» »

Marantz KI Class A vprašanje ?

Marantz KI Class A vprašanje ?

Bull13 ::

Lp

Nabavu sn si Marantz KI ojačevalec. Danes sn ga prklopu in mal poslušal musko pol sn pa med delovanjem vklopu gumb Class A za nekaj minut in pol izklopil.
Potem sem pa v navodilih videl, da tega ne bi smel narediti. Da se Class A mora vklopiti še preden vklopimo ojačevalec. Zdej pa mal cvikam, da nisem kej uničil.

lp
  • spremenil: Bull13 ()

popster ::

Ojačevalca ne smeš vklopit tkoj po izklopu ker so kondenzatorji polni. Pri calss a gre verjetno za podobno foro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: popster ()

koto ::

Bull13 je izjavil:

Lp

Nabavu sn si Marantz KI ojačevalec. Danes sn ga prklopu in mal poslušal musko pol sn pa med delovanjem vklopu gumb Class A za nekaj minut in pol izklopil.
Potem sem pa v navodilih videl, da tega ne bi smel narediti. Da se Class A mora vklopiti še preden vklopimo ojačevalec. Zdej pa mal cvikam, da nisem kej uničil.

lp


Boljš je da se Class A/B on/of prižiga pri izključenem, da ne pride do šoka....drugače pa nisi nič uničil in se ni treba bati....

lp

popster ::

Stalno mej A če hočeš dober zvok, če hočeš varčen AMP pa B uporabljaj

Bull13 ::

Hvala za vse odgovore. Če mam Class A vklopljen se kr pozna pr kvaliteti zvoka sn opazu, se pa ojačevalec kr fejst zagreje kar je normalno kot sem prebral v navodilih.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bull13 ()

Bull13 ::

LP

Imam še eno vprašanje. Ojačevalec je PM7200 KI BL. Poleg obstoječega para sem priklopil še en par zvočnikov. Na ojačevalcu imam možnost speaker 1 in 2. To imam oboje vklopljeno takrat, ko gledam filme. Zanima me a lahka naprimer, ko želim poslušati potem muziko samo na sprednjih zvočnikih izklopim gumb speaker 2, ko je prižgan ojačevalec al ne smem. Za class a sedaj vem da se vklaplja, ko je izklopljen ojačevalec. A to velja isto za ta sistem Speaker 1 in 2 al ni nč narobe, če prklapljam to ko je ojačevalec prižgan?

Za odgovor se vam naljepše zahvaljujem.

delfinus ::

Imam tudi Marantz ojacevalec ze 16 let za multimedio na PCju in ima tudi speaker selector A in B in 2 para zvocnikov. A in B lahko poljubno prizigas kakor te je volja tudi, ko je prizgan. lp,d

Bull13 ::

Hvala za odgovor.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poraba elektrike pri ojačevalcu Marantz

Oddelek: Pomoč in nasveti
172026 (1383) techuser
»

DAC pretvornik ali zvočna kartica?

Oddelek: Kaj kupiti
293763 (2155) puda
»

Ojačevalec, za pasivne zvočnike - cca.70W

Oddelek: Zvok in slika
203141 (1919) 2f4u
»

Zvočniki - nakup (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8022461 (21577) zavajon
»

Kateri ojačevalec od Marantza?

Oddelek: Zvok in slika
223983 (3657) THX

Več podobnih tem