» »

VAT ID in spletni nakup na firmo

VAT ID in spletni nakup na firmo

MrBrdo ::

Lp,

Zanima me če kdo ve kako je s tem, namreč preko firme bi kupil neko zadevo (virtualno :)) in tam pravijo da če vpišem VAT ID od firme "the service will become tax free". A to pomeni da enostavno ne plačaš davka in se ni treba nič s tem obremenjevat ali je treba potem kakšno papirologijo izpolnit oz. tule v Sloveniji ta davek nekako poplačat?
PS: to poizvedujem za enega znanca, sam nimam firme tako da se opravičujem če je to neko čisto banalno vprašanje

Hvala.
MrBrdo

Gost ::

Različno. Nekje plačaš znesek z DDV-jem, ki ti ga vrnejo takoj nazaj (amazon npr), drugim pa plačaš kar brez DDV-ja. Vprašajte malo računovodstvo. Zakaj ga pa imate, če ne ravno za take zadeve.

Avenger ::

Naslovno vprašanje je za moje pojme nejasno zastavljeno, ker pa zadeva tudi mene malo zanima bom vprašal takole:

1. Imaš firmo in recimo v Nemčiji kupiš neko stvar na davčno, ter plačaš s kreditno kartico in ti ne zaračunajo davka.

2a. Račun nato daš v računovodstvo in znesek gre v stroške/odhodke, stvar pa v osnovna sredstva oz. drobni inventar ipd. in se včasih amortizira. Enako kot če kupiš v SLO, s to razliko, da pri nas vedno plačaš DDV, ki ga država vrne potem ko je poknjiženo. Stvar uporabljaš v firmi.

2b. Enako zgornjemu, le da stvari dejansko NE uporabljaš v firmi.

2c. Računa NE daš v računovodstvo.

Predvidevam, da tudi MrBrdo zanima kaj je z 2b in predvsem 2c...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Okapi ::

b in c sta davčni utaji.

O.

BlaY0 ::

Avenger: Ti bi v bistvu rad na firmo nabavil v tujini, dobil brez DDV-ja in se potem v Sloveniji ne bi samoobdavčil, ker ne bi knjižil računa?

To ne bo šlo, ker je oni na drugi strani zadevo knjižil in tudi prijavil svojim dacarjem, ti pa verjetno obvestijo naše, ki te lahko preverijo kadar želijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

MrBrdo ::

No ravno to je mene zanimalo... Torej če opraviš tak nakup, moraš to v firmi nujno beležit, če prav razumem, čeprav ti davka na koncu ni treba plačati oz. ga dobiš povrnjenega...
MrBrdo

BlaY0 ::

Jap, samoobdavčitev moraš knjižiti oziroma evidentirati...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup računalnika na podjetje

Oddelek: Pomoč in nasveti
338815 (1378) anketar
»

Odprtje normiranega spja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16441960 (16835) Recordman
»

nakup na podjetje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
10535247 (28018) SeMiNeSanja
»

Nakup računalnika/rač. opreme na podjetje

Oddelek: Loža
113347 (3008) Malajlo
»

odprtje s.p-ja

Oddelek: Loža
476460 (5727) Okapi

Več podobnih tem