» »

Kateri ojačevalec od Marantza?

Kateri ojačevalec od Marantza?

A7V133-VM ::

Odločam se med dvema modeloma SR6300 in SR7300.

Če ima kdo kaj izkušenj s tema dvema ojačevalcema naj prosim napiše.

Zanima me predvsem, če je SR7300 vredna 50k več denarja.


LP

Slike:

SR7300



SR6300

  • zavaroval slike: Predator ()

Turboslav ::

Hja, zej če se ti gre tut za zlo dober zvok v stereo načinu, pol sigurno bolš SR7200.
Kej več ti pa takle na pamet ne znam povedat:8)

A7V133-VM ::

se mi gre za tudi zelo dober zvok v stereo načinu ja, (poleg filmov in iger seveda) večino časa bom poslušal glasbo v stereu

ti misliš model SR7300 al SR7200?

iration ::

Fotki sta tukaj popolnoma odveč :-) Razen če kupuješ na podlagi zunanjosti. Sicer pa, zakaj si se sploh odločil za Marantza?
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

A7V133-VM ::

ma fotki sem pluno samo, da se vidi za kera modela gre

za marantza sem se odločo ker pač prisegam nanjga in ker je odličen

se zavedam, da kar se filmov tiče, owna Yamaha in bi za dnevno sobo sigurno vzel Yamaho, samo ker ga nameravm preostanek časa uporabljati za glasbo sem se odločo za Marantza, ki je za glasbo odličen

vem, da ni Kardon ali Tri vista samo, ne sirjem dinarja, da bi si za kino in glasbo kupil posebi ojačevalca:\ tako, da morem potegnat neko razmerje med ceno in kvaliteto predvajanja glasbe ter filmov ter seveda za igranje iger

pač hočem povedat, da kopujem kvaliteto tako za glasbo kot za filme v eni škatli:)) in sem se pač odločil za Marantza

glinik ::

Lepo da nas malo povprašaš :D

Zapomni si to!Reciverji za surround igrajo vsaj 2X slabše od stereo ojačevalcev.Sem glih primerjal Maranza reciver za 800k in ojačevalec za 300k.Reciver mu ni bil niti do pasa,kaj si šele misli človek ko vidi ceno!V nižjem rangu se zadeve sigurno obnašajo enako.Saj je logično,reciver ima recimo 5 kanalov,ojačevalec pa samo 2 :D

Moj nasvet,če poslušaš 60% glasbe,pol kupi ojačevalec.Če ne,reciver.Subw. ša vedno lahko dokupiš :D .Če ti je za videz komp.vseeno,pomisli na NAD-a.Ima bolše razmerje cena-kvaliteta.Odloči se sam,samo pomagat ti hočem :)

Lp

Trancedeejay ::

Pri Marantzu je pol cene ohisje(kolkrat sem ze to povedal).NAD ga prehiti povsod.Kupi NAD T752 - super receiver.V Slovenijo jih pride samo 5 komadov(vec se jih ne da dobit,ker je veliko povprasevanje) v kratkem,tako da hitro zagrabi drugace bos moral pocakat na drugo posiljko.
Have a nice Day

Matt

A7V133-VM ::

hvala za nasvete :D

Poldi112 ::

Pri NAD stane reciever enako kot tuner in ojacevalec skupaj (vsaj tako je bilo se kako leto nazaj. trenutno ni cenikov na Corrao...). In je potem bolje imeti 2 komponenti. Da lahko naslednjic samo ojacevalec zamenjas. Ce seveda vzames NAD.

Trancedeejay ::

Govora je bilo o Dolby Digital receiverju. Cen na corrado ne bo(ne da jih trenutno ni),saj Corrado ni trgovina.Vecino NAD cen imam v glavi,ce koga kaj zanima lahko vprasa. Model T752 se je podrazil zaradi povprasevanja in je sedaj 190 tisoc(potem pa j se popust na gotovino)
Have a nice Day

Matt

Poldi112 ::

Vem da Corrado ni trgovina. Ampak cene so na tisti strani vcasih bile, pa tudi takrat ni bil trgovina.
Se pa opravicujem za napako. Sem mislil da je tist Marantz obicajen receiver.

Sergio ::

Imam doma Marantz SR7200 in ti pravim, da je to definitiva pri kakovostnem zvoku. Okej, pozabimo zdej preserancije stila SR-14, SR9200, SR9300 in podobnih, dejansko je SR7200 vreden svojega denarja.

Ima THX potrdilo, zna dekodirati DD in DTS, DTS-ES, itd, ima množico izhodov in vhodov, zvok je odličen, ojačevalci so precej močni, SNR zgleden.

Edino vprašanje je, če imaš dovolj denarja :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Poldi112 ::

>Imam doma Marantz SR7200 in ti pravim, da je to definitiva pri kakovostnem zvoku.

In s cim si jo primerjal, da lahko to reces ?
Drugace nimam pojma o domacem kinu, ampak Onkyo mislim da tu vodi.

glinik ::

Sergio,si kupil slušalke?

Poldi112,imaš popolnoma prav,s čim si pa stestiral da veš da igra vredu-Sergio?Lepo si ga zaključil.Sergio,sej zadeva ziher špila,samo stestirat ga je treba,tako da veš kakšna je konkurenca!Na pamet ne moreš in ne smeš nič rečt,lahko samo predvidevaš :) Ne bom več gušo ...:) Se bom se še keremu zamero :) Maranz je OK,vendar nikakor ni "definitiva pri kakovostnem zvoku" To je pač treba vedeti.Pa brez zamere Sergio :)

Lp

Sergio ::

Primerjal sem s SR14, saj sem imel ta ojačevalec doma kakšno leto. Nato sem primerjal še z enim Onkyom in Sonyem, modelov se žal ne spomnim, so pa bili v podobnem cenovnem rangu. Onkyi mi enostavno niso všeč, seveda pa morate vedet, da je to vse moje subjektivno mnenje -- menim, da imajo premalo mehak zvok za moj okus. Glede podprih zapisov je Marantz SR7200 dejansko vse kar potrebuješ.

Vse to sem preizkušal na THX sistemu zvočnikov Bowers and Wilkins (5.1 sistem z zamenjanim wooferjem za doma izdelanega push-pull dual KEF B-139 z lastnim ojačevalcem) ter tudi na stereo sistemu na zvočnikih Klipsch.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Sergio ::

glinik: ne še :). Trenutno se odločam za nakup avtomobila, tako da bi rad imel pri sebi čim več denarja. Sem pa že odločen, da bom kupil Sennheiser model 570 :)

še to, glinik: vse, kar sem napisal glede receiverjev, je le moje subjektivno mnenje. Pri zvoku je enostavno preveč dejavnikov, da bi lahko potegnili končno črto. Vse je odvisno le od poslušalca. :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sergio ()

A7V133-VM ::

kul sergio in ostali hvala za komentarje

sergio bi se dalo dobit ta načrt za ta pussh pull varianto subwooferja?

A7V133-VM ::

al pa tut drugač me še zanima je na internetu se dajo dobiti kakšni načrti za samogradnjo subwooferjev, če mogoče kdo ve? Z eno enoto nizkotonca in po možnosti zaprt box, lahko pa tudi s cevjo.:))

Tattoo- ::

al pa tut drugač me še zanima je na internetu se dajo dobiti kakšni načrti za samogradnjo subwooferjev, če mogoče kdo ve? Z eno enoto nizkotonca in po možnosti zaprt box, lahko pa tudi s

Mogoče kaj takega? :D

Pass D.I.Y.

A7V133-VM ::

hvala tatoo- za link bom pregledal :D

Poldi112 ::

Sergio
Gut, vazno je itak da ti ves zakaj ga imas (in da to ni zato ker je zlat:)

Sergio ::

Poldi112, se podpišem pod tvoj post :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

THX ::

sergio:
zanima me kako maš narjen ojačevalec ta woofer - sam končna stopnja al tud kšn pre-amp, da gor nastavlaš frekvenco reza pa fazo?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava zvočnikov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10013444 (1581) gorilla
»

Zvočniki in receiver (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8318906 (16616) car100
»

Pomoc pri izbiri AV RECEIVERJA

Oddelek: Zvok in slika
91179 (1029) delfinus
»

Kateri A/V reciever? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6310664 (7675) BigWhale
»

Pomoč pri izbiri sorrund sitema oz. mnenje o izbiri lokalnega hi-fi razturača

Oddelek: Zvok in slika
103386 (2988) PeterII

Več podobnih tem