» »

Ukinitev obveznega RTV prispevka

Ukinitev obveznega RTV prispevka

mcgeek ::

Če smo tako majhni in predragi, potem pa ne rabimo 3 TV programov in 3 radijskih - polnih reklam. Za ohranjanje slovenskega jezika bi bil dovolj en - plačan izključno s prispevki.

Vikking ::

joze67 je izjavil:



1. Popolnoma drugo vprašanje je, ali je trenutna RTV kos tej nalogi;
2. koliko se je v resnici zaveda ipd.
3. Ampak rešitev ni v ukinjanju RTV, pač pa v tem, da se jo spravi v red.
4. V tem smislu je opletanje s številom zaposlenih odveč - kdo pa ve, koliko bi bilo prav?
5. Bolj smiselno bi bilo vedeti za vsakega, kaj dela. Bi se prej pokazalo, kako in kaj.



1. RTV ni kos nalogi. Dobre oddaje so redke, pa še tiste v čudnih terminih.
2. RTV se ne zaveda, le igra na to karto da lahko molze denar.
3. Se strinjam, zmanjšati prispevek in se bo RTV mogla hitro reorganizirat in narediti konkretne reze.
4. ker tale zadeva se 20let ni spremenila in je skrajni čas, da se med 2000 zaposlenimi poišče kvaliteten kader. Št. zaposlenih jim ni bilo treba vedit, ker denar je bil neglede na kvaliteto njihove produkcije.
5. Če daš nekomu dovolj denarja za katerega se mu ni treba potruditi, potem mu ni važno kaj kdo in kako dobro dela, važno je samo da denar prihaja.

Nisem za popolno ukinitev prispevka, ampak znižanje le-tega za dobršno mero. Kar pomeni resno pljunit v roke. Zadnjih 20let jim tega ni bilo treba.

Zaenkrat so pa njihovi odzivi na to zmanjšanje prispevka vredni graje in ogorčenja. Še malo pa bom eden tistih, ki bi takoj podpisal referndum za ukinitev RTV prispevka.
Naj nehajo in se pogledajo v ogledalo.

jype ::

mcgeek> Če smo tako majhni in predragi, potem pa ne rabimo 3 TV programov in 3 radijskih - polnih reklam. Za ohranjanje slovenskega jezika bi bil dovolj en - plačan izključno s prispevki.

Se strinjam.

mcgeek ::

Predlog - pa saj smo v digitalni dobi:

RTV naj uvede kodiranje vseh svojih TV programov - ob prehodu na digitalni radio, pa tudi te.

Tako bo lahko izdajala dekodirne kartice le tistim, ki bodo 'naročeni' na njihove programe in plačevali prispevek.
Vsi operaterji, ki pa prenašajo njihove programe v kabelskih sistemih, pa bi lahko informacijo o plačevanju prispevka pridobili od RTV in omogočili ogled le plačnikom.

S tem bi bila odločitev o plačevanju in seveda gledanju na strani gledalca ali poslušatelja. Pa še ukinili bi nekaj delovnih mest inšpektorjev, ki preverjajo ali imaš doma sprejemnik.

Seveda bi kaj hitro dobili le 1 program, hehe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mcgeek ()

win64 ::

Torej ti bi iz njih naredil še eno komercialno televizijo?

Brane22 ::

@joze67:

Ko bo delež tistih, ki vam ni mar za vse te stvari, dovolj velik, bomo na novem plebiscitu sprejeli novo ustavo, s katero bo angleščina določena kot uradni jezik, cea država pa provinca ________. Potem bo marsikateri strošek odpadel.


Ni potrebe za plebiscitom. Angleščina je že uradni jezik.

Pa tiste plebiscitne odločitve o samostojnosti tudi že dolgo ni več. Danes nam je glavno mesto Bruselj ali pa Bonn - kakor kdaj.
Smo že dolgo majhen kamenček v SuperFederaciji.

Se pravi, nismo več samostojni. Zakaj torej še opletamo s slovenščino in slovenskimi mediji ?
Kaj sploh še je relevantnega v slovenskih medijih ? Večna kreganja med partizanci in domobranci ?

mcgeek ::

win64 je izjavil:

Torej ti bi iz njih naredil še eno komercialno televizijo?

Ne, televizija bi bila brez reklam. Starinski način preverjanja tistih, ki jo želijo gledati (khmm, vsiljevanja), pa bi modernizirali in hkrati omogočili izbiro.

Sicer pa, kaj je danes RTV kaj drugega kot komercialna plačljiva televizija, ki ima morda šolo pravilnega govorjenja??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mcgeek ()

win64 ::

Torej bi nekdo iz lastnega žepa financiral televizijo brez reklam?

joze67 ::

mcgeek je izjavil:

Če smo tako majhni in predragi, potem pa ne rabimo 3 TV programov in 3 radijskih - polnih reklam. Za ohranjanje slovenskega jezika bi bil dovolj en - plačan izključno s prispevki.

Kaj pa slovenska glasba? Ne trdim, da 100% poznam vse slovenske radijske postaje, a kolikor jih, na področju Ljubljane ne najdem, razen ARS, nobene, ki bi vrtela klasično glasbo. Torej slovenski avtorji klasične glasbe svojih del nimajo kje objavljati, ker ni komercialnega interesa za to. Če zapreš ARS, torej zapreš slovensko resno glasbo. (Ja, tiste nekaj, ki jo je, bi lahko verjetno vrteli ponoči med 0200 in 0300 - takrat, ko komercialne radijske postaje vrtijo slovensko popularno glasbo, da lahko čez dan v okviru zakona vrtijo tisto, kar se dejansko posluša.)

Prav tako obstaja slovenska glasba, ki ni op in ni narodno zabavna. Razen na Radiu Študent (ki pa tudi ni komercialna postaja) je na komercialnih postajah nisem slišal. Nej gre še to.

RTV3 je potrebno izvzeti. Tega si je omislila politika (mislim, izrecno, ne kot ostalih RTV1).

Meni se ne zdi, da ima RTV preveč produkcije oz. programov. Predrago - to ja.

mcgeek ::

win64 je izjavil:

Torej bi nekdo iz lastnega žepa financiral televizijo brez reklam?

Bravo, tako bi moralo že biti. Pa smo žal v Sloveniji.

joze67 ::

mcgeek je izjavil:

Sicer pa, kaj je danes RTV kaj drugega kot komercialna plačljiva televizija, ki ima morda šolo pravilnega govorjenja??


Radio. Poslušaj R1, R2, R3. Poslušaj Anetno, Radio 1, Salomo. Feel the difference.

mcgeek ::

joze67 je izjavil:

mcgeek je izjavil:

Sicer pa, kaj je danes RTV kaj drugega kot komercialna plačljiva televizija, ki ima morda šolo pravilnega govorjenja??


Radio. Poslušaj R1, R2, R3. Poslušaj Anetno, Radio 1, Salomo. Feel the difference.

Kot sem rekel, RTVju plačujemo zato, da poslušamo OGLASE in pravilen slovenski jezik.
Sicer pa osebno sploh ne poslušam radia.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mcgeek ()

joze67 ::

Torej nisi poslušal. Ker je tudi nabor glasbe nekoliko drugačen. Na R1 pa imajo celo oddaje.

Looooooka ::

iso2000 je izjavil:

Ima RTV tudi kakšne zanimive dokumentarce, tako lastne kot tuje produkcije, pa kakšen "bolj umetniški" film ipd. Pa serije tipa Dr Martin itd. V glavnem, v zadnjem času gledam več RTV SLO 1 in 2 kot pa POP TV ali A kanal. No pogovornih oddaj in dnevnika pa itak nikoli nisem prenesel na POPu. Aja, ko sem enkrat zadnjič gledal en film na POP-u so ga prekinili z nekakšnim "kratkim" dnevnikom. Tako, ene pol ure z reklamami vred! WTF?! No, od takrat filmov na POPu ne gledam več.
RTV nima idealnih programov, ampak zame so VAL 202 in TVSLO 1 in 2 svetle točke v poplavi komercialnih televizij in radijskih postaj. Tako, da me prispevek za sedaj ne moti pretirano.

Dokumentarci pomojem sploh niso problematicni.
Sem se ze dostkrat ujel pri gledanju dokomentarca pa sele na koncu ugotovil, da gledam rtv slo(kanal, ki ga preziram).
Problem so oddaje, ki jih delajo zato, da konkurirajo POPTV-ju. Te so v osnovi vse neumne in nepotrebne.
Zadevo placujemo mi in to obvezno tko, da bi bilo fino, da teh zadev ni.
Naj bo otroski program za otroke(brez butastih risankih junakov, ki se klofajo za brezveze z nekimi kartami) pa nekaj poucnega. 2-3 oddaje, kjer se lahko politika krega brez da se tocno vidi komu je voditelj naklonjen, par glasbenih oddaj za laternativne okuse(jazz pa te zadeve, ki jih jst pac lepo preskocim) ostalo naj bodo dokumentarci. Ce rabijo zabavne oddaje naj majo pac tisto govejo muzko ob sobotah...ostalo naj bo pa lepo prosim poucno za vse drzavljane. Za splosno razgledanost po domace.
Iz nekih oddaj, kjer glasujemo za netalentirane smrkavce se pac narod nima cesa nauciti.
Na konc dneva pa tud ne razumem zakaj je postal cilj RTV slo bit konkurenca POPTV-ju.
POPTv-jev cilj je, da nam zniza IQ in pobere denar. RTV slo je menda cilj, da ohrani kulturno dediscino in slovenski jezik. Verjetno jim ni treba past na nivo poptv-ja, da to doseze. Ce ja...je pa ze propadla cela misija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Brane22 ::

joze67 je izjavil:

Torej nisi poslušal. Ker je tudi nabor glasbe nekoliko drugačen. Na R1 pa imajo celo oddaje.


Bingo. Mnogi ne poslušajo. Če mnogi tega ne spremljajo, že ne more biti ključno za lastno identiteto etc crap.

Če pa ne pade v ta razred splošne, ključne dobrine, ne rabi ne davka ne prispevka.

Naj plača, kdor hoče.

mcgeek ::

No še zadnji post danes, nadaljujem jutri.
Kot sem že nekaj postov nazaj napisal, ne gledam slovenskih televizij, niti ne poslušam slovenskih radijskih postaj. Pa imam čisto dobro izoblikovano identiteto. In gojim slovenski jezik - zato imamo šole. Splošno sem zelo razgledan in zato me slaba kvaliteta programov tudi zelo moti. Sicer pa smo svobodni in lahko počnemo kar želimo. V moderni dobi nelinearnih programov se klasičnim programom tako in tako slabo piše. Uživajte, zunaj je še malo sonca - stran od TVjev!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mcgeek ()

para! ::

A če se ukine RTV bomo kr po nemšk začel govort, al kako (zato, k nas noben več ne bo opominju na identiteto)? :))
Death before dishonor!

Silck ::

para! je izjavil:

A če se ukine RTV bomo kr po nemšk začel govort, al kako (zato, k nas noben več ne bo opominju na identiteto)? :))


Ja kaj si pa mislu?! Brez RTV-ja nebi bli slovenci!!!

andromedar ::

Zanimivo, na POPu je trenutno film Legally Blonde. IMDB ocena je 3.6 :)

Mislim da je to ena najnižjih ocen, kar sem jih zasledil do zdaj. Upam, da ga ni trebalo plačat :-)

Bil bi pa pošteno jezen, če bi kaj tako obupnega kupila TVSLO z mojim denarjem...
Eh?

jype ::

andromedar> Bil bi pa pošteno jezen, če bi kaj tako obupnega kupila TVSLO z mojim denarjem...

Saj eventuelno najbrž bo, ampak vsaj podnapisi bodo kvalitetno prevedeni.

mtosev ::

eni nismo tupi, da bi rabili glupe podnapise (jaz jih vedno izklopim če se le da)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

mtosev> eni nismo tupi, da bi rabili glupe podnapise (jaz jih vedno izklopim če se le da)

Na nacionalki so podnapisi zelo redko bedasti. Beseda "glup" je hrvatizem.

šernk ::

Zanimivo, na POPu je trenutno film Legally Blonde. IMDB ocena je 3.6 :)


samo za info, eden boljših filmov zame zadnje čase ima na IMDB oceno 4.7 (pred časom je imel celo 4.2) tako da na IMDB ocene se sam požvižgam. Jaz gledam film če je opis ali trailer dober, ne pa ocena.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

andromedar ::

šernk je izjavil:

Zanimivo, na POPu je trenutno film Legally Blonde. IMDB ocena je 3.6 :)


samo za info, eden boljših filmov zame zadnje čase ima na IMDB oceno 4.7 (pred časom je imel celo 4.2) tako da na IMDB ocene se sam požvižgam. Jaz gledam film če je opis ali trailer dober, ne pa ocena.


Saj ne da mislim, da je IMDB ocena alfa-in-omega, ampak čisto iz radovednosti...o katerem filmu govoriš?
Eh?

Silck ::

mtosev je izjavil:

eni nismo tupi, da bi rabili glupe podnapise (jaz jih vedno izklopim če se le da)


Nisi edini.

Lp

šernk ::

andromedar je izjavil:

šernk je izjavil:

Zanimivo, na POPu je trenutno film Legally Blonde. IMDB ocena je 3.6 :)


samo za info, eden boljših filmov zame zadnje čase ima na IMDB oceno 4.7 (pred časom je imel celo 4.2) tako da na IMDB ocene se sam požvižgam. Jaz gledam film če je opis ali trailer dober, ne pa ocena.


Saj ne da mislim, da je IMDB ocena alfa-in-omega, ampak čisto iz radovednosti...o katerem filmu govoriš?



če začnem ATM, The Portal, The Storm (vsi imajo porazen rating), Wrong Turn (slednji ima celo oceno 6...) skratka...edini film, ki sem ga gledal v zadnjih 4ih letih ima ima oceno nad 6 je mislim da avatar in ice age, s tem da je edino ice age vreden te ocene.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Utk ::

Če RTV skrbi za jezik, kulturo in ves ta šit, zakaj morajo potem prispevek plačevat samo tisti, ki imajo tv ali radio? Sej tisti, ki nimajo (če res kdo nima), rabijo glih tolk te kulture kot vsi ostali, oz. njihovi otroci.
Kot tudi cest ne rabijo samo tisti, ki se vozijo po njih. Tudi ostali kupujejo stvari v trgovini, v katero robe niso spustili s padalom.

Brane22 ::

Pa saj ne skrbijo za jezik. Zanj skrbi šola.

Poleg tega, slovenščina ni več edini uradno priznan jezik. Zakaj bi zanjo potem plačevali vsi ?

Saj ne gre več za splošno dobro...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

Utk ::

Vsi ali pa noben.

In Slovenščina je edini uradno priznan jezik, plus Madžarščina in Italijanščina, kjer sta in ki sta tudi na RTV-ju. Na UE v Finščini ne boš opravil kaj dost.

Brane22 ::

V angleščini pa.

In če že lahko izbiram pri "vsi ali pa noben", mam raje opcijo "noben".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

LeQuack ::

Nekdo je spraševal po konkretnih številkah o plačah, številu zaposlenih in podobno, tako da prilagam spodnjo tabelo, zanimivi so predvsem označeni podatki (klik za povečavo):

Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

mcgeek ::

Glede na te podatke, obupno preveč zaposlenih za to kar trenutno 'ustvarjajo'.

Okapi ::

Predvsem pa poglej cifre o zunanjih sodelavcih. Za zaposlene porabijo 58 milijonon, za zunanje sodelavce 21. Pri čemer je treba vedeti, da je strošek zunanjega sodelavca za firmo mnogo manjši, njegov učinek pa veliko večji. Tako da lahko mirno rečemo, da naredijo pol programa zunanji sodelavci.

O.

Brane22 ::

@Okapi:

Vprašanje. verjetno mnogo denarja tako izteče praktično brez nadzora. Izplačaš folku avtorski honorar, pa če je bil zraven ali pa ne.

Mr.B ::

Zunanji sodelavci , itd, se uporabljajo zato, ker je delavska zakonodaja v k. Prav tako Javnemu Uslužbencu, ne moreš dati nove pogodbe , no še sreča da RTV ni JZ., no ampak koga to briga...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

LeQuack ::

Mr.B je izjavil:

Zunanji sodelavci , itd, se uporabljajo zato, ker je delavska zakonodaja v k. Prav tako Javnemu Uslužbencu, ne moreš dati nove pogodbe , no še sreča da RTV ni JZ., no ampak koga to briga...


RTV je javni zavod, polno ime subjekta je RADIOTELEVIZIJA SLOVENIJA javni zavod, Ljubljana.
Quack !

Alexius Heristalski ::

kamuee je izjavil:

Že tako plačujem naročnino ponudniku ISP t-2, pol pa da morm še enkret za 2 kanala plačat 12eur je pa samo v naši državi.

Ta trditev ni točna. Evropske države brez prispevka za RTV so redke.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Invictus ::

Plačuješ naročnino tudi vse radijske sprejemnike, ki jih poseduješ. Tako da avto radio, FM radio na telefonu, radio doma, vse to spada pod RTV prispevek. Ne samo televizija.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Alamar ::

Radio je lahko posebej. Če nimaš TVja, lahko plačuješ samo 3,77 EUR za radijske sprejemnike.

Cervantes ::

Kako pa dokažeš da nimaš TVja?

To pač lahko reče vsak.

Alamar ::

Podpišeš obrazec in odgovarjaš
http://www.rtvslo.si/files/RTV_prispeve...

Cervantes ::

BTW, zdaj nacionalka zahteva naj kabelski operaterji ukinejo časovne funkcije (zamik, stop, glej od začetka ipd). Zaradi reklam, seveda. To isto je pred tem že naredil ProPlus. Ampak ok, oni so privat firma. Sem pa zato nehal gledati (pa ne samo jaz) njihove informativne reklame - pardon, oddaje - in sem prešaltal na nacionalkin Dnevnik. Zdaj pa to.

Nacionalko plačujemo mi vsi in tiste reklame so postranski zaslužek, (včasih se temu reklo "fuš").

Škandalozno.

Gandalfar ::

Cervantes: link na RTV-jev zahtevek?

Cervantes ::

Alamar je izjavil:

Podpišeš obrazec in odgovarjaš
http://www.rtvslo.si/files/RTV_prispeve...


Aha, in potem pridejo pogledat? S policistom in sodnim nalogom?

Ker drugače ni vstopa v mojo bajto.

Za sodni nalog pa je potreben utemeljen sum, da je bilo storjeno kaznivo dejanje.

Gandalfar je izjavil:

Cervantes: link na RTV-jev zahtevek?


Sorry, se zdajle ne spomnim, na MMC sigurno ne, lahko da je bilo Siolu ali pa na 24Kur, par dni nazaj.

Zgodovina sprememb…

Alamar ::

Zakaj bi pa rabili sodni nalog, če si s svojim podpisom na uradnem obrazcu dovolil ogled?

Cervantes ::

@Gandalfar:

aha, tukaj je:

http://www.finance.si/tudi_rtv_proti_ca...

Cervantes ::

No pa še en cictat s foruma Financ:

26.8.2012
ViktorW: Svinje na državnih jaslih

Well put.

Cervantes ::

Alamar je izjavil:

Zakaj bi pa rabili sodni nalog, če si s svojim podpisom na uradnem obrazcu dovolil ogled?


Ali si pomislil na to, da s svojim podpisom lahko pristaneš na nekaj, kar je protizakonito?

Nedotaklivost stanovanja je, če se ne motim, celo ustavna kategorija.

In če jaz podišem, da je meja s Hrvaško na Mirni, je to čista oslarija. Kakor zgoraj.

joze67 ::

Saj jim ni treba vstopiti. Če jim ne dovoliš preiskave, je tvoj podpis v tem delu izjave brez vrednosti; potem je brez vrednosti za celo izjavo in bodo šteli, da je bila lažna.

mtosev ::

Cervantes je izjavil:

@Gandalfar:

aha, tukaj je:

http://www.finance.si/tudi_rtv_proti_ca...

lol zakaj pa to RTV zahteva? itak dobijo večino $$$$ prek položnic
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RTV prispevek (strani: 1 2 3 456 57 58 59 )

Oddelek: Loža
2922268268 (84) primoz4p
»

RTV prispevek za (praktično) vse (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
21439908 (11255) Mato989
»

Peticija za ukinitev RTV prispevka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14733516 (28899) radmannsdorf
»

RTVSLO prispevek

Oddelek: Loža
487083 (5466) Ales
»

RTV naročnina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10327459 (22054) St235

Več podobnih tem