» »

EnaA - Zakaj dvojna poštnina?

EnaA - Zakaj dvojna poštnina?

1
2
»

Dragi ::

LeQuack je izjavil:

Tisti, ki osebno prevzemate pri Enaa morate paziti tudi na to, da se s tem odplovete pravici vračilu blaga v 15 dneh. Je bilo že dosti napisanega o tem.



Sem vrnil artikel nazaj v enaa 2 tedna nazaj. Prevzel sem ga osebno v njihovi poslovalnici v Ljubljani.
Prosim ne prodajaj bučk, hvala.


Razlog zakaj nekateri artikli nimajo možnosti osebnega prevzema je ker JIH NE DOBAVLJA enaa!
Namesto tega recimo oni naročijo pri solo.si ali pač kjerkoli, ti pa nato pošljejo direktno na vaš dom.



Z enaa sem imel do sedaj vedno samo pozitivne izkušnje. Skeširal sem tam verjetno že preko 1000€.

LeQuack ::

Dragi je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Tisti, ki osebno prevzemate pri Enaa morate paziti tudi na to, da se s tem odplovete pravici vračilu blaga v 15 dneh. Je bilo že dosti napisanega o tem.



Sem vrnil artikel nazaj v enaa 2 tedna nazaj. Prevzel sem ga osebno v njihovi poslovalnici v Ljubljani.
Prosim ne prodajaj bučk, hvala.


Razlog zakaj nekateri artikli nimajo možnosti osebnega prevzema je ker JIH NE DOBAVLJA enaa!
Namesto tega recimo oni naročijo pri solo.si ali pač kjerkoli, ti pa nato pošljejo direktno na vaš dom.



Z enaa sem imel do sedaj vedno samo pozitivne izkušnje. Skeširal sem tam verjetno že preko 1000€.


Nič ne valim buč, ker tako je. Saj ne rečem da lahko naredijo kakšno izjemo za koga, preberi si njihove splošne pogoje.
Quack !

šernk ::

skratka če upoštevamo njihove pogoje lahko z veseljem naročimo 20 izdelkov po prevzemu v njihovi trgovini in jih ne prevzamemo, brez nikakršnih obveznosti, kajti pogodbe nismo sklenili?

ali pa za vsak izdelek prideš tja, ga pregledaš in nato rečeš, da ga ne vzameš?
me zanima če naredim to 10x zapored ali bom sploh še upal kaj naročit, namreč v big bang lahko grem tudi 100x isti prenosnik pogledat, pa še vedno ga bom lahko nato kupil.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

BlaY0 ::

S plačilom se ponavadi šteje, da si sklenil pogodbo.

bosmla ::

Pri enaa sem (sluzbeno) ze veckrat narocal - vedno je dvojna postnina ce imas vec kot 1 izdelek. Sem se ze pritozeval pa vedno recejo "saj vidis koliko placas ko narocas"... zdaj narocam ZELO redko pri njih.

-žiga- ::

@LeQuack
Nima veze kakšni so neki splošni pogoji enaa, če zakon pravi drugače.

Drugače pa sem zaenkrat z enaa kar zadovoljen (se bi dalo kaj izboljšati) pa sem že veliko naročal pri njih. Vedno pa izberem osebni prevzem. Če se česa ne da prevzeti osebno, potem najdem drugje.

SlimDeluxe ::

bosmla je izjavil:

Pri enaa sem (sluzbeno) ze veckrat narocal - vedno je dvojna postnina ce imas vec kot 1 izdelek. Sem se ze pritozeval pa vedno recejo "saj vidis koliko placas ko narocas"... zdaj narocam ZELO redko pri njih.

Njihova dolžnost je, da te ob nakupu seznanijo s stroški in končno ceno.
S klikom na "Končaj nakup" se s ponudbo strinjaš, zakaj bi potem tratil svoj in njihov čas s pritoževanjem? :)
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

BlaY0 ::

Ja ampak na ponudbi je lahko fotka in opis nekega tretjega artikla. Se je že zgodilo. Zato pa te zakon za take primere kot potrošnika ščiti.

bosmla ::

@SlimDeluxe Pritozujem se ne za nazaj ampak s tem opozarjam na stvar ki me kot njihovo stranko moti... no sedaj pa res poskusam cim manj casa tratit z njimi ;).

SlimDeluxe ::

Če dobavitelji pošiljajo končnim strankam tu res nastane problem večkratne poštnine, če naročaš blago, ki ga dobavlja več dobaviteljev.
Me prav zanima, kako je na amazonu, ko naročiš blago od več trgovcev. Verjetno enako, št. zaračunanih poštnin = št. različnih trgovcev, od katerih si kupil artikle.
Trenutno razmišljam da bi postal enaa partner (da bi ponudbo iz moje spletne trgovine vključil na enaa.com), zato berem okoli odzive in uporabniške izkušnje, pa je kar nekaj pomoje brezpredmetnih (kot tista iz leta 2005 kjer je uporabnik brez razloga vrnil prenosnik za 400.000 sit - pri povp. 3% marži se ti res ne splača imeti prenosnik za 400k na zalogi, tako da razumem negodovanje s strani enaa).
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

BlaY0 ::

BlaY0 je izjavil:

S plačilom se ponavadi šteje, da si sklenil pogodbo.

No, moram se popraviti. Pogodba se šteje za sklenjeno že s tem, ko potrdimo naročilo prek spletne trgovine in jasno se šteje, da je bila pogodba sklenjena na daljavo. Tudi če pride do naročila in potrditve le tega prek e-maila, se to šteje kot pogodba na daljavo in 15 dnevni rok za vračilo brez obrazložitve seveda ostaja pa čeprav prideš potem v štacuno in artikel tam plačaš in tudi prevzameš.

Tarzan ::

Nazadnje so mene tudi takole nabrisali z dvojno poštnino, zaradi enega usranega kabla, ki bi (sem) ga pri kitajcih dobil za 10-krat cenenje in še brez poštnine. Kitajski je celo pozlačen in dejansko boljši od tega, ki ga prodajajo pri enaa preko trgovine Techtrade. Če bi direktno tja šel (v Techtrade, enaa zaradi tega šita ni omogočala osebnega prevzema), bi me zadeva prišla več kot polovico ceneje.

Sem razmišljal, da bi vse skupaj vrnil in zahteval vrnjeno kupnino, ampak se mi res ne da še s tem ukvarjat. Ne za take zneske. Sem pa bil redna stranka, sploh odkar so ga pri Mimovrste začeli srat z obupno previsokimi cenami.


Precej razočaran nad vsemi večjimi spletnimi trgovinami iz naše državice. Ko bom nabavljal naslednjič spet malo bolj masovno, bom verjetno prej potipal kakega od manjših, ali pa celoten nakup opravil v Nemčiji. Sedaj imam v teku garancijski postopek za pokvarjen trdi disk, če mi ugodijo tako kot je treba, potem ne bom več niti pomislil, da bi kje drugje kaj nabavil. Sem pa tam pustil že blizu deset jurjev EUR, zato mislim da uveljavljanje garancije ne bi smelo biti problem. Potem se pa čudijo, zakaj ne moremo na nemški vlak... ZATO!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tarzan ()

bauci ::

Pri Amazonu je ena poštnina ne glede na to ali ti pošiljajo vse skupaj ali vsak izdelek posebej.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vračilo blaga kupljenega preko interneta? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22756585 (4772) Groot
»

Vračilo blaga v enaa (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9237058 (2027) tomaz-
»

Mimovrste drazji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14349077 (29899) PoStrah
»

enaA vs. Mimovrste (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8029162 (20488) technolog
»

vrnitev v spletni trgovini 14 dni

Oddelek: Pomoč in nasveti
345003 (4167) St235

Več podobnih tem