» »

Ali so 10' prenosniki v praksi uporabni?

Ali so 10' prenosniki v praksi uporabni?

s51as ::

Živjo,
zanima me mnenje tistih ki uporabljate netboke (tamale prenosnike) koliko je to v praksi uporabno?
se da delat na tako malem ekrančku?
se lahko gor pogleda kak divx?
brska po internetu?
se ga da priključit na TV pa predvajat gor film?
predvajat muziko?

Če je kdo ravno v tem lahko pove kateri model je trenutno najbolj optimalen (cena/kvaliteta)

hvala za odgovore in lep pozdrav.
It's just me myself and I

jRk0 ::

da, da, da, da, da, da, da

tudi 720p hd gre gledat =)
You fuck up once, you loose two teeth.

Bethrezen ::

Prodal PC in kupil 10" kot primarni racunalnik :D
www.urbanterror.net

real_ist ::

nekateri so zelo naviti...
moras pa vedet, da je zadeva mala in ni za laufanje zahtevnih iger(preverjeno-bruder ga je skuro)...


http://www.ceneje.si/racunalnistvo/pren...

IceIceBaby ::

Za backup računalnik (1, 2 uri na dan, kakšen dopust itd) je 10" povsem dovolj. Sploh če je resolucija dovolj visoka.

Za primarni računalnik je 10" imho premalo. Ne toliko zaradi velikosti ekrana kot zaradi dokaj nizkih resolucij. Jaz na 12" nisem zdržal, zdaj imam pa 13,3 pa ga redko priklopim na zunanji ekran.

jRk0 ::

za na kavcu pa okrog nosti je v glavnem fajn, doma pa priklopis monitor, oz imas stacionarni racunalnik se
You fuck up once, you loose two teeth.

Tarzan ::

Sam sem bil skeptičen, ko sem prvič videl tako majhen netbook. Potem, ko pa enkrat začneš z njim delat pa opaziš, da njegova majhnost in varčnost odtehta bolj ali manj vse slabosti. Kolikor sem preverjal, deluje lepo tudi priklopljen na večje zaslone. Sam imam lenovota, verjetno pa lahko prav z vsakim brskaš po spletu tudi na TVju z nekoliko višjo resolucijo. Kar se gledanja filmov tiče - TV tuner DVB-T preko USB dongla prebavlja, celo fullHD program je delal tekoče, pa čeprav je bila poraba procesorja zelo, zelo blizu 100% (obe jedri).
Filme se gleda lahko, ampak kar je večjega od 720p bo neuporabno, že za 720p sem rahlo skeptičen. Kar se glasbe tiče pa jo lahko praktično vsak kavni mlinček že poganja. ;)

Glede modela in znamke pa ne bom rekel nič. Vsak ima svojega favorita, med seboj pa si niti niso toliko različni. Poglej, kaj je notri, malo pokukaj v specifikacije in se odloči. Če misliš, da te bo majhen zaslon motil - nabavi 15 inčni prenosnik.

s51as ::

Prav zares nisem pričakoval toliko pozitivnih odgovorov!

Kako pa gre tole priključit na TV (da recimo na TV predvajaš divx film)? Kolikor sem gledal nimajo HDMI izhodov ali pa TVout... samo VGA, gre tudi tako?

Takih hudih igric ne igram :) Vojna plemen pa menda povsod dela :)
It's just me myself and I

IceIceBaby ::

vga + kabel za zvok. Nekateri imajo tudi hdmi.

noraguta ::

zame je 10ka za večji del dneva dovolj (mail , web , krpanje kode v visualu), sem si pa omislil še stacionarca za stvari katere netbook ne prebavi(build celotnega deploymenta rešitve, slike tudi raje urejam retuširam na večjem monitorju z tablico, pa še kaj bi se našlo). ampak 10ka je še vedno preko dneva primarna. 15,4 notebook pa sameva, je pridružen član domene, katerega pošlatam glih enkrat ali dvekrat na deden. smo pa ljudje različni.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

jRk0 ::

ce smo ze pri tem, kje majo vga -> RCA kable takoj dobavljive? (na enaa mislim da mors kar dolgo cakat)
You fuck up once, you loose two teeth.

telexdell ::

Računalnik je popolnoma uporaben za vsakdanje delo. Za gledanje HD filmov na TV pa si omisliš nek NMT predvajalnik. Tako ti ni treba stalno priklapljati kablov, pa daljinec pa... Se zna za 100-150 EUR dobiti že prav uporabna stvar.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

klinker ::

Ma ti glej da ima 1366x768 resolucije pa 1,66ghz cpu in bo spilal dobro.

krneki0001 ::

uporabljam lenovo S10e. Zadeva z 2Gb rama in windows 7 ultimate deluje odlično.

Karen ::

Večina ima premahjno tipkovnico na 10 palcih (se zatipkavaš), pa tipska ločljivost 1024x600 je premajhna. Jaz osebno bi gledal vsaj 11-palčnega s 1366x768 (je pa zanimivo s tipkvnicami - recimo na MSI Windu 10col se tipka ful slabše kot na Sony-ju Vaio P seriji z 8-palčnim zaslonom.

ales85 ::

Jaz sem najprej uporabljal 10" sedaj pa 12" in mi je veliko boljše predvsem zaradi resolucije, kot so že zapisali. Sedaj je primarni računalnik in ga v službi priključim na zunanji zaslon, za doma mi pa povsem zadošča 1366x768.

zlobcek ::

Jap, še en glas za 12" oz. nekaj z 1366x768.

Uporabljam ga kot vsesplošni mlinček - mejli, pregledovanje pdf-jev, ebooks, tudi hitro pregledovanje acad risb, kakšna preglednica in wordov dokumentek. In seveda net, muska. Na uč sigurno blizu 50% vse uporabe. Brez njega ne gre več :P

Zraven pa še en 15,4" z 1680x1050 res. in stacionarc na šihtu.

Priporočam :)

s51as ::

Super hvala za odgovore in nasvete.

12' so sicer kar nekaj dražji ampak če pravite da se splača potem verjamem.

Našel pa sem samo dva modela s to diagonalo zaslona Tega in pa njegovo črno različico.

Jih poznate še kaj, oz. svetujete katerega drugega?
It's just me myself and I

jRk0 ::

Karen je izjavil:

Večina ima premahjno tipkovnico na 10 palcih (se zatipkavaš), pa tipska ločljivost 1024x600 je premajhna. Jaz osebno bi gledal vsaj 11-palčnega s 1366x768 (je pa zanimivo s tipkvnicami - recimo na MSI Windu 10col se tipka ful slabše kot na Sony-ju Vaio P seriji z 8-palčnim zaslonom.


zatipkas se seveda ne in pisem na 10" netbooku z 90+ WordsPerMinute (450-500 znakov na minuto)
You fuck up once, you loose two teeth.

ales85 ::

s51as jaz imam sivega, trije pri nas imajo pa črnega in smo vsi zadovoljni. Super stvar.

Damiani ::

kakšne velikosti monitorjev pa lahko gor priklopite?

zlobcek ::

s51as sej je vseen kolk col je al 10 al 12. Jest mam 12" MSI 12 U230 in 1366x768 zato, ker mi je pri 10" in 1024x600 autocad jamral, da hoče imet vsaj 768px višine. Je pa res, da zdele niti slučajno nebi vzel več 1024 :D. 1366 je ravno prav.

Damiani kar češ. Doma laufam sem in tja kdaj netbook na 24" 1900x1200. Mislim pa da sem nekje bral da gre vse do 2560alnekixnevemkolk - se prav 30" monitor.

Je pa tko, da delovna površina potem sicer je, vendar smo razvajeni z orenk hitrostmi stacionarcev oz. hitrejših notebookov in hitro nafilaš namizje, da netbook komaj še diha :).

IceIceBaby ::

Jaz imam za edini računalnik trenutno 13" asusa (ul30vt). Je sicer večji od večine netbookov po površini, ampak je zelo tanek in precej lahek. Skratka, taprav ultra portable.

Procesor je ultra low voltage C2D tovarniško navit na 1.73ghz. V kombinaciji s 4GB rama je zadeva povsem dovolj hitra za malo bolj zahtevno pisarniško uporabo. Igre delajo solidno, ker ima 2 grafični kartici. Pa kar je najboljše, na bateriji zdrži 10+ ur normalnega dela. Sploh ne nosim več adapterja v torbi.

Je pa malo dražji, enih 700EUR se mi zdi. Ampak kul zadeva, če misliš imeti za edini računalnik. Atome res dokaj hitro zmatra, če imaš par stvari odprtih.

Damiani ::

kaj pravite o tem, zadevo dobim zelo ugodno?

klinker ::

Ce bi bil dual core,imel se 1gb rama vec in 1366x720 zaslon :P
Kupi to in bos vesel ;)

Damiani ::

za okrog 280 eur. Res da rabljen 2 meseca. Se splača?

Karen ::

kst: ne moreš govort o ultraportablu s 6,8 poundi oz. 3kg. Sem mislil da boš kakega Sony-ja X ali P omenil z 0,7kg, to je ultraportable, pol je že moj Dell XPS, 13palčni z 1,8kg ultraportable, pa sem imel prej 12palčnega z 1,3kg - tisto je bil res ultraportable, tale krača ki jo nosim s sabo pa to nikakor ni. Torej zame je ultraportable do 1,1kg mogoče z baterijo vred, ostalo tja ne spada niti po nazivu niti po nošenju (vsaj če ga dnevno prenašaš kot mačka mlade kot to delam jaz).

IceIceBaby ::

Ul30 ima 3lbs oz malo manj kot 1,4kg. Pa precej tanek je. Skratka, kar solidno za 13,3" prenosnik.

Karen ::

Če je tako... sem odtipkal v gugla pa zasledil zgleda napačen podatek. No, vseeno bi danes za ultraportable danes človek pričakoval cca. kilogram.

noraguta ::

no mene je od acerja 1825 pt odvrnila predvsem teža. nek do ene kile se mi da s seboj vlačit notebook več pa ne.
ampak 100 ljudi 100 čudi.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

bluefish ::

Karen je izjavil:

Če je tako... sem odtipkal v gugla pa zasledil zgleda napačen podatek. No, vseeno bi danes za ultraportable danes človek pričakoval cca. kilogram.
Konkreten Asus pravzaprav ni pravi ultraportable prenosnik, čemur navsezadnje pritrjuje tudi cena.

ladoslo ::

Tisti ki imate tale prenosnik: http://www.mimovrste.com/artikel/275021...
A lahko poveste če ima slo tipkovnico in če ima vhod za slušalke in mikrofon ?

kmetek ::

Damiani je izjavil:

za okrog 280 eur. Res da rabljen 2 meseca. Se splača?


lol a ti tudi? :D

jep se splača, saj ima

Dell wireless 5540 card in Dell Connection Manager, SIM ni vključen, WLAN Antenna, 3G WWAN, GPS Module Base

kar pride izredno prav......lep en simobil ali mobitel instant internet pa navigacijo gor pa gasa....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Damiani ::

kmetek je izjavil:


lol a ti tudi? :D


Verjetno isti vir

kmetek ::

jep 8-)

jaz bom verjetno vzel zase 1...tisto sim in gps je samo dodana vrednost....drugače po zmogljivosti ni ne vem kaj samo je:

1.DELL
2.DVE leti garancije
3. SIM
4. GPS
5. super cena

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Nightcrawler ::

Tako je, Dell inspiron 1110 s HDMI izhodom, 500GB, win7.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri netbook?! (strani: 1 2 3 442 43 44 45 )

Oddelek: Kaj kupiti
2230271320 (91878) MrStein
»

prenosnik za igranje iger (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
507673 (7153) lacen1234
»

Sony se bo odpovedal osebnim računalnikom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
5716800 (13630) PrimozR
»

Poor businessman's mobile device?

Oddelek: Kaj kupiti
251947 (1430) Boobiz
»

Lahek prenosnik do 1000 evrov

Oddelek: Kaj kupiti
161677 (1418) alphasaphir

Več podobnih tem