» »

Poraba elektrike pri ojačevalcu Marantz

Poraba elektrike pri ojačevalcu Marantz

techuser ::

Koliko je poraba ojačevalca Marantz SR 47, če je vklopljen in ne poslušaš glasbe?
Podatkov namreč v originalni dokumentaciji ni, me pa na splošno zanima koliko kaj porabijo elektrike.

DeeCoy ::

Zanemarljiva, če ne daje outputa. Toliko da laufa elektronika.

Miha 333 ::

Skozi tranzistorje kljub temu teče nek tok, odvisno od načina delovanja (t.i. class). Boš moral izmerit. Ampak tam od 30 do 50 W ne bi bilo nič čudnega.

zavajon ::

Enkrat sem naletel na enega Rotela, ki je v sleepu kuril 30W. Torej Off, le vključen v elektriko.
Najbolje bo, da nabaviš nekaj takega, pa izmeriš.

refosk ::

Podatek iz prve roke: moj marantz sr7011 ima porabo v stby 3.1W, pri sobni jakosti v ECO mode 60W, v ECO mode off pa 80W.

c3p0 ::

Zadnja leta naj bi standby porabo v consumer elektroniki močno zmanjšali. Se pa ponavadi čuti že na otip, če je naprava topla, v standby kuri preveč.

Miha 333 ::

Lahko OP mogoče razjasni, kaj točno je mislil? Standby pomeni, da so glavni segmenti ugasnjeni in takrat poraba ne bi smela biti večja od par W (zadnja leta je EU predpis max. 1 W). Ali pa je mislil, da je normalno prižgan, le da se skozi ne predvaja glasba? Tako sem razumel in v tem primeru je kot sem napisal zgoraj, minimalno nekaj 10 W.

c3p0 ::

V tem "idle" primeru gotovo mnogo več, bi rekel da bo pravilno par 10W. Glede na klaso ampa, so številke lahko še višje.

2f4u ::

linearni ojačevalec; propocionalno - kakor imaš knof zasukan. Na Denonu 16xx sem zmeril pri -30dBA nekje 40W (so pa lampice not)
Pri D-class pa verjetno ne več kot 10W - će ke idle (TPA3116) bom preveril v parih urah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2f4u ()

Miha 333 ::

2f4u je izjavil:

linearni ojačevalec; propocionalno - kakor imaš knof zasukan.

Ne bi rekel. Za močnostni ojačevalec je popolnoma enako, če imaš potenciometer za glasnost na 0 ali pa če ga imaš na full, pa ne dovajaš nobenega signala oz. tišino. Šum zanemarimo. Variabilen del porabe je odvisen samo od dejanskega outputa. Ker pa so vsa vezja vključena in ker skozi izhodne tranzistorje teče tok tudi pri tišini, ima vključen ojačevalec tudi pri tišini kar nekaj porabe (ki pa pri tišini ni odvisna od položaja potenciometra za glasnost). Predojačevalec pa ima zanemarljivo porabo (nekaj 10 mW).

Marantz SR-47 je v bistvu receiver, kar pomeni, da ima integriran predojačevalec, močnostni ojačevalec in še radijski sprejemnik, ko je vse to vključeno, bo seveda neka poraba.

Edit: pustimo lampe, govorimo o najbolj pogostem tranzistorskem class AB ojačevalcu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

TheBlueOne ::

Tile poceni porabijo malo. A klasa porabi ves cas enako in ves cas veliko. :)

pegasus ::

Ja, A klasa pride prav zdaj pozimi, ni treba radiatorjev odpirat.

          ::

Kaj sploh naredi marantz v ECO načinu?

TheBlueOne ::

Glede na ceno verjetno zmanjsa napetost na ojacevalni stopnji za kaksno tretjino. Ce bi zelel se dodatno zmanjsati porabo, kar se mi zdi nesmisel, potem jo bos verjetno lahko prepolovil za podobne rezultate, ce mu bos privoscil mocnejsi vir. Recimo iPhoni imajo kar mocan izhod napram kaksnim cenejsim telefonov.

Ce te kaj potolazi moj ojacevalec konstantno porabi 270W, kjer racunaj, da potrebujem se predojacevalec, mono ojacevalec za vinilke... :)

Zgodovina sprememb…

2f4u ::

pegasus je izjavil:

Ja, A klasa pride prav zdaj pozimi, ni treba radiatorjev odpirat.


Res je.. moj #rumen# prtiček pa čaj se gor greje. Ja, A klasa star ojaćevalec nekje 15let.

TheBlueOne ::

2f4u je izjavil:

pegasus je izjavil:

Ja, A klasa pride prav zdaj pozimi, ni treba radiatorjev odpirat.


Res je.. moj #rumen# prtiček pa čaj se gor greje. Ja, A klasa star ojaćevalec nekje 15let.


Tisti, ki bi pri meni grel caj na fersterkariji dobi samo se pivo. :)

2f4u ::

2f4u je izjavil:

pegasus je izjavil:

Ja, A klasa pride prav zdaj pozimi, ni treba radiatorjev odpirat.


Res je.. #rumen# prtiček pa čaj se gor greje. Ja, A klasa star ojaćevalec nekje 15let.
Sem pa zmeril tist TI TPA3116, na 19V/Dc, brez signala ampak nekje 60jakosti... nisem mogel razbrat toka. 0lo mi kaže. Tok ne more bit nula že zaradi Modro/rdeče diode in bluetootha. Ne vem; kaj veliko ne porab.

techuser ::

Preverjeno. Nima standby načina, je prestar model, dokler je vklopljen porabi 20W.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ojačevalec, za pasivne zvočnike - cca.70W

Oddelek: Zvok in slika
203141 (1919) 2f4u
»

akumulator dci1.5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5519523 (14781) tireleap
»

Nakup integriranega ojacevalca

Oddelek: Zvok in slika
379935 (8128) CMpunk
»

NAD C352 vs. Marantz MP7200

Oddelek: Zvok in slika
131875 (1714) glinik
»

vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91061 (774) janey

Več podobnih tem