» »

Postina iz tujine!

Postina iz tujine!

Jebiveter ::

Zanima me kaksni so stroski posiljanja oz. v mojem primeru kupovanja iz tujine?

Recimo, da bi na eBay.de kupil neko stvar z vrednostjo, recimo, 34 eurow. Kupnina bi bila poravnana z bancnimi transakcijami. Teza stvari (paketa) je cca. 0,5kg.

-Kaksne stroske bi lahko pricakoval, ce bi zelel kupljeno po posti dobiti v slovenijo?
-A je pri taki vrednosti potrebno placat kakersno koli carino or something?
-Koliko casa bi potrebovala posiljka iz Nemcije v Slovenijo po ground mail?

A ima kdo ze kaksne izkusnje?
Prosim za kakersne koli informacije, linke, izkusnje, nasvete, itd.
Tnx.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Matek ::

Jz sem kupu harry potter and the goblet of fire, preden je bla prevedena (in mi ni zal:D) od neke punce iz kanade, pa sem dal 20$ za postnino, torej zlo velik, težka je pa tk eno kilo priblizno.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Jebiveter ::

Kaj pa carina ipd.? A ti si placal ceno knjige+20$ al se kej zraven?
Sem si pogledal malo pri Posti Slovenije in je postnina za paket do 500g v mednarodnem prometu cca. 3500 sit. Se mi ne zdi niti tako drago....
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Matek ::

Mislim da carinil nico nič, ker nisem placal po povzetju, ampak je ona kr tk poslala (gor je obkrozla da je gift), pol sem ji pa jaz nakazal. Cena je bla visoka zaradi airmaila.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

pezo ::

8-) vse pošiljke iz tujine gredo skozi carinsko pošto v ljubljani. Te ko so iz ebaya in podobno jih kr posebej devajo v vozičke(se vidi po kartonu) in potem glede na transakcijsko vrednost oderejo carino in davek. Davek se plačuje na izdelke vredne čez 4000SIT, carina pa čez 9000SIT. Seveda je tudi odvisno od vsebine in porekla(npr. nekatere stvari imajo carinsko stopnjo prosto ali znižano), davek se pa odira povsod. Tolk za enkrat.

Jebiveter ::

Kaksna pa je stopnja davka? Kolk %? Cca. 20%?
Katere pa so stvari oproscene davka in carine? Kaksni gifti najbrz, pa knjige ipd. A ma kdo se kaj info?
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

pezo ::

Davka ni oproščeno ničesar nad 4000SIT v poštnem prometu. Obstajajo dve stopnji:8,5% (hrana ipd.) in 20% (vse ostalo). Povej točno kaj misliš kupit, pa ti lahko povem stopnjo carine in davka.

Jebiveter ::

Gre za rabljen dlancnik za katerega upam, da bo ob koncu avkcije prisel kostat cca. 25 eurow.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nakup preko eBay-ja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11425670 (13741) St235

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27094010 (70875) Tilen
»

Online nakup iz ZDA -raport

Oddelek: Kaj kupiti
395554 (4441) mlav
»

Naročanje iz ZDA po netu (1700+ T-bred)

Oddelek: Kaj kupiti
293919 (3454) Tarzan

Več podobnih tem