» »

Konec podpore za Windows 2000 in XP SP2

1
2
»

MrStein ::

mtosev je izjavil:

st0jko je izjavil:

mtosev je izjavil:

adijo, eden boljsih OSjev od Microsofta


Kateri?

verjetno ne win xp, ker se xp ne poslavlja ampak win 2000 kateri je zdaj neuporaben.

Eh, danes zjutraj dela čist enako kot včeraj.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

KaRkY je izjavil:

MacQ je izjavil:

KaRkY je izjavil:

Naj že enkrat umrejo ti prahistorični sistemi:) Nikoli nisem maral XP-jev, ker mi je na bruhanje šlo ko sem videl tisti vmesnik.

Vmesnik se je dal prilagoditi kakor si hotel. Pa sistem ni zastarel zaradi grafičnega vmesnika.

Ja samo karkoli si prilagodil je to takoj pomenlo 10% padec hitrosti plus vsake 3 mesece reinstal drugače nisi mogel delati nič.

"Prilagodiš" ga na classic look in leti. Na vseh verzijah (razen Viste).
Če pa bi rad kič, lahko dač wallpaper in teme ala Windows Blinds.
Mislim, če nimač PC za delo, ampak okras. ;)

GUI je v bistvu ena najboljših stvari XP-ja.

sircelj je izjavil:

driver_x je izjavil:

Tri četrtine poslovnih računalnikov še vedno uporablja Windows XP (vir), kar samo potrjuje to, da so v poslovnih okoljih pomembne le aplikacije, ki jih imajo uporabniki. Te pa v XP delujejo enako dobro.


Ja, aplikacije so absolutno pomembne za poslovna okolja. Zato pa je v Windows 7 možnost, da tudi starejše aplikacije, kompatibilne z Windows XP, delujejo (katere in v kolikšni meri, je seveda potrebno pretestirati, saj vse ne bodo delovale - odvisno tudi od tega, kako "pametno" so napisane).


V XP pa ne rabiš pretestirati. Vklopiš zjutraj PC in aplikacija deluje. Tako, kot je delala že včeraj.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

KaRkY ::

@MrStein in ti lahko delaš na classic look, jaz osebno ne morem, ker me odvrača da bi karkoli naredil. Kot sem že omenil prej nikoli nisem maral XP-jev je bila Vista po eni strani kar lepa dobrodošlica čeprav nisem zamenjal takoj. Mam doma še vedno 1 računalnik z XP-ji, ki ga bom ta teden formatiral in da Ubuntu na njega. Vzdrževal sem pa XP-je samo zaradi 1 igre, ki jo igrata starša, ki je stara okoli 10let in sem sedaj ugotovil da normalno dela pod wine.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

techfreak :) ::

HairyFotr je izjavil:

pegasus je izjavil:

XP? Meh, še vedno sem prisiljen vzdrževat Win2k v produkciji ... fotrov desktop x.x Gor ima celo zbirko obskurnega softvera za win3.1, ki ga je blo treba hackat, da je delal na win9x in ga je blo treba še dodatno hackat, da dela na 2k ... na novejših pa ne dela več sploh.

Virtualc, pravite? Nope, je ta win2k že v virtualcu ... ;)
Kaj pa počne ta obskurni softver, da po 20 letih še nima alternative?

Tudi če ima alternativo je potrebno računati na ceno novega programa (nekateri, predvsem specifični, so lahko zelo dragi) ter dodatno učenje.

MacQ ::

MrStein je izjavil:

Mislim, če nimač PC za delo, ampak okras. ;)

Ti je potrdil sum. :D
The sound of the ocean is dead, it's just the echo of the blood in your head.

MrStein ::

KaRkY je izjavil:

@MrStein in ti lahko delaš na classic look, jaz osebno ne morem, ker me odvrača da bi karkoli naredil.

Kaj pa je z njim narobe?
Aero namreč:
- je kičast in "me odvrača da bi karkoli naredil"
- sploh ne vidiš, katero okno je aktivno
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

driver_x ::

Tukaj je sicer govora o Win2k in XP, vendar poznam primer uspešne in velike firme, kjer še vedno uporabljajo DOS aplikacije za pokrivanje kritičnih procesov.

KaRkY ::

@MrStein ja je kičast to je tudi eden izmed razlogov da sem prešel na Ubuntu.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

smash ::

sploh ne vidiš, katero okno je aktivno


a se hecaš?

MacQ ::

No, saj se vidi, samo dosti težje, kot prej. Pa da ne govorim o preklapljanju z alt-tab, kjer včasih rabim tudi po 5 sekund, da najdem kateri program iščem. V XP mi se to ni nikoli zgodilo.
The sound of the ocean is dead, it's just the echo of the blood in your head.

MrStein ::

smash je izjavil:

sploh ne vidiš, katero okno je aktivno


a se hecaš?

Nisi še videl?
Pošljem skrinšot?

Sicer se da nastavit jakost barve aktivnega okvirja, ampak če se preseva ozadje, je to lari fari.
Razen tega sem se tudi prilimal na ekran z nosom, na enakomernem ozadju, pa, majke mi, ni razlike med aktivnim in neaktivnim oknom.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Icematxyz ::

Predvsem je pomembno ob takšnih novicah zavest, da če nadaljuješ z uporabo nepodprtih OS in SP. Da si security risk.

Zgodovina sprememb…

MacQ ::

Ja, samemu sebi, ne pa drugim.
The sound of the ocean is dead, it's just the echo of the blood in your head.

Icematxyz ::

V bistvu tako samemu sebi kot drugim.

MacQ ::

Če imajo drugi varnejši sistem, kako jim potem škodiš?
The sound of the ocean is dead, it's just the echo of the blood in your head.

HairyFotr ::

Recimo, postaneš člen v botnetu, ki izvaja denial-of-service napade, pošilja spam, cracka gesla.

MacQ ::

Ja, ampak kako to škodi nekomu na varnem sistemu?
The sound of the ocean is dead, it's just the echo of the blood in your head.

HairyFotr ::

Točno to kar piše: Ne more dostopati do storitev, dobiva spam, nekdo scracka njegovo geslo (in s tem morda tudi dobi dostop do tistega varnejšega sistema).

Zgodovina sprememb…

MacQ ::

Torej ta novi sistem ni spet tako fejst varnejši. Zakaj bi torej dal denar za nekaj, kar bodo itak čez čas ponovno skrekali?
The sound of the ocean is dead, it's just the echo of the blood in your head.

noraguta ::

HairyFotr je izjavil:

Točno to kar piše: Ne more dostopati do storitev, dobiva spam, nekdo scracka njegovo geslo (in s tem morda tudi dobi dostop do tistega varnejšega sistema).

..., a na drugem osu nebi dobivel spama....
sicer je ptvoja o HACKANJU programov iz win 3.11 tudi malo smešna zadnjič sem v xp modu prav galantno pognal foxdb nkje iz leza 90(x7x64).
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

HairyFotr ::

@noraguta: 2x si slabo bral... MacQ je hotel primer, kako lahko nevaren sistem škodi varnemu in sem za primer dal botnet (ki lahko izvaja DDoS napade, pošilja spam, cracka gesla).

O /hackanju/ Win3.1 programov je pa govoril pagasus, jaz sem samo vprašal kakšen obskuren software ima to, da v 20 letih ni alternative.

Icematxyz ::

MacQ je izjavil:

Če imajo drugi varnejši sistem, kako jim potem škodiš?


Veriga je tako močna, kot je močan njen najšibkejši člen. A misliš da ponavadi nekdo vdre v nek sistem tako da potrka na "vhodna vrata". Če se bodo odprla. Ali gre in poišče "backdoor", ki ga je nekdo zavestno pozabil zakleniti?

MacQ ::

A torej bi ti nekdo v novejši OS vlomil preko starejšega OSa od nekoga drugega, ki bi bil na drugi strani sveta?
The sound of the ocean is dead, it's just the echo of the blood in your head.

noraguta ::

HairyFotr je izjavil:

@noraguta: 2x si slabo bral... MacQ je hotel primer, kako lahko nevaren sistem škodi varnemu in sem za primer dal botnet (ki lahko izvaja DDoS napade, pošilja spam, cracka gesla).

O /hackanju/ Win3.1 programov je pa govoril pagasus, jaz sem samo vprašal kakšen obskuren software ima to, da v 20 letih ni alternative.

priznam na pegasusa je letal pa njegovo hackanje , oprost po nadolžnem sem te(upam da nis nuseč=)
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Icematxyz ::

MacQ je izjavil:

A torej bi ti nekdo v novejši OS vlomil preko starejšega OSa od nekoga drugega, ki bi bil na drugi strani sveta?


Da tako to gre. Zlorabi se najšibkejši člen, da prideš do tistega, kar si v resnici želiš. Ampak je tiso nekaj samo po sebi pretrd oreh.

Potem pač začneš pri zlorabah OS za katere veš da ni več podpore. In da bo vsaka luknja ki je zabeležena kje na internetu. Kadarkoli jo boš uporabil bo prijela.

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

Icematxyz je izjavil:

MacQ je izjavil:

A torej bi ti nekdo v novejši OS vlomil preko starejšega OSa od nekoga drugega, ki bi bil na drugi strani sveta?


Da tako to gre. Zlorabi se najšibkejši člen, da prideš do tistega, kar si v resnici želiš. Ampak je tiso nekaj samo po sebi pretrd oreh.

Potem pač začneš pri zlorabah OS za katere veš da ni več podpore. In da bo vsaka luknja ki je zabeležena kje na internetu. Kadarkoli jo boš uporabil bo prijela.

no ja ni tko easy win3.11 pa dos sta bila z socket slab podprta antivirusi majo pa takisto zadeve notri. ali pa preprečijo afterboot execucijo le teh.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Icematxyz ::

Bolj malo ti pomaga antivirusni program tukaj. OS ki pa ima exploit in nima več podpore. Pa bo takšen večno ostal. Se pravi exploit gratis. Razen če bi nekdo tretji prevzel podporo in krpal te luknje na takšen ali drugačen način. Ampak potem spet bi težko govorili o tem da OS ni več podprt?

Skratka luknja ki se najde. Bo tam tudi ostala da jo lahko "uporabniki" prosto uporabljajo. Če to želijo. In nihče glede tega ne bo naredil več nič.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Če preko luknje prispe novi Blaster, ga AV če vedno lahko detekta in blokira.
Pa firewall lahko imaš.

Je pa res, da so taki sistemi vseeno povečani riziko...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

noraguta ::

Icematxyz je izjavil:

Bolj malo ti pomaga antivirusni program tukaj. OS ki pa ima exploit in nima več podpore. Pa bo takšen večno ostal. Se pravi exploit gratis. Razen če bi nekdo tretji prevzel podporo in krpal te luknje na takšen ali drugačen način. Ampak potem spet bi težko govorili o tem da OS ni več podprt?

Skratka luknja ki se najde. Bo tam tudi ostala da jo lahko "uporabniki" prosto uporabljajo. Če to želijo. In nihče glede tega ne bo naredil več nič.

ja backportan virus, čestitam! še stoned ne mormem pognat za foro.

ice česo se človeku zazdiš
si zmagu vojno veseli smo zate...
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

Icematxyz ::

Se pravi uporabniki Windows 2000 odslej potrebujejo le dober protivirusni program. In to je to?

noraguta ::

niti ne kakor tudi luknje od slackvare 7 niso pokpane. niti u ubuntuja kateri niti takrat ni obstajal. če si sitemc in ne boš selil boš presodil, kaj t ogroća. če ga boš pa fural over al po sistemu in iz njega srfal(kar dvomim) je pa mogoče za razmislt okrgo tega.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Icematxyz ::

Ampak razlika je v tem da luknje ki še niso odkrite. Bodo ko bodo odkrite odpravljene. Vsaj tako bi naj bilo. In največkrat je. OS ki pa nima več podpore. Pa se to ne bo dogodilo. Pa če še zadnji script kiddie (ki drugače ne zna popolnoma nič narediti) zlorablja ta exploit.

noraguta ::

Icematxyz je izjavil:

Ampak razlika je v tem da luknje ki še niso odkrite. Bodo ko bodo odkrite odpravljene. Vsaj tako bi naj bilo. In največkrat je. OS ki pa nima več podpore. Pa se to ne bo dogodilo. Pa če še zadnji script kiddie (ki drugače ne zna popolnoma nič narediti) zlorablja ta exploit.

hmmm a ti kdo krati pravico do nadgranje???ubuntu takrat ni obstajal , slackware barley updata prastaro distribucijo, ti bi pa kaj pravzaprav????
propagiral distribucijo katere ni bilo ??? al prehod nanjo? sicer pa kolikor se nt4 zgodbe spomnim so remote exploiti bli odpravljani. če je šlo za hud feller.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Icematxyz ::

hmmm a ti kdo krati pravico do nadgranje?


Nismo se pogovarjali o nadgradnji. Ampak o tem da pri OS brez podpore se ne krpajo več luknje. In je uporaba takšnega OS resen security risk. In po vrhu vsega ne samo za tistega, ki takšen OS uporablja.

Zgodovina sprememb…

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

inštalacija windows xp s trdega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
282903 (2043) ngc2392
»

Konec Windows XP in začetek Windows 8.1 Update 1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6723087 (19017) MrStein
»

Ko ne bo več XP...

Oddelek: Pomoč in nasveti
427185 (5554) Pithlit
»

Windows 2000 SP4 Update Rollup 1 je tu

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
223831 (3368) B-D_
»

WinXP upočasnijo sistem

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
132288 (2288) slycer

Več podobnih tem