» »

Poor businessman's mobile device?

Poor businessman's mobile device?

vostok_1 ::

Odpira se potreba po mobilni napravi, bolj mobilni od laptopa in po nizki ceni. Ultrabooki itd mal odpadejo ker je cena že mal bolj opazna. Ostaneta nekako tablični ali netbooki. Slednji sicer praktično zamirajo, ampak pisat in editirat dokumente na tabletu si ne predstavljam. Baterija pa baje tud precej manj zdrži. Netbook pa se mi tud zdi lažji za uporabo pri nepredvidljivih terenskih razmerah, prav tako se lahko uporablja PC aplikacije.
Kljub navalu na tablične se mi zdi da je to bolj ali manj uporabno zgolj za gledanje informacij kot pa dejansko ustvarjanje (četudi omejeno). True or not?

blackbfm ::

ah ne si mislit da boš z lahkoto kaj gor ustvarjal - zaradi majhnosti in počasnosti zelo težko kaj pametnega.. za trivialne stvari kot so web, mail itd je precej neroden in počasen.. na tablici stisneš sleep in odpreš brskalnik in je to to

na netbooku pa celoten boot proces (če šparaš na bateriji), čakat da se naloži namizje pa 10 dodatnih programov/gonilnikov/whatever..in pol k klikneš brskalnik traja še 10 sekund da se še to naloži

razen to da loh gor poganjaš klasične aplikacije, ni prav nobene prednosti

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

vostok_1 ::

No sej to mi je jasno, da ne bi uspel zmodelirati cel airbus A380 na netbooku. Ampak za spisat večstranske dokumente, podprte z custom risbami itd... pomojem netbook zamga? Namreč na tablici ne moreš nič od tega, kolikor mi je znano, dodatna tipkovnica gor ali dol. Presentacije prek tableta tud nevem kako potekajo. File managing tud dvomim, da je komot pri tablici. No, lahko se motim. Kaj te win 8 tablice omogočajo več kot ostali, v smislu desktop aplikacij in uporabe?

Priznam, da se nagibam bolj k netbooku, ampak me zanima, če so kake tablice, ki so bolj podobne polnopravnim laptopom, ali so vse zgolj za casual brskanje po netu in time kill?

SplitCookie ::

Ampak za spisat večstranske dokumente, podprte z custom risbami itd... pomojem netbook zamga?

Zgubi proti laptopu kompletno

Preveč scrollanja naredi zadevo neuporabno

Odpira se potreba po mobilni napravi, bolj mobilni od laptopa in po nizki ceni.

Ultraportable or something like that
Sam ni poceni
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Gandalfar ::

V katerem cenovnem rangu pa gledas? Glede na to da so Ultrabooki ze par let na trgu verjetno dobis ze tudi kaksnega rabljenga Aira za pod 400-500 evrov - pa bo se vedno 4GB rama + ~64GB disk kar bi moralo biti dovolj za bazicno delo.

AlienRR ::

Mah, proti tablici izgubi glede na to koliko si na ceno in OS vezan.. npr., da si vezan na windows, ker so v tem primeru tablice malo dražje.
Resolucija v nižejm rangu netbookov/prenosnikov je praktično enaka od 10" do 15" (1366x768), kar pomeni, da je delovno območje enako veliko v obeh primerih in, če nimaš medvedjih šap je tudi tipkanje po 10" netbooku ok.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

vostok_1 ::

Ultraportabli so kul, ampak žal malo predragi za stipkat par dokumentov. Za resnejše delo že imam laptopa.
Sem upal da mogoče razni MS Surface imajo desktop verzijo winsov, ampak vidim da majo RT.
Zgleda, da netbook bo edina logična izbira.

Kakšen predlog? A EEE pcje še dela Asus?



P.S. Appla se izogibam.

hojnikb ::

izogibaj se vsemu, kar ima Atom procesor noter. Ali amd E/C serijo..
#brezpodpisa

vostok_1 ::

Sam gledam battery life netbookov z Atom CPUjem in je 2x večja od konkurence? Kar mikavno. Kaj je atom tako švoh? Sicer pa tud želim čim hladnejšega, terensko delo je dostikrat tudi v težjih vremenskih pogojih in iz izkušenj laptopov, vsi ki so nabijali ventilator so prej izdahnili dužo kot moj celeron laptop, ki se je vsaketolko mal zavrtel.
Gledam tudi, pa nobenega ne vidim, da bi imel SSD drive.

hojnikb ::

hojnikb je izjavil:

izogibaj se vsemu, kar ima Atom procesor noter. Ali amd E/C serijo..


Raje povej kak budget maš..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

vostok_1 ::

Budget, depends. Kot gleda se neki midrange modeli vrtijo okoli 350€.

Ne atoma, še vedno nevem zakaj? Kaj ima kako serijsko napako ali kako? Stvari, ki jih ne mislim počet na netbooku so: HD filmi, video editing, 3D igrce.
Gre skoraj striktno za buisiness zadeve: pianje dokumentov, pregled risb v cad programih, skype, itd.
Ni mi problem čakat 30s namesto 5s, da mi odpre kako bolj zahteven file.

Si pa ne morem privoščit ga na terenu polnit ali da mi crkne.

hojnikb ::

simply put, atom je ŠVOH zadeva.. Že browsanje po netu ni prijetna izkušnja..
raje se izkašljaj za kakega varčnega celerona al pa pentium, ker bo svetlobna leta pred temi atomi..
#brezpodpisa

vostok_1 ::

Hmm. Vrjamem. Sam 4 ure baterije...to ni niti pol delovnika.

hojnikb ::

nihče ti ne brani atoma. Ampak vedi, da battery life, ki ga navajao proizvajalci niti približno odraz realnosti (primer: imam 1005ha, ki je rejtan za 10.5h, ven dobim 7h normalne uporabe).

dodatna baterija ne pride v poštev ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

vostok_1 ::

Kar je pravzaprav še slabše, če je pol netbook rejtan na 4,5 ure. To pomen ca 3h realno.
Dodatna baterija sicer lahko bi pršla v poštev, amapk 3 ure je kr precej lame. Sem upal, da je tehnologija kaj napredovala. :P

Boljši procesor vrjetno pride v upoštev pri zadevah, ki zahtevajo real time delovanje?
Kaj pa SSD verzije obstajajo, tam vrjetno tud je baterija na boljšem?

hojnikb ::

kak thinkpad edge e130 bi bil kr ok zate.
http://www.notebookcheck.net/Review-Len...
solidna baterija, performance (še vedno daleč pred atomom) in dobra cena. To seveda intel pentium 977 procesorjem..

http://geizhals.at/lenovo-thinkpad-edge...

temu dodaš še 120GB ssd in maš top zadevco..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

blackbfm ::

simply put, atom je ŠVOH zadeva.. Že browsanje po netu ni prijetna izkušnja..
raje se izkašljaj za kakega varčnega celerona al pa pentium, ker bo svetlobna leta pred temi atomi..


se strinjam, imam enga asusa eee za čitanje stanja radiatorjev, nič kaj extra program, potem pa podatke v excel in na mail..še tistih 1x na mesec ko ga za 10 minut primem v roke, popizdevam totalno

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

SplitCookie ::

E to.

Tudi če se na vsak način trudiš zadevo pohitriti - preprosto je prepočasna.


Dodatna baterija sicer lahko bi pršla v poštev, amapk 3 ure je kr precej lame. Sem upal, da je tehnologija kaj napredovala. :P


Sej je
Toliko dobiš že od povprečnega laptopa
In en i3 zalockan na 800MHz bo imel večji performans kakor kerikoli atomček ob praktično enaki porabi
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

klinker ::

Za tvojo uporabo bi v bistvu bil air zadetek v polno. Odlicen zaslon, super tipkovnica, da o najboljsem trackpadu niti ne razpravljam. Sem tudi zenbooka in samsunga 9 series mel po rokah, pa je air z osxom vseeno bil izkusnja zase. Imas tudi MS office za osx, vse adobe zadeve za pisarno, itd. Lahko ti ze gre Apple v nos, ampak Air je na zalost se vedno brez konkurence, tako cenovno kot hardwaresko.
Une asuse eee pa tudi sam odsvetujem...to je krs da vecjega ni, od zaslona, trackpada in ohisjabsamega dalje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

vostok_1 ::

Ta lenovo zgleda res odlično, sam baje da se jih ne dela več. To bo težko dobit?

AlienRR ::

hojnikb je izjavil:

kak thinkpad edge e130 bi bil kr ok zate.
http://www.notebookcheck.net/Review-Len...
solidna baterija, performance (še vedno daleč pred atomom) in dobra cena. To seveda intel pentium 977 procesorjem..

http://geizhals.at/lenovo-thinkpad-edge...

temu dodaš še 120GB ssd in maš top zadevco..

+1. Po potrebi pa še dokupiš baterijo.
Sam japkinih Airov pa ne poznam..:|
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

hojnikb ::

klinker je izjavil:

Za tvojo uporabo bi v bistvu bil air zadetek v polno. Odlicen zaslon, super tipkovnica, da o najboljsem trackpadu niti ne razpravljam. Sem tudi zenbooka in samsunga 9 series mel po rokah, pa je air z osxom vseeno bil izkusnja zase. Imas tudi MS office za osx, vse adobe zadeve za pisarno, itd. Lahko ti ze gre Apple v nos, ampak Air je na zalost se vedno brez konkurence, tako cenovno kot hardwaresko.
Une asuse eee pa tudi sam odsvetujem...to je krs da vecjega ni, od zaslona, trackpada in ohisjabsamega dalje.


air ni glih za poor businessman-a ;)
#brezpodpisa

Gandalfar ::

Ce zagrabi rabljenega - zakaj pa ne?

hojnikb ::

najdi karkoli rabljenega apple pri nas za neko normalno ceno (oz. v budgetu OPja)
#brezpodpisa

noraguta ::

pust apple tist je zastarelo pa še drago za stara jajca hočejo precej preveč denarja.
http://www.notebookcheck.net/Review-Asu... je precej bolša izbira.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Boobiz ::

Sej tole pa tud ni pocen, ampak je pa hudo zanimiva opcija glede na test.
I'm drunk, what's your excuse?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri netbook?! (strani: 1 2 3 442 43 44 45 )

Oddelek: Kaj kupiti
2230271315 (91873) MrStein
»

Samsungovi prenosniki se poslavljajo iz Evrope, Toshiba zmanjšuje obseg proizvodnje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6221200 (17428) SuperVeloce
»

tablet PC ali netbook?

Oddelek: Kaj kupiti
242933 (2762) SLO_Matej
»

Netbook Lenovo ali Asus?

Oddelek: Kaj kupiti
172409 (2133) vklemen
»

Nazaj k Macom, Macbook Air (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
16530224 (26980) antonija

Več podobnih tem