» »

playstation 2

playstation 2

MRtwister ::

kaj si mislite, je bolj zmogljiv kot pc, jaz mislim, da je bolj zmogljiv kot danasnji pcji.
Kaj mislite vi?
Velika stran o tem je \ps2.ign.com

Rott-von-weiler ::

to je tikitiki bolj zmogljiv je od enke pa še to se meni ne zdi velka razlika vsaj za enih par špilov kolko sem jih dal skozi edini plus je v tem da imaš v eni škatli dvd konzolo za špile pa na comp se lahko priključiš in špilaš prek mreže:O

Senitel ::

PS2 je na papirju zelo zmogljiva napravica, vendar ji za dosego teh rezultatov v praksi manjka rama. Moje končno mnenje o tem je, da bi lahko na spodobnem PC-ju (P3-600, 128MB rama, GeForce ali Radeon) dosegli več...

MRtwister ::

primerjamo samo graficno:geforce 2 zmore obdelat 25 mio poligonov na sekundo, "gs" pa 25 mio z vsemi efekti ki jih zmore.
EE je po mojih pojmih tudi kar zmogljiv.
A poglejmo tudi igre na pcju, za quake 3, ki ima se vedno kar dobro grafiko, je pisalo v pcgamerju, da ima na graficno bolj graficno intenzivnih primerih po okoli 10 000 poligonov.
Torej je to, ce dela igra 30 slik na sekundo, torej 300 000 poligonov na sekundo!
Za ps2 pravijo da zmori od 10-15mio obdelanih poligonov na sekundo.

Senitel ::

Trenutno se bodo mogle še igre precej izboljšat, da bosta GeForce in Radeon prišla do izraza. Ker v vseh današnjih igrah obe karici zadaneta v "prepočasen" pomnilnik. Če hočeš, da boš res vidu to, kar sta GeForce in Radeon sposobna, boš mogu met v igri 100 000+ trikotnikov... In Quake 3 ni taka igra. Poglej si pa recimo prihajajoče špile: X-Isle, HALO,...
Za PS2 je pa tko kot sem že reku - premalo pomnilnika. Doseže tam do 20M trikotnikov na sekundo, vendar še to ne z vsemi efekti...

MRtwister ::

tisto, kar pise na geforcu(25 mio poligonov), je stevilka brez efektov.

Senitel ::

GeForce 2 lahko pride do 25M tps z dvema (če kartica ne bi bila tako omejena s strani pomnilnika še več) teksturama na trikotnik. Verjemi, videl v praksi >:D.

Opkow ::

Al kdo ve ce so spili za playstation 1 kompatibilni za playstation 2?

MRtwister ::

vse igre za ps1 delujejo na ps2, ki jih lahko tudi polepsa(bilinearno filtriranje...)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Februarja že GeForce 9? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
1008041 (8037) Senitel
»

Katero workstation graficno?

Oddelek: Kaj kupiti
191591 (1311) Senitel
»

T&L?

Oddelek: Novice / Nova vsebina
371887 (1887) Senitel
»

Geforce 3 me je ZELO razocaral!

Oddelek: Zvok in slika
251705 (1103) OChack

Aalchemy (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
636007 (5245) Senitel

Več podobnih tem