» »

Kaj naj z 2800m2 velikim travnikom?

Kaj naj z 2800m2 velikim travnikom?

Ferdo Piš ::

Kot že naslov pove: ob hiši imam cca. 2800m2 velik travnik v rahlem naklonu, pravokotne oblike. Nezazidljiv, nadaljuje se v gozd. Zemlja je bolj slaba in slabo požira vodo. Ni to nek vojvodinski humus.
Kosil ga je sosed-kmet, ki pa mi je sedaj to uslugo zaradi starosti odpovedal.
Poleg je kosil tudi sosedov travnik, ki se drži skupaj z mojim: skupaj je tega kakih 4400m2.
Preigravam možne rešitve:
1. skupaj s sosedom najdeva novega kmeta, kar bo težko, saj imajo kmetje v okolici dovolj svojih površin. Da bi za povečanje hektarskega donosa ali pa za možnost reje več živine polivali gnojnico, tega ne bi dovolil. Zato sklepam, da bo tudi zaradi tega interes še manjši ali ničen.
2. Za kakršno koli obdelavo (košnja, oranje, reja drobnice, sajenje poljščin...) nimam popolnoma nobene opreme/stroja. Vse bi moral kupiti od začetka.
3. nasad dreves? Katerih? Orehi/lešniki me ne zanimajo. Mogoče palownija, smreka...?
4. mulčanje. To mi je najmanj simpatična možnost. Res bedno. Počneš nekaj in imaš s tem samo strošek. Pa še opreme nimam. Kvečjemu, če najdem kmeta, ki mi to naredi v zameno za gerke.
5.vzgoja sadik: npr. fotinija, lovorikovec...torej neke vrste drevesnica?

Še kakšna ideja? Ali naj pustim, da se zaraste?

feryz ::

Nasad domačih kostanjev. Dolgo ne bo nič, potem pa vsaj nekaj.

pegasus ::

Lokalni modelarski klub gotovo išče prostor za letenje. Ponudi jim, pa ti ga bodo kosili in vzdrževali.

redtech ::

4x4 robotsko kosilnico, je zelo draga, preveri še konkurenco od husqvarne, če obstaja kaj cenejšega!

https://www.mobilservis.si/proizvodi/ko...

Baje ima kapaciteto do 3500 m?

Bolj BIO je pa opcija s kozam ali ovcam :)

paradajzos ::

redtech je izjavil:

4x4 robotsko kosilnico, je zelo draga, preveri še konkurenco od husqvarne, če obstaja kaj cenejšega!

https://www.mobilservis.si/proizvodi/ko...

Baje ima kapaciteto do 3500 m?

Bolj BIO je pa opcija s kozam ali ovcam :)

Za rahel naklon ne rabiš 4x4 robota.
Levakarski forum. Moderiranje prolevakarsko.
Prikrito so proruski, tako kot naša oblast.

redtech ::

Ja preveri, če gre teren in naklon skozi boš z robotom poceni skoz prišel.

Machete ::

Oddaj za pašnik.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

sbawe64 ::

redtech je izjavil:

4x4 robotsko kosilnico, je zelo draga, preveri še konkurenco od husqvarne, če obstaja kaj cenejšega!

https://www.mobilservis.si/proizvodi/ko...

Baje ima kapaciteto do 3500 m?

Bolj BIO je pa opcija s kozam ali ovcam :)

430x/450x nera epos rs1.
Cena od 4k naprej.

Daj sliko.
Noben okoliški kmet noče kupiti za travo ?

Drugače posadiš drevesa, kostanje, orehe v razmaku nekaj 30m.
2020 is new 1984
Corona World order

toro69 ::

Kot jr moderno ga daš na nepremicnine.net, 150€/m2 in dopišeš "Odlična parcela za investicijo, potrebna sprememba OPN."

dronyx ::

toro69 je izjavil:

Kot jr moderno ga daš na nepremicnine.net, 150€/m2 in dopišeš "Odlična parcela za investicijo, potrebna sprememba OPN."

To je v bistvu še najboljša ideja. Nekdo, ki ima dobre zveze v občinski politiki, bo iz tega naredil zazidljivo parcelo, ki je vredna potem bistveno več.

telexdell ::

sbawe64 je izjavil:



Drugače posadiš drevesa, kostanje, orehe v razmaku nekaj 30m.

A misliš, da med dvema drevesoma, katera so narazen 30 m nič ne raste?
S posaditvijo dreves moraš poleg košnje med drevesi trave skrbeti še za drevje- obrezovanje, čiščenje listja, pobiranje plodov, škropljenje pred škodljivci...Če že kositi ne moreš je to strel v koleno.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

sbawe64 ::

OP
3. nasad dreves? Katerih? Orehi/lešniki me ne zanimajo. Mogoče palownija, smreka...?

Smreka ne mara stalno mokrih tal.
Drugače najboljše raste na nadmorski višini nad 500m.
2020 is new 1984
Corona World order

sbawe64 ::

telexdell
Odvisno kako si zavzet/pikolovski.

Okoli sadik pokosiš prvih nekaj let, vse ostalo kar si naštel delaš ali pa ne.
Zraste drevje tudi brez tega.

bio/eko orehi kostanj: če ti ni do njih, narediš self service, 1 kg stane ?, poberejo ga kupci/obiskovalci sami, tako kot imajo ponekod za jagode.

V primeru sadik je bolj pomembno, da je okoli mladih sadik mreža za zaščito zaradi raznih gozdnih obiskovalcev.
2020 is new 1984
Corona World order

bm1973 ::

Na drevesa čakaš od 10 - 15 let da kaj obrodijo. V večjih količinah...

Če imaš travnik, je najbolje iti na občino, vprašati kaj se bo tam delalo, če se bo kaj.

Premalo za stroje, preveč za obdelavo na male strojčke...

Lahko pa piknik plac narediš, če je normalen dostop...

paradajzos ::

Na mokrem vrbe rastejo zelo dobro.
Levakarski forum. Moderiranje prolevakarsko.
Prikrito so proruski, tako kot naša oblast.

Velki ::

Za GERK ti bo verjetno skoraj vsak kmet mulčal/kosil, no razen če si na slabem glasu in skozi fehtaš "kontrausluge"...

GupeM ::

Poseješ travnik z medovitimi rastlinami in pustiš, da čebele nabirajo med. Lahko postaviš tudi svoj čebelnjak. Dober med se zelo drago prodaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Dtrader ::

Enako površino imam tudi jaz ... 28 arov, z nagibom 30st, kosit se mi ne da več, ker od tega ni koristi (slab dostop). Ker je naklon pravi, bi lahko brez nosilcev naredil SE...
Bolje da nimaš, ko gre gor, kot da imaš, pa gre dol :)

fikus_ ::

Dvomim, da se ti splača kupovati kakršnokoli kosilnico, bolje da ti nekdo pokosi/zmulča 2x/leto.

Kaj pa prodaja, če ne rabiš? Če ne bo drugega interesa, sklad kmetijskih zemljišč tudi odkupuje.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

velikBrokoli ::

Plačaš nekomu, da ti 1x na mesec pokosi? Kje je težava?

kow ::

Kaksna bi bila pricakovana cena za kosnjo? Ce sem ga prav razumel, bo potrebna financna kompenzacija, ker sama pokosena trava nima dovolj ekonomske vrednosti kot krma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

velikBrokoli ::

Bi rekel okrog 500eur za tako kvadraturo, mogoce se zdilas za manj, ce mu se pokoseno travo podaris. Saj ni treba enkrat mesecno kosit, najbrz lahko manj pogosto..

fikus_ ::

Če si v dobrem odnosu s kakšnim bližnjim sosedom in bo to košnjo opravil, ko pri sebi kosi, bo ~100€ ali celo manj .
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

bobby ::

Industrijska konoplja
Polži
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

kloko ::

bobby je izjavil:

Industrijska konoplja
Polži

Javejžde... Koliko jih poznaš, ki se ukvarjajo z enim ali drugim?

bobby ::

Vse skupaj 4 osebe. In nobenemu ne gre slabo. Definitivno pa dvema, sta par, imata celo večje povpraševanje kot ponudbo.

Edit: segment polžev imata večje povpraševanje kot ponudbo.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

IL_DIAVOLO ::

V najem, mulcenje, njiva ali pasnik. Kaj ti je pac blizje.

Lahko pa prodas ciganom.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

kloko ::

bobby je izjavil:

Vse skupaj 4 osebe...

...ki se z omenjenim intenzivno ukvarjajo. OP na drugi strani ima malo neke zemlje, s katero ne ve, kam bi jo dal. Meni se ne zdi tip, ki se bo zdaj z nekim obskurnim kmetijstvom ukvarjal, samo zato ker ti poznaš 4, ki (baje) od tega živijo...

johnnyyy ::

Pojdi do bližnjega kmeta, pa ga vprašaj če bi (samo) kosil. Jaz sem imel zgodbo s 3k parcele, kjer bo stala hiša, kdaj bi bili papirji in vse nisem vedel, pa mi je en brezplačno pokosil - naredil bale in odfural. Če nimaš nekega težkega naklona in grde oblike ne bi smelo biti problema.

Kasneje sem posadil še sadovnjak in mi je trava ušla izpoda nadzora, pa sem nekaj pokosil sam nekaj pa še sosed. In travo se je vrglo na kup, pa je nekdo to izvedel in se je zanimal, če lahko tisti kup sena odpelje ker ima ovce/koze in bi mu prav prišlo ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: johnnyyy ()

bobby ::

kloko je izjavil:

bobby je izjavil:

Vse skupaj 4 osebe...

...ki se z omenjenim intenzivno ukvarjajo. OP na drugi strani ima malo neke zemlje, s katero ne ve, kam bi jo dal. Meni se ne zdi tip, ki se bo zdaj z nekim obskurnim kmetijstvom ukvarjal, samo zato ker ti poznaš 4, ki (baje) od tega živijo...



PVprašal je, zbira predloge, mogoče mu kapne kaj drugega v glavo kot "Easy money". Kaj se tebi zdi,, kakšen je on tip je isto kot ta tvoj post meni. Pac predlog sem dal, ne vem, zakaj se ti ukvarjaš z mojim predlogom njemu. On prebere in sprejme ali zavrže.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

kloko ::

bobby, samo povedal sem ti, da budalaštine predlagaš, ker sploh nisi razumel kaj je težava od OP...

bobby ::

Hvala da si povedal. Ampak hkrati bi lahko razumel, da, ne moj predlog, mu nekdo poda predlog, ki mu dejansko diši in se premisli. Ta del je tvoj problem,, ker se si se omejil na odgovor znotraj njegove zahteve, kljub temu, da ga ne poznaš.

Zakaj ne bi človek dobil odgovor zunaj njegovega kvadratna spraševanja, imel ga opcijo zavreči v nasprotju ne dobil pregloga in ge ne imel opcije zavreči. Oprosti če razmišljam širše.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

kloko ::

Sploh nisi prebral, kaj OP išče:
- ima 2000m2 močvirja, na tem ne bo rastla nobena konoplja!
- nima nobene mehanizacije, ne misli vlagati nič, kaj misliš, kako bo gojil polže?
pa nimam nič proti konoplji ali polžereji, če že debatiramo o tem...

bobby ::

OMG,.. I give up.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

mancslo ::

Torej maš tako posest in ti na slotech predlagajo robota za 4K.

Okapi ::

Velki je izjavil:

Za GERK ti bo verjetno skoraj vsak kmet mulčal/kosil, no razen če si na slabem glasu in skozi fehtaš "kontrausluge"...

Pa še v pisani travnik za metulje ga spremeniš- manj košnje in več subvencije. Sicer odvisno od tega, kje si.

Machete ::

Oddaš Magnifiku.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

BladE_ ::

Glede na to, da je kmetijsko zemljišče(sploh, če je "prve klase") nimaš neke izbire razen sajenja pridelkov. Nikakršnih kozolcev ali "stavb", vrtna uta odpade, oddajanje za vrtičke odpade... Imamo podobno situacijo in so omejitve nenormalne. Vredno ni "nič" po drugi strani pa, če bi lahko oddal za recimo parking(lokacije je precej dobra) bi bilo vredno uff, še pomisliti ne upam. Da bi zadeva postala zazidljiva pa so verjetno sanje, mogoče nekih 100m od naselja ampak te sreče po vsej verjetnosti ne bo, tudi Zoki odkimava.

Za sajenje konoplje tudi ni kar tako, en kup papirologije in vložkov € in ni nekih zagotovil. Lokacije je recimo precej senčna.

Da bi se podal na neko kmetisjko pot pa pomoje ni kar tako.
Akcija - Reakcija

TonyTony ::

Ferdo Piš je izjavil:

Kot že naslov pove: ob hiši imam cca. 2800m2 velik travnik v rahlem naklonu, pravokotne oblike. Nezazidljiv, nadaljuje se v gozd. Zemlja je bolj slaba in slabo požira vodo. Ni to nek vojvodinski humus.
Kosil ga je sosed-kmet, ki pa mi je sedaj to uslugo zaradi starosti odpovedal.
Poleg je kosil tudi sosedov travnik, ki se drži skupaj z mojim: skupaj je tega kakih 4400m2.
Preigravam možne rešitve:
1. skupaj s sosedom najdeva novega kmeta, kar bo težko, saj imajo kmetje v okolici dovolj svojih površin. Da bi za povečanje hektarskega donosa ali pa za možnost reje več živine polivali gnojnico, tega ne bi dovolil. Zato sklepam, da bo tudi zaradi tega interes še manjši ali ničen.
2. Za kakršno koli obdelavo (košnja, oranje, reja drobnice, sajenje poljščin...) nimam popolnoma nobene opreme/stroja. Vse bi moral kupiti od začetka.
3. nasad dreves? Katerih? Orehi/lešniki me ne zanimajo. Mogoče palownija, smreka...?
4. mulčanje. To mi je najmanj simpatična možnost. Res bedno. Počneš nekaj in imaš s tem samo strošek. Pa še opreme nimam. Kvečjemu, če najdem kmeta, ki mi to naredi v zameno za gerke.
5.vzgoja sadik: npr. fotinija, lovorikovec...torej neke vrste drevesnica?

Še kakšna ideja? Ali naj pustim, da se zaraste?


Glede na to, kako se sekiraš, je najboljša stvar to prodat. Pa boš rešen vzdrževanja.
Če ni vsaj nekega veselja, prodaj. To je brezveze, tako na silo.

fikus_ ::

Kmetijski pomozni objekt je lahko na kmetijskem zamljisču.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

mirator ::

Mogoče bi moral navesti, kje se ta pašnik nahaja.

recmajkemi ::

Velki je izjavil:

Za GERK ti bo verjetno skoraj vsak kmet mulčal/kosil, no razen če si na slabem glasu in skozi fehtaš "kontrausluge"...

Tole sem hotel napisati.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

BladE_ ::

fikus_ je izjavil:

Kmetijski pomozni objekt je lahko na kmetijskem zamljisču.


Mislim, da moraš imeti status kmeta da postaviš?
Akcija - Reakcija

Daniel ::

velikBrokoli je izjavil:

Bi rekel okrog 500eur za tako kvadraturo, mogoce se zdilas za manj, ce mu se pokoseno travo podaris. Saj ni treba enkrat mesecno kosit, najbrz lahko manj pogosto..


Košnja je približno 60 EUR/ha. Seveda pa se cena prilagaja, če gre zgolj za eno majhno parcelo. Potem pa seveda moraš vso to travo še nekam spraviti. Potem že bolje, če jo zmulčiš, če ni interesa. Ali pa pač vrtni traktor oz. Luba ali kaj podobnega. Enemu mojemu sorodniku Luba kosi približno tako površino že kar nekaj časa.

Okapi je izjavil:

Velki je izjavil:

Za GERK ti bo verjetno skoraj vsak kmet mulčal/kosil, no razen če si na slabem glasu in skozi fehtaš "kontrausluge"...

Pa še v pisani travnik za metulje ga spremeniš- manj košnje in več subvencije. Sicer odvisno od tega, kje si.


A ni minimalna površina za vlogo 1 ha?

BladE_ je izjavil:

Glede na to, da je kmetijsko zemljišče(sploh, če je "prve klase") nimaš neke izbire razen sajenja pridelkov. Nikakršnih kozolcev ali "stavb", vrtna uta odpade, oddajanje za vrtičke odpade... Imamo podobno situacijo in so omejitve nenormalne. Vredno ni "nič" po drugi strani pa, če bi lahko oddal za recimo parking(lokacije je precej dobra) bi bilo vredno uff, še pomisliti ne upam. Da bi zadeva postala zazidljiva pa so verjetno sanje, mogoče nekih 100m od naselja ampak te sreče po vsej verjetnosti ne bo, tudi Zoki odkimava.

Za sajenje konoplje tudi ni kar tako, en kup papirologije in vložkov € in ni nekih zagotovil. Lokacije je recimo precej senčna.

Da bi se podal na neko kmetisjko pot pa pomoje ni kar tako.


Saj veš, da zoki vse zrihta. Samo prave pristope je treba uporabiti.

Čisto zares mi je par let nazaj en bivši sošolec it OŠ, ki sedaj živi v LJ razlagal, kako zoki vse zrihta. Greš do njega in ni, da ni, kako ga potem ne bi imeli radi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Daniel ::

TonyTony je izjavil:

Ferdo Piš je izjavil:

Kot že naslov pove: ob hiši imam cca. 2800m2 velik travnik v rahlem naklonu, pravokotne oblike. Nezazidljiv, nadaljuje se v gozd. Zemlja je bolj slaba in slabo požira vodo. Ni to nek vojvodinski humus.
Kosil ga je sosed-kmet, ki pa mi je sedaj to uslugo zaradi starosti odpovedal.
Poleg je kosil tudi sosedov travnik, ki se drži skupaj z mojim: skupaj je tega kakih 4400m2.
Preigravam možne rešitve:
1. skupaj s sosedom najdeva novega kmeta, kar bo težko, saj imajo kmetje v okolici dovolj svojih površin. Da bi za povečanje hektarskega donosa ali pa za možnost reje več živine polivali gnojnico, tega ne bi dovolil. Zato sklepam, da bo tudi zaradi tega interes še manjši ali ničen.
2. Za kakršno koli obdelavo (košnja, oranje, reja drobnice, sajenje poljščin...) nimam popolnoma nobene opreme/stroja. Vse bi moral kupiti od začetka.
3. nasad dreves? Katerih? Orehi/lešniki me ne zanimajo. Mogoče palownija, smreka...?
4. mulčanje. To mi je najmanj simpatična možnost. Res bedno. Počneš nekaj in imaš s tem samo strošek. Pa še opreme nimam. Kvečjemu, če najdem kmeta, ki mi to naredi v zameno za gerke.
5.vzgoja sadik: npr. fotinija, lovorikovec...torej neke vrste drevesnica?

Še kakšna ideja? Ali naj pustim, da se zaraste?


Glede na to, kako se sekiraš, je najboljša stvar to prodat. Pa boš rešen vzdrževanja.
Če ni vsaj nekega veselja, prodaj. To je brezveze, tako na silo.


Skoraj nihče ne proda parcele, ki se drži njegove hiše. Ker potem mu bo tam kmet navozil gnojevko, zastrupil podtalnico, smrdelo bo itd. Imam en tak najem in vem kako je to. Niti slučajno, da odpelješ gnojevko, ker se bo uničila podtalnica (kjer rastejo rastline gnojevka po zadnjih raziskavah ne pride niti 40 cm pod površje), lahko pa bi na isti površini vrgel 5 ton KANa, pa bi mu bilo vseeno, čeprav gre ravno tako za nitrate. Kar samo kaže na dvoličnost, ni problem podtalnica, problem je vonj.

Machete ::

Zrihta kar avtomatično ne, je pa vsak, ki nima odprtih vseh možnih postopkov za spremembo namembnosti zemljišča odprtih in ni pri Zokitu 1x na 2 meseca, cepec.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vinogradništvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7613619 (6181) misticnimrk
»

Prepoved prehoda

Oddelek: Loža
323839 (2202) BRBR
»

Večje povpraševanje po kmetijah? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12013519 (9554) TheBlueOne
»

Kaj narediti s kmetijsko parcelo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13415966 (11175) kuall
»

Kako izkoristiti zemljo

Oddelek: Loža
313713 (2683) DimmniBurek

Več podobnih tem