Prijavi se z GoogleID

» »

Robotska Kosilnica

Robotska Kosilnica

strani: 1 ... 4 5 6 »

MoRTaL ::

Kaj takega za 1000m2 -> https://www.myrobotcenter.eu/en/gardena...

Gardeni izdeluje kosilnice Husqvarna, ki je vodilni na tem področju, ampak po mojem mnenju predrag.

Gregor P ::

Hvala. Ravno gledam sedaj vse ta ocenjevanja ipd. in vidim da potrošniki izbirajo predvsem med modeli Gardena, Bosch Indego in WORX LANDROID; medtem ko Husqvarne veljajo za top in pa seveda tudi zelo drago izbiro. Sam iščem bolj cenejšo varianto, ker pri meni se gre le za to, da je trava kolikor toliko pokošena; površina pa ni lepo urejen vrt, ampak res zgolj travnik.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Ravno gledam in na prvi pogled nimam za več kot 500 m^2 ravne površine; ostalo je bolj za klasično kosenje. Tako da bi morda bila primerna izbira tudi Boschova Indego S+ 400; razen seveda, če so te robotske kosilnice sposobne obdelati tudi malo bolj "zahtevne" travnike? Ker potem pa pride v poštev tudi tvoj predlog MoRTaL :)

BigWhale ::

Jaz lahko povem, da ima moj Automower 305 iz leta 2011, ze cez 6200 ur kosenja. Baterije sem menjal trikrat. Tretjic sem bil mal nejevoljen zaradi cene baterije. Potem sem sel na nkon.nl, narocil najbolj badass 18650 celice, jih zlotal skupaj in sedaj imam baterije s se enkrat vecjo kapaciteto kot so original od Husquarne.

Crknil mi je tudi en usmernik, za novega sem dal potem 90 EUR, kar se mi je zdel svinjsko drago. :D

Enkrat sem menjal tudi kolesa, ki so se obrabila. Posledica nekaj visokih robnikov in tega, da kosilnica nima senzorja za vrtenje koles v prazno. Kolesa so se drgnila ob robnike in je zaradi tega prislo do obrabe. Jasno, ce bi imel te robnike urejene, do tega ne bi prislo. To je blo kakih pet let nazaj, sedaj se kolesa se niso obrabila. :)

Navadno, bencinsko kosilnico imam v uti ze kar precej let in se mi zdi, da je sedaj brez kompletnega servisa motorja, ne vzgem vec. :))

Ena izmed slabosti je tudi ta, da sedaj v uti nimam vec kantice z bencinom in ne morem na hitro tankat avtomobila, ce je kriza. :))

Grega255 ::

Jst imam doma Worxovega landroida M1000, kosi cca 800m2, zaenkrat zelo zadovoljen.
Imam še UZ senzor da se ne zaletava v ovire, ki je odlična zadeva, saj je košnja bolj tekoča in zato hitrejša. Realno kosi 2h dnevno, naštiman mam sicer avtomatsko košenje za 1000m2.
Imam še eno doma, ki jo prodajam, če koga zanima.

IL_DIAVOLO ::

Košnja trave je pa ja užitek.

MoRTaL ::

Gregor P je izjavil:

Ravno gledam in na prvi pogled nimam za več kot 500 m^2 ravne površine; ostalo je bolj za klasično kosenje. Tako da bi morda bila primerna izbira tudi Boschova Indego S+ 400; razen seveda, če so te robotske kosilnice sposobne obdelati tudi malo bolj "zahtevne" travnike? Ker potem pa pride v poštev tudi tvoj predlog MoRTaL :)

Če imaš 500m2 ali manj je zelo dobra izbira Bosch Indegos S+ 400. Ena njegovih največjih njegovih prednosti je da si zmapira celotno parcelo in kosi v vzporednih linijah in ne naključno kot vsi ostali.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kopanje premoga tudi.

MoRTaL je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Če imaš 500m2 ali manj je zelo dobra izbira Bosch Indegos S+ 400. Ena njegovih največjih njegovih prednosti je da si zmapira celotno parcelo in kosi v vzporednih linijah in ne naključno kot vsi ostali.

Drži, ta funkcija je tista, ki pri meni prevlada. Zdaj moram še ugotoviti, kako ne/raven mora biti oz. je še lahko teren za robotske kosilnice.

Najbrž pa je kakšna Husqvarna Automower 435X AWD za 5.000,- evrov usposobljena za vse terene :P

Zgodovina sprememb…

• spremenil: Gregor P ()

BigWhale je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kopanje premoga tudi.

Verjetno imaš tudi wc školjko, ki ti sama obrise rit.

Okapi ::

Jaz imam tako, ki ti jo umije. In si lahko prepričan, je to bistveno bolj higienično in zdravo od ročnega drgnjenja s papirjem.

Na to sem tudi namigoval

IL_DIAVOLO je izjavil:

BigWhale je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kopanje premoga tudi.

Verjetno imaš tudi wc školjko, ki ti sama obrise rit.

Seveda, saj nisem barbar.

Glede na trenutne cene bo treba zgleda še malo na kakšen xiomi&co počakat:D
strani: 1 ... 4 5 6 »

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vrtna kosilnica (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12221893 (3308) Unknown_001
»

Informacije pred nakupom Vrtne kosilnice ???

163433 (2083) BigWhale
»

Nakup vrtne kosilnice (strani: 1 2 )

7627236 (8316) forplan

robotska kosilnica za trato

102259 (2037) Mavrik

Več podobnih tem