» »

Kateri baterijski izvijač?

Kateri baterijski izvijač?

kuglvinkl ::

Well, kateri baterijski šraufenciger priporočate? Ponudbe je tolk, da nimam pojma.

Če se da z njim vrtat, mi je vseeno.

Mora bit Li-on al je lahko Ni-Hm?

To bo zgolj za domačo uporabo.

Hvala
Your focus determines your reallity

WarpedGone ::

Hmnja, nabavu sm si boschevega minimalca - Ixo in lahk sam rečem da sm happy camper. Kljub le 3,7 voltom je stvar močnejša od moje roke - ko zašpona mi reč zasukne roko in "preskoči" na šraufu. Tut vrtat se da, sploh v kakšne mehkejše materiale - les, plastika, aluminij. Za doma igračkat se super zadeva. Da je majhn in luštkan je pa le bonus :)
Zbogom in hvala za vse ribe

kuglvinkl ::

Zgleda kewl. KOlk časa pa zdrži baterija? Mislm, eno povprečno omaro zašraufat bi zdržu?
Your focus determines your reallity

s1m0n ::

Kakšen pa je budget ?

kuglvinkl ::

Okol 80 evrov. Za ta keš dobim tacga, kot ga je predlagal WarpedOne, s tem, da je 10V. Dewalt ima neki podobnga za 70 funtov, 12V.

Me pa zlo mika tist Ixo, v četrti generaciji. Na Amazonu hočjo zanja 27 funtov, Mimovrste pa 45 evrov. Mamljivo... NOčem pa, da bom klel, če se bo spraznu po 10 minutah.
Your focus determines your reallity

c3p0 ::

Kupil sem podobnega Boscha, malo večjega. Po kakem letu je vgrajena NiCad baterija že čisto opešala. Celice zamenjane z NiMH (iz Ebaya) in zdaj deluje odlično že nadaljnji dve leti.

WarpedGone ::

Ixo:
Sešraufal sem komplet omarce za koplnico s tem da sm mogu še popravlat - narazn jemat in ponavlat šraufanje. Baterije ni zmanjkalo. Za kakšne bol "ročne" dejavnosti za mizo ga pa lahk odlagaš na postajo da se sproti polni.

Js baterije še nism uspel na mrtvo spraznit - vedno sm bil prej fertik.
Zbogom in hvala za vse ribe

noraguta ::

a za les? al kompjutre .
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

kuglvinkl ::

w1, ok. Ne za kisto, za les.
Your focus determines your reallity

overlord_tm ::

+1 za ixo :)

Sicer vecinoma sravfam razne "kiste" na sihtu (razne naprave, ko jih je treba razdret). Ampak imamo tudi enega doma, in se dobro obnese za kako stvar zasravfat. Ampak kvalitetnega izvijaca ne nadomesti :)

Baterija doma se dela, na sihtu malo pesa, ampak je stvar ze skoraj dve leti v uporabi dnevno. Imajo pa lipo baterije nekako 300-600 polnenj zivljensko dobo.

kuglvinkl ::

Ker ne poznam cen pri nas, so primelrjive amazonu + poštnina?

Po moje bom nabavu malo močnješga ixo...
Your focus determines your reallity

WarpedGone ::

Mimovrste hoče zanj 63EUR, js sm dal IIRC okrog 45 v bauhausu al obiju.
Sam mam kit brez unga kotnega in excentričnega nastavka.

edit: zgeda mi spomin še služi - set brez nastavkov dajo za 45€

Glede moči - si prepričan da nucaš močnejšo varianto? Js moči ne pogrešam, želel bi si le regulacijo hitrosti - stvar je le On/Off + menjava smeri + blokada vrtenja
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

s1m0n ::

Meni pa ta IXO deluje nekam "švoh"!
Po testih ki sem jih videl na TV se odreže kar dobro, je pa za kakšno obsežno delo premajhen, nemočen.

T0RN4D0 ::

Ja ne ga srat. Ni namenjen za obsežna dela. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

urosh ::

No pa da še jaz podam moje mnenje.

Kupil prvo generacijo (prvo, ja :)). Baterija mi je zdržala, da sem celo spalnico zašraufal brez problema. No, potem sem (pameten pač) 1x pri dedku nekaj šraufal kosilnico (ja, ni namenjeno za to, pa kaj), in sem sjebal zobčenike. Dal na servis, dobil "popravljenega" pa čeprav ni bil. No, potem sem kupil ono navadno bormašino isto bosch in bil zelo zadovoljen. Po nekem času sta obe bateriji šli rakom zvižgat in se da novo baterijo kupiti za 60EUR, celi z dvema baterijama pa pride 70EUR. No potem sem se odločil za malce večji komplet z dvela li-po baterijama in mi služi že kake 2-3 leta super.

končne misli :D: zadeva je za manjše zadeve super. Kaj večjega ne ravno (večja močnejša šraufanja) - vse to za prvo generacijo, čeprav sem prepričan, da je zadeva sedaj dosti bolj dodelana. če ga misliš uporabljati za take zadeve, potem vsekakor priporočam nakup.

kuglvinkl ::

hvala tudi tebi.

Se bom sprehodu po štacunah, da vidim, kako ta ixo zgleda.
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Tkole. Nabavu sem Bosch 10.8 Li.

Sem prestavu neke poličke, dela tko kot sem pričakoval.

Za 70 evrov v OBI. Na geizhalsu je najcenejši 78, tko da sem zadovoljen.
Your focus determines your reallity

JohanP ::

Jaz sem po težavah, ki nastanejo ko baterijski izvijač crkne (makita) in potem roma na servis, kjer ga popravljajo in popravljakjo in popravljajo ugotovil, da je najenostavnejše, najhitrejše in najcenejše, če kupiš Obijev izvijač (ali katerikoli drugi kos opreme), ki ima petletno garancijo, dve bateriji ipd. Ko crkne, ga neseš nazaj v OBi in dobiš novega. Nobenega čakanja, kolobocij s servisom ipd. Za domačo uporabo povsem dovolj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater baterijski vrtalnik? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
603199518 (7623) lopov
»

akumulatorski vrtalni vijačnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9921941 (4393) TheBlueOne
»

Akumulatorski vijačnik do 150E

Oddelek: Loža
112024 (1732) LadoK
»

Nakup baterijskega vrtalnika - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8922868 (16197) T0RN4D0
»

Katero bormašino? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7733045 (31274) thor24

Več podobnih tem