» »

Ukinitev obveznega RTV prispevka

Ukinitev obveznega RTV prispevka

7982884e ::

sploh ne morem verjet, da je folk tako nor, da raje vidi skomercializiran, privatiziran drek tipa pop tv in kanal a, kot pa en slovenski tv kanal ki dejansko ni zanič. smo daleč premajhna država, da bi se lahko oprli na recimo objektivno novinarstvo, ki bi ga zadosti ljudi finančno podprlo. pa preveč neumni smo.

SplitCookie ::

Somercializiran, privatiziran drek ne pustijo pred tvojimi vrati, da stopiš vanj ko greš iz bajte.

Is that simple enough for you ?
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

7982884e ::

to nima nobene veze. država naj financira (iz davkoplačevalskega denarja, jasno, saj iz drugega ne more) edini omembe vreden tv kanal, še posebej del njega, ki dela novice. sicer bomo vse novice iz naše vukojebine dobivali iz 24ur, torej portala/programa, ki bi mu morali soditi zaradi zločinov zoper ljudsko inteligenco zaradi načrtnih dezinformacij, zavajanja in obupne kvalitete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7982884e ()

SplitCookie ::

Jah jebiga. Saj probavajo. Pa imaš na ta državni sesek obešenih 3000 ekstra folka pa še verjetno enkrat toliko preko honorarcev.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Karaya 52 ::

Eh, format vecine oddaj RTV je brezvezen. Potrebujemo vec Odmevov, noz na noz debat, kjer se mnenja izmenjujejo, kresejo. Ne pa kopiranje STA novic pospremljenih z osebnimi komentarji novinarjev, ki nikogar ne zanimajo. Samo to. Objektivno porocanje pa je BS, ne obstaja.

Brane22 ::

7982884e:

Če rabimo za ta vir novic plačevat 3k vetromešalcev in če ne znamo spravit skupaj pošten info portal, potem tudi tega ne rabimo.

Bistvo vsake demokracije so ljudje. Bistvo njihovega odločanja pa so kakovostne in pravočasne informacije.

Če teh ni, nimajo osnov za odločanje.

Veliko raje bi dal tako položnico za info portal.

TV dobesedno in očitno poneumlja ljudi, ki za to celo plačujejo.

SplitCookie ::

Pure gold right there ^ ^ ^
Brane22 in Karaya52 ++
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Imam občutek, da folk zagovarja RTV samo zaradi novic, ki so samo 1% celotnega programa. Kaj pa ostalih 99% ?
Če bi me novice tolk blazno zanimale, bi se naročil na kakšen časopis al pa novičarski portal, magari plačljiv, vsaj veš zakaj plačuješ...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jype ::

Brez RTV ne bi mogel ničesar pokazat otrokom.

RTV je trenutno edini, ki je sposoben kvalitetno sinhronizirat pri nas. Prevedla Dušanka Zabukovec, bral je Niko Robavs.

Podn, ki ga danes dobiš na DVDjih ali komercialnih televizijskih postajah je slabši, kot če bi sam doma spackal sinhronizacijo.

Bergyb ::

Itak, RTV ima edini primerne risanke za otroke.

Prav tako se trudijo z mladinskimi oddajami...

Res pa je žalostno to, da je čedalje več uslužbencev tam po vezah, al pa zato, ko so lezl določenim osebam v rit... Sam tako je tk pri večini javnih podjetij, no itak ne sam v javnih podjetnih.

Matako ::

RTVSLO bi bila čisto spodobna radio/TV postaja, če ne bi imela toliko odvečnih ventilatorjev (mešalcev zraka). In to, da se imajo preveč za ne vem kakšno kulturno-izobraževalno ustanovo. Saj so. Delno. Ne rešujejo pa sveta, kot si predstavljajo sami.

Samo kaj, ko bo prej vse šlo v PM, kot se optimiziralo. Pri nas namreč velja: bolje vsi na cesto kot samo pol, ker sicer je prekršeno načelo egalitarizma.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

krneki0001 ::

Kje najdete vi čas še za televizijo gledat?
Sam poleg služb, delam(zaključujem) faks ob delu in imam še majhnega otroka, s katerim se ukvarjam v preostalem prostem času, tako da za tv in še za kaj drugega ne ostane skoraj nič časa. Zvečer samo še padem v posteljo, brez da bi sploh pogledal proti TV-ju.


Matako, moj podpis velja tudi za RTVSLO.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

kmetek ::

RTV SLO naj neha vrteti sranja in ponovitve + reklame....ali naj se financira samo iz reklam, pa polovico od 3000 na Zavod.

iso2000 ::

Ima RTV tudi kakšne zanimive dokumentarce, tako lastne kot tuje produkcije, pa kakšen "bolj umetniški" film ipd. Pa serije tipa Dr Martin itd. V glavnem, v zadnjem času gledam več RTV SLO 1 in 2 kot pa POP TV ali A kanal. No pogovornih oddaj in dnevnika pa itak nikoli nisem prenesel na POPu. Aja, ko sem enkrat zadnjič gledal en film na POP-u so ga prekinili z nekakšnim "kratkim" dnevnikom. Tako, ene pol ure z reklamami vred! WTF?! No, od takrat filmov na POPu ne gledam več.
RTV nima idealnih programov, ampak zame so VAL 202 in TVSLO 1 in 2 svetle točke v poplavi komercialnih televizij in radijskih postaj. Tako, da me prispevek za sedaj ne moti pretirano.

mtosev ::

če hočeš dokumentarce imaš History, Discovery, NGC, NGC Wild, animal planet, Discovery science,..jaz nikakršnih dokumentarcev ne gledam na RTVSLO
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

RejZoR ::

RTV je imel dost boljši program leta nazaj. Ko sem bil manjši vem da sem skoz spremljal dokumentarce, ki so jih res imel ogromno. Zdej pa imajo 3/4 nekih bedastih oddaj lastne produkcije, edino zvečer imajo kdaj kakšen dokumentarec o WW2 in to je to. Not cool in zakaj bi to plačeval pod obvezno če je brezveze?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Brane22 ::

@iso2000:

No, fino. Če ti je všeč in če je še veliko takih, zakaj potem rabimo obvezno naročnino ?

Ukinimo jo, vi boste pa potem za program, ki ga spremljate plačevali položnice in to je to...

kamuee ::

Moji otroci nebojo gledal sinhronizacije, ker je to poneumljanje mladega uma. Vsaj se bo naučil angleško, Koga kurca pa briga naš slo jezik ki ga govori sam 2mio ljudi, pa še to ne kr je 1mio yugovičev.

Otrok mora gledat tut tuje kanale tako si vsaj obzorje širi, ne pa da gleda nek zahojen SLO1 ki je nič od nič, razn tistih 2-3 oddaj ki nekej velajo in to je to, pol bi pa še radi da jim plačujemo 12eur/mesec-haha. Jest bi se najraje odjavu od te naročnine, kr ne gledam ne SLO1 niti SLO2, Šport me pa ne zanima, vsaj nogomet pa košarka ne, kr se modeli ne znajo več normalno ment razn fuzbal, kr popizdi že ko nekdo sam omeni to dvoje, kot da obstajata sam ta dva športa na svetu haloo!!

Že tako plačujem naročnino ponudniku ISP t-2, pol pa da morm še enkret za 2 kanala plačat 12eur je pa samo v naši državi.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

RejZoR ::

Jezst sem pretežno odraščal ob avstrijsko sinhroniziranem ORF-u. :D
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

iso2000 ::

Brane22 je izjavil:

@iso2000:

No, fino. Če ti je všeč in če je še veliko takih, zakaj potem rabimo obvezno naročnino ?

Ukinimo jo, vi boste pa potem za program, ki ga spremljate plačevali položnice in to je to...


Ja, saj se čisto strinjam s teboj, da bi morala biti naročnina opcijska. Ampak predvidevam, da bi se z zmanjšanjem naročnikov, program še dodatno poslabšal, kar pomeni, da bi izgubili še več naročnikov (verjetno tudi mene) in na koncu bi šla zadeva v nepovrat. Tako, da zame je trenutni sistem, glede na kvaliteto programa, sprejemljiv. Objektivno gledano, pa res ni pošten do tistih, ki teh programov ne gledate / poslušate.

Se pa tudi jaz strinjam, da se program slabša, glede na leta nazaj...

kamuee je izjavil:

Moji otroci nebojo gledal sinhronizacije, ker je to poneumljanje mladega uma. Vsaj se bo naučil angleško, Koga kurca pa briga naš slo jezik ki ga govori sam 2mio ljudi, pa še to ne kr je 1mio yugovičev.

Otrok mora gledat tut tuje kanale tako si vsaj obzorje širi, ne pa da gleda nek zahojen SLO1 ki je nič od nič, razn tistih 2-3 oddaj ki nekej velajo in to je to, pol bi pa še radi da jim plačujemo 12eur/mesec-haha. Jest bi se najraje odjavu od te naročnine, kr ne gledam ne SLO1 niti SLO2, Šport me pa ne zanima, vsaj nogomet pa košarka ne, kr se modeli ne znajo več normalno ment razn fuzbal, kr popizdi že ko nekdo sam omeni to dvoje, kot da obstajata sam ta dva športa na svetu haloo!!

Že tako plačujem naročnino ponudniku ISP t-2, pol pa da morm še enkret za 2 kanala plačat 12eur je pa samo v naši državi.


Hmm, potem pa otroci vedo kje je Amazonka, za Sočo pa še slišali niso. Čestitam, kar tako naprej!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iso2000 ()

RockyS ::

7982884e je izjavil:

sploh ne morem verjet, da je folk tako nor, da raje vidi skomercializiran, privatiziran drek tipa pop tv in kanal a, kot pa en slovenski tv kanal ki dejansko ni zanič. smo daleč premajhna država, da bi se lahko oprli na recimo objektivno novinarstvo, ki bi ga zadosti ljudi finančno podprlo. pa preveč neumni smo.


Jaz raje vidim BBC ali CNN.
Mi smo daleč premajhna država, da bi si lahko privošči da je na RTVju zaposlenih več ljudi kot na BBCju!!! Tega ne vidiš ali nočeš videt?
Imaš mogoče podatek o gledanosti Formule 1 na RTV SLO? Veš da se za te prenose plača 1 milijon evrov na sezono, in da ta znesek ne vključuje nastanitev(luksuza) Ališiča in ekipe? Da je bil Ališičev pogoj, da komentira v živo iz prizorišča in ne iz studia v LJ?
In to je samo ena "oddaja" s katero bi lahko privarčevali lep znesek. Kje je še tistih 600 honorarcev, ki ne delajo nič, dobivajo pa par 100€/mesec.

jype je izjavil:

Brez RTV ne bi mogel ničesar pokazat otrokom.

RTV je trenutno edini, ki je sposoben kvalitetno sinhronizirat pri nas. Prevedla Dušanka Zabukovec, bral je Niko Robavs.

Podn, ki ga danes dobiš na DVDjih ali komercialnih televizijskih postajah je slabši, kot če bi sam doma spackal sinhronizacijo.



Nauči jih tujih jezikov.

kpkp ::

kamuee, se strinjam
zahvaljujoč "odličnem" RTV programu za otroke, sem se že v rosnih letih naučil odlično italijansko.

Pa, da ne govorimo o morali in vsiljevanju...

jype ::

mtosev> če hočeš dokumentarce imaš History, Discovery, NGC, NGC Wild, animal planet, Discovery science,..jaz nikakršnih dokumentarcev ne gledam na RTVSLO

A zato znaš tako odlično slovensko?

RockyS> Nauči jih tujih jezikov.

Težava je v znanju slovenščine. Najboljših sodobnih serij (BBC Life, Earth) itak ni še nihče sinhroniziral, pa z zmanjševanjem sredstev za RTV tudi dvomim, da jih kdorkoli bo.

Hkrati je pa v arhivu RTV na voljo ogromno teh reči, ki so izjemno kvalitetne in se jim moram zahvaliti, da slovenski jezik obvladam.

kamuee> Moji otroci nebojo gledal sinhronizacije, ker je to poneumljanje mladega uma. Vsaj se bo naučil angleško, Koga kurca pa briga naš slo jezik ki ga govori sam 2mio ljudi, pa še to ne kr je 1mio yugovičev.

Komentar je nepotreben.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mtosev ()

kamuee ::

iso2000 je izjavil:

Brane22 je izjavil:

@iso2000:

No, fino. Če ti je všeč in če je še veliko takih, zakaj potem rabimo obvezno naročnino ?

Ukinimo jo, vi boste pa potem za program, ki ga spremljate plačevali položnice in to je to...


Ja, saj se čisto strinjam s teboj, da bi morala biti naročnina opcijska. Ampak predvidevam, da bi se z zmanjšanjem naročnikov, program še dodatno poslabšal, kar pomeni, da bi izgubili še več naročnikov (verjetno tudi mene) in na koncu bi šla zadeva v nepovrat. Tako, da zame je trenutni sistem, glede na kvaliteto programa, sprejemljiv. Objektivno gledano, pa res ni pošten do tistih, ki teh programov ne gledate / poslušate.

Se pa tudi jaz strinjam, da se program slabša, glede na leta nazaj...

kamuee je izjavil:

Moji otroci nebojo gledal sinhronizacije, ker je to poneumljanje mladega uma. Vsaj se bo naučil angleško, Koga kurca pa briga naš slo jezik ki ga govori sam 2mio ljudi, pa še to ne kr je 1mio yugovičev.

Otrok mora gledat tut tuje kanale tako si vsaj obzorje širi, ne pa da gleda nek zahojen SLO1 ki je nič od nič, razn tistih 2-3 oddaj ki nekej velajo in to je to, pol bi pa še radi da jim plačujemo 12eur/mesec-haha. Jest bi se najraje odjavu od te naročnine, kr ne gledam ne SLO1 niti SLO2, Šport me pa ne zanima, vsaj nogomet pa košarka ne, kr se modeli ne znajo več normalno ment razn fuzbal, kr popizdi že ko nekdo sam omeni to dvoje, kot da obstajata sam ta dva športa na svetu haloo!!

Že tako plačujem naročnino ponudniku ISP t-2, pol pa da morm še enkret za 2 kanala plačat 12eur je pa samo v naši državi.


Hmm, potem pa otroci vedo kje je Amazonka, za Sočo pa še slišali niso. Čestitam, kar tako naprej!

Za našo državo tko ali tko že vse zvejo v šoli, tko da ne vem v čem je problem..
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

kamuee ::

kpkp je izjavil:

kamuee, se strinjam
zahvaljujoč "odličnem" RTV programu za otroke, sem se že v rosnih letih naučil odlično italijansko.

Pa, da ne govorimo o morali in vsiljevanju...

Se strinjam, jest sm se predvsem nemško in angleško tekoče nauču tko da mi je blo veliko lažje pri teh dveh jeziki v šoli.
Najbol me jezi ko folk ko ma faks pa se ma za neki več pa angleško ne zna, hallooo, ker konj. Kaj ti bo faks če še komunicirat ne znaš z ljudmi. Pa otroci se morjo zgodi začet učit tujih jezikov in jim bo kasneje veliko lažje, vsaj men je blo, vsaj znam 3 tuje jezike. Eni redneki še slovensko ne znajo. Res pa je da je naš jezik katastrofa od jezikov, pa prfoksi ne znajo naučit slovenskega jezika ker so vsi mnenja: bog zna za 5,jest za 4,vsi ostali pa za 3 ali manj, ni čudno,da je pol pol razreda na popravcu slovke, Vsaj pr nas je blo tko.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

kpkp ::

Hmm, potem pa otroci vedo kje je Amazonka, za Sočo pa še slišali niso. Čestitam, kar tako naprej!

Še dobro, da imajo otroci starše samo zato, da jim plačujejo RTV prispevek.

kamuee ::

hehe aneda:D

Je pa eden izmed slabših programov slo1 in 2 nažalost. Program je že tko katastrofa, če dvignejo prispevek ali ne, kr je uredništvo katastrofa tam. to je to ko maš v eni državni firmi na mestu zaposlenih 3000 jebivetrov..:D
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

iso2000 ::

Meni se pa zdi zelo zanimivo, da je človek z narejenim faksom funkcionalno nepismen. Pa problem mu je malo lepša komunikacija po telefonu, ko je treba poklicati v drugo firmo. Ja, saj, mail vse prenese...
Kar se tiče analogije Amazonka in Soča, pa je bilo mišljeno malo širše. Najbrž bi moral napisati v tujem jeziku, da bi me razumel?

Eh, nima smisla. Tuje je itak boljše, ane?!

mtosev ::

jaz bi prispevek znižal za 50% pa, da vidim kaj bodo pol naredili
program itak ne bi bil kaj dosti slabši. haha ko vidim oddajo Hidaki - mostovi me rata, da bi daljinec vrgo v tv haha
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

jype ::

mtosev> haha ko vidim oddajo Hidaki - mostovi me rata, da bi daljinec vrgo v tv haha

Ja, ane, kako grozno je imeti televizijski program, ki mora poskrbeti za vse državljane!

Najbolš da dajo najbolj bedast akcijski film "na repeat" in boste srečni!

mtosev ::

brezvezne oddaje lahko dajo na SLO3 tam so itak samo prenosi sej vlade in "neke novice"

oddaja mostovi ima celo 14 likeov na facebook odlično
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

amigo_no1 ::

RockyS
Mi smo daleč premajhna država, da bi si lahko privošči da je na RTVju zaposlenih več ljudi kot na BBCju!!! Tega ne vidiš ali nočeš videt?


bbc število zaposlenih 2011: 19995 (našel v manj kot 1 minuti)
http://downloads.bbc.co.uk/foi/classes/...

rtvslo 2011 (precej skrito dokumentu z imenom "Poslovno poročilo RTV SLOVENIJA za 2011", str. 15, našel v ~5 minutah)
http://www.rtvslo.si/files/letno_poroci...
31. 12. 2011 je bilo na RTV Slovenija redno zaposlenih 1.937 delavcev



UK
60 milijonov prebivalcev

Slo
2 milijona prebivalcev (30x manj) -> torej bi bilo primerljivo število zaposlenih 19995 /30= ~666

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Okapi ::

31. 12. 2011 je bilo na RTV Slovenija redno zaposlenih 1.937 delavcev
S tem, da je potrebno vedeti, da večino programa naredijo redni in občasni zunanji sodelavci.;)

O.

Malajlo ::

Nekaterim ni jasno, kaj je nacionalni rtv servis. Nekateri bi ga pa radi naredili kar državnega.
Če je RTV odvisen od proračuna, lahko hitro postane žrtev politike. Če gre v komercializacijo, potem postane žrtev kapitala.
Ne primerjajte AT, UK z našim RTV. V Avstriji politiki nimajo težav s kadrovanjem in sploh pritiski na novinarje/urednike. Prav tako v UK.

amigo_no1 ::

Okapi je izjavil:

31. 12. 2011 je bilo na RTV Slovenija redno zaposlenih 1.937 delavcev
S tem, da je potrebno vedeti, da večino programa naredijo redni in občasni zunanji sodelavci.;)

O.

Kje bi našel podatke o številu le teh (bbc in rtvslo) ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Dami ::

amigo_no1 je izjavil:

RockyS
31. 12. 2011 je bilo na RTV Slovenija redno zaposlenih 1.937 delavcev


Kot je prikazalo računsko sodišče so na RTV večji problem razne pogodbe, ki so večinoma samo filanje žepov znancev teh ki so redno zaposleni. Folk noče ukinit rtv (čeprav je enim vseeno), nočemo pa plačevati mešanje zraka in nesmiselnih pogodb. Če že mora cela država varčevati in odpuščati odvečno težo pa naj še tu to storijo.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

mcgeek ::

Ko bo RTV ukinila VSE reklame na vseh svojih TV in radijskih programih, tako kot je to npr. pri BBC, potem bom razmislil o tem ali naj jo plačujem ali ne. Dokler pa je potrebno plačevati zato, da bom poleg duhomornega programa gledal tudi to katere pralne praške naj kupim, pa hvala lepa.
Res je, da ima Anglija veliko več prebivalcev in da BBC dobi veliko več denarja za svojo produkcijo - vendar imajo tam zaposlene ljudi, ki vsaj znajo nekaj skupaj spraviti.
Dnevno gledam vseh 7 BBC-jevih programov (ja, vsi so na satelitu in vse je mogoče uloviti tudi pri nas) in ni primerjave z RTV.
Dovolj bi bilo že to, da bi RTV ukinila vse svoje kvazi razvedrilne oddaje, humoristične serije svoje produkcije, ob katerih te nekam stisne, pa bi vse skupaj že postalo malo bolj gledljivo, četudi zelo okrnjeno.
RTV je javni servis, ki ga plačujejo gledalci. Naj se začnejo tako tudi obnašati. Do takrat pa jih ne bo na spisku TV kanalov pri meni.

marvin42 ::

Mostly Harmless

Gavran ::

jype je izjavil:



Ja, ane, kako grozno je imeti televizijski program, ki mora poskrbeti za vse državljane!

Najbolš da dajo najbolj bedast akcijski film "na repeat" in boste srečni!


In zakaj moram jaz financirati oddajo za Madžare? Naj jo financira njihova kulturna skupnost.

In ni mi jasno, zakaj se povezuje ukinjanje prispevka/davka z zapiranjem nacionalke. Pijavke bi odpadle, tisti ki imajo interes do obstoja nacionalke pa bi očiščeno peljali dalje. Ker pa se financira iz "davka", se nanjo priklapljajo nove in nove pijavke, ko pa zanje zmanjkuje denarja, zahtevajo povišanje "prispevkodavka". Racionalnost - kaj je to?

Predlog:

Zahteva po transparentnem delovanju - pregled stroškov posameznih služb znotraj RTV po vzoru supervizorja skupaj s številom zaposlenih znotraj vsake službe, preglednica bi morala vsebovati vse, redno zaposlene in honorarce (brez imen, vodene kot skupino) in njihov prispevek k programu.
Dokler se napajajo iz javnega denarja, so IMHO dolžni javno in transparentno predstavljati porabo tega denarja.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

jype ::

Gavran> In zakaj moram jaz financirati oddajo za Madžare? Naj jo financira njihova kulturna skupnost.

Ne. Oddajo za madžarsko manjšino mora financirat država, iz proračuna, ker se je k temu obvezala.

Gavran> Zahteva po transparentnem delovanju - pregled stroškov posameznih služb znotraj RTV po vzoru supervizorja skupaj s številom zaposlenih znotraj vsake službe, preglednica bi morala vsebovati vse, redno zaposlene in honorarce (brez imen, vodene kot skupino) in njihov prispevek k programu.

Se strinjam. Nobenega razloga ni, da bi reči bile netransparentne.

Gavran> Dokler se napajajo iz javnega denarja, so IMHO dolžni javno in transparentno predstavljati porabo tega denarja.

Pazi, da te ne sliši kak Darko Bulat. On pravi, da je supervizor protikorupcijske komisije največja grožnja zasebni gospodarski pobudi v državi.

Gavran ::

Potem pa država, ne pa prispevek.

Bulat je pa ZaHec
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

RockyS ::

Zakaj potem jaz, kot plačnik teh vsebin, ne smem brezplačno dostopati do arhiva vseh posnetkov ter te posnetke uporabljat?

mtosev ::

meni najbolj najeda, da ne morem gledat stvari v živo prek spleta, ker oni niso kupili avtorskih pravic za predvajanje prek spleta!!!!!! pa fak saj majo dovolj denarja da jih kupijo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Vikking ::

Zanimiva primerjava za BBC. Poleg tega lahko rečemo da na BBC-ju znajo sproducirat oddaje, ki jih potem prodajajo televizijskim hišam po celem svetu. RTV pa samo kupuje, kar je kolikor toliko mogoče ampak res mogoče še za gledat.
Kar se pa nam zdi kvalitetna oddaja na RTV, pa je narejena od honorarcev, ki so že zdavnaj šli privat in jih RTV najame.

Močno zmanjšat prispevek. Posledično to pomeni, še več sposobnih ljudi bo šlo na trg in močan boj za denar ki še ostane RTV-ju. Kvaliteta oddaj se bo dvignila, zajedavci bodo počasi odpadali, ostal bo seveda nesposoben vodstveni kader.

Kar se sedaj dela je to, da oddaja izgubi vso gledanost, zamenjajo voditelja ali pa še to ne, spremenijo uvodno špico in so dobri za naslednjih 10let mešanja zraka.

Brane22 ::

Ne razumem, zakaj bi sploh še kdo rabil RTV. Kaj so tisti programi in vsebine, ki jih nujno moramo imeti in to v slovenščini ?

mcgeek ::

V tujini (spet omenjam Anglijo, ker gledam večino njihovih programov), je razlika med nacionalno televizijo in privatnimi ogromna.
Privatne vrtijo populistične oddaje, najnovejše serije in filme, polno je reklam na vsakih 15 minut. Vse skupaj pa po kvaliteti še vedno na daleč presega naše komercialne postaje. POP TV se lahko skrije v najmanjši kot, da o drugih naših ne govorim.
Nacionalna televizija pa v večini ne kupuje programov tuje produkcije - seveda se najde kaka serija in film - vendar sami producirajo izjemno kakovosten program - dokumentarne oddaje, serije, mini serije, filme. Vse to tudi prodajajo navadnim potrošnikom po celem svetu. In imajo velik dobiček tudi s tem. Da ne govorim o 24urnem informativnem programu. In še celo mnogih programih na zahtevo.

Če pa opišem slovenske nacionalne programe:
SLO 1: Beden jutranji program, da te je sram gledat; TV prodaja vsakič ko je možno; Informativni program iz srednjega veka - še ko je treba poslati kakega novinarja na teren, za njim pošljejo RTV tovornjak za vklop v živo :-); Narodnozabavna glasba skoraj vsak večer (bruh); Ponovitev na ponovitev; bog ne daj, da bi se kdaj držali TV sporeda :-)
SLO 2: Šport, šport, šport, šport, serija, šport, film, šport; WTF!
SLO 3: Izjemno amatersko sproduciran program političnih strank - pač tam kjer se učijo novi RTV sodelavci, da jih bo še več;

Kvaliteta slike:
Ok, morda se je malo izboljšala odkar je produkcija digitalna. Vendar:
- Sprejem preko satelita (na najdražjem satelitu v evropi - več kot pol milijona na leto plačujejo) je obupen. Slika na vseh treh programih je tako slaba, kot da so kopijo kopije 10 prekopirali. Skratka neprebavljivo. Slabše od bivšega analognega zemeljskega sprejemanja.
- Zemeljski sprejem se je izboljšal ob prehodu na digitalno. Še vedno ni sledu o HD kanalih.
- HD kanali so privilegij tistih, ki imajo do doma napeljano kabelsko ali internetno televizijo. Na ostale so seveda pozabili in nas mečejo v drug koš. Za isto naročnino seveda.

Ne se preveč jezit - to je pač moje mnenje...

jype ::

Brane22> Ne razumem, zakaj bi sploh še kdo rabil RTV. Kaj so tisti programi in vsebine, ki jih nujno moramo imeti in to v slovenščini ?

Ker je to vse, kar od identitete ostane.

Brane22 ::

jype je izjavil:

Brane22> Ne razumem, zakaj bi sploh še kdo rabil RTV. Kaj so tisti programi in vsebine, ki jih nujno moramo imeti in to v slovenščini ?

Ker je to vse, kar od identitete ostane.


To misliš potem, ko prodaš vse ostalo v državi, odideš iz stare Federacije in se vključiš v novo SuperFederacijo ?

Če smo se ostalega znebili malodane z rajanjem, zakaj bi se sekirali za RTV ?

Naj gre še to.

jype ::

Kar se mene tiče smo se znebili uravnilovke, ne pa jezika.

joze67 ::

Leta 1990 so se prebivalci Slovenije na plebiscitu odločili za življenje v samostojni državi. Glavna odlika te države je (bila), da je bila slovenska. Slovenščina kot uradni jezik pa to.

Kot je pronicljivo ugotovil eden od sodelujočih v debati, je slovenski jezikovni prostor majhen. In kot tak pod pritiskom. Zato nacionalna RTV ni še ena TV niti še trije radijski programi. Gre za tisto TV in tiste radijske programe, ki skrbijo za slovenski jezik in slovensko produkcijo; in to onkraj dosega komercialnega interesa. Če pogledamo npr. TV3, ki je bila med mladimi dokaj priljubljena, je bil njen prispevek k ohranjanju in bogatenju tega jezikovnega prostora zanemarljiv. Jasno, saj to ni bil njen namen.

Za tiste, ki so osnovno šolo naredili v otrokom prijaznem (nezahtevnem) okolju, naj ponovim, da smo na Trubarja, Vodnika, Prešerna in Cankarja ponosni prav zato, ker so pokazali, da je moč pisati in pesniti tudi v slovenskem jeziku. V tem smislu je naloga RTV, da omogoča produkcijo slovenskih oddaj in filmov tudi takrat, ko za to ni komercialnega interesa. Če pa poleg tega še POPTV posname nadaljevanko, serijo ali film, pa toliko bolje.

Popolnoma drugo vprašanje je, ali je trenutna RTV kos tej nalogi; koliko se je v resnici zaveda ipd. Ampak rešitev ni v ukinjanju RTV, pač pa v tem, da se jo spravi v red. V tem smislu je opletanje s številom zaposlenih odveč - kdo pa ve, koliko bi bilo prav? Bolj smiselno bi bilo vedeti za vsakega, kaj dela. Bi se prej pokazalo, kako in kaj.

Kar se razmerij tiče, je tako. Nemčija ima 82M prebivalcev, Slovenija 2M. Nemški parlament ima 622 poslancev, slovenski 90. Stvari niso linearne, in majhna država in majhen narod sta vedno dražja (ali zelo dražja) od velike države in velikega naroda.

Ko bo delež tistih, ki vam ni mar za vse te stvari, dovolj velik, bomo na novem plebiscitu sprejeli novo ustavo, s katero bo angleščina določena kot uradni jezik, cea država pa provinca ________. Potem bo marsikateri strošek odpadel.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RTV prispevek (strani: 1 2 3 457 58 59 60 )

Oddelek: Loža
2970283607 (294) PovemVfaco
»

RTV prispevek za (praktično) vse (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
21440537 (11884) Mato989
»

Peticija za ukinitev RTV prispevka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14733873 (29256) radmannsdorf
»

RTVSLO prispevek

Oddelek: Loža
487119 (5502) Ales
»

RTV naročnina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10327756 (22351) St235

Več podobnih tem