» »

FRI - v sežani ali na FEMNIT

FRI - v sežani ali na FEMNIT

guess ::

Pozdravljeni vsi, ki berete to temo!

Zaradi uspešnosti na maturi se ne preveč zanašam, da bi prišel na FRI v Ljubljano, zato se hočem pozanimati kaj ostali menite o študijih izven ljubljane. Pregledal sem kar nekaj mnenj o študiju FRI v sežani in na femnitu, ki pa so bila spisana že pred nekaj časa, jaz bi pa rad sveža mnenja o tej zadevi.
Primerjal sem predmetnik Femnit- fri lj, oboje je UNI študij in sam nisem zasledil večjih razlik(mogoče se motim). Akreditacija je na obeh faksih ista, vendar drugi pravijo, da si faksa nista enakovredna.
O Sežanski podružnici FRI-ja ne vem veliko, saj ne dobim niti urnika, kaj šele predmetnika.
predvsem me zanima mnenje študentov, ki so trenutno na enem od teh dveh faksov ali pa so že končali enega od dotičnih faksov. Najbolj kar me skrbi je majhen vpis glede na razpisana mesta, mogoče kdo pove zakaj je tako?

Vsem se vnaprej zahvaljujem.

sandmat ::

let me break this down to you ... FRI v sežani ne izvaja študija že več let. Morda zato ne najdeš urnika :)

Če imaš izbiro prit v ljubljano študirat na FRI vs it na FAMNIT, pojdi na FRI. Vsi študiji so na papirju zelo podobni, ampak ni vsak študij na MITu. Sicer so naše univerze daleč od top 10, ampak so med njimi vseeno razlike.

guess ::

sandmat je izjavil:

let me break this down to you ... FRI v sežani ne izvaja študija že več let. Morda zato ne najdeš urnika :)

Če imaš izbiro prit v ljubljano študirat na FRI vs it na FAMNIT, pojdi na FRI. Vsi študiji so na papirju zelo podobni, ampak ni vsak študij na MITu. Sicer so naše univerze daleč od top 10, ampak so med njimi vseeno razlike.


oh, najlepša hvala za informacijo o sežani. glede drugega dela odgovora pa mi bolj razjasni razlike prosim.

jackasclever ::

Kakšne so pa omejitve za vpis na fri v ljubljani?

A moraš biti zelo uspešen na maturi in imeti dober uspeh?

Heavy ::

Na koncu lahko dobiš delo dajalce, ki bodo ob FAMNIT vihali nos. FRI je prestižna znamka, katera ti daje kakšno možnost več (socialna mreža z sošolci in profesorji - velik bonus pri karieri in iskanju službe)...

Na kakšno šolo pa sedaj hodiš? Kako gre matematika? Kaj bi rad delal v službi?

Kar poznam je edino kolega, ki je šel iz FRI na podiplomca na FAMNIT in pravi, da je stvar na nivoju. Čeprav kot slišim ima FAMNIT manjši osip kot FRI na dodiplomcu.
#TeamFelix

guess ::

jackasclever je izjavil:

Kakšne so pa omejitve za vpis na fri v ljubljani?

A moraš biti zelo uspešen na maturi in imeti dober uspeh?


Omejitve niso preveč zahtevne, imeti moraš predvsem štirice, če hočeš biti izbran v prvem roku: govorim za lani. Meni ni uspelo, saj mi slovenščina ni nikoli preveč ležala .

jackasclever ::

To mislis 4ice na maturi?
Koliko pa kaj odloča učni uspeh?

guess ::

Heavy je izjavil:

Na koncu lahko dobiš delo dajalce, ki bodo ob FAMNIT vihali nos. FRI je prestižna znamka, katera ti daje kakšno možnost več (socialna mreža z sošolci in profesorji - velik bonus pri karieri in iskanju službe)...

Na kakšno šolo pa sedaj hodiš? Kako gre matematika? Kaj bi rad delal v službi?

Kar poznam je edino kolega, ki je šel iz FRI na podiplomca na FAMNIT in pravi, da je stvar na nivoju. Čeprav kot slišim ima FAMNIT manjši osip kot FRI na dodiplomcu.


Najlepša hvala za lep odgovor. Ravno tega se bojim.. Ljubljana(Fri, karkoli drugega) > Koper, sežana, maribor(Fri, karkoli drugega). Končal sem splošno gimnazijo, matematika mi nikoli ni predstavljala problemou, z lahkoto sem na maturi dosegel 7 točk. Glede službe pa na žalost ne podam točnega odgovora, saj pri 20-ih težko rečem, da vem kaj bi rad.. Vem samo, da bi življenje posvetil IT smerem, zdej al je to umetna inteligenca, al programiranje ne morem rečt. Zagotovo vem pa to, da bi rad razširil svoja znanja tekom let in s tem tudi svoje sposobnosti.

lep pozdrav

Invictus ::

guess je izjavil:

Vem samo, da bi življenje posvetil IT smerem, zdej al je to umetna inteligenca, al programiranje ne morem rečt.

Sam v info...

Če se boš posvetil IT smerem, brez programiranja ne bo šlo, razen če boš postal en nesposoben projekt manager ;).

Potem bo dovolj Excel...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

guess ::

jackasclever je izjavil:

To mislis 4ice na maturi?
Koliko pa kaj odloča učni uspeh?


ja, štirice na maturi, usaj tako je bilo lani. Ne ustraši se, ni nujno da jih boš težko dosegel, če že malo sproti ponavljaš cel 4 letnik potem jih zlahka dosežeš.
Glede učnega uspeha je pa tako:
Fri ob omejitvi izbira bodoče študente:

splošni uspeh pri maturi oziroma zaključnem izpitu: 60 % točk,
splošni uspeh v 3. in 4. letniku: 40 % točk;

Invictus je izjavil:

guess je izjavil:

Vem samo, da bi življenje posvetil IT smerem, zdej al je to umetna inteligenca, al programiranje ne morem rečt.

Sam v info...

Če se boš posvetil IT smerem, brez programiranja ne bo šlo, razen če boš postal en nesposoben projekt manager ;).

Potem bo dovolj Excel...


Ja, imaš prav, nisem prav napisal, kar hočem povedati. kot programiranje sem mislim na: oblikovanje spletnih strani, front end, back end itd... Čene pa seveda da potrebuješ programiranje na IT smeri skoraj na vsakem koraku :D
Ko že govoriš o Excelu.. po eni strani svaka čast tistemu, ki je excel osvojil in ga zna uporabljat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guess ()

sarma832 ::

72 točk mislim da je bil lani pogoj - ali nekaj podobnega? pa letos je manj prijavljenih.

Siceer pa če nimaš niti pogojev, potem se ti tako slabo piše, razen če so bili družboslovni predmeti trn v peti.

guess ::

sarma832 je izjavil:

72 točk mislim da je bil lani pogoj - ali nekaj podobnega? pa letos je manj prijavljenih.

Siceer pa če nimaš niti pogojev, potem se ti tako slabo piše, razen če so bili družboslovni predmeti trn v peti.


Pozdravljen, trn v peti je bla slovenščina..

Nublet ::

Kaj pa FERI v Mariboru ti ne diši?

folfy333 ::

Nublet je izjavil:

Kaj pa FERI v Mariboru ti ne diši?


+1 za FERI. Dobri rezultati študentov in raziskovalcev s ferija pričajo o kakovosti.

guess ::

FERI v mariboru? Če ti po pravici povem, sploh nisem razmišljal od maribora, če ne bo druge, pa lahko tudi tja zavijem. Je kvaliteta tam? kakšne so razlike med FRi in FERI?

Nublet ::

FERI še ni razcepil elektro od računalništva, tako da boš tam verjetno dobil bolj povezano znanje. Če te zanima razvoj embedded zadev potem pa je to skoraj nuja.

Če pregledaš predmetnik FRI in FERI so predmeti več ali manj podobno osnovani.

Je pa FERI precej bolj vpet v gospodarstvo se mi zdi. Vsaj pri nas v razvoju se je sodelovanje s FERI v veliki meri izplačalo, fantje obvladajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nublet ()

Smurf ::

Nublet je izjavil:

FERI še ni razcepil elektro od računalništva, tako da boš tam verjetno dobil bolj povezano znanje. Če te zanima razvoj embedded zadev potem pa je to skoraj nuja.

Če pregledaš predmetnik FRI in FERI so predmeti več ali manj podobno osnovani.

Je pa FERI precej bolj vpet v gospodarstvo se mi zdi. Vsaj pri nas v razvoju se je sodelovanje s FERI v veliki meri izplačalo, fantje obvladajo.

Za embedded zadeve bi bolj priporocal FE. Na FERIju je tega relativno malo.

Nublet ::

Smurf je izjavil:

Nublet je izjavil:

FERI še ni razcepil elektro od računalništva, tako da boš tam verjetno dobil bolj povezano znanje. Če te zanima razvoj embedded zadev potem pa je to skoraj nuja.

Če pregledaš predmetnik FRI in FERI so predmeti več ali manj podobno osnovani.

Je pa FERI precej bolj vpet v gospodarstvo se mi zdi. Vsaj pri nas v razvoju se je sodelovanje s FERI v veliki meri izplačalo, fantje obvladajo.

Za embedded zadeve bi bolj priporocal FE. Na FERIju je tega relativno malo.

Še vedno ga je več na FERI kot na FRI recimo.

Smurf ::

Nublet je izjavil:

Smurf je izjavil:

Nublet je izjavil:

FERI še ni razcepil elektro od računalništva, tako da boš tam verjetno dobil bolj povezano znanje. Če te zanima razvoj embedded zadev potem pa je to skoraj nuja.

Če pregledaš predmetnik FRI in FERI so predmeti več ali manj podobno osnovani.

Je pa FERI precej bolj vpet v gospodarstvo se mi zdi. Vsaj pri nas v razvoju se je sodelovanje s FERI v veliki meri izplačalo, fantje obvladajo.

Za embedded zadeve bi bolj priporocal FE. Na FERIju je tega relativno malo.

Še vedno ga je več na FERI kot na FRI recimo.

To pa je res.

guess ::

Čakte, zdej kakšno je mnenje o FAMNITu?

r00k ::

FRI>FERI>FAMNIT, tako pač je, odločitev je pa tvoja.

Smurf ::

Famnit se ne jemlje ravno kot resni racunalniski faks.

guess ::

zakaj pa je tako?

r00k ::

Ker po kvaliteti vsega ni niti blizu ostalim dvem.

guess ::

zanivimo, ker glede na predmetnik niti ni nekih razlik...

r00k ::

Gimnazije naprimer imajo vse enak predmetnik, pa so razlike v kvaliteti ogromne.

guess ::

ehhh ja, potem pa bom šou na FERI kot zgleda. Hvala za info r00k :D

Invictus ::

Nublet je izjavil:

FERI še ni razcepil elektro od računalništva, tako da boš tam verjetno dobil bolj povezano znanje. Če te zanima razvoj embedded zadev potem pa je to skoraj nuja.

Za embedded sceno ne rabiš nobenega elektro znanja.

Tako ali tako se hardwara ne splača delat, če ni ravno nekaj uber specializiranega, tako da je treba znati samo programirati.

Sam sem bil v embedded svetu 7 let, pa nisem nič delal s hardwarom.

Programerji so bistveno bolj iskani. Sploh tisti, ki vedo kaj je to register ;).

FERI tako dober kot FRI? My ass... Folk iz FERIja ima srečo, da je pol ure stran Graz, kjer poberejo vse...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Invictus je izjavil:


Tako ali tako se hardwara ne splača delat, če ni ravno nekaj uber specializiranega, tako da je treba znati samo programirati.

Ampak ravno pri tistem specializiranem hardwaru pa so najlepsi zasluzki. Dober embedded programer pozna vsaj osnove elektronike.

Invictus ::

Smurf je izjavil:


Ampak ravno pri tistem specializiranem hardwaru pa so najlepsi zasluzki. Dober embedded programer pozna vsaj osnove elektronike.

Niso dobri zaslužki. oz. vsaj ne toliko, da bi se splačalo. Razvoj ene plate za ARM danes traja vsaj eno leto, pa še cel kup precej dragega softwara rabiš. Da ne govorim o pisanju gonilnikov, ker je arhitekt plate uporabil nestandardne rešitve.

Splača se samo, kadar gre za količine. Vse ostalo je minus, oz. nateg stranke.

Zelo malo embedded programerjev ve kaj o hardwaru. Precej aplikacij se tako ali tako napiše na nekem OSu v nekem frameworku, tako da je znanje o hardwaru nepotrebno. Celo Java je že prišla v embedded svet. Ni to več samo asembler in C.

Poleg tega so dandanašnji prevajalniki veliko pametnejši kot večina programerjev, tako da večina tistih "fensi" optimizacij niti ni potrebna, ker prevajalnik to naredi bolje. Že zadnjih 15 let...

Tako da je embedded svet dandanašnji ravno tako na nivoju štancanja kode, ki ne zahteva ne vem kakega znanja. Kot večina programerskih del.

Ampak nekateri še vedno ostajajao v časih, ko si naredil vse sam. Teh časov ni več, oz. se ne splačajo več.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Smurf ()

Nublet ::

Invictus je izjavil:

Nublet je izjavil:

FERI še ni razcepil elektro od računalništva, tako da boš tam verjetno dobil bolj povezano znanje. Če te zanima razvoj embedded zadev potem pa je to skoraj nuja.

Za embedded sceno ne rabiš nobenega elektro znanja.


S tem se pa ne bi čisto strinjal. Kako lahko narediš nekaj enostavnega (banalen primer) kot input aktivacijo brez da veš kaj je, in zakaj je potreben, key debouncing.

Invictus ::

Če bi štromarji znali programirat, bi naredili API za programerje.

Sam ker ne znajo, pa se potem ven mečejo z buzzwordi ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Nublet ::

Invictus je izjavil:

Če bi štromarji znali programirat, bi naredili API za programerje.

Sam ker ne znajo, pa se potem ven mečejo z buzzwordi ;).

Touché :)

Smurf ::

Invictus je izjavil:


Niso dobri zaslužki. oz. vsaj ne toliko, da bi se splačalo. Razvoj ene plate za ARM danes traja vsaj eno leto, pa še cel kup precej dragega softwara rabiš. Da ne govorim o pisanju gonilnikov, ker je arhitekt plate uporabil nestandardne rešitve.

Sej to ves, da HW razvoj ni "razvoj ene ARM plate"? To je kot, da bi rekel, da se programiranje ne splaca, ker je razvoj OSa precej zahtevna zadeva :>.

Invictus je izjavil:


Splača se samo, kadar gre za količine. Vse ostalo je minus, oz. nateg stranke.

Lepi denarji se obracajo tudi v majhnih specializiranih serijah. Ogromno visokotehnoloskih firm zivi od tega. Ravno gledam skatlico, ki na trgu stane 10k€+marza, narejena je pa za 1k€. Ce to prodas v nekaj (deset)tisoc kosih, je cisto lep zasluzek.

Invictus je izjavil:


Zelo malo embedded programerjev ve kaj o hardwaru. Precej aplikacij se tako ali tako napiše na nekem OSu v nekem frameworku, tako da je znanje o hardwaru nepotrebno. Celo Java je že prišla v embedded svet. Ni to več samo asembler in C.

Zelo malo embedded programerjev je dobrih (kot povsod). Ko dobis HW, ki je bil narejen in-house, moras it gledati sheme, ne bos na internetu nasel frameworka. Me zanima koliko Javancem bi bilo sposobno kaj sprogramirati v npr. FPGAju :).

swdev ::

Invictus je izjavil:


FERI tako dober kot FRI? My ass... Folk iz FERIja ima srečo, da je pol ure stran Graz, kjer poberejo vse...


Glede na kakšne izkušnje to trdiš? Resno me zanima...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izredni študij na fakulteti za računalništvo in informatiko

Oddelek: Šola
2712488 (2851) falconnn
»

FRI-mnenja, opis

Oddelek: Šola
174105 (3422) kuall
»

programer ali kaj drugega?

Oddelek: Programiranje
244412 (1953) kloko
»

Nov študij računalništva na FIŠ v Novem mestu

Oddelek: Šola
4413214 (11106) Blinder
»

Kaj sedaj?

Oddelek: Šola
141770 (1232) shadeX

Več podobnih tem