» »

Mimovste - osebni prevzem

Mimovste - osebni prevzem

šernk ::

no sam sem vedno v paket vključil še kakšno naumnost, ki je drugače ne bi kupil, tako sem nekajkrat nabavljal stvari v vrednosti 5EUR, na koncu sem nabral pa vedno krepko za čez 20EUR stvari.

sedaj pa pač ne bodo videli ne tistih 15EUR ki sem jih zapravil za "neumnosti" in ne tistih 2EUR pri osebnem prevzemu. mi je pa praktično najboljša stvar osebni prevzem...ni mi potrebno se zgubljat po trgovini in vem da bom za nakup porabil vsega skup 2 min mojega časa, vendar te 2 minuti nista vredni 2EUR...+ liter bencina skurim ko grem po stvar, pol smo pa že tam da bo poštnina cenejša
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

ne_ti_si ::

Ales320 je izjavil:

@ASUStek: Da ti odgovrim. 2EUR res ni bogatstvo, tu se gre za čisti princip! Če tega ne razumeš je to tvoja stvar, kar se mene tiče jim lahko vsakič dodaš še 10EUR bonusa, ker so ti tako pri srcu in ker jim zaupaš. Praviš da jim pakete na prevzemno mesto dostavlja pošta slovenija...to mene kot stranko ne zanima, mene zanima končna cena (te pa za večino artiklov že dolgo niso več najugodnejše). Lahko si pa siguren da je vse to zaračunano že v prvotni ceni. ;)



kot sem napisal ODLOČITEV POSAMEZNIKA!!!!eni pač raje damo 2EUR več štacuni ki se ji da zaupat kot pa 10EUR manj štacuni(jih nebi omenjal jih je ogromno) ki se ji ne da zaupat in boš kasneje MOGOČE imel vrsto težav in problemov ki jih sicer nebi imel če bi dal 2EUR več...hmm....še 1x stvar posameznika

djordjevic ::

ne_ti_si je izjavil:

štacuni ki se ji da zaupat kot pa 10EUR manj štacuni(jih nebi omenjal jih je ogromno) ki se ji ne da zaupat in boš kasneje MOGOČE imel vrsto težav in problemov ki jih sicer nebi imel če bi dal 2EUR več
Tudi to je relativno.
No grave is deep enough to keep us in chains.

svetetko ::

Vsak drugi komentator se spotakne ob dejstvo, kako nesramno visoke cene imajo. Trenutno en najbolj iskanih računalniških izdelkov: http://www.mimovrste.com/artikel/263006...
Pa naj mi nekdo najde HD5850 v Sloveniji za nižjo ceno.

LuGi ::

svetetko ::

Zanimivo, torej kartica le ni tako draga kot vsi pravijo. Pa sta ti trgovini v redu? Predvidevam da si s 3 pikicami hotel povedati da je teh trgovin malo morje? V vseh uveljavljenih trgovinah, ki so mi padle na pamet (vključno z nekaj ''ugodnejšimi'') je namreč grafa dražja.

matej_jack ::

Cenejša je tudi na odnesi.si naprimer. Je pa to eden izmed redkih izdelkov, ki lahko konkurirajo drugim spletnim trgovinam. Poskusi sestaviti celoten računalnik, začni recimo pri 2x2GB DDR3 pomnilniku. Ne pozabi všteti cene za sestavo računalnika ;(, ki je marsikje brezplačna.

kmetek ::

svetetko je izjavil:

Vsak drugi komentator se spotakne ob dejstvo, kako nesramno visoke cene imajo. Trenutno en najbolj iskanih računalniških izdelkov: http://www.mimovrste.com/artikel/263006...
Pa naj mi nekdo najde HD5850 v Sloveniji za nižjo ceno.


Dobava: več kot 2 tedna

T0RN4D0 ::

Eh vešda računajo 2€, sej ja napakirajo vsako malenkost tako da jo lahko tank povozi, čeprav gre za osebni prevzem in menda vsaj malo pazijo na pošiljke. Zadeva v kompaktni škatli, mora bit vsaj še v trikrat večji škatli. Manjše zadeve še toliko hujše, ker jim povečajo volumen in težo za par velikostnih razredov popolnoma brezveze. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

tomaz- ::

jp, to je pa res. Če naročiš kabel in par malenkosti, pač pričakuješ, da boš dobil pri OSEBNEM prevzemu stvari "as is" , se pravi v njihovi embalaži, ne pa , da dobiš trikrat večjo škatlo z napisom Mimovrste, notri pa vsak artikel že itak v svoji embalaži.. Ja, potem se ne čudim, da je treba uvest ta dva evra.. Mogoče bi bilo pa fino razmislit v tej smeri, pa se prihranijo stroški! Hudiča, saj ti v navadni štacuni tudi zadeve ne zapakirajo še v en karton, a ne? In da se ne bo kdo spotaknil, govorim za OSEBNI prevzem, kjer prideš in vzameš v roke, kot v običajni trgovini. Verjetno so papirnate vrečke precej cenejše.

xCore ::

osebni prevzem je prevzem pošiljke ki jo v glavnem skladišču zapakirajo in pošljejo na prevzemno mesto... oni nena tam pakirajo v škatle :)... če ti poštar pusti listek da greš iskat paket na pošto maš tudi še vedno zapakiranega v kartonu...
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

tomaz- ::

ja, ampak ti prinese poštar.. Normalno, da plačaš poštnino.. Tukaj se pa ti zapelješ do trgovine in prevzameš, torej vsaj "psihološko" prihraniš PTT. Če imajo pa oni tako butasto narejeno, da je za njih PTT tako ali drugače ( pošljejo na dom ali v prevzemno mesto), pa sploh ne razumem, kaj je njihov namen prevzemnih mest v MB in LJ ???? Nepotreben strošek in režija?? Saj bi lahko iz centrale pošiljali na dom in ne bi rabili DVEH prevzemnih mest?' Kupca ne zanima, kako oni dostavijo robo k sebi! Kupec smatra, da če gre osebno v njihovo "trgovino" prevzet naročeno blago, da pač ne bo plačal "stroškov" še dodatnega pakiranja, hudiča.. Dodatno pakiranje plačaš , ko dobiš robo NA DOM, ne pa, da jo hodiš sam iskat. Kje hudiča ti pa pri OSEBNEM prevzemu dajo naprimer tipkovnico še v dodatno škatlo z njihovo reklamo gor in ti jo kasirajo DVA EVRA, da jo lahko SAM neseš vn iz trgovine?? HALOO? Bi ti rekel: super, keep up the good work, here is three euros for you!! ??

xCore je izjavil:

osebni prevzem je prevzem pošiljke ki jo v glavnem skladišču zapakirajo in pošljejo na prevzemno mesto... oni nena tam pakirajo v škatle :)... če ti poštar pusti listek da greš iskat paket na pošto maš tudi še vedno zapakiranega v kartonu...



aja, mislim, da sem narobe razumel tvojo trditev: SEVEDA pakirajo v škatle še posebej, v tiste lične škatlice z napisom Mimovrste. v njih dobiš še tako majhno zadevco! Vsaj jaz vedno! zakaj?? čemu?? vredno dveh evrov?? meni ne, mi je original embalaža lepša že na oči!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomaz- ()

xCore ::

a ni fajn maš doma še za žar podkurit :)

nevem koliko je meni znano dobijo pakete iz glavnega skladišča ki pa itak morjo bit zapakirani če gredo na pošto...
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xCore ()

kitewing ::

Če vam niso všeč velike trgovine kjer ste samo številka, se obrnite na manjše kjer je osebni pristop na prvem mestu. Pri velikih ste samo statistika.
Osebno mi gre zelo na k. če me tako obravnavajo. Ni vse v ceni ampak tudi v odnosu.

tomaz- ::

Saj odnos imajo zelo na nivoju, IMHO. Ampak tole je pa strel v temo in to precejšen. Glede "za žar podkurit" :
za slabe tri evre imam že vrečo oglja, ne pa eno škatlico, hehe

Utk ::

misek je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

... in norčevanje iz kupcev......
Točno tako. Kupci požremo vse kar nam plasirajo trgovci. Enkrat se bo potrebno upreti!

Jaz grem za vsako malenkost, tudi če za 5 evrov, na ceneje.si. Če je kaka bedarija vseeno 3-4 evre, pa realno ni vredna več kot 2, grem na ebay in naročim iz Kitajske. Dobim v dveh-treh tednih, glih tako kot bi pri mimovrste in glih tako hitro, kot se bi zmigal to poiskat v fizični trgovini. In ne, da bi propadel, če bi plačal tisto 2 evra več, ampak iz principa nočem. Če dobim stvar iz Kitajske za 3 evre s poštnino vred, pri nas pa stane 5 evrov, potem si naj mimovrste kar vtakne nekam še tista 2 dodatna evra. Če se splača stvar naročit mimo mimovrste (sej drugi niso nič boljši), potem je to pač tako. Tudi procesor naročit iz Nemčije ni noben problem. Da bi plačeval več, da bojo razni kmeteki imeli plačo, mi pa še na pamet ne pride. Jaz nisem socialna služba.

PrimozR ::

kmetek je izjavil:

svetetko je izjavil:

Vsak drugi komentator se spotakne ob dejstvo, kako nesramno visoke cene imajo. Trenutno en najbolj iskanih računalniških izdelkov: http://www.mimovrste.com/artikel/263006...
Pa naj mi nekdo najde HD5850 v Sloveniji za nižjo ceno.


Dobava: več kot 2 tedna

Kaj hočeš s tem povedati?

KTr1sk ::

Pyr0Beast je izjavil:

Pardon, Celo 70EUR so

MDR X300

Nihanje valut ne more biti tako močno. To je ~40% cene gor



naj še gredo ljudje drugam heh http://www.odaz.si/si/mdr-xd300-i267.sh...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

kmetek ::

fak crnie: no comment....dejmo vse iz kitajske, pa zaprimo vse centre in lokale, deal?

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Mimovrste sme kupit poceni na Kitajskem in tu prodat, jaz pa ne bi smel niti zase iz tam naročit. Kaj bi ti rad? Če trgovina ne doda ničesar k temu, pa naj bo to čas dostave, cena, zanesljiva garancija, karkoli, potem ni nobenega razloga, da bi kaj zaslužila. In kolk imam jaz izkušenj, slovenske trgovine ne prispevajo ničesar k ničemur. Čisto isti drek, kot če bi naračal iz ZDA ali pa Kitajske. Še enkrat, da bom kupoval v Sloveniji samo zato, da bom podpiral slovenske švercarje, mi še na pamet na pade. Pa se naj spravijo kaj konkretnega delat, če v trgovini ni denarja.
Zarad mene jih ni treba zapret. Samo jaz ne mislim kupovat stvari po višji ceni, če od tega nič nimam. Naj se začnejo trgovine malo drugač obnašat, če že imajo malo dražjo robo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

gjural ::

predhodno sem bil pristaš enaa.com. Po možnosti osebnega prevzema na mimovrste sem začel nekako tam kupovati. Preprosto bom zamenjal spet nazaj na enaa.com saj imajo tudi zmeraj kode za popust. Mimovrste je imelo prednost osebnega prevzema in s tem tudi odpisa stroškov pošiljanja, kar pa sedaj nimajo več in je dejansko po mojem mnenju enaa.com

kmetek ::

kafiči imajo ogromne marže
šiptarji imajo ogromne marže
trgovine s hrano in pijačo prav tako

in folk se spravi na rač.trgovine, super :P

gremo vsi štrajkat slovenske trgovine, bo vlada zvišala trošarine :D

Heisenberg ::

nič drugega kot navaden pohlep!
Jaz kupujem preko neta marsikaj in ne samo rač. robo.....ko kupujem športno hrano dobim vse brezplacno na dom, pa ce je tudi samo 5EUR vredna stvar....pa ni neka velika trgovina kot MV...oni bi lahko vse posiljali brezplacno pa bi bili se vedno najvecji v SLO....

Utk ::

kmetek, kdo se na koga spravlja? Saj jaz si tudi kdaj sam skuham kavo, da ne plačam kafiču. Me treba zato zapret?
Pri nas vsi samo na druge kažejo. Ko treba kaj prišparat v zdravstvu, vsi kažejo na penzioniste, penzionisti na učitelje, učitelji na politike, politiki spet na študente, itd. Pusti druge na miru, kafiči imajo svojo konkurenco, računalniške trgovine pa svojo, v Nemčiji in na Kitajskem. Če se bolj splača imet kafič, ga pa odpri, pa še kava bo v njem cenejša, a ne?

PrimozR ::

kmetek je izjavil:

kafiči imajo ogromne marže
šiptarji imajo ogromne marže
trgovine s hrano in pijačo prav tako

in folk se spravi na rač.trgovine, super :P

gremo vsi štrajkat slovenske trgovine, bo vlada zvišala trošarine :D

Kofeta in sadja nekako ne moreš naročiti z nemčije, kajne? Pa to so tudi dobrine, ki so v tujini prej dražje.

Modri dirkač ::

Heh, mogoče bi veljalo pri mimovrste razmisliti o racionalizaciji.

Primer: tudi pri osebnem prevzemu vsak mali drek spakirajo v kartonsko škatlico. Recimo eno kartušo v škatlico v katero paše 10 kartuš.

Računati 2 EUR za osebni prevzem je pa čisti rip off, brez zamere. Me res zanima kakšni stroški nastanejo pri prevzemu na Jesenicah, v skladišču, lol ...


Racionalizacija št.2:
ukiniti centra v Lj in MB in spet samo pošiljanje po pošti. :)


Ampak ni kaj se sekirat, možnosti je dovolj za vse.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

Onlyx ::

MihaPR je izjavil:

@sajko33: bonusov z mnenji nismo ukinili, smo pa bistveno spemenili politiko okrog tega, ker smo želeli zagotoviti višjo kakovost objavljenih mnenj. Sedaj bistveno večjo težo polagamo na mnenja preverjenih kupcev - torej tistih, ki so izdelek dejansko kupili pri nas (če so ga kupili kje drugje tega žal ne moremo vedeti). Takšna mnenja, ki so še dovolj kakovostna in objektivna, sedaj nagradimo z 2 EUR (prej 0,25 centov). Enak bonus velja tudi za mnenja drugih kupcev, pri mnenjih, ki po kakovostni, vsebinski in informacijski plati odstopajo od ostalih. S tem smo se želeli izogniti predvsem serijskemu pisanju mnenj izdelkov, ki so bila zelo dvomljive kredibilnosti (napisanih 50+ mnenj dnevno, ipd.).

Miha @ mimovrste=)


Pač, ko opravite nakup na mimovrste napišite še kakovostno mnenje in si priborite 2 EUR nazaj. =)

Gandalfar ::

Osebni prevzem je zmaga. Nisem pripravljen sprejemati stvari po posti, ker mi je vecji pain it na posto iskat kot se zapeljat na mimovrste.

PrimozR ::

Nekateri pa recimo nimamo težav s poštno dostavo, ker vedno nekdo doma čaka poštarja :D

IceBoX ::

Saj lahko izbereš popoldanska dostava (po 16. uri), samo je potrebno doplačilo

opeter ::

Ali pa greš naslednji dan na pošto sam dvignit, recimo v času malice ali pa po službi (saj pošta je odprta do 18. ure, ne?). Ne vidim problema.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Utk ::

Jaz vidim še manjši problem, da greš namesto na pošto na mimovrste in to osebno dvigneš, brez plačane poštnine.

MadMax ::

CrniE je pač sveto prepričan, da pri MV kupujejo samo tisti, bližje kot 1km od prevzemnega mesta... Ja, takim pošta ali 2EUR zdaj težko padejo na dušo...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Utk ::

Poglej si naslov teme - osebni prevzem.

MadMax ::

Ja in? Kak % ali 2 kupcev ste imeli do zdaj privilegij, ki so vam ga zagrenili.
Bo pač MV ostal brez tega % kupcev, v najslabšem primeru.
Če se jim splača ali ne, je stvar njihove prodajne politike.
Ako boste dovolj prepričljivi, bodo zadevo povrnili v prejšnje stanje. Ampak bo treba kaj konkretno narediti, ne le po forumih jamrat :))
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Utk ::

Nič nam ni treba naredit. Gremo na ceneje.si in pogledamo, enako kot prej. Samo da bom pri cenejših stvareh MV ignoriral, pri dražjih pa tolk bolj pazil...no, pa sej tu že tako niso med najcenejšimi.

MadMax ::

Igzekli, zato pa se ne bo kaj preveč spremenilo oziroma bodo najverjetneje od teh 2EUR še vedno imeli korist oni.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

tomaz- ::

MadMax je izjavil:

Ja in? Kak % ali 2 kupcev ste imeli do zdaj privilegij, ki so vam ga zagrenili.
Bo pač MV ostal brez tega % kupcev, v najslabšem primeru.
Če se jim splača ali ne, je stvar njihove prodajne politike.
Ako boste dovolj prepričljivi, bodo zadevo povrnili v prejšnje stanje. Ampak bo treba kaj konkretno narediti, ne le po forumih jamrat :))



Pa si prepričan, da se jim je splačalo narediti kar dva prevzemna mesta SAMO za 1% ali 2% kupcev. In na vsako prevzemno mesto zaposliti vsaj nekaj ljudi??

Hmm, ne bi rekel

MadMax ::

Če je prevzemno mesto v osnovi skladišče z nizko najemnino, zakaj ne?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

bluefish ::

MadMax je izjavil:

Če je prevzemno mesto v osnovi skladišče z nizko najemnino, zakaj ne?
Očitno še nisi bil na prevzemnem mestu v Lj.

Heisenberg ::

prevzemno mesto na jesenicah je itak obup, da ti kdo rece dober dan je že čudež....pa tudi videti se ne da nič! Ko bi vsaj malce razstavili produkte manjših vrednosti - miske, tipkovnice ipd...da še malce pobrskaš ko čakaš da ti prinese iz skladišča in zapravis se kak eur...jaz veliko raje prevzamem na pošti kot pa na Jesenicah pa še v želodcu me zvije če moram na Jesenice....saj veste najboljša stvar na Jesenicah je avtocesta, ki pelje mimo! ;)

mr1two ::

mimovrste itak nima nikjer izložbe razen na spletni strani... eno veliko skladišče s pakirnico pač :)
In ne zdi se mi kul, da so dali stroške pakiranja zdravn- konc koncev bi si lahko zorganizirali svojga kurirja s kombijem in jih nebi kaj preveč stalo prekladanje po poslovalnicah, pa še računali bi lahko dostavo, če bi se sami s tem ukvarjali(recmo na njim ugodne in sprotne lokacije)...
ne naročam več pri njih, oz. vsaj ne za osebni prevzem

Modri dirkač ::

E, vidiš. En kombi, naložen z robo, vsak dan/vsak drugi dan prvo v LJ in potem še v MB. Problem rešen.
Dvomim, da imajo več kot za eno furo na dan robe.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Niti ne bi potrebovali razvažati vsak dan - sploh glede na to, da se gre za male stvari.

ne_ti_si ::

Utk je izjavil:

Mimovrste sme kupit poceni na Kitajskem in tu prodat, jaz pa ne bi smel niti zase iz tam naročit. Kaj bi ti rad? Če trgovina ne doda ničesar k temu, pa naj bo to čas dostave, cena, zanesljiva garancija, karkoli, potem ni nobenega razloga, da bi kaj zaslužila. In kolk imam jaz izkušenj, slovenske trgovine ne prispevajo ničesar k ničemur. Čisto isti drek, kot če bi naračal iz ZDA ali pa Kitajske. Še enkrat, da bom kupoval v Sloveniji samo zato, da bom podpiral slovenske švercarje, mi še na pamet na pade. Pa se naj spravijo kaj konkretnega delat, če v trgovini ni denarja.
Zarad mene jih ni treba zapret. Samo jaz ne mislim kupovat stvari po višji ceni, če od tega nič nimam. Naj se začnejo trgovine malo drugač obnašat, če že imajo malo dražjo robo.



pol pa še daj zadevo REKLAMIRAT nazaj na kitajsko...pol pa sam iz sebe nardiš bedaka
ASUS Rampage III Extreme / i7 950 4.5Ghz / Nvidia 2x GTX570 SLI 950/1150/1800
G-Skill 3x2GB / X-fi Fatal1ty Platinum / WD1002FAEX SATA 6Gb / SSD Corsair 64GB
EKWB CPU + GPU / SAITEK R.A.T.7 / Logitech G15, G35, THX Z5500 / Corsair HX1000W

ne_ti_si ::

bluefish je izjavil:

Niti ne bi potrebovali razvažati vsak dan - sploh glede na to, da se gre za male stvari.


v mimovrstah lahko naročiš tudi VEČJE izdelke in ne samo rač. zadev
ASUS Rampage III Extreme / i7 950 4.5Ghz / Nvidia 2x GTX570 SLI 950/1150/1800
G-Skill 3x2GB / X-fi Fatal1ty Platinum / WD1002FAEX SATA 6Gb / SSD Corsair 64GB
EKWB CPU + GPU / SAITEK R.A.T.7 / Logitech G15, G35, THX Z5500 / Corsair HX1000W

Utk ::

ne_ti_si je izjavil:


pol pa še daj zadevo REKLAMIRAT nazaj na kitajsko...pol pa sam iz sebe nardiš bedaka

Do zdaj mi ni blo treba. So me pa gledli v slovenskih računalniških trgovinah še kot kaj hujšega od bedaka, če je blo kaj narobe. Kakšne vse zgodbice znajo naplest...s kitajcem se bi lažje kaj zmenu. Če dobim 3 komade za ceno enega slovenskega, sem čisto pripravljen pozabit na garancijo, s katero si tudi pri nas lahko največkrat samo rit obrišeš.

Modri dirkač ::

V slo rač trgovinah te sploh ne hebejo. Te pošljejo k uvozniku, direkt. Boli njih ...
Everybody lies!

PrimozR ::

Slabe trgovine mate to. Pa tudi uvozniki niso nek biser.

Modri dirkač ::

ne_ti_si je izjavil:

bluefish je izjavil:

Niti ne bi potrebovali razvažati vsak dan - sploh glede na to, da se gre za male stvari.


v mimovrstah lahko naročiš tudi VEČJE izdelke in ne samo rač. zadev


A dej, a tko? Res?

Govora je o osebnem prevzemu, ki je IMHO aktualen samo za tiste, ki so dovolj blizu centrom v Ljubljani in Mariboru. Ostali si verjetno naročajo domov.
Everybody lies!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mimovrste (strani: 1 2 3 486 87 88 89 )

Oddelek: Kaj kupiti
4432844989 (485) KiNgKoNgX
»

Mimovrste drazji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14349073 (29895) PoStrah
»

enaA vs. Mimovrste (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8029160 (20486) technolog
»

Nakup routerja

Oddelek: Omrežja in internet
182926 (2340) celebro
»

EnaA - Zakaj dvojna poštnina? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6217762 (15933) bauci

Več podobnih tem