

Več podobnih tem