» »

Močna pritožba na trgovino Rolan - pazite se ga.

Močna pritožba na trgovino Rolan - pazite se ga.

Spc ::

Griffith je izjavil:

So cigani ja. Jaz sem pri njih hotel kupiti fotoaparat, ki je bil kar zajetno cenejši kot pri konkurenci. A glej ga zlomka. :D Pošljejo mi predračun za fizične osebe, nakar jim jaz pošljem nazaj mail, da ga naj dajo na podjetje. A ko je prišel računa na podjetje, je prišel tak račun, da sem samo debelo pogledal. :D Potem jih pa jaz pokličem, da v čem je fora pa mi nek frajerski mladostni glas razloži: Ja poglejte, to je račun za pravne osebe, tisto je pa bil za fizične. Sej itak potem davek odbiješ. Jest sem bil čist pafff, tako da mu še nazaj nisem nič rekel. :D

Opažam, da nisem jaz edini, ki so ga oz. ki ga hočejo nasračkat.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

49106 ::

Griffith je izjavil:

So cigani ja. Jaz sem pri njih hotel kupiti fotoaparat, ki je bil kar zajetno cenejši kot pri konkurenci. A glej ga zlomka. :D Pošljejo mi predračun za fizične osebe, nakar jim jaz pošljem nazaj mail, da ga naj dajo na podjetje. A ko je prišel računa na podjetje, je prišel tak račun, da sem samo debelo pogledal. :D Potem jih pa jaz pokličem, da v čem je fora pa mi nek frajerski mladostni glas razloži: Ja poglejte, to je račun za pravne osebe, tisto je pa bil za fizične. Sej itak potem daveko dbiješ. Jest sem bil čist pafff, tako da mu še nazaj nisem nič rekel. :D


Praviš da pri rolanu fizičnim osebam ne zaračunajo davka, ker prodajajo rabljeno robo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Gerbic ::

Spc je izjavil:

lol gerbic ti kar zagovarjaj rolan.


Na vsak način želiš očrniti to trgovino.
Prav, zaradi mene lahko, mi pa izpade vsa zgodba malce pretirana točno zato, ker daješ zaključke tudi tam, kjer jih ni.
Definitivno je malomarno, da niso opazili neplačil in je to njihov problem. Tega so poskusili rešiti s tem, da so te kontaktirali, ker očitno niso uspeli pravilno izvesti kreditiranja z banko. Spet njihov problem. O tem ni dvoma. Da si oz. ste skušali priti skozi nakup brez plačila, pa je vaš "poskus goljufije", če mene vprašaš. In da niste opazili, da se obroki niso dve leti trgali, je za moje pojme tudi izmišljotina. Brez zamere, tako pač stvar vidim jaz. In tukaj noben LOL ne spremeni mojega pogleda.

Spc ::

Gerbic je izjavil:

Spc je izjavil:

lol gerbic ti kar zagovarjaj rolan.


Na vsak način želiš očrniti to trgovino.
Prav, zaradi mene lahko, mi pa izpade vsa zgodba malce pretirana točno zato, ker daješ zaključke tudi tam, kjer jih ni.
Definitivno je malomarno, da niso opazili neplačil in je to njihov problem. Tega so poskusili rešiti s tem, da so te kontaktirali, ker očitno niso uspeli pravilno izvesti kreditiranja z banko. Spet njihov problem. O tem ni dvoma. Da si oz. ste skušali priti skozi nakup brez plačila, pa je vaš "poskus goljufije", če mene vprašaš. In da niste opazili, da se obroki niso dve leti trgali, je za moje pojme tudi izmišljotina. Brez zamere, tako pač stvar vidim jaz. In tukaj noben LOL ne spremeni mojega pogleda.

Po dveh letih so me kontaktirali ja.
Pa še po enem mesecu ko sem jih opozoril na napako so mi trdili, da je vse vredu.
 

Gerbic ::

Obrnem drugače vprašanje, ali bi objavil to temo, če te oni ne bi kontaktirali, da zadeva ni plačana?

mainman ::

Gerbic: zgleda da si na plačilni listi od Rolana ali pa v kakšnem sorodstvu/prijateljstvu. Možno pa da si samo naiven in na vsak način zagovarjaš Rolan.

Spc ::

Seveda bi.
Zanimalo bi me mnenje ostalih zakaj je do tega prišlo oz. zakaj ne odtegujejo.
 

c3p0 ::

Lepljenje čez čip sem že doživel, npr. v Metroju v Grazu. In začuda je pomagalo, kartica ni bila uničena.

Glede Rolana, enkrat sem jim poslal poizvedovanje, brez odgovora. Zato tam kot firma nato nismo nič kupovali in zdaj verjetno tudi nikoli ne bomo.

Sam njihov nastop pa je totalno neprofesionalen, da me začne en tam nadirat in to zaradi lastne napake, se v tistem trenutku obrnem in grem in zahtevam v nadalje pisno korespondenco.

Aja pardon, ni šlo za lepljenje čez čip, ampak čez magnetni trak. Čez čip je malo bosa, saj čip rabi fizični stik preko kontaktov da sploh deluje. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Gerbic ::

mainman je izjavil:

Gerbic: zgleda da si na plačilni listi od Rolana ali pa v kakšnem sorodstvu/prijateljstvu. Možno pa da si samo naiven in na vsak način zagovarjaš Rolan.


Sem pričakoval takšno izjavo, ki je bila samo vprašanje časa :). Z njimi nimam popolnoma nič, samo svoje mnenje sem napisal. Zato pa so forumi, mar ne?

Daedalus ::

Gerbic - gaj človeku mir. Če oni kekci niso sposobni v dveh letih z "urejenimi papirji" s trajnika dobit denarja, to ni njegov problem. Ni njegova dolžnost potem, ko mu zagotovijo, da je vse ok, preverjat zadeve. Če se pa pol grejo še neke igrice (teženje, dretje, grožnje z izterjavo, "kraje identitete"), pa samo kažejo, kak tipičen slovenski biznis so. Če je samo pol napisanega res, sam stran od takih.

Sam njihov nastop pa je totalno neprofesionalen, da me začne en tam nadirat in to zaradi lastne napake, se v tistem trenutku obrnem in grem in zahtevam v nadalje pisno korespondenco.


Bolj zabavna je osebna korenspondenca - seveda v spremstvu svojega odvetnika.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

WarpedGone ::

Js resno ne razumem, zakaj bi bla moja "dolžnost" skrbet, da si bo štacune uspela prigrebst svoj denar? Če sm js svoje naredu, sm naredu. Če njim tko dol maha, da še denarja ne poberejo, pol ga pač naj ne poberejo. Js naj bom tle kriv? Oprosti...

To je enako absurdno kot grški dodatek za pravočasen prihod na delo.
Zbogom in hvala za vse ribe

Gerbic ::

Eh, brezveze. Nekateri ste pač nepošteni in ste na to še ponosni.

WarpedGone ::

Nekateri ločimo med nepoštenostjo in malomarnostjo/neodgovornostjo.

Edini, kateremu v tej zgodbi lahko očitaš nepoštenost je Rolan (pod predpostavko, da vse napisano drži. Če slučajno ne, potem imamo itak fiktivno zgodbo in se se gremo lahko le literarno kritiko, vsaka podobnost z resničnimi pravnimi osebami je pa zgloh naključna).

Napake se žal dogajajo tudi v biznisu. Odgovorna oseba napako prizna in jo poskuša rešit na kar se da primeren in vljuden način - sploh če je napaka njena in v njeno lastno škodo. Nadiranje, grožnje, napačno predstavljanje, uničevanje tuje lastnine (kartic) niso primeren način.

Če me takšen pogled dela v tvojih očeh za nepošteno osebo, potem mi prosim povej za katero trgovino delaš, da se te lahko izognem. Najina pogleda na posel sta namreč preveč različna, da bi se šla to igro.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Spc ::

Zadeva drži in si je nisem zmislil za brezveze.
Zdaj zakaj prva pogodba ni bila vredu oz. "ni bila veljavna" pa nevem tega mi niso hoteli povedati.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Okapi ::

Iz tega trajnika oz. 60EUR na mesec je ratal znesek v celoti oz. znesek v eni sekundi.
:D Saj ste imeli 2 leti časa ta denar našparat. To je še bolj ugodno kot 18 mesecev.

O.

Okapi ::

Js resno ne razumem, zakaj bi bla moja "dolžnost" skrbet, da si bo štacune uspela prigrebst svoj denar?
V resnici je tako, da če si nekaj kupil, si to dolžan plačati, ne glede na to, ali te prodajalec sproti terja ali ne.

To je klasičen primer zvijače za naivce - zviti podjetniki so ljudem prodajali robo na obroke, potem pa niso pošiljali položnic za obroke. Ljudje so mislili, da so nanje pozabili in se veselili poceni "kupljene" robe, nakar so čez par let dobili terjatev, skupaj z zamudnimi obrestmi. In razlaga, da niso dobivali položnic, na sodišču ni zalegla.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

noraguta ::

ma če dve leti nebi trgali , bi im prenosnik preprosto vrnil.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Spc ::

noraguta je izjavil:

ma če dve leti nebi trgali , bi im prenosnik preprosto vrnil.

Sem tudi to probal preden smo začeli sklepati novo pogodbo pa so rekli, da ga ne morem več vrnit, saj sem gledal takrat na bolhi bi dobil enakega, malo rabljenega za 250EUR.
Tega pa bi vrnil.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

49106 ::

Okapi je izjavil:

Js resno ne razumem, zakaj bi bla moja "dolžnost" skrbet, da si bo štacune uspela prigrebst svoj denar?
V resnici je tako, da če si nekaj kupil, si to dolžan plačati, ne glede na to, ali te prodajalec sproti terja ali ne.

To je klasičen primer zvijače za naivce - zviti podjetniki so ljudem prodajali robo na obroke, potem pa niso pošiljali položnic za obroke. Ljudje so mislili, da so nanje pozabili in se veselili poceni "kupljene" robe, nakar so čez par let dobili terjatev, skupaj z zamudnimi obrestmi. In razlaga, da niso dobivali položnic, na sodišču ni zalegla.

O.


Tukaj se ne gre za položnice ampak se gre za trajnik. Bistvo trajnika pa je da narabiš skrbet.

Okapi ::

Bistvo trajnika pa je da narabiš skrbet.
Malo pa moraš vseeno, vsaj če nočeš imeti potem takšnih težav. Sem prepričan, da bi takoj opazil, če bi ti trgali 10 evrov preveč.

O.

cekr ::

V vsej tej zgodbi se pojavlja ena lukna.

Ste pred nakupom podpisali pogodbo o kreditiranju preko banke?
Dvomim, da je kreditiral sam trgovec.

Če je bila pogodba podpisana z banko, te na tej točki lahko terja samo banka. Neplačevanje bi pa v banki hitro ugotovili.

Predvidevam pa da so pri trgovcu to pogodbo izgubili, jo niso dali naprej ali pa jo je banka celo zavrnila. Bi pa morali v tem primeru kreditojemalca obvestiti in celo pogodbo že na začetku prekiniti, ker ena od strank ne izpolnjuje svojih obveznosti. To pa ni bil kupec.

Seveda vse to velja, če je zgodba resnična.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

CaqKa ::

pa kot je že višje blo omenjeno... vsako podjetje more konec koledarskdega leta naredit obračune in letna poročila.
da v dveh letih tega ne opazijo je malo marnost. enkrat na strani kupca ki je delal pogodbo in drugič na strani računovodske/finančne službe podjetja.
jaz z njimi še nisem imel takih težav. je pa res da v zadnjem cajtu samo po kake malnekosti hodim tja.

Spc ::

Problem je nastal med rolanom in njihovo banko, na naši banki je vse štimalo.
Kakšen problem pa je pa niso upali povedati oz. so se izmikali..
 

Brane2 ::

Okapi je izjavil:

Bistvo trajnika pa je da narabiš skrbet.
Malo pa moraš vseeno, vsaj če nočeš imeti potem takšnih težav. Sem prepričan, da bi takoj opazil, če bi ti trgali 10 evrov preveč.

O.


Ne vem, če bi to držalo vodo na sodniji. Cela fora trajnika je, da tebi ni treba skrbet za to.

Ja, terjatev še vedno velja, če ti denarji niso jemali dol, ne vem pa, koliko ti lahko težijo za obresti.

Saj ti si zagotovil vse zahtevano z njihove strani. To, da pa nisi redno spremljal zadeve je pa nekako pričakovano, saj so s trajnikom oni prevzeli nase skrb za izvedbo mesečnega plačila.

Če niso trznili par let ob neplačilih in te niso opozorili na težave pri trganju obrokov, za kar so dolžni skrbeti oni, na osovi česa ti lahko težijo ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Spc ::

Vidim, da sem odprl težko temo.
Eni govorite eno, drugi drugo, tretji tretje.

Ampak če so od mene dobili vso dokumentacijo je njihova naloga, da začnejo odtegovati, saj jim jaz ne morem nič naredit če oni nočejo odtegovat..
Kaj bi vi v takšnem primeru naredili ? pa ne mi govorit, da bi jih opozorili, ker sem to že naredil pa so mi povedali, da je vse ok in da bodo odtegovali..
 

Brane2 ::

Ideja za naprej- mogoče bi blo fajn odpreti temo ali celo site za vrste nategov.

Dostikrat se podjetja tako spomnijo nategovati folk. Takrat so ona v prednosti, ker to lahko počnejo plansko strankam, ki se pojavljajo posamezno in tako niso povezane. In tako si lahko privoščijo te vrste pritlehnih prevar najnižje vrste, kjer se ti tip dobesedno lažno predstavi itd.

Če bi stranke bile povezane, bi lahko po principu "več-glav-več-ve" in "več-glav-lažje-najame-odvetnika" veliko hitreje ujeli korak z barabami.

Če bi me tip nadiral sred trgovine ob tem, ko se je lažno predstavil pred pričami, bi recimo poklical policijo zaradi poskusa goljufije. To bi ga zelo hitro utišalo, sploh če bi se za vse to hitro razvedelo preko sitea...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Spc ::

Jaz sem ravno bil v avstriji ko me kliče neka neznana številka in potem me začne ta gospa nadirat...
 

Brane2 ::

Res ? Jaz bi se odzval s čpem v stilu: "Gospa, sedaj sem na terenu, prosim da odje*ete, se pomirite in mi pustite številko, na katero vas lahko pokličem, ko se vrnem" ali pa "Gospa, saj vas razumem ampak težava je v tem,d a ste poklicali telefonski odzivnik. Po pisku pustite ime, sporočilo in telefonsko številko, kamor vas pokličem nazaj. Hvala. Piiiiip"

Pri teh zadevah moraš vedet, da gre za zvijače najnižje vrste.
Tudi njen "verbalni napad" je bil preračunan na tipično reakcijo folka. Ta folk te ima psihološko naštudiranega, zato je najbolje:

- nikoli ne reagirat nepremišljeno, neposredno užaljeno ali napadalno.

- ne imet mentalnih zapor pred nesramnostjo, če jo zaznaš na drugi strani, vendar nikoli tako, da bi te kdo lahko tožil zaradi tega.

- nikoli se ne spustit v izsiljevanje tipa "odgovor hočem takoj". Vedno imej stvari naštudirane vnaprej.
Če/ko jih nimaš, prekini pogovor. Izgovor ni važen, niti potreben- magari na sedi besede lahko spustiš slušalko.

- poskuša pozabit vse, kar so te naučili o lepem vedenju. Bodi vljuden, ko ti to ustreza in glej na stvari skrajno logično.
Besede so samo sicer prazno sredstvo, s katerim poskuša ena stran v drugi zbudit čustva in odzive, ki jih želi, seveda v okvirih zakonodaje in dokazljivosti.

Sploh pa, se ti ne zdi čudno, da ti nikoli niso ničesar uradnega poslali ?

Pogovor je težko dokazljiv. Če bi jaz mislil resno, bi ti poslal po pošti uradni dopis.

Ti bi komot lahko zahteval z obrazložitvijo v stilu "Gospa, vedno sem na terenu. Sedaj sem v Avstriji in nimam dokumentacije pred seboj. Dajte mi poslat to priporočeno, pa se bom oglasil pri vas.".

Ali koneckoncev bi lahko poskusil tudi s policijsko ovadbo zaradi telefonskega maltretiranja.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Spc ::

No jaz sem samo rekel aha, nasvidenje pa sem dol pokno telefon.
 

bili_39a ::

Dostikrat se podjetja tako spomnijo nategovati folk. Takrat so ona v prednosti, ker to lahko počnejo plansko strankam, ki se pojavljajo posamezno in tako niso povezane. In tako si lahko privoščijo te vrste pritlehnih prevar najnižje vrste, kjer se ti tip dobesedno lažno predstavi itd.


Definitivno rabimo lepljivek za take natege! Sam bi takoj vskočil v kakšnega. Plačaš 2 obroka od 18tih (1/9 cene) pol pa jih še tožiš za tečnarjenje. Madona so te nategnili.

Glede odnosov in ostalega ne bi mogel kaj povedati (sem tam kupoval parkrat, pa ni bilo nič narobe).

Brane2 ::

bili_39a je izjavil:


Definitivno rabimo lepljivek za take natege! Sam bi takoj vskočil v kakšnega. Plačaš 2 obroka od 18tih (1/9 cene) pol pa jih še tožiš za tečnarjenje. Madona so te nategnili.


V bistvu ne. Omogočiš jim vse, kar rabijo, da ti cufnejo denar, nakar to storijo z 1/9 cene, ostalo pa pustijo.
Potem te pa lepega dne začnejo zmerjat z lopovom. In BTW zahtevajo, da podpišeš pogodbo na novo, brez omembe dejstva, da te lahko potem terjajo po stari in novi pogodbi.

Aja, za "piko na i" po novi pogodbi hočejo več- "zaradi recesije"...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

bili_39a ::

Bi ugibal, da ne zaradi recesije, ampak nekaj obresti.
To je malo hecno, ja. Po mojem bi morali biti kar veseli, če bi dobili ene 90% zneska. Vse kar bodo izterjali preko kakšne tožbe, bo obremenjeno s ceno odfvetnikov itd.

Vanquish ::

spc, kar Gerbic hoce dopovedat je, da prodajas buce, ko govoris da nisi opazil, da ne odtegujejo. Ce ti prvi mesec niso odtegnili, si drugi 100% sel pogledat, ce so se zajebali pa cisto pozabili in si se se verjetno veselil zaradi prepotentnosti njih samih, saj si ti se posebej prvic klical in opozarjal, sedaj pa si si mislil, ce so tolko tupi pa naj bojo.

Drugo pa verjetno kar stima kaj si napisal, tega zgoraj pa pac ne mores napisat na forum, ker ne ves kdo vse bere, sam ne pol zamerit nekomu, ki ti pove tak kot je dejansko blo

ps: pa da nebo pomote, odnosa ki ga je imela ta trgovina to cisto nic ne spremeni

Brane2 ::

recimo, da je opazil. Pa kaj ?

Če delaš s štacuno, ki 2x zgubi tvoje papirje med zbiranjem amterialov, kaj naj bi naredil, če se ne zjajcajo pobrat denarja ?
Jim težil vsak mesec ? Nosil denar ročno v koverti ? Kaj tretjega mogoče ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Vanquish ::

ce se 1x dobro preberes, sem samo napisal kaj mu Gerbic hoce dopovedat. Ce bi jaz opazil bi jih prvo pisno opozoril, da imam crno na belem - dalje pa se naj jebejo.

Ce bi pa se na mene zacel dret v pisarni, pa poskusal fizicno obracunat, bi ga pa se dodatno malo podzgal, pa da ga lahko pol jaz malo zmecem :D

Brane2 ::

In za to bi mu je*al mater, če ni uradno priznan kot telepat.

Nima mi on kaj razlagat brez dokazov. Cela fora deala je, da se meni ni treba ukvarjat z detajli okrog obrokov.
Rad bi videl tega, ki lahko iz tega potegne to, da sem _ziher_ vedel za to.

Kdor tega ne more, nima kaj podajat svoje _ocene_. Ali pa vsaj mora dovolit tudi meni da ga ocenim kot, recimo človeško pedofilsko svinjo, ki lupi stranke za denar za alkohol, kur*e in ruleto...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

noraguta ::

ah kaj človek je "plačal" manipulativne stroške kredita, a se ena stran ni držala dogovora.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

St235 ::

Gremo nekaj razčistit. Prenosnik si dolžan plačat ker si ga kupil, ne glede na to, ali je pogodba pravilno sklenjena ali ne. Če si prenosnik fizično odnesel iz njihove trgovine, ga je potrebno plačat.

Za pravilnost pogodbe sta odgovorna tako prodajalec kot kupec, ker pogodba je dvostranski akt. Če prodajalec ni dobil plačila po svoji krivdi, potem ga ima v zakonsko določenem času še vedno pravico iztirjati pod enakimi pogoji, ko so bili ob nastanku posla. Če se ugotovi, da je pogodba neveljavna zaradi napake prodajalca pa ti z njimi nisi dolžan skleniti nove pogodbe ampak lahko aktikel vrneš. Pri tem je zelo pomembno, da ti ravnaš kot odgovoren posameznik in se ne izogibaš plačilu. Ravno tako, kot tebe prodajalec opozori na plačilno nedisciplino(zamujanje s plačili) si ti dolžan njega opozoriti, da ne prihaja do bremenitve tvojega/starševega tekočega računa.

Jaz v tej zgodbi vidim pol resnice, sploh od takrat, ko se je celotni zgodbi priključil "inšpektor". Osebno bi takšno zadevo namreč rešil na enega od dveh načinov. Plačilo po takrat dogovorjenih pogojih, ali pa ničnost pogodbe in bi jim vrnil prenosnik. Vsako posiljevanje z novimi pogodbami in tožbami je absurdno.

Glede kreditov pa te pri nakupu na trajnik dejansko kreditira podjetje pri katerem kupuješ, zato so pogoji za te nakupe drastično različni od trgovine do trgvine in neodvisni od banke. Takrat ko banka založi celoten znesek gre za kredit.

Zakaj si plačal po 20 EUR za nove kartice nimam pojma, ker te zadeve stanejo max 5 eur z vsemi stroški. Tako, da podobno kot pri tem znesku imam občutek da napihuješ zadevo. Leplenje kartice z selotejpom je pa klasična fora takrat ko noče prebrat čipa. S tem odstraniš prašne delce, ki včasih ovirajo branje kartice. Mam občutek, da si mislil, da ti ne bo treba plačat prenosnika ker te dve leti niso terjali, sedaj si pa naredil cel halo ko si ugotovil, da se plačilu vseeno ne boš izognil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Brane2 ::

St235 je izjavil:

Gremo nekaj razčistit. Prenosnik si dolžan plačat ker si ga kupil, ne glede na to, ali je pogodba pravilno sklenjena ali ne. Če si prenosnik fizično odnesel iz njihove trgovine, ga je potrebno plačat.


To v osnovnem postu nikoli ni bilo postavljeno. Nhče nikoli ni reku, da prenosnika ni pripravljen plačat- če je verjet postu seveda.


Jaz v tej zgodbi vidim pol resnice, sploh od takrat, ko se je celotni zgodbi priključil "inšpektor". Osebno bi takšno zadevo namreč rešil na enega od dveh načinov. Plačilo po takrat dogovorjenih pogojih, ali pa ničnost pogodbe in bi jim vrnil prenosnik. Vsako posiljevanje z novimi pogodbami in tožbami je absurdno.


Točno to. meni bi prekipelo, da mi tam nekdo serje po telefonu in kliče v trgovino "na postrojavanje", potem ko je sam večkrat zasvinjal zadevo. Siljenje v podpis nove pogodbe bi pa jemal naravnost kot poskus prevare.


Mam občutek, da si mislil, da ti ne bo treba plačat prenosnika ker te dve leti niso terjali, sedaj si pa naredil cel halo ko si ugotovil, da se plačilu vseeno ne boš izognil.


Ali pa so oni naredili halo, ko so dojeli da so mrzli. Nisem vpogledal v drobni tekst, ampak čisto lepo bi znalo biti, da se za plačilo lahko ubrišejo pod nosom. Lahko da je bila zanje edina odprta opcija, da zahtevajo notesnik nazaj, kar pa jim iz razumljivih vzrokov ni ustrezalo, ker je sedaj njegova vrednost bistveno manj kot pol nabavne vrednosti.

Zato so mogoče šli na "shock & awe" in upali na uspeh.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Keyser Soze ::

Gerbic je izjavil:

Eh, brezveze. Nekateri ste pač nepošteni in ste na to še ponosni.

Yo, dude! Chill!:|

Mislim, WTF je narobe s tvojim dojemanjem koncepta nepoštenosti. Mislim, da je mal zjahan kompas tle, al je pa res nekaj od plačilne liste posredi. Če ne Rolan, pa Funtech mogoče, pol pa po principu "vrana vrani..."? (sodeč po temah v katerih sodeluješ povečini)

To da si pozoren na odtegljaje je klasika, da prvi mesec ali dva počekiraš zadevo, in če zalaufa kot mora, pozabiš na stvar. Sploh za tak znesek. 130EUR mesečno komot sfališ pri malo boljši plači ali večji vsoti prihrankov na računu.

To da firma prvo zgubi tvoje osebne podatke (plačilno listo in vse ostalo potrebno za odobritev kredita) je zrelo za prijavo (kar že lahko pomeni denarno kazen - reci hvala Spcju in njegovim, da se niso obesili na to, ker jaz bi se 100% - kateri majmun gre izgubljat takšne podatke?).

To, da te nato po dveh letih prodajalec opozori na "neplačevanje" (bolj na lastno nesposobnost no) z direktno grožnjo izterjave oz. s totalno neprimernim in neprofesionalnim odnosom tudi kaže na nesposobnost podjetja oz. zabaćenost zaposlenih.

To, da folk sploh ne ve kdo je oz. misli, da je nekdo drug, ne vidiš niti v kakšnem zavodu za osebe, ki trpijo za kakšnimi hujšimi motnjami. In tak človek je v tem podjetju zaposlen za delo s strankami? Pa še verbalno in celo skoraj fizično nasilno je pripravljen komunicirat s strankami? Jao, zakaj nikoli ne srečam takšnega pacienta. Z lahkoto bi odplačeval par kreditov za eno lepo obdobje.

In na koncu ti še skušajo prodat staro zadevo po "novi" ceni.

Res, nepoštenost s strani kupca kar veje iz te teme.

P.S.: Aja pozabil sem, da imajo celo tendenco špilat "bolšjak" in prodajat rabljeno opremo? Pomoje bom res šel nekaj kupit tja, na kredit. Imam gušt po novem Audiju.
OM, F, G!

Keyser Soze ::

St235 je izjavil:

Zakaj si plačal po 20 EUR za nove kartice nimam pojma, ker te zadeve stanejo max 5 eur z vsemi stroški. Tako, da podobno kot pri tem znesku imam občutek da napihuješ zadevo. Leplenje kartice z selotejpom je pa klasična fora takrat ko noče prebrat čipa. S tem odstraniš prašne delce, ki včasih ovirajo branje kartice. Mam občutek, da si mislil, da ti ne bo treba plačat prenosnika ker te dve leti niso terjali, sedaj si pa naredil cel halo ko si ugotovil, da se plačilu vseeno ne boš izognil.

Kupi nov terminal. Prosim lepo no, kakšen mit o prahu? A lahko nekdo to strokovno utemelji? Če ima terminal kontakte kot je treba ni nobene potrebe po čiščenju kontaktov na kartici. Je dovolj, da jo enkrat ob hlače ali majico potegneš.

Sicer pa, praktično vsak terminal ima opcijo čip ali magnetni zapis. Zakaj potem treba "selotejpat" čip? Da ostanejo gor ostanki kepila iz traku in še bolj zjebejo celo situacijo?
OM, F, G!

Brane2 ::

Sploh pa je že dolgo časa vprašanje zakaj se sploh zaj* z lokalnimi drvarnicami.

A ni boljš vzet kaj iz solidne štacune v EU, ponavadi za bistveno manjše denarje ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

deadbeef ::

Se mi je zdelo da so teli rolan d.o.o. totalni nategatorji.. še dobro da nisem nič kupil pri njih!

nUUb ::

Ja sej cene majo tut navite, recimo ASUS P5Q Deluxe je 194eur, tolko kot pred 2 letoma.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

švrk ::

Spc hvala za opozorilo in tudi če je samo delček res kar si napisal, v Rolan zagotovo ne grem več.

knesz ::

Pri kreditnih pogodbah (kredit na mestu, trajnik) je tako, da mora prodajalec oddati pogodbo z vsemi prilogami nekje v 7 dneh banki, s katero ima sklenjeno pogodbo. Datum pogodbe, računa in slipa se morajo ujemati.
Problem pri rolanu je verjetno ta, da so imeli takrat kakega študenta ali pa zakajenega prodajalca, ki je pozabil oddati pogodbe. Rolan se je pa zadeve lotil šalabajzersko na način, kot je opisan.

Mislim, da je zadeva zrela za kakšno tržno, davčno in še kakšno inšpekcijo.

Na tvojem mestu bi se pa pogovarjal z njimi samo še preko odvetnikov.

lp

Tilen ::

Primer zrel za objavo na www.salabajzer.si.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Sims ::

Torej, finančnih problemov še nisem imel pri njih. Plačam s kartico. Imel sem dvakrat primer, to je bilo že par let nazaj, ko sem klical, če imajo neko robo na zalogi, rečeno je bilo, da. Ko sem prišel tja, pa je dejansko niso meli. Torej v računalniku je bil artikel v skladišču pa ne.

Na opisano zgodbo, bi rekel, da ima vsaka medalja dve plati. Je pa, če je pol opisanega res, že groza ...

LP.

Sims

kos1 ::

cim neka rac. trgovina prodaja avtogume je vse jasno o njenem stanju.

misek ::

Sims je izjavil:

Imel sem dvakrat primer, to je bilo že par let nazaj, ko sem klical, če imajo neko robo na zalogi, rečeno je bilo, da. Ko sem prišel tja, pa je dejansko niso meli.
Ja, to je pa menda kar standardno. Pa še posebej vprašam če res imajo in naj fizično preverijo je odgovor da. Ko pa prideš iskati...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BigBang vračilo blaga 1.1 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
38074793 (65443) St235
»

NLB najboljša banka (not) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6210684 (8725) nekikr
»

Nakup računalnika na obroke

Oddelek: Kaj kupiti
219863 (4283) Brias
»

Nova pogodba ali izkoriščanje ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19712736 (7245) Yossarian

Več podobnih tem