» »

MacBook Pro uporaben za kuhanje kave

1
2
»

Zheegec ::

Ne da jih poskušam zbanalizirat samo ssmešno mi je, da takoj, ko se pri Applu pojavi kak problem folk iz tega naredi celo senzacijo medtem, ko ostalim crkuje vse možno.

Statistično crkuje vsem enako. Razlike so zelo majhne.
Tudi marsikateri Asusov (in od drugih proizvajalcev) laptop, ki je denimo namenjen igranju crkne zaradi pregrevanja.

Pregrevanje je kar redko, so pa "topli". To je pa tudi to. Samo moraš gledati, da takšen leptop nima notri "zastarele" GF 330M.
Da ne omenjam tega, da pade na tla pa ga lahko samo še odneseš na deponijo.

Ravno zadnjič sem imel v roki politega Macbook Air - zadeva je crknila takoj. HP 6830S (ki je jajc prenosnik, kupil sem ga staršem za 650EUR) dela tudi, ko je bila gor dobesedno luža Zlatoroga. To sploh ni neko pravilo, razbitih Macbookov je procentualno ravno nekje toliko, kot ostalih. Zelo rado se aluminijasto ohišje zgoraj vdre, potem pa lahko da dela dalje, ali pa poči ekran, zelo odvisno od sreče.
Dokler se Apple ne bo odzval in povedal kje je napaka so vse samo špekulacije in iskanje čarovnic.

Torej tako, kot iMac27, kjer napak uradno "ni bilo" še celo po tem, ko so že dejansko ustavili proizvodnjo?!
Kaj, če je pokvarjenih "samo" 100 računalnikov v milijonski seriji?

Čisto standarden procent torej, nič ni narobe, to se dogaja vsem.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Limit-sky ::

Jest ne vem kdo in zakaj kupuje take blesavo precenjene polizdelke?!?!?
Marketing, ki v trgovinah nastavlja prave male Apple oltarčke, je prava prodajna taktika. S tako taktiko prodaš polizdelek z lahkoto. Jebeš kupce in garancijo ter pregrevanje. Važno, da prodaš!

Stark ::

Cherryeva tipkovnica za 30EUR prenese tudi precej več stvari kot Logitechova za 100EUR pa še ne moreš reči, da je Logitechova nekvalitetna. Res je, da se aluminij rad ukrivi in, da sem videl že nekaj primerov zvitega ohišja. Bolj trden bi verjetno bil karbon, to kar uporablja Lenovo. Čeprav tudi Lenovo naj ne bi več dosegal take kvalitete kot včasih IBM.
Precenjenost je stvar debate. Res je, da so se Windowsi s 7 malenkost izboljšali toda Mac je bil vedno beseda za stabilnost in enostavno uporabo.

Jaz sem ga kupoval pred enim letom. Thinkpad T500 je imel edini podobno konfiguracijo s tem, da ni imel LED zaslona. Sony Vaio izdelki so bili v glavnem še dražji. Všeč mi je bil 13" vendar je bil zaslon premajhen, je bila pa res mrcina takrat. Če sem že našel podobnega kot MBP ni imel 4 GB rama ali pa je bil ta nižje frekvence kto v MBPju (800 Mhz proti 1066). Thinkpad je imel tudi 2 grafični tako, da sem se odločal med MBPjem in Thinkpadom. Na koncu sem se odločil za MBP, ker sm po 15 letih uporabe Windowsov hotel poskusiti nekaj novega. Naročil sem ga iz Anglije. S hitrejšim diskom, dalinjcem in mini display to DVI converterjem in poštnino sem dal približno 50% manj kot bi zanj dal v Sloveniji za isto konfiguracijo, s tem, da bi čakal 3 tedne. Vzel sem ga na firmo zato jaz (je firma) nisem plačal davka.

Imel kup stvari, ki jih ostali nimajo. Napajalni kabel ima magnet. Mami je padla likalna miza na vtikač in zaradi kabla ni odletel po tleh. Trackpad (v OS X) je boljši kot katerikoli drugi trackpad in kot marsikatera miš. OS X je v mnogo pogledih dosti bolj enostaven z uproabo, stabilen in ne rabiš vsak teden nameščati 30 popravkov in zraven dobiti še MSjeve "vohunske" programe. Tipkovnica je osvetljena. Tipke niso nametane kot zobje človeka po srečanjus Tysonom v ringu. Ni nobenih lučk, ki bi utripale kot v disketi. Ko pritisneš na ohišje se ne upogne za pol cm. Ekran je svetel in ima zelo dobre barve. Res je,da bi lahko bile boljše. Se pa vidi nanj tudi, če pogledaš nanj s strani, kjer pri ostalih vidiš samo sivino.
Baterija je zelo kvalitetna in kljub večkratnem napajanju še vedno drži kot, da bi bila nova. Poznam nekoga, ki je za HPja moral dokupiti že 2 notranji in 2 zunanji bateriji. Vse skupaj bo počasi naneslo za solidne počitnice ali pa vsaj 1/3 laptopa.
Mac ni pakiran v eni rjavi dolgočasni škatli pač pa v lični beli škatli. Ko jo odpreš veš, da si kupil nekaj dobrega.
V OS Xu ti ni treba 25x klikniti next, da naložiš nek program. DVD filme bere takoj, to ni bilo niti v Visti pa so DVDji že zastarela zadeva.
Res je, da ne moreš igrati iger ampak zato je virtualizacija in Bootcamp. Namestitev na Bootcamp je enostavna in ne rabiš nobenih navodil tako kot za večino ostalih stvari. Strah pred virusi je bistveno manjši kto na Windowsih.
In še in še. In to na koncu dvigne vrednost v očeh uporabnika. Da ne omenjam dizajna v katerem so 5 let pred ostalimi. V končni fazi jih posnemajo vsi od neke obskurne ruske programerske založbe do velikih podjetij.

Je pa res, da če živiš v Ameriki bistveno lažje kupiš Maca kot tukaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stark ()

Zheegec ::

Res je, da so se Windowsi s 7 malenkost izboljšali toda Mac je bil vedno beseda za stabilnost in enostavno uporabo.

Toliko, kot so se sesuvali Mac s Snow Leopard pred zadnjim updejtom še nisem videl nobenega PCja. V enem mesecu se od 35 prenosnikov ni sesul noben niti enkrat, od 6 Macov (21", 27", Macbook13, Pro13, Pro15, Pro17) pa so se praktično vsi sesuli večkrat, razen Pro 15.

Res ne vem, zakaj naj bi bil OS X bolj stabilen. je pač tam-tam.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

antonija ::

Sej je z vsemi "argumenti" od starka priblizno enako. Pri nekaterih stvareh je apple res boljsi od konkurence, tud pod razno pa ne drzi da je nekje dalec pred njo. Zadnje case kaze da celo zacenja zaostajat pocasi...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Limit-sky ::

Zanimivo, kako se sploh še prodajajo tile Apple polizdelki. Pregrevajo se, kvaliteta izdelave v buli, OS za en k****.

Apple oltarji po trgovinah delajo čudeže, vam povem. Nima s tem kvaliteta nobene veze.

Zheegec ::

Limit-sky je izjavil:

Zanimivo, kako se sploh še prodajajo tile Apple polizdelki. Pregrevajo se, kvaliteta izdelave v buli, OS za en k****.

Apple oltarji po trgovinah delajo čudeže, vam povem. Nima s tem kvaliteta nobene veze.

Kdo je pa to rekel, da je kvaliteta zanič in da je OS za k**** ?

Anyway, za foro sem zdajle sprobal Youtube 1080P na Macbook pro17 in pro15. Po 10min je bil 17" kar precej topel spodaj, ampak še vzdržno. Pro15 pa je bil že neprijetno vroč, že kar malo težko je držati roko gor, pa se gre še za "stare" C2D modele.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Limit-sky ::

Ja, tanovi se malo manj grejejo.

Stark ::

Zheegec je izjavil:

Res je, da so se Windowsi s 7 malenkost izboljšali toda Mac je bil vedno beseda za stabilnost in enostavno uporabo.

Toliko, kot so se sesuvali Mac s Snow Leopard pred zadnjim updejtom še nisem videl nobenega PCja. V enem mesecu se od 35 prenosnikov ni sesul noben niti enkrat, od 6 Macov (21", 27", Macbook13, Pro13, Pro15, Pro17) pa so se praktično vsi sesuli večkrat, razen Pro 15.

Res ne vem, zakaj naj bi bil OS X bolj stabilen. je pač tam-tam.


in kje si to videl? Na strani od MS? Take blamaže kot jo je doživel Bill Gates z BSOD na predstavitvi novih Windowsov pred leti je malo ljudi.

OS X ima bistveno manj virusov, če sploh ima kakšnega kot Windowsi. Tudi pri nalaganje programov je bolj zaščiteno in se ti ne more naložiti kar ena stvar, ne, da bi te za to OS X vprašal.

Dvomim, da je kdo več kot 10 minut uporabljal Maca pa ste sami vsevedi tukaj...

Zheegec ::

in kje si to videl? Na strani od MS? Take blamaže kot jo je doživel Bill Gates z BSOD na predstavitvi novih Windowsov pred leti je malo ljudi.

Kje sem to videl, hotel sem odpreti Safari pa je Mac friznil, kje misliš da sem to videl? Če bi videl kje na netu bi pa dal link, da se preveri, če je sploh kredibilna zadeva.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Stark ::

Si 1. primer za katerega slišim, da je imel težav s SL. Poznam najmanj 5 ljudi, ki ima Maca in noben ni imel probleme.

Koliko problemov je pa z IE, ki poleg tega, da je bugast še sledi standardom. Nočna mora za razvijalce. Sploh pa desjtvo, da veliko ljudi še vedno uproablja IE 6. katastrofa.

zee ::

Zdaj poznas 2. Tudi sam se imel obilo tezav s SL, za katere se je izkazalo, da so posledica defektne strojne opreme.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zheegec ::

Jaz bolj govorim za programske težave, sedaj so (menda) odpravljene. To je ta update par tednov nazaj ki je bil okoli 150MB velik.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Limit-sky ::

"Jaz bolj govorim za programske težave, sedaj so (menda) odpravljene. To je ta update par tednov nazaj ki je bil okoli 150MB velik."

Safari dela meni odlično. Pred vsemi popravki in po vseh popravkih. Če bi bilo softwarsko, potem bi vsem delalo težave. Si poskusil repair perm.?

CoolBits ::

Tudi tukaj SL brez kakršnih koli problemov... ne vem kaj eni delate :)
Nazadnje sem videl kernel panic na 10.4, ko sem se nekaj igral s kernel extensioni...

Imam pa enega frenda, ki je prešaltal z windows na mac-a... ta je še iz windows vajen vedno nekaj po sistemu šarit (optimizirat kao) in ima vedno kak problem ja... vedno mu govorim naj ne šlata sistema, saj ne rabi...

Več kot kak onyx pognat na avtomatsko, vsakih mesec mogoče al pa še manj, nimaš kaj tikat...

Stark ::

Ja folk sam zjebe potem so pa drugi krivi, samo sami ne. Problem Windowsev je, ker morajo prebaviti toliko različnih strojnih konfiguracij in marsikaj ni standardizirano. Če bi MS denimo sam sestavljal listo konfiguracij, ki so "100%" zanesljive bi bilo morda bolje samo potem bi se kaka firma pizdila, da je ni na seznamu...
Pri Safariju mi kdaj kaka stvar mogoče ni delala/dela mi je pa na splošno najbolši browser za Maca, medtem, ko je Safari za Windowse dosti beden. Chrome, ki je bil nekaj časa zelo dobr na Windowsih ima zadnje čase neke čudne probleme, in tudi pri sodelavcih.
Poznam ljudi, ki so šarili po registru v Winsih, so kaj zjebali, potem so se pa čudili, da so morali na novo nalagati zadeve. Če ne veš kaj delaš raje ne delaj tega :) Potem pa nalagat Windowse 10x na mesec in koncu se ti po možnosti zjebe še disk in si v riti.
Res pa je, da če bi Mac ves časa tako hitro delal kot prve mesece bi bila to zmaga. :) Saj še vedno dela hitro, samo se je včasih prižgal dosti hitreje. Podobna zgodba je z Windowsi, ki se s časom podobno "zabašejo".

Klemzz ::

Jst sm 3 dni uporablu MBP od punce pa me ni prepriču, preveč EUR za to kar dobiš.

CoolBits ::

Res pa je, da če bi Mac ves časa tako hitro delal kot prve mesece bi bila to zmaga. :)

Mac dela enako hitro kot prvi dan in se ne zabaše, če mu le pustiš ene 20% diska nezasedenega...
Vsake toliko poženeš onyx, da popravi pravice in pobriše cache in to je to...
Koliko aplikacij inštaliraš in brišeš sploh nima pomena.

klinker ::

Limit-sky je izjavil:

Zanimivo, kako se sploh še prodajajo tile Apple polizdelki. Pregrevajo se, kvaliteta izdelave v buli, OS za en k****.

Apple oltarji po trgovinah delajo čudeže, vam povem. Nima s tem kvaliteta nobene veze.


Tebi se pa na dalec vidi da ne stekas nic in nabijas kar beres po netu od tebi podobnih :)
Odkar imam OSX na moji kisti so winsi gor samo zaradi tega da lahko z frendi tu pa tam kak UT udarimo. Razen za igre,gre win lahko samo jokat v prvi kot :P
Drugace pa zal...Apple velja za hudo firmo in za moje pojme si takih zadev ne sme privoscit,sploh pa ne v Pro liniji njihovih izdelkov. Za iPade in podoben srot mi dol visi,ampak sem cakal MBPja z i7-ko ze lep cas in zgleda bom mogu cakat se "upgrade" ohisja,ker da nesem to pecko v ze tako vroc diskac ko rolam,dvomim da se mi nebi kar ugasnu od vrocine. Zame to ne zasluzi imena pro,jebat ga :|

Limit-sky ::

Ti jaz povem, kaj bi se zgodilo z MBP i7 v diskaču?
Zvilo bi se ohišje, miza se bi vžgala, cel diskač bi zgorel in ti bi bil brez prihodka.

Če pa ne to, pa bi ti zagotovo eksplodirala baterija in bi bil končni efekt isti.

techfreak :) ::

Zheegec je izjavil:

in kje si to videl? Na strani od MS? Take blamaže kot jo je doživel Bill Gates z BSOD na predstavitvi novih Windowsov pred leti je malo ljudi.

Kje sem to videl, hotel sem odpreti Safari pa je Mac friznil, kje misliš da sem to videl? Če bi videl kje na netu bi pa dal link, da se preveri, če je sploh kredibilna zadeva.

Knjige začni brati. Iz izkušenj ti lahko povem, da pomaga.

Ko se ne odziva lepo vzemi knjigo v roko in preberi 1 stran. Potem lahko nadaljuješ z brskanjem. Ko boš naslednjič odprl nov zavihtek ponovi vajo.

Če ti kakšen proces uide iz nadzora pa zaženi Activity Monitor. Ko ti bo pa še ta zaštekal pa preberi nekaj strani knjige in se potem vrni.

Ko končno vse skupaj izklopiš se pa odločiš, da boš Firefox zagnal. Če si ti po kakšnem čudežu ne bo sesul že ob zagonu, ti bo pa pri tem pomagal Yslow, ki uspešno sesuje brskalnik.

Zheegec ::

Ne, ni bil problem s Safarijem, se je sesul kar dostikrat ob večih priložnostih in to popolnoma, je bil potreben hardware reset. Je pa logično, da so se težave pojavile, ker so bili vsi Maci prižgani po cca 12 ur na dan. pri par ur uporabe se to težje pojavi. Zanimivo na 15" se to ni nikoli pojavilo.

Aja, sem pa našel link

Lp,
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Limit-sky ::

Moj desktop dela 24/7 in safari dela.
A si probal RP? To je prva stvar, ki jo moraš narediti, ko prideš do problema.

Stark ::

CoolBits je izjavil:

Res pa je, da če bi Mac ves časa tako hitro delal kot prve mesece bi bila to zmaga. :)

Mac dela enako hitro kot prvi dan in se ne zabaše, če mu le pustiš ene 20% diska nezasedenega...
Vsake toliko poženeš onyx, da popravi pravice in pobriše cache in to je to...
Koliko aplikacij inštaliraš in brišeš sploh nima pomena.


Na aplikacijah se res ne pozna toliko, če sploh. Se pa pri zagonu. Verjetno bi moral malo sčistiti disk, ker je že kar precej zaseden, nakup zunanjega diska pa prelgam že dolgo časa...

Onyx še nisem zagnal, ker piše, da je pametno prej narediti backup, pa ne bi rad česa zgubil :)

Tudi jaz laufam Maca prižganega 24/7. Ugasnem ga zelo redko, recimo, če je zunaj res huda nevihta ali pa ga dlje časa ne bom uporabljal. V sleep modu ga imam, če sm na poti. Kul je, ker takoj, ko ga odpreš se zbudi iz sleep moda, aplikacije pa ne delajo 0 počasneje, če je manj časa prižgan.

Če ne bi programiral v .NETu in rabil SQL Serverja bi verjetno Winse poganjal samo še za zelo občasno igranje...Visual Studio pa dvomim, da bo kdaj na Macu. :)

Torx ::

mcsk8r je izjavil:

Za vse, ki se vam pregreva uporabljajte smcfancontrol. Meni je pomagalo

LINK: http://www.macupdate.com/info.php/id/23...



smcfancontrol je (žal) bolj kozmetično uporaben - temperaturo z njim lahko znižaš le ko je proc manj obremenjen, pod obremenitvijo tko al tko fan-a na polno laufata in jih ne moreš še bolj nažgat...

techfreak :) ::

Se še komu drugemu dogaja, da Safari postane popolnoma neodziven in zraven potegne še cel OS? Po nekaj minutah mi mogoče uspe klikniti na njegovo ikono in izbrati Force Quit.

CoolBits ::

Izklopi flash in bo mir... ;)

Stark ::

techfreak :) je izjavil:

Se še komu drugemu dogaja, da Safari postane popolnoma neodziven in zraven potegne še cel OS? Po nekaj minutah mi mogoče uspe klikniti na njegovo ikono in izbrati Force Quit.


V enem letu se mi je mogoče obesil Safari samo 1x. Je updejtan? Da ni problem s čim drugim.

techfreak :) ::

Ravnokar downloadam update za Safari, Xcode in še nekaj drugih programov.

Ampak tudi Firefox mi občasno dela probleme, to se pa dogaja odkar sem prejšnji teden ponovno namestil OS X SL (formatiral sem narobe particijo). Je bil pa fresh install, zaradi težav z backupom na zunanjem disku.

Stark ::

Ajej, če boš imel še probleme je najbolje, da greš na servis oz. neseš računalnik tja, kjer si ga kupil. Glede na to, da si ga vmes formatiral, ne vem kaj bodo rekli...

Močno upam, da nikoli ne bo prišel dan, ko bom moral na novo nalagati OS X. Nalaganja OSov sem se z XPji krepko naveličal...

techfreak :) ::

Glede na to, da si ga vmes formatiral, ne vem kaj bodo rekli...

Sarcasm much?

Bom videl kako bo po namestitvi vseh posodobitev, upam da mi ne bo potrebno še enkrat ponovno namestiti.

Stark ::

noben sarkazm (ne vem zakaj uporabljate angleško besedo), samo sam si šaril po OSu tako, da ne vem kakšna je "politika" serviserjev glede tega, dejstvo pa je, da si sam nekaj spreminjal. Kolikor sem jaz bral folk po 5 let ni nameščal OS X na novo. Jaz ne eksperimentiram pri Macu, vsaj dokler zadeve ne bom bolje poznal...

techfreak :) ::

Od kdaj pa je programska oprema vezana na strojno? Na servisu popravljajo strojno opremo, za programsko bom pa že je jaz skrbel. Edini malce nastandardni program je rEFIt, da lahko imam dual boot z Linuxom.

Limit-sky ::

Ne vem, če ti Asus zamenja motherboard, če "zaflashaš" BIOS?

techfreak :) ::

Limit-sky je izjavil:

Ne vem, če ti Asus zamenja motherboard, če "zaflashaš" BIOS?

Kot programsko opremo sem mislil vse kar imaš na disku.

Po mojem mnenju bi pa morali (če bi bil problem v tem) zamenjati programsko opremo BIOSa in ostalih čipov, vendar z doplačilom.

Limit-sky ::

Probaj v OS X narediti novega uporabnika in tam poglej, če ti Safari dela OK. To je ponavadi preskus, da vidiš, če ni kaj narobe s programi, ki si jih inštaliral.

Pa repair permissions včasih pomaga.

Stark ::

techfreak :) je izjavil:

Od kdaj pa je programska oprema vezana na strojno? Na servisu popravljajo strojno opremo, za programsko bom pa že je jaz skrbel. Edini malce nastandardni program je rEFIt, da lahko imam dual boot z Linuxom.


Potem lahko jaz sformatiram Windowse in nesem računalnik na servis pa rečem, da ne dela? Saj res ni isto kot, če bi računalnik sam na tla vrgel, se mi pa vseeno porajajo dvomi kako je z garancijo. Odvisno je od samega servisa.

M-XXXX ::

Potem lahko jaz sformatiram Windowse in nesem računalnik na servis pa rečem, da ne dela? Saj res ni isto kot, če bi računalnik sam na tla vrgel, se mi pa vseeno porajajo dvomi kako je z garancijo. Odvisno je od samega servisa.

Če je hardwarski problem- SEVEDA.

roli ::

Stark je izjavil:

techfreak :) je izjavil:

Od kdaj pa je programska oprema vezana na strojno? Na servisu popravljajo strojno opremo, za programsko bom pa že je jaz skrbel. Edini malce nastandardni program je rEFIt, da lahko imam dual boot z Linuxom.


Potem lahko jaz sformatiram Windowse in nesem računalnik na servis pa rečem, da ne dela? Saj res ni isto kot, če bi računalnik sam na tla vrgel, se mi pa vseeno porajajo dvomi kako je z garancijo. Odvisno je od samega servisa.

To bi jaz v vsakem primeru tudi naredil. Ali pa odstranil disk iz računalnika. V vsakem primeru nima serviser kaj delati z mojimi podatki.
http://www.r00li.com

techfreak :) ::

Ali pa odstranil disk iz računalnika.

Ponavadi serviserji niso veseli že v primeru, da nimaš Windowsa gor. Verjetno ga pri Applu sploh ne bi vzeli na popravilo brez OS Xa.

Disk pa pri večini prenosnikov ne smeš menjati, saj s tem preneha garancija.

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

Disk pa pri večini prenosnikov ne smeš menjati, saj s tem preneha garancija.


Tole je pa taka na pamet izjava :)
The truth is rarely pure and never simple.

techfreak :) ::

Recimo pri Applu lahko sam menjaš disk samo na MacBooku, na Airu/Proju pa ne smeš oz. naj ne bi.

Je pa razlika predvsem v dostopnosti. Pri nekaterih lahko z odvitjem dveh vijakov prideš do diska, pri nekaterih pa moraš celotnega razstaviti.

roli ::

Disk pa pri večini prenosnikov ne smeš menjati, saj s tem preneha garancija.

Od kje pa ta ideja? Sicer pa kako bodo sploh vedeli da sem ga menjal jaz in ne kak servis?
Moj Acer čipi laptop ima poseben prostor za disk, odstraniš dva šraufka, potegneš za jeziček in imaš disk zunaj (na vodilih). V vodila daš novega, vstaviš to v luknjo in nazaj zašraufaš. Problem solved!
http://www.r00li.com

techfreak :) ::

Sicer pa kako bodo sploh vedeli da sem ga menjal jaz in ne kak servis?

Nekateri imajo nalepke, ki se pretrga ob razstavljanju prenosnika, pri ostalih pa lahko vidijo po tem, da si dal disk druge znamke noter.

Moj MBP ima tudi poseben prostor za disk, ampak da prideš do njega moraš odviti 20 vijakov, odklopiti 5 kablov, ter dodatno odviti še 6 vijakov.

Stark ::

to je potem starejša verzija. Moj ima samo majhen zatič, ki ga odpreš in odmakneš loputo in že vidiš disk, kar mi je po eni strani malo bedno, ker ga lahko skoraj vsak vn vzame, je pa res, da laptopa ne bi puščal povsod...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applovi prenosniki se pregrevajo, problem rešuje programski popravek (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6712865 (9319) Invictus
»

Macbook?

Oddelek: Kaj kupiti
265064 (3539) Uporabnix
»

Toshiba premika meje zaslonov ultrabookov s KIRAbookom

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
3714540 (11725) HupChup
»

Applov WWDC 2012 poln novosti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
13438177 (33533) dejanslo
»

Apple osvežuje linijo MacBook Pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
9127065 (24803) JayKay

Več podobnih tem