» »

Excel makro pomoč

Excel makro pomoč

kanja13 ::

Oj!

Nisem s področja računalništva, zato se obračam na experte z naslednjim izzivom ("težava" je pri nas prepovedana beseda).

Zasuli so me z excel tabelami, iz katerih moram izluščiti podatke za uvoz v bazo. Tabela vsebuje cca 4000 vrstic, od tega je 400 uporabnih, mesečno dobim 11 tabel. Nekaj sem poskusila s snemanjem makra, vendar se mi ustavi pri naslednjem:

V vsaki 35-ti vrstici je podatek (ime), ki ga želim zapisat v vsako vrstico v drug stolpec med enim in drugim imenom. Celice med enim in drugim imenom niso prazne (mi je uspelo z makrom pobrisat prazne vrstice med sklopi).

Kar dobim zgleda takole:
ime1
datum#količina#opis#količina#količina
#šef1##šef2#šef3
1#1,5#opis1
2
3#5,5#opis2
...
31
SKUPAJ#7
ime2
...

Vsaka tabela je za 1 šefa in za cca.110 imen (različno od meseca do meseca). Stolpec "opis" je vedno za šefom, ki je poslal tabelo.

Moja končna tabela pa zgleda takole:
imena datum količina opis šef
ime1#1#1,5#opis1#šef1
ime1#3#5,5#opis2#šef1
ime2#1#5#opis2#šef1
...

Do moje tabele pridem tako, da dodam nov stolpec imena in kopiram imena v ta stolpec, pa dodam še stolpec za šefa. Nato pa filtriram celice, ki imajo vpisano količino in opis (oboje).

Upam, da sem napisala kolikor toliko smiselno, ker niti ne poznam računalniškega izrazoslovja.

Lepo prosim za pomoč, ker se mi že meša od tega kopiranja.

klemenSLO ::

Daj prilepi 2 sliki:
1.podatki kot jih dobiš
2.in drugo sliko ki kaže željeno končno stanje
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

klemenSLO ::

Če se razumeva:Ime hočeš iz 1,36..71... (+35+) celice skopirati v nov RANGE celic kigre iz 1 celice v 1:35 potem od 36 v 36:71 ...
Kako pa šefa kopiraš ?
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

gimnazija123 ::

Pozdravljeni,
Sem sedaj kar nekaj časa namenil guglanju in iskanju primerne rešitve pa nisem našel nič uporabnega (mogoče nisem vpisal pravilnega iskanega gesla).
Stvar je sledeča. Rabim izdelati graf signala, ki ga rišem z obrobami v excelu (cell borders) in bi rad posnel makro, ki bi omogač risanje grafa glede na vrednost celice. Torej, da ne bi rabil več klikati katero obrobo hočem, ampak, da bi samo vpisal kodo/znak za eno od treh možnosti in ko bi zagnal makro bi se številke pobrisale in bi se narisal graf. Problem je, ker je makro vezan na celice (npr A1, B2, itd.) in ne na številke, ki ji vpišem. Torej funkcija podobna find and replace, le da bi moral vrednost v celici zamenjati z obrobo/obliko. Ali pa če ima kdo idejo za kakšen podoben način/predvsem hiter način izdelave grafa. Hvala za kakršnokoli pomoč, namig ali idejo.
Lep pozdrav vsem!

rejven ::

to kolk men zgleda ne rabiš makroja, če nimaš preveč šefov in je opis vedno isto vrstic pod imenom šefa bi z if-om in count-om hitro rešil.
Pripni primer pa spremeni imena/količine

smetko ::

Sicer tvojega problema ne razumem najbolje, kajti omenjaš graf in obrobe celic.
Pri obrobah celic si lahko pomagaš z pogojnim oblikovanjem. Nahaja se v meniju osnovno.
No comment

gimnazija123 ::

Se opravičujem, pozabil sem dati posnetek zaslona. Evo, da bo bolj jasno. :)

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč excel (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
587371 (2948) -JM-
»

Ali Excel to zna?

Oddelek: Programska oprema
91436 (1170) foofighter
»

excell razvrščanje

Oddelek: Programska oprema
213904 (3548) rferrari
»

A se kdo spozna na excel ?

Oddelek: Programska oprema
264306 (3502) smrekca
»

excel problem

Oddelek: Programska oprema
141995 (1834) ||_^_||

Več podobnih tem