» »

Lahek prenosnik do 1000 evrov

Lahek prenosnik do 1000 evrov

Okapi ::

Kolega bi rad imel prenosnik za največ jurja evrov, ki naj bi bil:

- majhen in lahek, zaslon do 12", lahko tudi 10"
- vsaj 5 ur naj bi zdržal akumulator
- s SSD, dovolj je 100 GB

A obstaja kaj takšnega?

O.

huelz ::

Obstaja

MacBook Air (ce ga dobis za ta dnar), Sony Vaio serije. Pogojno se HP Envy pa Dellov Adamo (13")

For more, use google. Al pa ceneje.si :))

TribesMan ::

Thinkpad Edge 11.6".

Ekran 11,6" 1366x768
Teža 1.5kg
6 cell baterija -> do 7ur (realno 5 ur surfanja na Wifi)
i3-u380 1.33Ghz (cca 20% hitrejši CPU kot v MBA 13", oziroma 100% hitrejši od MBA 11")
4GB RAM
320GB disk (5400RPM)

To stane 580EUR v Nemčiji. Dodaš še 120GB SSD, recimo OCZ Onyx2 120GB za 165EUR in je to to.

(Dobiš pa tudi model z UMTS kartico za 700EUR)
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Leks ::

Kaj takšnega ASUS UL30, disk pa zamenjaš za SSD.

IceIceBaby ::

UL30 je kul. Baterija zdrži ogromno (realno delam po 10 ur na enem chargu). Ampak je malo večji od teh ultraportable. 13" ekran in kar nekaj gramov več ima. Ne vem če je primeren, glede na to da okapi gleda 12 ali celo 10".

btw...če koga zanima ga jaz prodajam. Star cca 4 mesece, lepo ohranjen, UL30VT z 2xgrafično in 1,73ghz procesorjem. Dam poceni :)

Okapi ::

Ja, UL30 je rahlo prevelik, iščem nekaj z težo max 1,5 kg, raje manj. Tale Thkinkpad Edge 11 je videti obetaven.

O.

TribesMan ::

Jap je lušten... :)

Edino kar mene moti je to da ima model brez UMTSa svetlikajoč (glossy) pokrov ekrana, medtem ko ima un z UMTS mat... Zaslone imajo pa vsi glossy, kar ni najboljše ampk jebiga.

Tukaj mislim da imajo eno najbolj ugodnih cen za ta prenosnik.

http://www.cyberport.de/notebook/notebo...
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

IceIceBaby ::

TribesMan, mogoče veš kako se ta i3 primerja z tem SU7300 (1,33 @ 1,73 al neki podobnega), ki je v UL30VT?

TribesMan ::

i3 u380 ima passmark score cca 1400
SU7300 pri 1.3GHz pa 950, tako da če mal "ekstrapoliramo" pridemo do cca 1200, če bi tekel pri 1.73Ghz... Kar se sklada z rezultati podobnih C2D CPUjev (ki sicer niso ULV, ampak tečejo pri frekvenci okoli 1.8GHz)
L9400 iz MBA 13" recimo dobi 1215.

Tko da bi moral biti i3 hitrejši.
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

še en neglossy Acer TravelMate TimelineX 8172T http://geizhals.at/a576040.html se pa baje dobi tud z i5. nima pa hdmi.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

kmetek ::

Pa rabite hudiča tok zmogljive malčke?

IceIceBaby ::

Jaz mam to za edini računalnik tako, da Atom ne pride v poštev. Te ulv procesorji so pa sicer OK za moje potrebe, ampak hitrejši cpu nikoli ne škodi.

kmetek ::

IceIceBaby ::

Točno ta model imam jaz.

Največji plus je baterija, ker res zdrži nenormalno dolgo. Kot sem že napisal, 10 ur brez težav če delam, če bi pazil na baterijo tudi 12. Pa tudi drugače ni slab. Relativno majhen in tanek, tih in za moje pojme dovolj zmogljiv za normalno "pisarniško" delo.

Izdelava je sicer pod nivojem applov, sonyjev, lenovo itd. ampak je vsaj 1 razred nižje kar se cene tiče. Pa trackpad je nažalost zanič, tako kot pri večini prenosnikov.

Jaz ga priporočam. Sploh za to ceno na amazonu. Jaz sem dal za njega nekaj čez 700EUR če se ne motim.

TribesMan ::

Jah, trenutno je bolj aktualen UL30JT, ki že ima intel core i3 ali i5 procesor. VT je "outdated" model, ki pa se prodaja za zelo ugodne denarje.
Mogoče zanimivost za tiste ki ste alergični na glossy ekrane. Asus prodaja model PL30JT, ki je identičen modelu UL30JT, le da ima mat ekran :)

Sicer pa smo zdaj že rahlo offtopic, Okapi je že povedal da mu je 13" preveč.

Glede Acerja Travelmate, se mi pa zdi da za tistih 100g kolikor manj tehta, plačaš krepkih 100EUR več. Vprašanje če se splača. Drugih razlika pa niti ne more bit, saj je konfiguracija praktično identična Edgeu 11".

Glede trackpadov in mišnih nadomestil, mislim da je Edge tukaj precej v prednosti, saj ima poleg trackpada (ki baje ni slab) še trackpoint, ki je za moje pojma daleč najboljši način upravljanja miške na prenosniku.
Seveda se kdo ne bo strinjal, ampak meni je preprosto všeč to, da ti ni treba rok premikat iz tipkovnice na trackpad, ko hočeš premaknit kazalec miške. Pri trackpointu samo premakneš kazalec pol centimetra iz tipke na ščegija :) Instant action.
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Steinkauz ::

TribesMan je izjavil:


Mogoče zanimivost za tiste ki ste alergični na glossy ekrane. Asus prodaja model PL30JT, ki je identičen modelu UL30JT, le da ima mat ekran :)

Mnja čeprov pr taki vidljivosti si na istem al pa če si na glossy:



alphasaphir ::

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tipkovnica na laptopu iz computercenter.si

Oddelek: Kaj kupiti
122552 (2259) fopi
»

Kupovanje notebooka?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141947 (1845) bluefish
»

Nakup prenosnika 12", 13" (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7512273 (9384) Akssi
»

Ali so 10' prenosniki v praksi uporabni?

Oddelek: Strojna oprema
353907 (2779) Nightcrawler
»

Asus obljublja 12 ur avtonomije

Oddelek: Novice / Procesorji
184534 (3009) tomaz321

Več podobnih tem