» »

Resolucija, nujno ravbim pomoč

Resolucija, nujno ravbim pomoč

vrtnica1 ::

Danes sem prinesla domov novi prenosnik z inštaliranim Ubuntujem. Barva dokumentov ali pa internetne strani je rahlo bledo rozkasta namesto bela in je težko brati. Nekaj sem se igrala z nastavitvami, da spremenim v običajno belo in sem medtem spremenila tudi resolucijo. Zdaj je pa hudič. ker je vse čisto preveliko, vsa okna so vidna samo do polovice, ostalo pa je padlo pod spodnji rob monitorja. In zdaj nimam pojma, kako naj resolucijo spremenim nazaj. Resolucijo sicer lahko spreminjam, ne morem pa stisniti gumba za potrditev (aply), ker ne morem do njega. Ne morem se niti zaskrolat dol, ker se skrolat ne da, okno tudi ne morem prijeti, da bi ga potegnila gor in bi videla tudi spodnji del. Da se samo premikati lavo, desno in dol. Računalnik je čisto neuporaben, brati se ne da nič. Jaz pa že čisto popizdila :((
Hvaležna bom za pomoč

popster ::

zivjo
probaj odpret terminal in vpisi
xrandr


to ti bo vrglo vn resolucije ki so na voljo


xrandr --output LVDS1 --mode 1024x768

zgornji komandi zamenjaj LVDS1 in resolucijo (preberi kaj izpiše komanda xrandr)

amigo_no1 ::

Imaš lcd monitor, torej bo delal optimalno samo v native resoluciji. Trenutno Ubuntu ni zaznal ali ekrana ali grafične kartice zato taka slika.
Poglej na proizvajalčevi strani (ali trgovine) v kateri resoluciji bi moral ekran delovati in ročno nastavi.

vrtnica1 ::

Hvala, vendar je Ubuntu zaznal pravilno, jaz sem sama spremenila resolucijo, potem pa nisem mogla spremeniti nazaj na normalno. Po 4 urah zafrkancije mi je uspelo. V meniju sem kliknila "okna" in tam je način, kako lahko okna premikaš, tako, da stisneš "alt", potem pa okno primeš in premakneš. Potem sem okno prijela in prestavila, tako da je bil gumb "aply" zopet viden in sem ga kliknila ter s tem potrdila spremembo resolucije nazaj na normalno. Samo je pa jako čudno, da v Ubuntuju lahko primeš okno in ga premikaš levo in desno in dol (vendar to meni ni koristilo), ne moreš pa ga premakniti gor (kar sem jaz želela), lahko pa ga premakneš gor, če stisneš še alt.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1074330018 (98) BCSman
»

Raspberry Pi grafična težava (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
523614 (2631) filips
»

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1194231101 (166235) Zvezdica27
»

Ubuntu in Mint = žalost na kvadrat?

Oddelek: Operacijski sistemi
375591 (3985) mihec87
»

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
999139566 (102452) Icematxyz

Več podobnih tem