» »

Džabest od jutri 19€ in samo 100MB vključenega prenosa

Džabest od jutri 19€ in samo 100MB vključenega prenosa

««
10 / 14
»»

BlaY0 ::

BlueRunner je izjavil:

Ne se delat nepismenega idiota, ki nima pojma o pojmu in v prostem času biše, izgleda da brezvezne, dopise s katerimi verjetno nikoli nič ne doseže in si preberi kaj sem že storil.
Ja sem... ampak to zaenkrat še nima nobene zveze z "obrabnino" "uporabnino" "pogodbeno kaznijo". In ti praviš da nič od tega ne boš plačal. OK, hvala bogu, bi bil vesel zate pa še za vse ostale. Amapk mene zanima kaj si naredi v zvezi s tem kar trdiš, da ti ne morejo zaračunati, če ni na ceniku?

BlueRunner ::

Igral sem in še vedno igram ping-pong. >:D

BlaY0 ::

In pri katerem servisu si :P

Oziroma kdo je na servisu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

DemonDomen ::

BlaY0 je izjavil:

Ja ampak ti si že ponucal svoj cajt, da si se šel z njimi ping-pong, dosegel pa nič... Sizifovo delo...

Ne še. Časa imamo 15 dni, izvedeli smo pa 1.7.
Ugovor mora končni uporabnik vložiti v 15 dneh od dneva, ko je izvedel za izpodbijano odločitev ali ravnanje, pri čemur se šteje, da je ugovor pravočasen tudi, če je vložen zadnji dan pritožbenega roka priporočeno po pošti.

Mi imamo še cel teden časa za to.
Fix a computer and it'll break tomorrow.
Teach its owner to fix it and it'll break in some way you've never seen before.

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

V mislih sem imel to, da si ponucal svoj cajt za ubadanje s tem "problemom", namesto da bi recimo šel na kolo ali na igrišče igrat košarko...

Še vedno pa velja, da lahko od pogodbe brez sankcij (beri brez stroškov zapiranja računa in ostalih stroškov) odstopiš v 15 dneh po pričetku veljave novih pogojev, to pa je do 15.8.2010.

DemonDomen ::

"Sankcij"... To, da moreš plačati 117€ da dobiš telefon + 2 leta spet naročnine so kar velike sankcije.
Tudi če ostanem na Mobitelu, moram še zmerej namesto 15€ plačevati 23,5€. Potem se bo pa 1.8.2011 cena spet spremenila na normalno in bom moral plačevati 27€ na mesec.
Fix a computer and it'll break tomorrow.
Teach its owner to fix it and it'll break in some way you've never seen before.

BlaY0 ::

Čaki no, to ni sankcija. Ti si kupil telefon po subvencionirani ceni pod določenimi pogoji (aneks). Ko si pogodbo razdrl, se je razdrl tudi aneks. Torej telefon, ki je sicer "tvoj" ni več po subvencionirani ceni ampak po redni, oziroma deloma po redni deloma po subvencionirani. Če imaš aneks za dve leti in odstopiš po enem pomeni, da je pol telefona po subvencionirani ceni, pol pa po redni. V čem je torej tu problem? Kakšne "sankcije" imaš ti v mislih? Mogoče sankcije na neumnost... ali recimo sankcije na füll küll imiđ, ki ga imaš s posedovanjem tega telefona? Ko si šel v nabavo subvencioniranega telefona ti je bila definitivno predstavljena maloprodajna cena (ki je bila jasno 20% višja kot če bi telefon nabavil v kakšni štacuni prek eBaya). Amapk s to 20% višjo maloprodajno ceno si se ti strinjal, samo zato, da si dobil telefon po "subvencionirani" ceni 20% ceneje kot na eBayu.

BlueRunner ::

V mislih sem imel to, da si ponucal svoj cajt za ubadanje s tem "problemom", namesto da bi recimo šel na kolo ali na igrišče igrat košarko...

Ne še toliko. Do sedaj sem zapravil cca. za eno ogrevanje pred basketom časa... pa računica je zame tudi jasna. Če uspem, privarčujem 100+EUR. Kar ni malo. Če pa ne uspem, pa izgubim 200+EUR. Kar je pač moje tveganje, ki ga sprejemam. Če ne bi bil zelo prepričan, ne bi tvegal toliko lastnega denarja.

Kar pa je res, pa je to, da marsikdo tega luksuza preprosto nima. Ne more si privoščiti tvegati 200EUR, ker je to njegov celomesečen budget za čisto vse, kar želi imeti. Ne samo za en telefon. To pa je recimo lekcija, da najbolj revni vedno najbolj nasankajo. Tudi, če bi kdaj želeli tvegati, tega preprosto ne morejo, ker bi jih neuspeh za nekaj mesecev finančno praktično pokopal. But I digress... to ni debata z to temo.

Kar se pa tiče sankcij in "sankcij" pa se s teboj v celoti strinjam. Kar je podpisano je podpisano in odkup je, če mene kdo vpraša, relativno pošteno obračunan. Izhodiščna cena je morda res precej visoka, ampak na aneksu je jasno navedena. Kdor je to podpisal, je (upam) podpisal pri polni zavesti. Če pa se je nekje zaradi nedoslednosti operaterja našla luknja, ki je zame ugodna, pa jo lahko poskusim izkoristiti. Zakaj pa ne?

Zgodovina sprememb…

Pesimist ::

slatncan je izjavil:

ja sj ti dobiš neki dnarja nazaj...

pač moje mišlenje...

če si dal za telefon 340...ga maš 2 mesca...ti oni obračunajo 250€ obrabnine...ti oni plačajo 90€ za telefon...in maš keš za 1 rundo pa brez super duper fona si :D


ne. jaz sem njim se dolzni 250 kljub da jim telefon dam. obrabnina je drazja ko odkupnina. Ce vse skup sestejem, je obrabnina 1000 evro . Vrednost telefona vracunana. Odkupnina pa je 500 evro. Le vrednost telefona.

DemonDomen ::

Pesimist je izjavil:

slatncan je izjavil:

ja sj ti dobiš neki dnarja nazaj...

pač moje mišlenje...

če si dal za telefon 340...ga maš 2 mesca...ti oni obračunajo 250€ obrabnine...ti oni plačajo 90€ za telefon...in maš keš za 1 rundo pa brez super duper fona si :D


ne. jaz sem njim se dolzni 250 kljub da jim telefon dam. obrabnina je drazja ko odkupnina. Ce vse skup sestejem, je obrabnina 1000 evro . Vrednost telefona vracunana. Odkupnina pa je 500 evro. Le vrednost telefona.


Enako. Če vrnem ta mesec jim dam 25€, naslednji mesec je že okoli 50€.
Fix a computer and it'll break tomorrow.
Teach its owner to fix it and it'll break in some way you've never seen before.

mico28 ::

Simobil pripravlja odziv na mobitelovo podražitev,več bo znanega kmalu

Pesimist ::

odziv? kaksni odziv te lahko majo, sami podrazijo? :P
Mislim sej so ze zaj dosti cenejsi.

LuGi ::

http://www.orto.si/kmalu

V ORTO svetu poletje ni čas podražitev, ampak pravi trenutek za razprodaje in druge priboljške. Trenutno nas še oblega invazija Android telefonov, ki so na voljo po znižani ceni skupaj z 10 GB prenosa podatkov, kmalu pa nas čaka VELIKA ORTO RAZPRODAJA. Vse podrobnosti sledijo 8. julija.

Ted ::

Kakšno akcijo z nižjo naročnino ob prehodu iz Mobitela sumim :). Mene že majo, na Simobil bom šel iz principa (in brez aneksa :) ).
Mah...

mico28 ::

V četrtek glejte tv,toliko sem sam zvedel

Pesimist ::

Da se zaj jaz resim pufa ki ga sem naredo zarad smrdlivega mobitela, moram vzet najcenejsi mozni paket. Tak da bilokaj naredi simobil bo mi sevedno predrago. Ce mi je se njihov simpl+data predrag. Moram zato tus brez + 1giga vzet, ker je najcenejsa varianta, in na ta nacin dobim nekaj cez 100 evro v dveh letih v denarnico in 1giga prenosa imam, kaj mi je bilo najvaznejse v itaku anyway. Ce bi ostalo na 1giga bi se pretrpel 19 evro.

bom se pocako dokonc mesca al 1 tedn pred, predno menjam anyway.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

LuGi ::

ME zanima če bo ta stevilka kaj vecja od 600 konec meseca=)

Pesimist ::

Ki te gledas to, da dnevno belezi? Merilo je verjetno 600 komadov stevilk? Sicer ne pise kam so prenesene. Mene bol stevilka narocnikov zanima konc leta. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

WamPIRe- ::

Mja teh 19€ bi še požrl ni mi pa vseeno za 1GB podatkov. Vesel sem lahko, da sem kupil boljši telefon prek ebaya kot bi ga za tak denar dobil pri Mobitelu in nisem šel maja podpisat novega aneksa. Premišljujem sicer o drugem operaterju, sam bom še mal počakal, da vidim kaj bodo storili.

urban99 ::

Tole s 100MB podatkov je kriminal... pa sej smo ja v letu 2010, no. Meni se sliši kot "Raziskava navad uporabnikov je pokazala, da jim zadostuje 14.4k modem".

Jebac18 ::

samo nekaj me zanima kaj to piše... naročnik in mobitel soglašata da z nakupom aparata umts po akcijski ceni naročnik pridobi ugodnost v višini 124 eurov a to pomen d je telefon tok v redni ceni ... ? to je pri 4 členu

LuGi ::

Pesimist je izjavil:

Ki te gledas to, da dnevno belezi? Merilo je verjetno 600 komadov stevilk? Sicer ne pise kam so prenesene. Mene bol stevilka narocnikov zanima konc leta. :)


http://www.npch.si

DemonDomen ::

Jebac18 je izjavil:

samo nekaj me zanima kaj to piše... naročnik in mobitel soglašata da z nakupom aparata umts po akcijski ceni naročnik pridobi ugodnost v višini 124 eurov a to pomen d je telefon tok v redni ceni ... ? to je pri 4 členu


Ne, toliko je subvencij. Z vsakim mesecem pa odplačaš 1/24 tega.

Sem pa naredil izračun, če bi ostal na Mobitelu ali pa če bi vzel telefon in šel na Simobil:

Prvi stolpec je koliko bi dajal na mesec, če bi upošteval ceno podatkov iz desnega stolpca.
Fix a computer and it'll break tomorrow.
Teach its owner to fix it and it'll break in some way you've never seen before.

Zgodovina sprememb…

Hardstyle ::

Kako je s pokritostjo tuš mobila na ptuju in okolici? Ne mi linkat do onega zemljevida ker me zanima dejansko stanje oz. izkušnje uporabnikov.

DemonDomen ::

Hardstyle je izjavil:

Kako je s pokritostjo tuš mobila na ptuju in okolici? Ne mi linkat do onega zemljevida ker me zanima dejansko stanje oz. izkušnje uporabnikov.


Poglej na mobitelu, če vidiš njihovo omrežje.
EDIT: S tem mislim tvoj telefon.
Fix a computer and it'll break tomorrow.
Teach its owner to fix it and it'll break in some way you've never seen before.

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Domen raztegni Mobitel na enako obdobje oz. skrajšaj SImobil. Saj pri Simobilu se ti ni treba vezat če obrdžiš telefon. Sicer bo še vedno 30 EUR v prednosti Mobitel ker te pride 220 EUR dodatnih 10 mesecev.

BlaY0 ::

BlueRunner je izjavil:

Kar pa je res, pa je to, da marsikdo tega luksuza preprosto nima. Ne more si privoščiti tvegati 200EUR, ker je to njegov celomesečen budget za čisto vse, kar želi imeti. Ne samo za en telefon. To pa je recimo lekcija, da najbolj revni vedno najbolj nasankajo. Tudi, če bi kdaj želeli tvegati, tega preprosto ne morejo, ker bi jih neuspeh za nekaj mesecev finančno praktično pokopal. But I digress... to ni debata z to temo.
Ja, točno na to vsi ti voluharji (od bank, zavarovalnic, operaterjev...) računajo! Računajo na to, da se bo folk sicer bunil, v končni fazi pa večina ne bo imel dost jajc, da bi šla v kakšen resen protinapad, ker je rizik prevelik. Po drugi strani je pa zanimivo kako tanajbolj "reven" folk gembla na vse možne načine (loto, 3x3, hitra srečka, šprtne stave...), kjer pa možnosti kakega resnega dobitka (ne sedmice da se razumemo) niso 1 proti 3 kot v tem primeru, ampak ena proti 5.000.

Caleneth ::

Kaj pa da bi šel kdo na Tušmobil vesolje ni noben razmišljal? http://www.tusmobil.si/index.php?option...
Ali pa Tušmobil 15? http://www.tusmobil.si/index.php?option...

Majo kar mikavno ponudbo, samo ravno študiram, ker sem že bla na Tušmobilu in je v mojem kraju bil signal vedno podn od podna. Max 2-3 črtice, skoz mi je prekinjalo pa čeprav sem šla ven na balkon pa se poskušala na vse konce obrnit, ni nič pomagalo. V MB je pa super signal. Nevem če je vredno... Sem pa dobro popenla, namreč sem si bla prisiljena omrežje zaradi signala prestavit na Mobitel, da je pisalo Tušmobil Mobitel in mi vsaki mesec lepo prišo namesto 10€, 60€ račun. ;( Drugače pač Simobil, Orto u nulo čeprav je ravno tak 100MB podatkov je pa vsaj poceni, samo kljub temu nevem kak bo s signalom... Skratka grem od Mobitela, ker mi je 19€ preveč! ;( Sem komaj pol leta pri njih, v 1 letu pa pol je to že kar 72€ dodatnih stroškov, kar pa ni malo! :|

DemonDomen ::

PrimozR je izjavil:

Domen raztegni Mobitel na enako obdobje oz. skrajšaj SImobil. Saj pri Simobilu se ti ni treba vezat če obrdžiš telefon. Sicer bo še vedno 30 EUR v prednosti Mobitel ker te pride 220 EUR dodatnih 10 mesecev.


A maš lahko podatke brez naročnine? Bom moral to tudi preračunat...


Aha... razen če nič ne kličem in pošilam SMS-ov, potem se splača.
Fix a computer and it'll break tomorrow.
Teach its owner to fix it and it'll break in some way you've never seen before.

Pesimist ::

DemonDomen je izjavil:

Jebac18 je izjavil:

samo nekaj me zanima kaj to piše... naročnik in mobitel soglašata da z nakupom aparata umts po akcijski ceni naročnik pridobi ugodnost v višini 124 eurov a to pomen d je telefon tok v redni ceni ... ? to je pri 4 členu


Ne, toliko je subvencij. Z vsakim mesecem pa odplačaš 1/24 tega.

Sem pa naredil izračun, če bi ostal na Mobitelu ali pa če bi vzel telefon in šel na Simobil:

Prvi stolpec je koliko bi dajal na mesec, če bi upošteval ceno podatkov iz desnega stolpca.


Ja ker ti racunas da bi vzel isti paket oz priblizno isti. Te se ti definitivno ne splaca. Jaz pa gledam da ma moj paket samo 1Giga podatkov oz vsej 500mb v prihodnje. Ostali je zanemraljivo pri meni. Te se mi pa definitivno splaca spizdit cimprej.
Lahko bi sicer tudi mobitelov 2.9EUR+podatke vzel. Vendar to pa iz enata nocem. Nocem podpirat.

Za vse ki se skrbite za signal. Idite v najbizji tushop in si nabavite prepaid kartico. Sej je samo 2.99EUR na njej pa 5EUR kartica. Jaz sem po MB testiral signal in sem bil zadovoljen. Sicer le z Nokijo katera je lovila 100% bolse kot ta posran HTC Desire. Tak da z njim nimam izkusnj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Hardstyle ::

Na eni izmed prejšnih straneh sem zasledil da pišete o še eni podražitvi pri Mobitelu za itak džabest paket, kaj je s tem?

BlueRunner ::

Nič. Paket se bo 1.8.2010 podražal iz 15EUR na 19EUR. Količina zakupljenih podatkov se bo znižala iz 1GB na 100MB.

Če si malo več uporabljaš podatke (nad 100MiB), boš moral na 19EUR morda prišteti še stroške za zakup 500MiB ali 1GiB podatkov. Odvisno od tvoje konkretne porabe to lahko predstavlja realen dvig cene za 26% (19EUR: 100MiB podatkov), 56% (19EUR + 4,5EUR: 500MiB podatkov) ali pa 66% (19EUR + 6EUR: 1GiB podatkov). Ta doplačila bodo veljala v promocijskem obdobju, ki bo trajalo od 1.8.2010 do 31.7.2010. Po tem obdobju začno veljati polne cene... kar je pa hecno danes računati po procentih, ker bo v enem letu zagotovo še kaj spremenjeno.

Prelomne količine prenosa podatkov so:
Pod 110MiB se izplača samo osnovni paket
Pod 504MiB se izplača doplačilo za 500MiB
Kar je več se izplača samo še doplačilo za 1GiB

Za preračunavanje sem uporabil dvojiški sistem (1kB = 2^10B, 1MB = 2^20B). Za Mobitel ne vem, če navaja podatke v decimalnem ali pa dvojiškem sistemu (z uporabo napačnih predpon).

Sem še kaj izpustil?

Zgodovina sprememb…

DemonDomen ::

BlueRunner je izjavil:

Za preračunavanje sem uporabil dvojiški sistem (1kB = 2^10B, 1MB = 2^20B). Za Mobitel ne vem, če navaja podatke v decimalnem ali pa dvojiškem sistemu (z uporabo napačnih predpon).

Zdej pretvarjajo tako, da je 1GB = 1024MB.
Fix a computer and it'll break tomorrow.
Teach its owner to fix it and it'll break in some way you've never seen before.

denabiker ::

dobr, da niso dali 19.99 eurov naročnino, teh 19 vi kar zaokrožite na 20, ker večini ljudem se zdi 19 doooosti manj kot 20.

BlaY0 ::

BlueRunner: Misim, da ima Mobitel nekje omenjen decimalni sistem preračunavanja.

Demon: Hmm, to je potem novo.... torej dvojiški :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

PrimozR ::

DemonDomen je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Domen raztegni Mobitel na enako obdobje oz. skrajšaj SImobil. Saj pri Simobilu se ti ni treba vezat če obrdžiš telefon. Sicer bo še vedno 30 EUR v prednosti Mobitel ker te pride 220 EUR dodatnih 10 mesecev.


A maš lahko podatke brez naročnine? Bom moral to tudi preračunat...


Aha... razen če nič ne kličem in pošilam SMS-ov, potem se splača.

Jao, vzameš naročnino brez vezave. Torej plačuješ normalno položnice za 22 €, nisi pa omejen, da moraš to početi vsaj dve leti. Po druig strani lahko Mobitel raztegneš na enako obdobje, pač ne podpišeš novega aneksa. Ja, to funkcionira, pač še naprej plačuješ položnice po dveh letih, preverjeno deluje ;)

Gandalfar ::

Na forumu imamo dve temi o tem kak podn je simobil. Potem pa, ko mobitel zvisa ceno za par evrov pa je kar naenkrat toliko boljsi, da se splaca prestopat?

lambda ::

Gandalfar, ni to par EUR. To je podražitev iz 15 EUR na 31 EUR (odštejmo te začasne popuste, ki so jih dali, da izgleda lepše) za isto storitev.

BlaY0 ::

Amapk mobitel (mobilni telefoniranje) ni socialna dobrina ampak je zaenkrat še vedno luksuzna. To, da si ti (ne osebno) ne moreš več privoščiti neke luksuzne dobrine, ki si si jo do zdaj lahko, pomeni, da gre standard pač v podn...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Gandalfar ::

lambda je izjavil:

Gandalfar, ni to par EUR. To je podražitev iz 15 EUR na 31 EUR (odštejmo te začasne popuste, ki so jih dali, da izgleda lepše) za isto storitev.


Prav. Toda tam imamo teme, kjer ljudi nategujejo in se nasploh grdo obnasajo. Ali to res odtehta teh 16 evrov?

Pesimist ::

Se ti norca delas?

Gandalfar ::

Ne, cisto resno mislim. Ko vidim temo kot je: Simobil live kjer po par mesecev niso sposobni billinga zrihtat in obcasno zaracunavajo kar neke nakljucne storitve se vprasam .. ali je res vredno?

BlaY0 ::

Ne se ne. Sprašuje te, če slaba voljav času ko si priklopljen na Simobil odtehta 16 Evrov. Ko si boš odgovoril, se boš tudi odločil ali za Mobitel ali pač za Simobil. Saj ni nobene panike...

Yaqwsx ::

moras se vprasat kaj je bolse, da te na simobilu 1x na leto za 3EUR napizdijo? al pa da pridno placujes 4EUR vec vsak mesec (brez napizdevanja).

denabiker ::

ne pretiravat no. Simobil je čist kul. Poznam veliko uporabnikov in to zadovoljnih!

lambda ::

Gandalfar je izjavil:

Prav. Toda tam imamo teme, kjer ljudi nategujejo in se nasploh grdo obnasajo. Ali to res odtehta teh 16 evrov?

10 let sem pri Mobitelu, vmes sem bil vzporedno tudi 1 leto na Simobilu - zniževanje stroškov, tako da poznam oboje. Pri vsem skupaj gre za to, kdo te manj nateguje. In Mobitel me z 31 € mesečno kar krepko nategne. Sicer verjetno ne bom šel na simobil zaenkrat, ker imam sklenjen dokaj svež aneks, živim v nekem odročnem področju in niti ne potrebujem 1GB podatkov. Potrebujem pa od 50-400 MB podatkov na mesec, odvisno od potreb. A to je še vedno 28€ mesečno. Pa zame to ne bi bil nateg, če ne bi tega tako zahrbtno izpeljali, kot so.

BlueRunner ::

Nubes, ali si upošteval enoleten "popust" na te dodatne podatke za določene pakete? V letu dni se že marsikaj spremeni.

Kakorkoli že... povezani 11 je zame sedaj cenejši, kličem itak ne veliko, podatkov več ne bom kuril, telefon pa počasi (nekateri menijo, da preveč počasi >:D) vračam, ker z njim v novih okoliščinah ne bom imel kaj za početi. Kakšen predlanski feature phone za 30EUR mi bo pač zadoščal.

Vsak ima pač svojo računico glede tega kaj se mu bolj izplača.

Zgodovina sprememb…

DemonDomen ::

Sej bomo jutri zvedeli kako bo Simobil odgovoril. Mogoče se bo pa potem splačalo.
Je pa še zmerej problem, da Simobil nima tako dobrega omrežja kot Mobitel.
Fix a computer and it'll break tomorrow.
Teach its owner to fix it and it'll break in some way you've never seen before.

Hardstyle ::

Od 1.8 je cena itak džabest 19EUR

Zakaj nekateri govorite o 23 ali več evrih?

projektor ::

DemonDomen je izjavil:

...Je pa še zmerej problem, da Simobil nima tako dobrega omrežja kot Mobitel.


In drastično slabšega ne.

Zgodovina sprememb…

««
10 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tušmobil neomejeni mingl (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13635800 (30651) Bobr123
»

Simobil podražil naročniške pakete (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
534146063 (125564) Lonsarg
»

Mobitel bo podražil in spremenil naročniške pakete (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
22461152 (53279) nekikr

Itak Džabest - podražitev (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5211075 (8894) Gandalfar

Več podobnih tem