» »

Ukinitev obveznega RTV prispevka

Ukinitev obveznega RTV prispevka

Silck ::

mtosev je izjavil:

Cervantes je izjavil:

@Gandalfar:

aha, tukaj je:

http://www.finance.si/tudi_rtv_proti_ca...

lol zakaj pa to RTV zahteva? itak dobijo večino $$$$ prek položnic



Ker se očitno ne zavedajo kakšno gledanost oziroma negledanost imajo!

Lp

PaX_MaN ::

mtosev je izjavil:

lol zakaj pa to RTV zahteva? itak dobijo večino $$$$ prek položnic

Ker jim tega ne plačajo, d0h. Če bi jim mastno plačal bi bla pa druga zgodba.

Silck je izjavil:


Ker se očitno ne zavedajo kakšno gledanost oziroma negledanost imajo!
Lp

O, se, se. Že od nekje sred Janašateve prve vlade gledanost pada.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

PaX_MaN ::

Iz letnega poročila RTV @ 2011:


Tretji program je nerelevanten ker "ga itak nben ne gleda". :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Silck ::

PaX_MaN je izjavil:


O, se, se. Že od nekje sred Janašateve prve vlade gledanost pada.



To veš ti, jaz in vsaj polovica prebivalcev slovenije, RTV-jevci so pa zgleda tako vase zagledani, da tega ne dojamejo.

PaX_MaN ::

Vejo, vejo, sam so izbral opcijo "je treba gledalce zamenjat", zgleda.

Silck ::

Al pa to.

amigo_no1 ::

joze67 je izjavil:

Saj jim ni treba vstopiti. Če jim ne dovoliš preiskave, je tvoj podpis v tem delu izjave brez vrednosti; potem je brez vrednosti za celo izjavo in bodo šteli, da je bila lažna.

You dont get it.

Podpis na nekem kosu papirja je pod ustavo.
Kot če v pogodbi za službo podpišeš da ne boš imel dopusta.Ne gre.
End of story.

Če ti ni jasno beri kaj je pisal Cervantes.

Zgodovina sprememb…

Cervantes ::

Jaz RTVSLO sploh ne gledam, ker nimajo nič. Edino, kar me pri njih zanima je lokalni šit, kaj je rekel Jajo, kaj je rekel Zoki, etc, .. Pa se ne mislim zato tempirat, da bom ob 0700 Zulu sedel pred televizorjem in čakal, da se bo začela maša. Idioti; zdaj sem pač malo bolan in mi je TV pravzaprav edini kontakt s svetom, ampak če gledam US Open, a pol nej pa prekinem dvoboj Federerja in Murija (n.pr.), da bom lahko gledal veličastni Dnevnik?? (24Kur sem itak že skenslov in Prpolus programe zabrisal ven iz Favourites) Pa sej so nori.

Hvala bogu za vse Discoveryje, Viasat History & al. Fox crime, Fox kartako, MGM, Tv1000, Universal, da ne naštevam... te naši tipci se sploh ne zavedajo, kakšna je tle konkurenca... če me zanima, kaj dogaja po svet grem na BBC World al pa še kam...pa še Rusija je kar zabavna, haha.

In večina teh programov ima enablane časovne funkcije.

Ja, prav rad bi gledal Dnevnik.

Ampak ne takrat, ko to oni šopajo.

Takrat, ko to želim JAZ. Kdaj bodo ti kreteni doumeli, da oni živijo od takih JAZov??

Dokler živijo od naročnine in državne podpore -- nikoli.

Zgodovina sprememb…

Cervantes ::

BTW, še tole. Sej tle nas je kr neki. In imamo na kupe frendov. Lahko sprožimo pobudo za referendum, da se RTV naročnina ukine. Samo to je treba narediti preden se zapiše v ustavo zlato pravilo. Res takoj.

A je kdo za?

Pa nej se RTVSLO sesuje.

Noben nebo točil solz. Tistih 2000+ tipčkov nej gre pa delat kaj pametnega.

Zgodovina sprememb…

PaX_MaN ::

Cervantes je izjavil:

Lahko sprožimo pobudo za referendum, da se RTV naročnina ukine.

Ne bo šlo. Posvetovalni je bikov drek(ker se jim ga ni treba držat), predhodnega zakonodajnega ni več, za zakonodajni pa rabiš zakon v zakonodajnem postopku pa le samo o sprejetju/zavrnitvi celega zakona lahko odločaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Cervantes ::

Ja, seveda. Druga varianta, moj poslanec, je tudi fail. Moj poslanec je član stranke, (ni važno, katere), ki ima svoje interese in žlahtnike na RTVSLO... FAIL.

Treba bo naredit študijo "Kako ubiti dinozavra". Samo je seveda ne bo noben hotel financirati.

Morda bo res moral pasti meteorit. Da bodo znanstveniki čez 65mio let na planetu odkrili tanko plast iridija... in na kongresu ugotovili... glejte, tokaj so pa očitni sledovi padca RTVSLO!

Zdaj pa že bluzim. Sorry!

.)))))

BALAST ::

Morda bo res moral pasti meteorit.
bo kmalu razpad EU, 12.septembra se odloča o pomoči italiji in španiji
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Vikking ::

amigo_no1 je izjavil:

joze67 je izjavil:

Saj jim ni treba vstopiti. Če jim ne dovoliš preiskave, je tvoj podpis v tem delu izjave brez vrednosti; potem je brez vrednosti za celo izjavo in bodo šteli, da je bila lažna.

You dont get it.

Podpis na nekem kosu papirja je pod ustavo.
Kot če v pogodbi za službo podpišeš da ne boš imel dopusta.Ne gre.
End of story.


Kopirano iz RTV strani:
Ali ima RTV Slovenija organizirano terensko kontrolo za osebe, ki niso prijavili sprejemnikov in torej ne plačujejo RTV-prispevka? (na vrh)

RTV Slovenija ima organizirano službo za terensko kontrolo, ki opravlja kontrolo po celi državi tako, da pooblaščene osebe – kontrolorji obiskujejo tiste fizične in pravne osebe, ki nimajo prijavljenih sprejemnikov. Terenski kontrolorji se identificirajo s službeno izkaznico in po ustavi nimajo možnosti vstopa v stanovanje, imajo pa možnost podati prijavo na tržni inšpektorat v primeru suma na prekršek neizpolnjevanja zakonsko določene obveznosti. Tržni inšpektorat v primeru ugotovitve prekrška izreče kazen v višini zakonsko predpisane globe.

V kolikor vas obišče terenski kontrolor in vas ni doma, vam bo v poštnem nabiralniku pustil zloženko in dopis. Obrazec, ki je priložen dopisu, je potrebno ustrezno izpolniti na podlagi dejanskega stanja sprejemnikov in ga v priloženi kuverti odposlati na naš naslov.


Moje mnenje:
- terenska služba proba od zunaj ugotoviti (zvečer) če nekdo ima ali nima sprejemnik, vstopiti brez sodne odločbe ne sme. Verjetno se da tudi z meritvam ugotoviti prisotnost TV sprejemnika?
- Potrkajo na vrata in prosijo za vstop v stanovanje da preverijo, če imate ali nimate TV sprejemnik.

Kaj sledi: če sumijo da imaš TV sprejemnik pokličejo inšpektorat. Postavijo te pred sodišče kjer pa moraš ti dokazovati da nimaš TV sprejemnika. Ker zmerit oz. z zunanjim ogledom niso mogli preverit prisotnost TV sprejemnika oz. si zavrnil vstop v stanovanje. Se ti piše zelo slabo, saj nimaš nobenega dokaza da TV sprejemnika nisi imel.
Kar se sprva izkaže za dobro potezo saj ne morejo kar tako ugotoviti prisotnost TV sprejemnika, se lahko na koncu izkaže za drago stvar. Ker če te postavijo pred sodišče boš verjetno plačal.

Cervantes ::

Pardon. Meni ni treba dokazovati, da nečesa nimam. Oni naj dokažejo, da imam.

Bistvo prava.

Okapi ::

Ja, in v postopku dokazovanja tvoje krivde ima inšpektor pravico pogledati v stanovanje.

O.

Invictus ::

Cervantes je izjavil:

Pardon. Meni ni treba dokazovati, da nečesa nimam. Oni naj dokažejo, da imam.

Bistvo prava.

Sicer imaš pa avto in notri najbrž avto radio. Tudi ta spada pod RTV naročnino. Smola pač. Ni pod RTV samo televizija.

Če pa nimaš nič, potem ti pa res nič ne morejo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

para! ::

A se tako kot radio in TV sprejemnik, pod te naprave štejejo tudi računalnik (MMC, RTVSLO.si), pametni telefon, avto navigacija z možnostjo izpisa novic iz RTV, tablice, ipd? Na vseh teh napravah je možno gledat tudi TV signal, če slučajno drugi viri niso dovolj.

A se TV z neustreznim DVB sprejemnikom šteje pod "TV, zaradi katerega te bomo opalili"?

lp
Death before dishonor!

BlueRunner ::

Okapi je izjavil:

Ja, in v postopku dokazovanja tvoje krivde ima inšpektor pravico pogledati v stanovanje.

O.

Inspektor ne ugotavlja krivdo, temvec ugotavlja stanje.

Inspektor lahko vstopi v moje bivalisce samo, ce ga povabim ali mu to dovolim. Ne vem, da bi me kaksen zakon zavezoval k temu, da bi moral to storiti.

Vikking ::

Cervantes je izjavil:

Pardon. Meni ni treba dokazovati, da nečesa nimam. Oni naj dokažejo, da imam.

Bistvo prava.


Verjetno če predložijo dokaz, npr: meritev pokazala prisotnost TV sprejemnika, prisotnost avtoradia v vozilu... Moraš predočit dokaze da sprejemnika nimaš. Beseda da nimaš ne bo zadosti.

Kako dejansko preverjajo stanje (kaj preverijo na terenu) pa je vprašanje. Včasih so rekli da imajo naprave za merjenje (verjetno pa si z napravo tudi ne more nič pomagati če stanuješ v bloku), kako je to sedaj nevem.

Groove ::

Se bi dalo ta prispevek ukiniti s pomočjo referenduma? :D

PaX_MaN ::

Groove je izjavil:

Se bi dalo ta prispevek ukiniti s pomočjo referenduma? :D

https://slo-tech.com/forum/t425155/p370...

Groove ::

Hvala, sem spregledal :|
Se ga torej sploh da kakorkoli (razen, da se sami odločijo tej zadevi odpovedati :D) ukiniti? :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Groove ()

PaX_MaN ::

Groove je izjavil:

Hvala, sem spregledal :|
Se ga torej sploh da kakorkoli (razen, da se sami odločijo tej zadevi odpovedati :D) ukiniti? :|

Vložiš svoj popravek zakona, pa upaš da ga DZ požegna.
Torej, ne, ne da se.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

amigo_no1 ::

Verjetno če predložijo dokaz, npr: meritev pokazala prisotnost TV sprejemnika, prisotnost avtoradia v vozilu... Moraš predočit dokaze da sprejemnika nimaš

Tole me spominja na dokazovanje, da neke pošte (npr. računa) nisi dobil, čeprav podjetje X pravi da si jo.

Kako dokazuješ da nečesa nimaš/nisi dobil ?

PaX_MaN ::

Zihr je kak primer na www.sodisce.si

Okapi ::

Za (uradno) pošto je simpl. So z uredbo določili, da je dovolj, da ti jo poštar v nabiralnik vrže in se šteje, da si jo dobil. >:D

O.

Invictus ::

Ampak šele po tem ko je 14 dni nisi prevzel na pošti in so ti pustili obvestilo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

techfreak :) ::

Kakšno vezo ima, če imam radijski ali televizijski sprejemnik? Pomembno je, če sprejemam njihove programe oz. če imam sploh namen karkoli sprejemati s takšno napravo.

Zadnjič sem vezal čip LM3886 za ojačevalec in mi je uspelo loviti radijsko postajo. Je to potem tudi radijski sprejemnik? Ker v tem primeru bi morali zraven šteti tudi WiFi in podobne čipe, ki imajo SDR (software defined radio).

PaX_MaN ::

techfreak :) je izjavil:

Kakšno vezo ima, če imam radijski ali televizijski sprejemnik? Pomembno je, če sprejemam njihove programe oz. če imam sploh namen karkoli sprejemati s takšno napravo.

Zadnjič sem vezal čip LM3886 za ojačevalec in mi je uspelo loviti radijsko postajo. Je to potem tudi radijski sprejemnik? Ker v tem primeru bi morali zraven šteti tudi WiFi in podobne čipe, ki imajo SDR (software defined radio).

Če ni avtentične razlage, bi reku da ja:
(1) Mesečni prispevek se plačuje RTV Slovenija v naslednji višini:

1. za zasebno rabo:

a) zavezanci – fizične osebe plačujejo za vse televizijske in radijske sprejemnike ter druge naprave, ki omogočajo sprejem radijskih oziroma televizijskih programov, ki jih uporabljajo osebno ali skupaj s člani svoje družine, 2637 tolarjev;

Hm, noja, odvisno kaj zakon misli z "naprava".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

techfreak :) ::

Potem imam v garaži kar veliko potencialnih sprejemnikov radijskih programov.;((

Najboljše bi bilo, da uredijo na podoben način kot so dodatni programi pri televizijski shemi in ponujajo svoje tri programe med paketi internetne in DVB-C/T/S televizije. Za radio pa bi bilo kaj takšnega nemogoče implementirati in naj najdejo alternativni vir prihodkov, recimo oglaševanje.

Če pa hočejo ostati na istem principu kot sedaj, pa je možnost, da zaračunajo samo tistim ki imajo sprejemnike dejansko priklopljene na kabelsko/IP televizijo oz. na anteno.

Alamar ::

Vikking je izjavil:

Cervantes je izjavil:

Pardon. Meni ni treba dokazovati, da nečesa nimam. Oni naj dokažejo, da imam.

Bistvo prava.


Verjetno če predložijo dokaz, npr: meritev pokazala prisotnost TV sprejemnika, prisotnost avtoradia v vozilu... Moraš predočit dokaze da sprejemnika nimaš. Beseda da nimaš ne bo zadosti.

Kako dejansko preverjajo stanje (kaj preverijo na terenu) pa je vprašanje. Včasih so rekli da imajo naprave za merjenje (verjetno pa si z napravo tudi ne more nič pomagati če stanuješ v bloku), kako je to sedaj nevem.


this

joze67 je izjavil:

Saj jim ni treba vstopiti. Če jim ne dovoliš preiskave, je tvoj podpis v tem delu izjave brez vrednosti; potem je brez vrednosti za celo izjavo in bodo šteli, da je bila lažna.

Preverjeno v praksi.

Martin Krpan ::

Je komu znano , če morajo kabelski operaterji tudi kaj plačati RTV SLO?

Ker , če plačujejo potem RTV dobi plačano 2X , od operaterja in od strank.

Okapi ::

Saj stranka tudi dobi dva signala - enega po "etru", drugega po kablu;-)

O.

Silck ::

Mogoče se bomo pa s časom rešili teh pijavk.

mcgeek ::

Torej odpustili naj bi do 400 ljudi, ukinili pa 3 oddaje. Eno dnevno informativno (ni mi jasno zakaj, če bodo isti novinarji delali tudi druge dnevno informativne oddaje) in dve tedenski informativni, ki po mojem nimata niti nekaj 10 ustvarjalcev.
Kje so torej pobrali ostalih 390 ljudi?
Seveda bo že tako beden program še bolj trpel.

opeter ::

Invictus je izjavil:

Sicer imaš pa avto in notri najbrž avto radio. Tudi ta spada pod RTV naročnino. Smola pač. Ni pod RTV samo televizija. Če pa nimaš nič, potem ti pa res nič ne morejo.


Pa ne samo avtoradio v avtu. Imaš tudi računalnik, mobitel, tablico, karkoli, s katerim lahko gledaš/dostopaš do MMC spletne strani in pa seveda poslušaš bilokatero radijsko postajo od RTV-ja.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

LeQuack ::

Tudi mednarodna vesoljska postaja bi najbrž morala plačevati RTV prispevek. Pa tisti Mars Curiosity.
Quack !

Brane22 ::

LeQuack je izjavil:

Tudi mednarodna vesoljska postaja bi najbrž morala plačevati RTV prispevek. Pa tisti Mars Curiosity.



Za vsako anteno posebej. Pa dodatek za avtoradio.

Bistri007 ::

Za obstoječo višino RTV prispevka bi lahko vsako gospodinjstvo lahko imelo osnovni DSL priključek. Zdaj pa, kaj od tega ima večjo družbeno korist...
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Fairplay ::

A ve kdo koliko je zaposlenih na RTV ju?

PaX_MaN ::

RTV.

Alamar ::

Fairplay je izjavil:

A ve kdo koliko je zaposlenih na RTV ju?
Nekaj pod 2k

Mr.B ::

Z ali brez honorarcev in študentov ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Alamar ::

Redno zaposleni. Imaš na predhodni strani te teme nek obrazec s podatki.

kmetek ::

Vodstvo RTV Slovenija si je izplačalo nagrade. Sindikat: To je nesprejemljivo!

GOVNA. 100 MIO € našega in vašega denarja zmečemo/zmečete v to vrečo brez dna. HALO?

mtosev ::

veliko presenečenje.
saj je bilo jasno da si bodo izplačali, ker so državno podjeteje.hehehehehe
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

milica ::

Na RTVS ovadenih deset ljudi, med njimi direktor zavoda:
//www.zurnal24.si/na-rtvs-ovadenih-10-ose...

Okapi ::

Še ena anonimka več - bo treba najprej počakati, če sploh bo kaj iz te ovadbe.

O.

mtosev ::

hehe očitno tudi na rtvslo kradejo oz imajo tud tam lopove:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Cervantes ::

Kje pa. Samo sledijo predpisom.:)):))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RTV prispevek (strani: 1 2 3 457 58 59 60 )

Oddelek: Loža
2969281880 (547) primoz4p
»

RTV prispevek za (praktično) vse (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
21440439 (11786) Mato989
»

Peticija za ukinitev RTV prispevka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14733800 (29183) radmannsdorf
»

RTVSLO prispevek

Oddelek: Loža
487116 (5499) Ales
»

RTV naročnina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10327702 (22297) St235

Več podobnih tem