» »

Električna kitara

Električna kitara

Tloramus ::

Ola ppl. Zdejle enkrat(vrjetno ze kar jutri) si nameravam kupiti el. kitaro. Kaj priporočate? Katera firma, model, kje kupiti..? Zaenkrat sem se zacetnik, ampak željan to kar se da hitro spremeniti. 8-) Na kaj moram biti najbolj pozoren oziroma kaj je najpomembnejše za njubaja? Ali je pomembno tudi kaj nameravam pozneje igrati? Pa cena naj ne preseže 120k. :8)

It's so beautiful... :D
Expirience is what you get, if you don't get what you want!

Sodom ::

Ibanez RG serije rox
I am falling fast, I'm right in the final hour
future turns to past, been sent to hell and back

(sic) ::

Če boš igral metal potem brez kakršnegakoli razmišljanja Jackson V-series ali pa (kot je Sodom povedal) Ibanet RG.

Za blues (pa tudi za rock) pa eno izmed Gibsonk ali pa za rock - Fender (predvsem dobre za solaže).

Fuck you all!!!

Tloramus ::

Bo za metal stila Metallica, Blind Guardian ipd.

Kje je pa najboljsi plac za kupit? Glede cene, poznejsega dokupovanja, strokovnosti...?

Tnx obema!
Expirience is what you get, if you don't get what you want!

the_unborn ::

Jst ne vem ce bi dajal za prvo kitaro blazne denarje, ce nimas pojma o igranju zacni s kaksno poceni varianto, recimo kaj za okoli 40 jurjev, sej nikol ne ves kdaj te bo minilo (treba veliko vaje). Ce ze mislis drago kitaro ubost, ne pozabit na dober fersterker, pravtako vsaj 100 jurjev

the_unborn ::

(sic) po kolko so Jackson-ke in kje se jih pri nas dobi?

(sic) ::

un|verse ima prav - če boš komaj začel igrat je boljše kupit poceni varianto. Prodajajo tudi komplete (kitara + ojačevalec) - vem kaj si misliš o teh kompletih (popoln šit), ampak za cca. 50-60.000 SIT dobiš soildno kitara in ojačevalec za doma vadit, če pa se boš bolj resno ukvarja z igranjem pa si kasneje lahko ubodeš eno drugo.

un|verse: Mislim, da je Jacksonka raketarca cca. 130.000. En kolega je enkrat hotel kupit - sam ne vem točno (ne igram kitare).

Fuck you all!!!

the_unborn ::

(sic) mislis, da so dobre te jacksonke ali je gre samo za izgled, samo bo verjetno drzalo, sej ma kitarist/pevc od childrenov tudi to, ane?
Sicer bom pa kaksno ibanezko al pa yamaho ubodu, na moji squierci se prevec lomim:)

Jebiveter ::

Kakorkoli, ce si nabavis eno Epiphone Les Paul Standard ali Standard Plus ne mores falit.
Jest ne menjam svojega Epi LP za nobeno kitaro (no, mogoce za kak Gibson LP).
Kje nabavit: Ce imas moznost se pripeljat do Izole ti priporocam, da vse skupaj nabavis pri Sever d.o.o. (www.sever.si). Najboljs, da najprej poklices pa se zmenis, kaj bi rad itd.
Mislim, da ti lahko stvari tudi po hitri posti posljejo.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Tloramus ::

Dons sm su mal pogledat po trgovinah... v bistvu samo v 2 - Tipka in Big Bang v Kranju.

Pogledov sem kar nekaj kitar pa mi je se najbolj sedla Hamer Slamer, samo sem pozabu ker model :8) . Crna, les paul style, 70k... "Zlo je prirocna" - to je rekla prodajalka in se kr strinjam z njo:D . Fender, Gibson ipd. so pa predrage... se mi je budget znizal... :\
Expirience is what you get, if you don't get what you want!

Sodom ::

Ne kupuj kompletov (kitara + ojacevalec).

Nakup dolocene kitare je odvisen od tega, kaj sploh zelis igrati. Logicno.
I am falling fast, I'm right in the final hour
future turns to past, been sent to hell and back

Sodom ::

Les Paul oblike pogorijo v igranju na odru. Raje kupi kaksen boljsi Ibanez z wizard vratom in jumbo fretsi.
I am falling fast, I'm right in the final hour
future turns to past, been sent to hell and back

(sic) ::

Sodom:

Tiste v kompletu so za začetnika čisto dovolj. Kitare se naučiš igrati v enem letu (pa ne misli, ko poznaš akorde, da veš igrati...), ko pa bo on že nekaj časa igral pa si kasneje lahko privošči boljšo. V tem kompletu pa za majhen denar dobiš vse (kitaro + ojačevalec) kar rabiš za učenje.

Fuck you all!!!

Jebiveter ::

@Sodom: Les Paul pogorijo?! Jest ne vem, ce si ti kdaj sploh igral na Les Paul, ker glede na komentar lahko zakljucim, da ne!
Ej, ce se postavis na trepalnice in prehodis od Dragonje do Mure me ne bos preprical da je lahko katerakoli Ibanezka boljsa kitara kot original Gibson Les Paul (recimo 8. v seriji leta 1968, na katero sem jest spilal)! Cenejsi modeli Ibaneza pa se lahko skrijejo pred Epi LPjem!
Res je, da je precej odvisno od stila muzke, ki jo igras. Recimo LPji so najmocnejsi na blues in rock sceni/stilu glasbe, ceprav je tukaj, na primorskem kjer je vliko metal bendov, v skoraj vsakem en kitarist z Les Paulom!
Je nekaj je: ce uporabljas dost tremolo potem si z LPjem mrzu! Sicer pa itak ne poznam ene kitare pod 100k, ki bi imela FloydRose tremolo tko da si spet tam.
Vsekakor zacetnikom priporocam kitaro brez tremola, ker je ze tako tezko uglasit kitaro, ce pa je se tremolo pa se tolk tezje! (Za uglasit kitaro z FloydRose tremolom ponavadi rabis 4x vec casa kot za LPja)

Tko, jest priporocam, da si nabavis enga Les Paula Standard za 100k (pri Severu lahko na obroke) in en mali ojacevalec z overdriveom za 25k. (za vajo in zacetek, je to se prevec, a LPja lahko zelo ugodno prodas - ponavadi za cca. 85k+ ce je dobro ohranjen).

Pa se neki: za se ucit (cisti zacetek) priporocam najprej eno klasicno kitaro (nylon), na kateri se da dobro naucit akorde (pravilna postavitev prstov itd.) in sele potem presaltas na elektriko. To bo dost laze! No, vsaj meni je blo...
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Sodom ::

(sic), hvala za tvojo natancno razlago, katero si tolmacil staremu macku glasbe! Hvala! V glasbenem poslu sem ze 5 let in vem, kako je s temi stvarmi.
Ampak tudi tisti poceni kompleti niso dovolj. Ne ne, ne misli, da je tako.
Doma imam 30w Fender ojacevalec in stvar špila ze tretje leto, vendar kaj mi to pomaga, ce potiho lahko igram, naglas pa ne. Zacne cviliti, ipd. Ojacevalec mora tudi v majhnem prostoru dihati, drugace lahko igras tudi na slusalke.
Druga stvar je pa moj Laney TF300, 120w ojacevalec, s katerim igram tudi doma, tako da ima Fender zdaj castno pionirsko mesto med veterani.
I am falling fast, I'm right in the final hour
future turns to past, been sent to hell and back

Sodom ::

Jebiveter, mogoce me nisi dobro razumel. No, pa mi dovoli, da ti objasnim. Zame je Gibson LP ena boljsih kitar. Zvok je prvovrsten, ampak! Opla, ampak! Kitara resni za vse. Dobro si povedal, da seka blues in rock, pa vendar je LP razlicic veliko - studio modeli, itd.
Ce pogledas, bos videl ze razliko v elektroniki (tj. magnetih). Ene imajo blues magnete, druge navadne DiMarzio pasivne, tretje aktivne. Razlike!

Zdaj pa nekaj dejstev:
Kot razvajen kitarist ne dam prevec na LP, ker mi vrat ne ugaja pa tudi oblika ne (izgled je super - ni kaj - vedar vsa ta teza in ne prevec ergonomicna oblika bi mi utegnila povzrocati prevelike probleme na moji skiliozni in skrivljeni hrbtenici). Raje imam Wizard vratove z jumbo fretsi. Wizard vratovi so bolj polozni, ravni, tako da je (meni) lazje solirati, jumbo fresti so pa debelejsi, tako da ti prsti preprosto letijo po fretboardi.
Druga stvar - 24 preck. Nisem se zasledil serijske Gibsonke za 100 jurjev, ki bi imela 24 preck. Jaz osebno jih rabim toliko.
Floyd Rose - ok, podal si svoje mnenje, vendar Gibsonka je prirejena izkljucno za E tuning - na nobenem drugem vec ne bos dobil optimalnega zvoka - medtem ko kitare s Floydi omogocajo lepo ustimavanje, pa se tezav z intonacijo ni, saj je Floyd floating bridge (da da, "plava"). Je pa res, da se je tezko navaditi nanj, ne pa da bi bil tezek za ustimavanje. Ni res, le praksa je potrebna.

Evo, moj skromni doprinos. Ce sem kaj pozabil, bom dopisal.
I am falling fast, I'm right in the final hour
future turns to past, been sent to hell and back

icek ::

Jaz predlagam Ibanez RG vsaj 400 serija ali visje. Nizje so korejske izdelave in niso toliko natancne kot japonske. Jackson so drugace dobre kitare, vendar te za 120k so japonske izdelave in slabse kot original USA, ki stanejo nad 3000$. Alexi Laiho pa itak ma custom modele, ki so rocno izdelani, o cenah pa raje nebi.
Ne strinjam se s tem, da je za zacetek dobra poceni kitara. Tudi za zacetnika je boljse dobra kitara, saj se bo lazje naucil. Je pa res, da ne ves ali bos dolgo igral, ali pa te bo hitro minlo.

Vseh postov nisem bral, ker se mi ne da, tak da mozno, da je bilo ze kaj pametnega povedanega. Napisal sem samo moje mnenje.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Sodom ::

icek, jaz imam RG270bk, korejski model, pa mu prav nic ne manjka. DiMarzio magnete dam gor, pa je super. Sploh ni razlike med japonskimi in korejskimi modeli.
I am falling fast, I'm right in the final hour
future turns to past, been sent to hell and back

Sodom ::

Aja, Laiho vec nima Jacksonk (vsaj tistih dveh ne) - so mu jih ukradli.
I am falling fast, I'm right in the final hour
future turns to past, been sent to hell and back

(sic) ::

letu (pa ne misli, ko poznaš akorde, da veš igrati...), ko

Sodom:

Tole ni bilo mišljeno tebi ampak vsem, ki kupujejo kitare, pa ne vejo še igrat. Ker ko se nauči akorde misli, da zna igrat... Ja za Avsenike bo dovolj, kaj več pa ne...

Fuck you all!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Električna kitara (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12115300 (224) ReRMh
»

Električna kitara

Oddelek: Kaj kupiti
495778 (4518) jype
»

izbira kitare

Oddelek: Kaj kupiti
203701 (2705) Backup22
»

El. kitara

Oddelek: Kaj kupiti
363259 (2260) icek
»

Akusticna kitara - do 35K ?

Oddelek: Loža
123891 (3728) Ales

Več podobnih tem