» »

Kaki avto je c3

Kaki avto je c3

LordTado ::

lp
Zanima me ali so z citroeni C3 res taki kvari kot se govori.
Da crkuje elektronika in neke šobe?
lp

Lonsarg ::

Mi mamo 2 pri hiši pa ni bilo še nič, in tudi nisem slišal nikjer tako štorijo zaenkrat. Kje se pa govori o tem?

LordTado ::

JA v našek okraju jih je kar nekaj imelo probleme.
Zakaj sploh je šoba?
A je to za vbrizg?

CrustyDOD ::

Sam imam 2002 model pa je bil za svojih 70k km kar dostikrat na servisu..
Se je pa že menjal neki za vbrizg bencina.. Kao neki normalnega za ta model po besedah mehanika.. Poleg tega sprednja žarnica se menja vsaj enkrat letno, še posebi desna. Tečna zadeva..

extr3m3 ::

Doma imamo Citroena C3 letnik 2009 in zaenkrat (tok, tok, tok) še ni bilo nobenih problemov. Izredno prijazni so tudi pri nas na servisu, tako da tudi s tem ni bilo nobenih težav, če je bilo kdaj potrebno kaj popravit/zamenjat.
o_O

Zheegec ::

Kolega ga ima, zaenkrat nobenih težav. Je pa dizel pa dela kar dosti Km, v manj kot 2 letih je naredil cca 60k Km.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

bozicek ::

Imel sem Saxoja. 100k km in ni bilo problemov

Potem je bil tu C2. 60k km. Ni bilo problemov. Razen da, ko sem ga vzgal pa speljal je cuknil. Recimo ko kaksen da prevec gasa pa potem prehitro sklopko spusti pa pocuka. Isto tukaj. In to vedno samo prvo speljevanje ko si ga vzgal. Cez 20 metrov je recimo krizisce in se ustavis. Spelje normalno brez cukanja.
Ampak tega sem se navadil an avto je tak cukrcek da si mu to odpustil. Skoda ker je sel po gobe

Sedaj je tu C3 Picasso...Zaenkrat 6k km in ne morem rec nic konkretnega. Zaenkrat vse super. Edino malce premehak mi je


Je pa imela kolegica C3 navadnega letnik okoli 2005. In je imela neke probleme z bencinom. Pozabil kaj tocno
Darila letos samo za poredne

Scorpia ::

Pri peugeot/citroen je dosti znano da žarnice crkavajo. Žal firme na vsak način varčujejo in slišim da tudi nov golf ima te težave. Sam na srečo gre za težave z akumulatorji, ki niso tako močni in ne dajejo veliko zagonskega toka. Danes avto, izjema samo motor, pogoanja vse elektrika, recimo servo volan in vse črpalke. Nič več ni na jermen in velikokrat v mestu tudi niha napetost v avtomobilu zaradi vse te elektronike. Mi smo že v dva avta zamenjali original akumulatorja z novimi precej boljšimi, od takrat ni težav z žarnicami. Lep primer je moj pežojček, pred ugraditvijo ojačevalca je trebalo žarnice menjat 2x,3x na let (osram,philips vseeno katere firme) vse so pregorele po podobnem intervalu. Ko pa sem ojačevalec ugradil, mi je na vsaka 2 meseca crknila vsaj ena ali dve v razmaku enega tedna. Zdej v avtu imam bosch silver 5 in je že leto in pol odkar je zadnja žarnica pregorela. Edino sem menjal pozicijsko žarnico ker je od starosti na enem delu oksidirala.
////

LordTado ::

Pa na c3 se rado nabira vlaga not ne vem kako delajo te luči da je s tem tak problem.
Sam mam VOLVO in še žarnice nisem menjal v dveh letih pa je avto star 15 let...

Tole varčevanje francozov je res glupo no...

Scorpia ::

LordTado: Ne sam francozi, tudi nemci in ostali. Kot sem gor napisal, elektronika v avtu je veliko več kot pred leti. Akumulatorje pa isti kar se tiče zagonskega toka in kapicitete, tudi z oplom smo imeli te težave z žarnicami. Pa tudi na cesti vidim da tudi golfom 6 rado crkavajo žarnice.
////

IceIceBaby ::

Citroeni prejšnje generacije so bili bolj kot ne vsi precej podvrženi okvaram in slabi izdelavi. Če kupuješ rabljenega kupi takega, ki ima znano servisno zgodovino. Velika verjetnost je, da so porodne težave odpravili že v garanciji.

Pri novih modelih se je pa nivo nekoliko dvignil. Materiali so že na pogled veliko boljši, tudi izdelava se je popravila.

Sicer pa so te statistike res samo statistike. Lahko dobiš avto, ki bo še naslednjih 10 let delal brez problema, ali pa kanto, pri kateri bo crknilo vse po spisku, ne glede na znamko. Če ti je avto všeč in se v njem dobro počutiš ni nič groznega, če ga malo bolj pogosto pelješ na servis (2x na leto namesto 1x...big deal).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Citroen C3 - Stabilizator napetosti?

Oddelek: Na cesti
264732 (4153) b3D_950
»

Stroški vzdrževanja Renault-Fiat-Kia (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8117051 (14931) Veselinko
»

Kakšne avtomobile vozite in kako ste z njimi zadovolni? Kritika, kakšna popravila in (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10828192 (17485) MrBrdo
»

Dost mam Kie, kupujem drug avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10413828 (11649) Djuro
»

Mnenje o avtomobilu

Oddelek: Na cesti
455448 (4291) BendeR

Več podobnih tem